Як зберегти тюльпани після зрізання, щоб вони не вянули якомога довше

86

Різнокольорові тюльпани так ефектно виглядають в квітнику, що руки самі тягнуться зрізати кілька найкращих екземплярів, щоб прикрасити пахучим букетом квартиру. На жаль, краса цих вишуканих цибулинних дуже швидко в’яне, і помилуватися довше зрізаними квітами вийде, лише якщо ви знаєте перевірені способи, як їх зберігати.

Зрізайте стебла правильно

Проблема збереження зрізаних тюльпанів актуальна також для тих, хто займається їх вигонкою з метою продажу. Адже в такому випадку квітам належить не тільки перенести стрес від зрізання, але і пережити транспортування до місця продажу, а після цього ще простояти кілька днів, не втративши свого товарного вигляду.

Як зберегти тюльпани після зрізання, щоб вони не вянули якомога довше

Догляд за живими квітами після зрізання заснований на декількох загальних принципах:

 • поставити букет в таке місце, де відсутні протяги, і сонце не обпікає променями;
 • заповнити недолік вологи і поживних речовин в рослинах;
 • обробити кінці стебел, щоб квіти краще вбирали воду і живильний розчин;
 • регулярно міняти воду у вазі.

Однак різні квіти мають свої особливості зберігання, тому рекомендації, як зберігати зрізані голландські квіти, де в чому відрізняються від порад щодо зберігання троянд з букета.

відео про зберігання і обробка тюльпанів

Займаючись вирощуванням, турботливий квітникар обов’язково подумає про те, як зрізання відіб’ється на здоров’ї цибулин, з яких в подальшому належить отримати наступне покоління тюльпанчиків. Якщо бездумно зрізати все, не беручи до уваги довжину квітконосів і кількість залишилися на стеблі листя, в результаті цибулинки подрібнюють і будуть не придатними для майбутнього використання.

Тому рекомендується зрізати квіти таким чином, щоб на залишилися стеблинках було не менше двох листків, через які тюльпан буде отримувати харчування для росту цибулин.

У тому випадку, якщо ви хочете скласти букет з короткими стеблами і не дуже переживаєте за збереження цибулинок, висмикуйте рослини з землі повністю. Тюльпани, поставлені разом з добре відмитими цибулинами в прозорі вази, зараз досить часто використовуються в якості стильного дизайнерського прийому, та й зберігаються в такому вигляді вони набагато довше.

Найкраще для вирощування підходять класи тріумф, лілієцвіті або дарвінові гібриди – у них квітконоси високі, і цибулини навіть після зрізання довгих квітів формуються великими.
Як зберегти тюльпани після зрізання, щоб вони не вянули якомога довше

Щоб зберігання тривало максимально довго, їх зрізають в той час, коли бутони вже забарвилися і готові розпускатися. Залишені на клумбі такі квіти вже до середини дня можуть повністю розкритися під сонячними променями, в зв’язку з чим зрізання проводять рано вранці до поливу, поки бутони ще свіжі. При похмурій прохолодній погоді зрізати квіти можна в будь-який час дня.

Як зберегти тюльпани у воді і без неї

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зберегти тюльпани після зрізання, щоб вони не вянули якомога довше

Тюльпани не обов’язково відразу ж поміщати в воду-вони можуть прекрасно зберігатися і без неї, причому такий варіант кращий, якщо вам необхідно, щоб бутони зберегли свою красу якомога довше (наприклад, для продажу).

Метод сухого зберігання грунтується на тому, що зрізані квіти по 10 і більше штук обертають папером або попередньо зволоженою газетою і складають в холодильник. Постарайтеся укласти бутони таким чином, щоб вони не стикалися.

Бажано, щоб вологість в холодильнику досягала 97%, а температура була не вище +3 градусів. Поруч з квітами не можна розміщувати свіжі фрукти і овочі, які через виділення етилену можуть викликати швидке в’янення. Ще краще укласти рослини в коробку, покриту зсередини парафіном – так волога з них буде губитися набагато менше.

Як зберегти тюльпани після зрізання, щоб вони не вянули якомога довше

Цей метод дозволяє зберігати квіточки без втрати декоративних якостей протягом двох тижнів. Врахуйте, що тюльпанчики будуть продовжувати рости, тому варто заздалегідь залишити трохи більше вільного простору.

Стебла при наявності навіть невеликого джерела світла викривляються в його сторону — якщо у вас є можливість, зберігання зрізаних квітів краще здійснювати в темному холодильнику або в затемненому прохолодному приміщенні.

Коли виникне необхідність дістати тюльпани, їм потрібно буде дати можливість трохи адаптуватися до кімнатної температури, після чого оновити у стебел зрізи, загорнути квіти знову в папір і поставити в воду. Приблизно через півгодини у рослин відновиться тургор, і можна буде зняти папір.

Що потрібно для методу вологого зберігання (у воді):

 • для цього у стебел роблять косі зрізи і дряпають кінчиком ножа нижню частину квітконіжки, щоб волога краще вбиралася рослиною;
 • в нижній частині стебла видаляються листя, які призводять до передчасної псування води;
 • у воду додається пара крапель марганцівки, або шматочок вугілля для запобігання загнивання рослин;
 • хорошою профілактикою появи гнильних мікроорганізмів також служить таблетка аспірину або столова ложка оцту на літр води;

Як зберегти тюльпани після зрізання, щоб вони не вянули якомога довше

 • для продовження життя квіточкам можна додавати у воду спеціальні препарати (наприклад, «бутон» або «флора»);
 • корисно буде підгодувати рослини 3%-ним розчином цукру;
 • гілочка туї або кипарисовика не тільки допоможе довше зберегти квіти, але і зробить їх забарвлення більш яскравою;
 • міняти воду щодня, при цьому використовується тільки холодна вода, можна навіть з шматочками льоду;
 • так як зростання тюльпанів триває, їх удлиняющиеся стебла регулярно потрібно підрізати, заодно оновлюючи зріз;
 • ваза повинна стояти у світлому місці, але щоб квіти при цьому були захищені від прямих сонячних променів.

Не розміщуйте в одну вазу з тюльпанами троянди, конвалії, нарциси, маки, лілії, гвоздики або орхідеї, як би красиво такий букет не виглядав. Справа в тому, що голландські красені від такого сусідства набагато швидше починають в’янути.

Перед тим як поставити квіти в воду, можна протягом доби витримати їх в кальцієвій селітрі (0,1% розчин), завдяки чому стебла рослин стануть більш міцними.

відео про догляд за зрізаними тюльпанами і їх зберігання

У тих, хто займається вигонкою квітів на продаж, може виникнути питання, як правильно зберігати тюльпани, які почали розпускатися завчасно? в такому випадку на півтора-два тижні цвітіння можна уповільнити, поставивши рослини у воді зі снігом в темне приміщення з температурою не вище +2 градусів.

Фіалка не хоче цвісти: в чому причина і як вилікувати рослину

&1&

Спокусившись красивими картинками в інтернеті, ви купуєте найпривабливіші сорти фіалок, смакуючи, як чудово вони будуть виглядати у вашій квартирі. Але час йде, а квітки так і не з’являються… В чому ж справа?

Можливі причини, за якими не цвіте фіалка

Не поспішайте звинувачувати продавців, підсунули вам неякісні рослини, адже є чимало причин, за якими вони відмовляються цвісти: недолік поживних речовин або надлишок добрив, невідповідна земля або вода для поливу, неправильна температура в приміщенні або неправильне розташування горщика з квіткою. Іноді від сорту залежить, як часто цвітуть фіалки , — у одних цвітіння триває цілий рік без перерви, інші ж цвітуть деякий час, а потім відпочивають. Однак в будь-якому випадку, тривала відсутність квітів свідчить про те, що правила догляду були порушені.

1. Освітлення. однією з найпоширеніших причин, чому не цвітуть кімнатні рослини, є неправильне розташування їх в квартирі. Про те, що фіалкам не вистачає світла, легко можна визначити по листочках, які починають дружно тягнутися вгору. Цим примхливим квітам необхідно гарне яскраве освітлення, однак і від прямих сонячних променів квітки краще берегти, інакше на їх листочках можуть з’явитися опіки.

відео про догляд за фіалками

2. Світловий день. більшість сортів воліють тривалий світловий день, для рясного цвітіння їм потрібно не менше 12 годин безперервного освітлення щодня.

3. Підгодівля. фіалки потребують щотижневих підгодівлі добривами, розробленими спеціально для цих кімнатних рослин. Але тут дуже важливо знати міру: при надлишку азоту ви не дочекаєтеся цвітіння, оскільки всі сили рослини будуть йти на формування листя і пасинків, а при надлишку калію кімнатна рослина припинить своє зростання і почне жовтіти.

&1&

Фіалки потребують щотижневих підгодівлі добривами

4. Полив. до відсутності квіток може привести нерегулярний полив, пересушування або перезволоження грунту, використання холодної або жорсткої води для поливу.

5. Вологість. при звичайній для міських квартир вологості 25-30% фіалка може відмовитися цвісти, оскільки вона себе комфортно почуває при вологості від 50%.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

6. Ґрунт. проста городня грунт для пересадки не годиться. Важка, занадто щільна земля не дає повноцінно розвиватися коріння рослини, в результаті цвітіння припиняється. І навіть якщо спочатку в горщику була хороша, пухка земля, з часом вона ущільнюється, а її склад погіршується – без пересадки домогтися квіток навряд чи вдасться.