Як посадити лимон, щоб гарантовано отримати плоди?

65

Існує два способи, як посадити лимон, щоб отримати згодом здорове, красиве і плодоносне деревце. Можна посіяти насіння (кісточки, а можна посадити живці. Що простіше і які результати ви зможете отримати — відповіді в статті.

Підготовчі роботи

Якщо вас турбує питання, як правильно посадити лимон будинку і при цьому домогтися плодоношення, то приділіть належну увагу попередній підготовці.

Підготовка грунту. Для посадки лимона необхідно взяти річковий пісок і прожарити його в духовій шафі, щоб знищити хвороботворні бактерії. Потім змішати його в рівних пропорціях з субстратом для цитрусових. Отриману суміш зволожити. Якщо річкового піску в наявності не виявилося, можна застосувати будь-який пухкий грунт, наприклад, суміш перегною і листового дерну.

відео про вирощування лимона будинку

Вибір ємності. Для посадки лимона придатні горщики з будь-якого матеріалу, але краще все ж керамічні. У них краще відбувається повітрообмін, тому ризик застійних явищ менше. Горщик для посадки потрібно вибрати просторий. Перед закладкою грунту його необхідно обдати окропом або замочити у воді на кілька годин.

Дренаж. Дренаж лимону необхідний, щоб запобігти закисання землі від зайвої вологості. Тому на дно горщика варто укласти шар з камінчиків або гальки, вони не дадуть воді застоюватися. Але пам’ятайте, що великі і гострі камені можуть завдати непоправної шкоди тонким корінцям цитруса. Діаметр дренажних каменів не повинен перевищувати трьох сантиметрів.

Як посадити лимон, щоб гарантовано отримати плоди?

На фото горщики для посадки лимона

Як садити лимон кісточкою?

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як посадити лимон, щоб гарантовано отримати плоди?
1. Краще віддати перевагу кісточках від найбільш великих і соковитих плодів. Лимони, вирощені і дозрівали в штучних умовах, можуть не зійти. Або по закінченні часу так і не дати плодів. Зберігати їх не можна, тому що швидко втрачають схожість.

Отже, переступаємо до посадки:

  1. сіємо в горщик з вологою землею свіжі зернятка лимона.
  2. періодично зволожуємо грунт, при цьому уникаємо скупчення води, інакше кісточка буде підгнивати.
  3. незабаром зернятка проклюнуться, і з’являться маленькі рослини.
  4. розумніше буде посадити кілька насіння, щоб після закінчення 2-3 місяців відібрати з отриманих паростків найміцніші або ж розсадити їх по різних ємностей і отримати лимонний сад у себе вдома.
  5. при пересадці постарайтеся не торкнутися земляний кому на коренях.
  6. щоб забезпечити сіянцям нормальні умови, встановіть горщики ближче до південної або західної сторони, але контролюйте, щоб сонячне світло було розсіяним, прямі промені здатні погубити рослину.

Як посадити лимон, щоб гарантовано отримати плоди?

Фото лимона з кісточки

Існує думка, і справедливість його доведена багатьма досвідченими квітникарями, що лимон з кісточки не плодоносить. Для цього отримане деревце, коли воно підросте, і стовбур його досягне товщини в 1 см, необхідно прищепити від рослини, яке вже давало плоди. Будинки з успіхом проводиться щеплення способом окулірування, тобто вічком ниркою з маленьким шматочком кори, щоб збільшити шанс провести подвійну окулірування.

Посадка лимона живцем

Посадка живцем — один з найпоширеніших і результативних способів. Відбираючи живці у свідомо здорових і плодоносних дерев, ви точно будете знати, що отримаєте в результаті.

Використовуються торішні пагони не довше 8-10 см з добре розвиненими листям.

Посадіть держак в горщик, накрийте його скляною банкою. Поставте на підвіконня і періодично обприскуйте теплою водою, зволожуючи землю. Все! залишилося тільки трохи почекати, і ваш держак знайде коріння.

відео про посадку лимона
1. При появі верхніх бруньок починайте привчати поступово саджанець до мікроклімату кімнати, знімаючи банку на короткий час. Протягом тижня збільшуйте перебування саджанця на повітрі без банки, щоб до кінця тижня остаточно її прибрати. Якщо обігрівають прилади або центрально опалення знаходяться поблизу до деревця, можна шматком фанери або картону відгородити його від них.