Актинідія-посадка і догляд за рослиною

59

Якщо ви хочете виростити на дачі рослина під назвою актинідія, посадка і догляд за ним досить легко здійсненні.  дізнатися всі подробиці про це екзотичному рослині ми зможемо нижче.

Зміст

 • Актинідія — що це за рослина?
 • Морозостійкі сорти
 • Сорти, яким підходить помірний клімат
 • Найпоширеніші сорти в помірному кліматі
 • Посадка рослини в домашніх умовах
 • Обрізка рослини
 • Що треба знати про плоди

Актинідія-що це за рослина?

Початок і середина осені-час, коли плоди актинідії можна збирати. Найчастіше вони дозрівають у вересні. Актинідія є порівняно невибагливим, легко вирощуваним, не схильним до захворювань деревом. Завдяки цьому вона може рости навіть не в дуже сприятливих умовах.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Початок і середина осені-час, коли плоди актинідії можна збирати

Хоча до цих пір актинідія мало відома в більш холодних кліматичних зонах, вона є дуже цінним садовим рослиною. Вона не тільки додасть прикраси вашому саду своїми звивистими стеблами, але і принесе урожай смачних плодів.

Найбільш поширеним видом є актинідія делікатесна (ківі), що отримується з китайського рослини. Спочатку її називали «китайським агрусом». Ще на самому початку xx століття її завезли в нову зеландію, де він всім припав до смаку, і його вирішили назвати на честь національної птиці – ківі.

На жаль, всі культурні сорти ківі не мають морозостійкості, і замерзають при -10° с.найбільш морозостійкий сорт «дженні», який може витримати мороз до -15° с, але його плоди дуже дрібні і несмачні.

відео про те, як правильно садити

Морозостійкі сорти

Актинідія аргута і коломікта витримують температуру від -23° с до 35 °с. Вони розглядаються як декоративні елементи саду, ідеально підходять для облицювання парканів, стін, пергол і альтанок внаслідок їх досить швидкого зростання. Вони також мають смачні плоди, але в набагато меншій кількості. Їх ківі менше середньої виноградини.

У плодових садах сорт актинідія аргута (також відома, як міні-ківі, або ківі харді) вважається найкращим. Він має відносно великі і надзвичайно смачні ягоди. Для того, щоб зробити фрукти, тара лоза потрібен тривалий вегетаційний період – близько 150 днів без заморозків. Доросла рослина може приносити від 10 до 20 кг ягід.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Актинідія аргута і коломікта витримують температуру від -23° с до-35 °с

За цей час, витка рослина може вирости до 30-50 метрів заввишки в звичному кліматі. У більш прохолодних зонах воно досягає до 4-8 метрів у висоту. Молоді рослини мають коричневі пагони, які зміняться на сірі з віком. Великі яйцеподібні зелене листя восени стають жовтими і опадають незабаром після цього.

Сорти, яким підходить помірний клімат

 • geneva-американський сорт, найраніший, любить багато сонячного світла.

Дозрівання різних видів відбувається на самому початку осені. Ягоди мають округлу форму і середні розміри (близько 4 см в довжину). Недоспілі плоди даного сорту мають червонувато-коричневі кольори.

Вони заворожують своїм смаком, так як надзвичайно солодкі і ароматні. Якщо рослина отримує достатньо води, то його плоди дозрівають набагато швидше. Вони стають досить м’якими і падають.

Це дуже плідний сорт. Він починає плодоносити на третій або четвертий рік після висадки. Для нього не страшний мороз до-30º с.

За цим сортом актинідії не потрібно якогось особливого догляду. Головне кожної весни, коли повністю зійде весь сніг, подрихлять землю близько рослини. Таким чином, вона насититися достатньою кількістю повітря.

 • issai-дводольний самозапильний сорт.

Винайшли його в японії. Ягоди дозрівають в середині осені. Плоди мають солодкуватий смак. Вони середньої величини і довгастої форми (близько 3 см в довжину). Перевагою issai є те, що вона починає плодоносити в перший же рік. Рослина нормально себе почуває при морозі до-25º с.

Даний сорт має висоту всього 3 метри, тому він підійде для невеликих садів. При догляді за рослиною стежте за його правильним поливом. Як тільки земля біля рослини стане сухою, потрібно відразу ж поливати. У жарку погоду це потрібно робити дуже часто, можна навіть кілька разів на день.

 • jumbo-відомий італійський сорт.

Він має великі довгасті і трохи подовжені плоди (приблизно 6 см). Забарвлення ягід може бути як жовтої, так і зеленої. Найбільшою ягода може важити до 30г. Фрукт смачний і солодкий, без яскраво вираженого аромату, але стійкий.

Актинідія-посадка і догляд за рослиною

Забарвлення ягід може бути як жовтою, так і зеленою

Ягоди дозрівають в середині осені. Сорт, який дає плоди на третій або четвертий рік після посадки. Він виростає до восьми метрів у висоту і витримує холоду до -28° с.дуже важливим фактором у догляді за рослиною залишається підгодівля. Її проводять на самому початку літа. Для цього потрібно розвести одну частину коров’яку з десятьма води і цим розчином ретельно полити рослину.

 • ken’s red-сорт з нової зеландії.

Він є різновидом актинідії аргути і melanaudra. Великі плоди (до 4 см завдовжки і 3 см в діаметрі). Міцні і смачні ягоди, хоч і без характерного аромату. Вони мають пурпурно-червоний відтінок на повному сонці і зелені, коли вони знаходяться в тіні.

Вони дозрівають в середині осені. Стиглі ягоди не надмірно м’які, що робить їх придатними для транспортування. Не бояться морозу до-25º с.

Рослина повинна рости не на відкритій галявині, адже воно дуже не любить прямих сонячних променів. При догляді за ним потрібно враховувати даний факт. Поливайте його якомога частіше, щоб грунт завжди залишалася зволоженою.

 • kokuwa-японський самозапильний сорт.

Ягоди мають лимонний аромат. Плоди маленькі, але міцні. Дозрівання відбувається в середині осені. Коли ви доглядаєте за рослиною, постарайтеся ретельно проводити обрізання. Прибравши всі зайві і сухі гілки, ви допоможете актинідії вирости сильніше і принести більше плодів.

 • purpurna sadowa-знаменитий український сорт.

Винайдений шляхом схрещування актинідій аргута і пурпурової. Смачні і соковиті плоди тривалої форми і середніх розмірів (3.5 см в довжину і 2,5 см в діаметрі). Ягоди пурпурно-червоні. Плодоносить на третій-четвертий рік після посадки. Дозрівання відбувається в середині осені. Не боїться морозів до -25 º с.

Удобрюйте і поливайте даний сорт. Так як він схрещений в україні, то любить достатню кількість води. Обробляйте рослину від шкідників до того, як воно почне цвісти.

 • rogów-сорт, який винайдений в польщі.

Він був схрещений в рогівці. Досить смачні ягоди середнього розміру (близько 3 см в довжину). Плоди мають зелений колір і дозрівають у вересні. Дуже плідний сорт. Він починає плодоносити на третій або четвертий рік після висадки. Не боїться морозу до -30 ºс.

Кожної весни необхідно зміцнювати коріння даної рослини. Для цього зробіть навколо стовбура рослини невелику купу з землі. Дані дії допоможуть зміцнити стовбур від сильних поривів вітру, і вберегти коріння від несподіваних весняних заморозків.

 • vitikiwi-дуже красивий і плідний сорт, який приносить плоди без запилення (партенокарпічний).

Плодоносить вже протягом року. Ягоди зеленого кольору дозрівають в середині осені. Даний сорт має досить велику швидкість росту, тому необхідно його вчасно обрізати. Позбавляйте рослину від непотрібних і сухих гілок.

 • weiki-німецький дводольний сорт.

Чоловічі види є хорошими запилювачами для всіх сортів винограду тара. Жіночі особини дуже плідні. Плоди смачні і мають середні розміри (близько 4 см завдовжки).

відео ролик про правильний догляд

Ягоди, дозрівають в середині осені, але вони не падають. Вони зазвичай зелені, іноді може розвинутися темно-коричневий наліт при впливі прямих сонячних променів. Блискучі темно-зелене листя надають рослині привабливий зовнішній вигляд.

Рослина підходить для декоративних цілей і може дати до 10 кг плодів. Кішки дуже люблять цей чагарник і можуть пошкодити його, подряпати або покусати листя, тому краще закріпіть підставу сіткою в перші три роки.

Не забувайте удобрювати його на початку літа. Коли рослина повністю затвердіє, то воно витримує морози і холоду аж до 40 градусів нижче нуля.

Найпоширеніші сорти в помірному кліматі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Adam-декоративний польський чоловічий сорт.

&1&

Коли рослина повністю затвердіє, то воно витримує морози і холоду аж до 40 градусів нижче нуля