Друге життя офісного стільця

27

Доброго часу доби шановні майстри і любителі що-небудь самостійно виготовити!офісні крісла є однією з найбільш популярних меблів серед співробітників різноманітних фірм і компаній. Адже на відміну від простих стільців офісні крісла дуже зручні, вони практичні, а так само створюють комфортабельні умови працівникові сидить за комп’ютером протягом усього робочого дня. Тому немає сенсу дивуватися що такі меблі досить часто виходить з ладу. Причиною можуть бути безліч факторів: знос деталей стільця, велике навантаження на вузли крісла, неправильна експлуатація і ще багато різних причин. У даній статті хочу розповісти про свій досвід ремонту такого офісного крісла, а саме сидушки. Причина поломки банальна: наші співробітниці абсолютно не піклуючись про крісло, не замислюючись про те що воно може вийти з ладу, просто-напросто на ньому могли покататися від одного столу до іншого, відкидалися на ньому і інше. В результаті кріплення сидіння не витримали такого варварського поводження і зламалися. Попросили спробувати відремонтувати.

що знадобилося для реставрації крісла: -шуруповерт зі свердлами,-викрутки,-електричний лобзик,-молоток,-наждачний папір.

Ось те саме крісло, яке необхідно було відремонтувати.

Начебто на перший погляд нормально все з ним. Але варто тільки заглянути під сидіння і все відразу стає зрозуміло. Пластикова накладка практично повністю вийшла з ладу, вся в тріщина і зламах. Так само виявилися вигнутими і вушка кріплення крутного механізму. Підстава сидушки, теж пластикове, так само було зламано, тобто. При наявних пошкодженнях крісла на старі місця кріплення не посадити.

Щоб хоч якось відремонтувати посадочне місце вирішив використовувати для цього фанеру товщиною 4 мм., яка раніше була настелена на стелаж для банок. За допомогою пластикової накладки, яку я використовував як трафарет, наніс на фанеру розмітку форми, яка повинна повторювати форму підстави сидіння. Звичайно, подекуди довелося дорізати, щоб форма щільно сідала на підставу. Далі шуруповертом висвердлив в фанері наскрізні отвори під болти кріплення. У цьому так само допомогла накладка. Вигнуті вушка рівняв молотком.

Далі починаю установку фанери до основи крісла. Оскільки через те, що була встановлена фанера, товщина сидіння збільшилася. Довелося використовувати інші болти, старі не діставали до гайок, впаяних в основу сидіння. Три болта закрутив без будь-яких проблем, а ось з останнім довелося повозитися. Справа була в тому, що місце в якому була впаяна гайка було відламано і при цьому пішло в сторону. Але все ж болт ввернув в посадочне місце. Перевірка показала що фанера добре вписалася в сидіння, закріплена міцно. Трохи пострибав на кріслі п’ятою точкою, нічого не хитається і не бовтається. Болти сидять на своїх посадочних місцях, в філей не встромляються. Значить можна продовжувати реставрацію далі.

Далі встановив підлокітники. При установці вони ще більше підібгали фанеру до основи сидіння крісла. Єдине що мені не сподобалося, так це те, що пластикова накладка в передній частині крісла сильно вигиналася вниз. Щоб це виправити взяв кілька саморізів по дереву, близько 10 мм.завдовжки і вкрутив їх через накладку і фанеру в пластик підстави. Все відразу стало добре.