Селера стеблова і листова-кращі сорти для вирощування

64

У французькій кухні різні види селери широко використовуються для приготування смачних страв: з коренеплодів готують пюре і бульйони, тушкують у вершках, селера стебловий обсмажують, фарширують, додають в супи і салати. У російських же господинь це овочева рослина не настільки популярно, і якщо кріп обов’язково присутній в будь-якому городі, то селера зустрічається в кілька разів рідше, хоча вирощувати його зовсім не складно. При цьому користь селери переоцінити не можна.

Сорти черешкового або стеблового селери

Сорти селери черешкового і листового нечисленні, але і з наявного асортименту ви зможете вибрати кілька відповідних за смаковими якостями сортів для вирощування в теплиці, в горщику на підвіконні або у відкритому грунті. Якщо ж вас більше цікавлять коренеплоди, ознайомтеся з популярними сортами кореневого селери у відповідній статті на нашому сайті.

Селера стеблова і листова-кращі сорти для вирощування

У коренеплідних сортів занадто тривалий вегетаційний період

Можливо, у вас виникне питання: чому б не висадити кореневої селера, щоб відразу отримати з нього і зелене листя, і коренеплоди? заковика в тому, що у коренеплідних сортів занадто тривалий вегетаційний період – зелені доведеться чекати довго. Навіть середньоранній селера діамант або селера яблучний дозрівають не менше 150 днів. До того ж, зрізати у кореневого селери допускається тільки бічні листочки, інакше коренеплід не визріє і залишиться дрібним. Ось чому на зелень краще вирощувати листовий сорти селери, які досить швидко формують пишну розетку з пахучими листям, а для отримання пружних, м’ясистих стебел висаджувати черешковий селера.

відео про вирощування селери

Обробіток черешкового селери у нас не особливо поширене, тому і вибір сортів невеликий. Основні сорти стеблового селери: юта, малахіт, тріумф, золотий, паскаль, флорида, танго, а також голландські лорет, авалон, даклет, болівар, грінлет.

Малахіт

Один з популярних сортів з вегетаційним терміном від 80 днів. У черешкового селери малахіт листя мають темно-зелений колір, а черешки виходять товстими, соковитими і м’ясистими.

Золотий

Селера стеблова і листова-кращі сорти для вирощування

До настання технічної стиглості проходить близько 150 днів

Вирощують цей середньоранній сорт з метою отримання соковитих черешків з відмінними смаковими якостями, не порожнистих всередині. Ще одна перевага сорту золотий полягає в тому, що він самовідбелюється. До настання технічної стиглості проходить близько 150 днів.

Паскаль

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Селера стеблова і листова-кращі сорти для вирощування

Сорт селери з черешками інтенсивної темно-зеленого забарвлення, які в довжину досягають 22 см.від появи перших сходів до настання стиглості стеблового селери сорту паскаль проходить до 100 діб.

Тріумф

Стеблова селера з термінами вегетації 130 днів відносять до групи середньопізніх. Можна використовувати для обробітку у відкритому грунті і в домашніх умовах. Селера виростає до 65 см у висоту, розетка виходить компактною з соковитими м’ясистими стеблами довжиною 30 см.колір черешків – смарагдово-зелений.

Селера стеблова і листова-кращі сорти для вирощування

Стеблова селера з термінами вегетації 130 днів відносять до групи середньопізніх

Танго

Особливим блакитно-зеленим відтінком стебел відрізняється черешковий сорт танго з тривалим вегетаційним терміном (до 180 діб). У дорослої рослини утворюється вертикальна розетка з довгими черешками без волокон, вигнутими з внутрішньої сторони. Стеблова селера сорту танго особливо цінується овочівниками за ароматичність, прекрасні смакові якості, здатність довго зберігати привабливий товарний вигляд і за високу врожайність.

Селера листовий, популярні сорти

Серед оброблюваних в нашій країні сортів листового селери порівняно недавно з’явилися нові вдалі сорти: захар, самурай, ніжний, афіна, парус.

Картулі

Рекомендований до обробітку сорт листової селери грузинської селекції. Першу зелень зрізають вже через 65 діб з моменту появи сходів, протягом літа можна ще кілька разів проводити зрізання наростаючою зеленої маси. Розетка у рослини формується прямостояча з темно-зеленими стеблами і дуже ароматними листям, які гарні як в свіжому вигляді, так і в сушеному. Додаткова перевага сорту картулі-стійкість до посухи і низьких температур.

Селера стеблова і листова-кращі сорти для вирощування

Розетка у рослини формується прямостояча з темно-зеленими стеблами і дуже ароматними листям

Бадьорість

Високою ароматичністю володіє і зелень середньостиглого сорту бадьорість. Вегетаційний період сорту дорівнює в середньому 70 дням. Розетки потужні, прямостоячі з сильнорассеченнимі глянцевими листочками. Селера сорту бадьорість також не боїться посухи і низьких температур, а зелень можна зрізати кілька разів за сезон.

Захар

Першу зелень у цього середньостиглого сорту можна зрізати вже через 105 днів, але повна технічна зрілість настає тільки через 150 днів після сходів. Урожай зеленої маси вдвічі-втричі вище, ніж у інших листових сортів, після зрізання зелень відростає досить швидко. Ніжні листочки з середніми листовими частками мають сильний приємний аромат, добре підходять для переробки, широко використовуються в свіжому вигляді.

відео про вирощування черешкового селери

Ніжний

Високоврожайний листовий сорт середньої стиглості з вегетаційним періодом около100 днів. Селера утворює напіввертикальну розетку з безліччю бічних пагонів. Листя і черешки середньої довжини. Зелень темного кольору, среднеглянцевая, дуже пахуча.

Самурай