Томати мазаріні: характеристики, особливості вирощування

98

Мазаріні — ще один сорт, через якого ведуться жваві суперечки на форумах городників. У одних помідори виростають великі та цукристі, у інших звичайних розмірів і не видатного смаку. Треті скаржаться: раніше мазаріни був великим, зараз дрібніше. А причина цього разу не в пересортиці. Насправді є два мазаріні, причому автором кожного з них є шановна і добре відома агрофірма.

Зміст

  • Історія двох різних томатів під однією назвою-мазаріні
  • Таблиця: порівняння характеристик томатів мазаріни від аеліти і біотехніки

    • Додаткова інформація про різні томатах мазаріні

      • Відео: мазаріні від сибірського саду
      • Відео: огляд томата мазаріні від федора
  • Особливості вирощування індетермінантних томатів мазаріні (біотехніка)
  • Особливості вирощування детермінантних томатів мазаріні (аеліта)

    • Відгуки городників

Історія двох різних томатів під однією назвою-мазаріні

Вивчаючи відгуки про цей сорт, датовані різними роками, зіткнулася з протиріччями, причому занадто явними. У різних відгуках городників мазаріні то детермінантний гібрид, то індетермінантний сорт. Ажіотаж з приводу новинки піднявся ще в 2008 році. Форумчани ділилися планами посіяти саме мазаріні. Не в кожному місті продавалися насіння, а бажання виростити великі, м’ясисті і добре розрекламовані помідори було таке велике, що деякі ділилися один з одним насінням, висилаючи їх поштою. Але більшість виписували насіння на сайті виробника-агрофірми біотехніка.

В ту пору плутанини ще не було, все вирощували і хвалили мазаріні, називаючи його врожайним аналогом бичачого серця. Але вже з 2011 року почалися суперечки в дусі: «якийсь у вас не той мазаріні, напевно, він виродився» або, навпаки: «цей, швидше за все, покращений, але зовсім на колишній несхожий». Списати це все на пересортицю вже не вийде. Виявилося, різні томати під одним і тим же назвою вивели дві агрофірми: аеліта і біотехніка.

Згідно держреєстру рослин, оригінатором томатів мазаріні є фірма аеліта. Саме її співробітники в 2012 році подали заявку в комісію з сортовипробування. Вже через рік томат отримав статус селекційного досягнення, внесений до єдиного переліку з описом сортових ознак, районований для всіх регіонів рф.

Томати мазаріні: характеристики, особливості вирощування

Новинка від аеліти-томат мазаріні

Але і мазаріні від біотехніки не можна обійти увагою. Адже це саме його насіння в 2008 так хотіли придбати городники, а на сьогодні вирощують хто 5, а хто і 10 років поспіль. Компанія біотехніка заснована в 1990 році і пишається своїми селекційними досягненнями, одне з яких — томат-гігант мазаріні. Поки в галузі насінництва не навели порядки, і існують такі казуси, як різні томати під однією назвою, нам доведеться розбиратися самим в особливостях двох різних мазаріні.

Томати мазаріні: характеристики, особливості вирощування

Томат-гігант мазаріні від біотехніки

Таблиця: порівняння характеристик томатів мазарини від аеліти і біотехніки

ознакимазарини від аелітимазарини від біотехнікігібрид або сортгібрид f1сортсрок дозрівання (днів)95-105110–115тип кущадетермінантнийіндетермінантнийвисота куща (см)110-130150–180перше суцвіття после6 листа8–9 листаследующіе суцвіття кожні1–2 листа2–3 листакількість плодів в кисті5–65–6форма плодовокругла з носикомвитягнута, серцеподібнацвет плодовкраснийярко-малиновийвес плодів (г)150-190300-400, перші по 700-800призначеніесалатний і для цільноплідного консервірованіясалатний

Додаткова інформація про різні томатах мазаріні

Є ще додаткова інформація від аеліти про її мазаріні:

  • число насіннєвих камер— 3-4;
  • урожайність-13.5 — 14 кг/м2;
  • 97% плодів стандартного розміру і форми;
  • гібрид стійкий до вірусів тютюнової мозаїки і чорної плямистості.

Обидві фірми (аеліта і біотехніка) говорять про відмінний смак своїх томатів, м’якоть м’ясиста, цукриста.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томати мазаріні: характеристики, особливості вирощування

Мене дивує ця плутанина з сортами. А що тоді продають інші фірми під назвою мазаріні? наочний приклад у відео. У городника з насіння мазаріні від сибірського саду виріс кущик висотою 50 см, хоча в описі на пакеті вказується, що це індетермінантний, тобто високорослий томат.

Відео: мазаріні від сибірського саду

Думаю, варто зупинитися на версії, що існує два мазаріні, обидва є результатом різних селекцій, які проводилися двома відомими насінницькими компаніями. Тільки одна фірма створила сорт раніше (біотехніка), а друга — пізніше (аеліта), але внесла його в держреєстр. Той же сибірський сад продає насіння мазаріні (біотехніка) і мазаріні (сибсад). Пакети різні, але описи на них однакові, збігаються з характеристиками томата від біотехніки, а що виростає з насіння мазаріні (сібсад) ми вже побачили. Седек теж продає насіння мазаріни з описом томатів від біотехніки, тобто середньостиглих, індетермінантних і великоплідних. Виходить: саме ці томати більш популярні, хоча б тому що вирощуються городниками вже більше 10 років, це старий і відомий сорт.

Відео: огляд томата мазаріні від федора

Особливості вирощування індетермінантних томатів мазаріні (біотехніка)

Індетермінантні сорти з необмеженим зростанням стебла, та ще середнього терміну дозрівання, традиційно вирощують в теплицях і лише на півдні — у відкритому грунті. Посів на розсаду робіть на початку березня, в теплицю рослини можна пересаджувати в травні, а у відкритий грунт — в червні. У розсадний період високорослі сорти доставляють незручність тим, що їх стебла виростають довгими і нестійкими, завалюються набік, викривляються. Тому доведеться:

  • зробити 2-3 пікіровки в тару побільше;
  • іноді підсипати свіжу землю;
  • при необхідності підв’язувати.

Між пересадками дайте по одній підгодівлі комплексним добривом для розсади, наприклад, фертикою люкс. Щоб отримати максимальний урожай мазаріні від біотехніки, варто прислухатися до рекомендацій виробника:

  1. при висадці на постійне місце розміщуйте на кожен квадратний метр грядки не більше трьох рослин.
  2. у кожну посадкову ямку внести 1 ст.л. Суміші суперфосфату і сульфату калію, тобто попередньо потрібно змішати ці добрива 1:1.
  3. поливайте тільки при сильній посусі. Мабуть, у цього сорту дуже потужний корінь, здатний добувати воду самостійно, а при надлишку вологи він може загнити.
  4. формуйте кущі в 2 стебла, на кожному залишайте по 3-4 кисті. Як тільки закладеться остання, третя або четверта кисть, відступите 1-2 листа і прищипніть верхівку.
  5. у фазі наливу плодів підгодуйте сульфатом магнію (30 г на 10 л води). Це добриво покращує смак плодів, стимулює утворення цукрів.
  6. під час дозрівання видаляйте старі, жовтіючі листя.

Звичайно, високорослі томати потрібно підв’язувати до шпалери або високим кілків. Якщо ви живете в регіоні з коротким літом, або погода в цьому сезоні дощова, а ви ще й вирішили виростити індетермінантний сорт у відкритому грунті, то формуйте кущ в одне стебло, з тією ж кількістю кистей на ньому — 3-4. Плоди виростуть великими і встигнуть дозріти або хоча б досягти бланжевой стиглості. Призначення цього сорту-салатне. Помідори дуже смачні в свіжому вигляді. Підходять для виготовлення томатного соку і пасти.

Томати мазаріні: характеристики, особливості вирощування

Стиглі плоди мазаріні (біотехніка) відповідають опису і зображенню на пакеті: серцеподібні, великі і важкі

Особливості вирощування детермінантних томатів мазаріні (аеліта)

Скоростиглий і детермінантний гібрид вирощувати простіше. Він прекрасно себе показує і в теплиці, і у відкритому грунті, встигає налити плоди в будь-якому російському регіоні. Агрофірма аеліта теж дає рекомендації по вирощуванню томата мазаріні:

  1. посів на розсаду з 20 березня по 10 квітня.
  2. обов’язкова одна пікіровка в фазі 1-2 справжніх листків.
  3. оптимальний вік розсади для висадки на грядку — 45-55 днів.
  4. терміни висадки: з 15 травня по 5 червня. У відкритий грунт, коли припиняться нічні заморозки, а в теплицю — на 2-3 тижні раніше.
  5. щільність розміщення на постійному місці — 4-5 рослин на квадратний метр, тобто за схемою 40х50 см.
  6. після висадки класичний догляд: поливи, розпушування грунту, прополки і підгодівлі.

Для підгодівлі можна купити спеціальне комплексне добриво для томатів (червоний богатир, чистий лист, агрікола та ін.) і вносити його кожні 2 тижні, включаючи і розсадний період. Поливайте 1-2 рази на тиждень так, щоб промочити весь пласт землі, в якому залягають коріння. Хоч кущ має обмежений ріст, але досить високий — більше метра, значить, буде потрібно підв’язка.

Томати мазаріні: характеристики, особливості вирощування

Аеліта не обманює: практично всі плоди на кущі стандартної форми і розміру, відповідають опису і зображенню на пакеті

Dmitry

Http://www.tomat-pomidor.com/forum/katalog-sortov/%d0%bc%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b8 /

Моя думка. Мазаріні-томат швидше красивий, ніж смачний. Тобто він смачний, але не так щоб прямо ах. Буду вирощувати в цьому році, тому що він дуже красивий. Помідора велика, важка, і досить рівна. Ну не на стільки, звичайно, як на картинці з насінням, але все одно. Вирощувати буду в 1 стовбур, щоб отримати на першій кисті томати побільше, якщо вести в два стовбури — то плодів буде побільше, але вони дрібніше. А адже саме цей сорт вирощується в тому числі і в естетичних цілях.

Помідоровед

Http://www.tomat-pomidor.com/forum/katalog-sortov/%d0%bc%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b8/

«мазаріні » я задоволена — садила 3 роки і завжди була з хорошим урожаєм. Плоди знімаю зеленими, визріти вони не встигають через клімату (принаймні в ці роки).

Наїна

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t18275.html

Мазаріні — просто чудовий сорт! плоди великі, навіть якщо не нормувати, і дійсно солодкі. Я збирала червоними з куща. Ми проводили в кінці літа дегустацію помідор (наші друзі теж брали участь), так результати були наступні: 1 місце — севрюга (його ще пудовик називають): суперсолодкий, серцеподібної форми; 2 місце — мазаріні; 3 місце — хурма і малахітова шкатулка; 4 місце — рожевий слон. Решта сорти зайняли нижче, тому не буду про них писати. Імхо рожевий слон має дуже середній смак. Принаймні під час дегустації коли порівнюєш, він дуже поступається тому ж мазаріні і севрюзі. Всі сорти вирощували в теплиці. Дегустували тільки салатні великоплідні.

Vega

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t18275.html

Може я помиляюся, але кардинал і мазаріні це або один сорт або сорти близнюки. Його ще називають кардинал мазаріні. А так про мазаріні дуже суперечливі відгуки, кому то дуже подобається, хтось вважає, що не варто на цей розхвалений сорт витрачати і час і місце. Це, напевно, за прислів’ям:» одна мучка, та різні ручки», ну пересорт має значення і погода. Треба всі сорти відчувати» під себе», шукати свій самий — самий.

Ліліпуточка

Https://www.forumhouse.ru/threads/178517/page-27