Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

93

Плоскі дахи використовуються як в багатоповерховій, так і в малоповерховій міській забудові. Вони дозволяють економити на пиломатеріалах, оскільки при їх облаштуванні не потрібно громіздка кроквяна система, а монтаж утеплювача і покрівельного покриття здійснюється на плиті перекриття верхнього поверху. Для водовідведення на плоскому даху створюється ухил, по якому надлишкова волога стікає в труби внутрішньої водостічної системи. У заміському будівництві також використовуються плоскі покрівлі і на деяких з них монтується експлуатована конструкція. Ми розповімо вам про особливості планування таких будинків, розглянемо деякі варіанти їх облаштування та експлуатації.

Зміст

  • Особливості планування будинків з плоским дахом

    • Фотогалерея: приклади планування будинків з плоским дахом
    • Відео: особливості планування будинку з плоским дахом
  • Приклади проектів будинків з плоским дахом

    • Одноповерхові будинки
    • Двоповерхові будинки
    • Будинки з експлуатованою дахом

      • Фотогалерея: будинки з експлуатованою дахом
    • Каркасні будинки з плоским дахом
    • Будинки в стилі хай-тек

      • Фотогалерея: будинки в стилі хай-тек
    • Будинки з сип-панелей
    • Дерев’яні будинки
    • Будинки з піноблоків
    • Модульні будинки

      • Фотогалерея: модульні будинки з плоским дахом
    • Будинки із залізобетонних панелей з плоскими дахами
  • Відгуки на плоский дах
  • Відео: будинок з плоскою покрівлею

Особливості планування будинків з плоским дахом

Для клімату середньої смуги будинку з плоским дахом не є найпопулярнішим вибором, але в той же час незвичайний дизайн знаходить шанувальників, а можливість обладнати на покрівлі зону відпочинку робить привабливими проекти такого роду. Будинки з плоскими експлуатованими покрівлями мають свої переваги і недоліки і використовуються в районах з помірним снігоутворенням і відносно м’яким кліматом. До переваг слід віднести:

  • оригінальний зовнішній вигляд;
  • відсутність складної і громіздкої кроквяної системи, схильної до вітрових впливів;
  • можливість використання плоского даху як експлуатованого простору;
  • відсутність зовнішньої водостічної системи на фасадах будівлі, оскільки замість неї використовується система внутрішнього водовідведення.

Плоскі дахи мають і деякі недоліки, а саме:

  • підвищені вимоги до міцності перекриття, яке повинно витримувати вагу снігу;
  • необхідність створення ухилу в бік водовідвідних труб, а значить, буде збільшення маси покрівельного пирога;
  • високі вимоги до якості багатошарової гідроізоляції;
  • частий профілактичний і капітальний ремонт.

Проектування та облаштування плоских дахів ведеться на основі стандарту со 002-02495342-2005 «покрівлі будівель і споруд. Проектування та будівництво»» у цьому документі викладені принципи проектування покрівельного пирога і методи побудови плоских дахів. При створенні проекту необхідно врахувати не тільки наявність вентиляційних каналів, але і водостічних труб, через які видаляється волога з плоского даху.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Плоский дах дозволяє створити затишний житловий простір з однаковою або різною висотою стель для комфортного проживання

У стандарті со 002-02495342-2005 приділяється увага експлуатованим і інверсійним покрівлям із земляним і трав’яним покриттями, а також способам гідроізоляції і додаткової перевірки на міцність дахів плоского типу по снип 2.01.07. Додатковий грунтовий шар з гідроізоляцією, доріжки з тротуарної плитки і наявність огорожі вимагають посилення конструкції перекриття, а також будівництва сходового прольоту для виходу на дах. На плоских покрівлях необхідно робити ухил від 2 до 5 градусів в сторону водостічної труби, щоб забезпечити відтік зайвої вологи.

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

Експлуатована дах має на увазі багатошарову структуру покрівельного килима і специфічну конструкцію воронки водовідвідної системи

Перекриття плоского даху виготовляється одним з таких способів:

  1. за допомогою стандартних залізобетонних плит.
    Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

    Перекриття плоского даху стандартними залізобетонними плитами проводиться із закладенням швів і монтажем армованого пояса

  2. суцільне бетонування армопоясу і армованого перекриття з опорою на внутрішні перегородки і зовнішні стіни будівлі.
    Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

    Суцільне бетонування плоского даху проводиться з опорою на несучі зовнішні стіни будівлі

  3. армоване бетонне перекриття з використанням профнастилу і опорою на несучі сталеві балки.
    Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштування

    Балки для створення перекриття плоского даху кріпляться на несучі стіни, а на них укладаються профнастил і арматура, потім заливається бетон

Міцне перекриття дає можливість розмістити на плоскому даху телекомунікаційне обладнання, системи вентиляції та кондиціонування, а також облаштувати експлуатований простір. На планування будинку з плоскою покрівлею впливає внутрішнє розміщення системи водовідведення, димоходів опалювальної системи, сходових прольотів, а також розташування гаража. Сходи для підйому на дах можуть бути змонтовані також на зовнішній частині будівлі, що істотно збільшує житловий простір.

Фотогалерея: приклади планування будинків з плоским дахом

Будинки з плоским дахом, їх види і особливості облаштуванняперший поверх будинку може бути обладнаний сходовими прольотами і має великий житловий простір&1&другий поверх будинку може бути обладнаний виходом на терасу і на експлуатовану дах&1&на плані вказують розміщення вентиляційних, водостічних і димохідних труб в будинку з плоским дахом&1&будинок може бути обладнаний великим гаражем, вітальнею і кухнею

Відео: особливості планування будинку з плоским дахом

Приклади проектів будинків з плоским дахом

Будинки з плоским дахом в панельному міському будівництві використовуються багато років. З появою нових гідроізоляційних матеріалів високої міцності не складає труднощів облаштувати таку конструкцію на будівлі будь-якої поверховості, побудованому з різних матеріалів. У заміському будівництві досить складно зламати стереотип боязні снігового навантаження на плоску покрівлю. Потрібно відзначити, що залізобетонне перекриття по міцності перевищує будь-яку з скатних дахів, кроквяна система якої виконана з пиломатеріалу.

&1&

Плоскі дахи з успіхом застосовуються як в багатоповерховій, так і в малоповерховій забудові

Будівлі цього типу мають закінченим зовнішнім виглядом і лаконічною конструкцією. Розглянемо приклади плоских дахів на будинках різної поверховості, побудованих в різних стилях і з різних матеріалів.

Одноповерхові будинки

Одноповерхові будівлі призначені для проживання невеликої сім’ї і здаються малі розміри не заважають розмістити під плоским дахом необхідне для комфортного існування простір.

&1&

Одноповерховий будинок з плоским дахом підходить для невеликої сім’ї

На покрівлю виведена шахта вентиляційної системи і димохід, а зайва волога відводиться через водостічну трубу на фасаді, що не псує загальний вигляд будинку. Господар такого житла повинен мати на увазі, що з часом житлову площу, можливо, доведеться розширювати, тому для цього повинні бути зарезервовані певні площі.

&1&

Конструкція будинку з плоским дахом дозволяє розширити населений простір за рахунок прибудови гаража і тераси

Двоповерхові будинки

Для двоповерхового будинку характерна планування, при якій на першому поверсі розташовуються гараж, хол, вітальня і кухонний простір з їдальнею. На другому поверсі облаштовують кабінет, зону відпочинку з великою відкритою лоджією або терасою. Наявність автомобілів в сім’ї має на увазі обладнання під’їзних доріжок.

&1&

Двоповерховий будинок з плоским дахом дозволяє розмістити всі необхідні простору

У будинках цього типу вентиляційні канали, димоходи і водостічна система об’єднуються в один блок і розташовуються всередині будівлі, а гаражне приміщення обладнується окремим вентканалом. Житло призначене для цілорічного проживання і володіє всіма перевагами власного заміського будови.

&1&

За допомогою світлого забарвлення бетонну конструкцію в два поверхи можна зробити невагомою на вигляд

Будинки з експлуатованою дахом

Експлуатована дах має на увазі застосування більш міцного перекриття верхнього поверху, багатошарової гідроізоляції і міцного огорожі. На таких покрівлях розташовуються зони відпочинку з солярієм, газоном та іншою рослинністю. Крім того, в експлуатованої частини даху розміщують технічні блоки з системами кондиціонування, вентиляції та телекомунікаційне обладнання.

&1&

Експлуатована дах вимагає посиленого перекриття і багатошарової гідроізоляції для ефективного відведення надлишкової вологи

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

На деякій частині площі укладається тротуарна плитка, встановлюється меблі і легкі навіси, тому загальна вага експлуатованої даху повинен враховуватися при будівництві перекриття. При дотриманні технології монтажу і використанні якісних матеріалів така покрівля може прослужити багато років в кліматі середньої смуги.

Фотогалерея: будинки з експлуатованою дахом

Чем отличается лутрасил от спанбонда

&1&

Лутрасил и спанбонд — нетканый укрывной материал, значительно облегчающий труд аграриев. Полимерный агротекстиль оберегает растения от весенних заморозков, ветра, палящего летнего солнца, создаёт на грядках благоприятный микроклимат, препятствуя пересыханию грунта. «дышащее» полотно из синтетических волокон может прослужить несколько сезонов.

Содержание

  • Есть ли отличия у лутрасила и спанбонда

    • Лутрасил

      • Таблица: свойства и применение лутрасила
      • Фотогалерея: использование лутрасила разной плотности
    • Спанбонд

      • Таблица: укрывной материал спанбонд
      • Фотогалерея: применение спанбонда на участке
      • Видео: особенности спанбонда
    • Чем отличаются лутрасил и спанбонд
  • Отзывы

Есть ли отличия у лутрасила и спанбонда

При изготовлении материалов применяют одинаковую технологию «спанбонд». Для производства используется полимерный расплав, полученный из натуральных волокон (льна, хлопка) и химических (полипропиленовых). Тонкие нити, уложенные на ленту транспортёра, скрепляются, образуя полотно с мелкими порами. Скрепление нитей в холсте осуществляется разными способами, самый распространённый из которых — термическое склеивание. От метода скрепления зависит плотность материала, определяющая его основные свойства и сферы использования.

Лутрасил

Это известная немецкая марка агротекстиля. Нетканый материал производится чёрного и белого цвета. Светлое полотно используется для устройства теплиц, укрытия растений, чёрное — для мульчирования почвы. Материал лёгкий, хорошо пропускающий воздух, воду, и износостойкий — может применяться 3–8 лет. Полотно выпускается 4 видов в зависимости от плотности, обозначенной цифрой после названия.

&1&

Лутрасил — это название немецкой марки

Таблица: свойства и применение лутрасила

названиетехнические характеристикиназначениелутрасил 17белое лёгкое, как паутинка, но прочное полотно плотностью 17г\м2 с высокой светопроницаемостью (не менее 92%). Температурный диапазон — до -2°с. Срок службы 3 года.предназначен для бескаркасного укрытия растений в весенне-летний период. Грядку с посевами или высаженной рассадой накрывают полотном, присыпая его по краям землёй или прижимая досками. Используют также в парниках и теплицах для дополнительного укрытия от холода.лутрасил 30более плотный (30 г\м2) белый материал, выдерживающий заморозки до -7°с.ранневесеннее и позднеосеннее укрытие для набрасывания на растения или гладкие дуги.лутрасил 40прочное светлое полотно плотностью 40 г\м2 хорошо держит тепло. Срок использования 4 года.применяется для непосредственного укрытия кустов, деревьев в период холодов и как укрывной материал на дугах.лутрасил 60 белыйвысокопрочный (60 г\м2), сохраняющий свои свойства 4–6 лет, материал для устройства теплиц и парников.используется вместо плёнки, пропускает влагу, защищает от любого града и сильных заморозков.лутрасил 60 чёрныйтакое же плотное чёрное агрополотно, долговечное (служит 8 лет).применяется как мульчирующий материал.

Фотогалерея: использование лутрасила разной плотности

&1& лутрасил 17 обеспечит рассаде дополнительную защиту от ночных похолоданий и слишком активного солнца днём &1& чтобы томаты не заболели фитофторозом, на ночь их накрывают лутрасилом 30 &1& в тоннельных укрытиях лутрасилом 40, пропускающим воздух, влагу и свет, для растений создаётся комфортный микроклимат &1& укрытие белым плотным лутрасилом 60 помогает розам хорошо перезимовать &1& чёрный лутрасил успешно борется с сорняками, минимизируя использование гербицидов
Здоровая спина без врачей и лекарств
Бесплатный онлайн мастер-класс, где вы узнаете, как в домашних условиях избавиться от боли в пояснице.
Участвовать!
&1&

Лутрасил нетоксичен, хорошо пропускает воздух и солнечный свет, аккумулирует тепло и, обладая высокой прочностью, проявляет стойкость к химическим обработкам.

Спанбонд

Спанбонд — агротекстиль российского производства, который также выпускается двух цветов — белого и чёрного. Маркировка суф указывает на добавку стабилизаторов от ультрафиолета, предотвращающих процесс разрушения полипропилена под действием лучей солнца, что позволяет использовать защитный материал не один сезон и сохранить посадки от лёгких заморозков и палящего солнца. В зависимости от сферы использования применяют полотно разной плотности.

&1&

Благодаря пористой поверхности спанбонд не ухудшает воздухообмен, пропускает свет и воду

Таблица: укрывной материал спанбонд

плотность спанбондазначимые характеристикиварианты использования17 г\м2белый материал, лёгкий, не мешающий росту побегов и не препятствующий проникновению влаги и солнечных лучей. Обладая влагопроницаемостью, позволяет поливать растения без снятия полотна.укрывной материал без опоры для защиты посадок и посевов от непогоды.30 г\м2материал белого цвета, выдерживающий заморозки до -2°с.рекомендован для бескаркасных парников. Агроткань защищает овощные и ягодные посадки, кустарники от вредителей, града, палящего зноя, кратковременных ночных похолоданий.40 г\м2плотное светлое полотно весной на грядке обеспечивает теплоизоляцию, способствует дружной всхожести семян. Температурный диапазон — до -8°с.рекомендуется как укрытие на дугах, в парниках и мини-тепличках.белый 60 г\м2прочная агроткань создаёт растениям защиту от сильного ветра, града, снега и заморозков.используется для каркасных укрытий, утепления кустарников, молодых деревьев на зиму.чёрный 60 г\м2толстое и прочное полотно, стойкое к ультрафиолету.применяется в качестве мульчирующего материала, подавляющего сорняки, способствует быстрому прогреванию почвы, предохраняет полёгшие плоды от загнивания. Покрытие таким полотном позволяет рано высаживать растения, а также заменяет собой снежный покров поздней осенью и в зимнее время, облегчая перезимовку кустов и деревьев.

Фотогалерея: применение спанбонда на участке

&1& лёгкий тонкий спанбонд можно прямо уложить на овощные кустики — они не помнут рассаду &1& с помощью спанбонда 30 гм2 можно легко создать на участке оптимальные условия для роста и развития растений &1& укрытие спанбондом 42м2 защитит от холода, а в жаркую погоду сохранит почву влажной &1& на зиму гортензию укрывают колпаком из плотного спанбонда &1& в качестве мульчирующего материала чёрный спанбонд может находиться в саду и огороде круглый год

Видео: особенности спанбонда

Чем отличаются лутрасил и спанбонд

Агроткань разных производителей имеет сходные характеристики и прекрасно себя зарекомендовала как утеплитель растений и как мульча. Материалы отличаются стоимостью: цена лутрасила 35–70 руб. За м. П. В зависимости от плотности, спанбонд дешевле — 15–35 руб. За м. П. Кроме того, отечественный агротекстиль обладает большей устойчивостью к ультрафиолетовому излучению и выпускается разнообразного формата: в виде рулонов, брикетов, приствольных квадратов, защитных чехлов и бинта.

Отзывы

Купила летом чёрный укрывной материал и посадила грядку клубники 10 метров длиной и 3,2 м шириной (еле такой нашла в краснодаре). Материал оказался довольно плотным, но как назывался, забыла, лутрасил, что ли, но цена его 37 руб. За погонный метр (3 м 20 см ширина). Очень мне понравилась моя грядка. Хочу в этом году весной под такую же ткань посадить помидоры, перец, баклажаны, кабачки и огурцы, чтоб тратить меньше времени на борьбу с соряками и меньше воды на полив. Видела в продаже оптом рулоны (200 метров) по цене 2600 руб за рулон (ширина вроде такая же, толщину не спросила), т.е. Гораздо дешевле себестоимость одного погонного метра 13 рублей или 37 руб., разница существенная.

Иринак

Https://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=1775

Я спандбондом укрываю клубнику, чтобы пораньше зацвела и ягода раньше была. Спандбонд лёгкий, как паутинка, пропускает воздух и влагу в отличие от плёнки. Но тепло сохраняет меньше. Плюс он лёгкий, и растения во время роста сами его поднимают. Есть нетканный материал чёрного цвета и более плотной текстуры. Им хорошо укрыть землю, сделать надрезы и посадить туда растения.

Сон-трава

Https://gdepapa.ru/forum/family/garden/topic20034/

… лично у меня опыт мульчирования чёрным лутрасилом неудачный: под ним почву невозможно пролить и, главное, муравейники заводятся, а сорняки вылезают точнёхонько из дырок, прорезанных для посадок, и выдирать одуваны и осот приходится прямо из культурного куста. Но, в принципе, если площади большие и сажать предполагается только кустарники — наверное, в подстилке из лутрасила есть смысл. А для полива и подкормок можно и бутылки с отрезанным дном под кусты вкопать, а для стока дождевой воды немного дырок в лутрасиле напротыкать (новый чёрный лутрасил ведёт себя, как плёнка — воду отталкивает). Под органической мульчей без подстилки почва лучше дышит и её структура улучшается, но тогда, чтобы придавить сорняки, мульчу нужно сыпать очень толстым слоем и больше там не рыться, а то смешается кора с землёй и снова посеятся сорняки.

Imers

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=1369&start=120