Які добрива вносити восени під перекопування в теплиці для помідор. Що любить сеньйор помідор?

53

Які добрива вносити восени під перекопування в теплиці для помідор. Що любить сеньйор помідор?

Теплиця-своєрідна замкнута міні-екосистема, в якій томати відчувають себе краще, ніж під відкритим небом, і все літо в ній підтримується постійна атмосфера, максимально підходяща для пасльонових. Грунт в теплицях експлуатується подвійно ефективніше, тому підгодівля помідорів в теплиці проводиться частіше, але в той же час без фанатизму, так як ризик «передозування» в захищеному грунті вище.для гармонійного розвитку томатам потрібно безліч елементів, включаючи 4 основних:

  1. гумінові кислоти-містяться в органіці, перепрілому гної, курячому посліді, компості, вони зміцнюють імунітет рослин, покращують структуру грунту, стимулюють до розмноження корисну мікрофлору;
  2. фосфор-без нього неможливе формування здорової кореневої системи і хороших якісних плодів, при нестачі елемента помідори погано засвоюють інші поживні речовини, пізніше зав’язують плоди;
  3. калійні солі — основний елемент, споживаний рослинами при активному зростанні наземних органів і нестача цього елемента небезпечна накопиченням томатами нітратів
  4. азотні сполуки — це основний елемент для правильної вегетації будь-яких рослин, так як азот сприяє нарощуванню зеленої маси, що особливо важливо на початкових етапах розвитку.

Повинна включати підгодівля помідорів в теплиці мікроелементи – йод, бор, залізо, марганець та інші, їх рослини частково отримують з грунту, багатої органікою. Так як в теплицях практикується інтенсивне землеробство, їх може не діставати і тут не менш ефективними будуть органічні добрива, приготовані своїми руками.

Підготовка грунту під огірки в теплиці восени. Підготовка грунту, як запорука багатого врожаю огірків

Оскільки огірки відносяться до культур, вимогливим до родючості грунту, для отримання багатого врожаю найправильніше завчасно потурбуватися про підготовку ділянки для посадки. Для огірків найкраще підійдуть суглинні або супіщані пухкі грунти, кислі ж і важкі для цієї культури малопридатні. Огірки вимагають нейтральної або, в крайньому випадку, слабокислою грунту. Тому підготовка грунту для посадки огірків повинна починатися з визначення її кислотності.

Схема вирощування огірків в теплиці.

Оцінка кислотності грунту

Кислотність грунту виражає показник рн. Так, необхідна для посадки огірків земля з нейтральною реакцією повинна мати ph, рівний 7. Чим менше цифра рн, тим грунт кисліше і менше підходить для огірків. Більш високий рн є показником лужної грунту, яка також не годиться для даної культури.

Провести аналіз кислотності грунту можна в спеціалізованій лабораторії. Такий аналіз проводять за допомогою спеціального приладу, широко відомого під назвою прилад алямовського. Купивши такий прилад, городник-любитель по додається до нього інструкції зможе самостійно проводити аналіз землі на дачній ділянці.

Схема формування кислотності грунтів.

Існує більш тривіальний і доступний кожному городнику-любителю спосіб оцінки кислотності за допомогою лакмусового паперу. Такий папір продається в торгуючих хімреактивами магазинах. «секрет» даного способу полягає в наступному: лопатою робиться 30-сантиметровий вертикальний зріз грунту. Земля змочується дистильованою або дощовою водою, а потім частина суміші стискається в руці спільно з лакмусовим папером. Забарвлення лакмусового паперу порівнюється зі стандартною контрольною шкалою, і за збігом кольору визначається кислотність грунту.

При відсутності приладу алямовского і лакмусового паперу приблизно оцінити кислотність можна по зростаючим на ділянці майбутньої посадки огірків бур’янам. Своєрідними індикаторами кислого грунту є подорожник, хвощ, вероніка дібровна, пікульнік, осока, кінський щавель, м’ята, жовтець повзучий, мокриця, іван-да-марія, верес. На такій ділянці кислотність грунту потрібно знизити, перш ніж садити огірки. Якщо ж на ділянці добре ростуть пирій повзучий, берізка польова, мати-й-мачуха, бодяк городній, ромашка непахуча і конюшина, то грунт є або нейтральною, або має незначний рівень кислоти і цілком підійде для вибагливих огірків.

Схема добрива огірків гноєм.

Підготовка ділянки для посадки огірків починається з осені. Щоб наситити шар грунту мінеральними речовинами, необхідно внести добрива. При його незначній кислотності найкраще використовувати рідкі лужні органічні добрива. Для нейтралізації підвищеної кислотності землі на ділянці його вапнують внесенням різних речовин, в тому числі гашеного вапна, доломітового борошна, цементного пилу, крейди, дефекату або золи.

З приходом перших теплих весняних днів землю необхідно перекопати на глибину не менше 25 сантиметрів. Після цього верхній, приблизно в 12 сантиметрів, шар грунту граблями ретельно перемішується з шаром заготовленого з осені перегною. Якісно приготований перегній — це справжнє «золото» для городника і запорука майбутнього врожаю. Для його підготовки можна використовувати всілякі органічні речовини, наприклад, деревна тирса, висохлу траву, опале листя, солому, гній, шматочки паперу і так далі. Після поливу ділянку, обраний для вирощування огірків, накривається плівкою на кілька днів, щоб земля прогрілася не менше ніж до 150 с.

Якщо підготовка грунту з яких-небудь причин не була розпочата з осені, то необхідний спрощений варіант весняних заходів. В даному випадку внесення вапняних матеріалів необхідно виключити, допускається внесення рідких лужних органічних добрив і збільшеної дози перегною хоча б за тиждень до посіву насіння або висаджування розсади.

Підготовка грядок для огірків

Посів насіння або висаджування розсади повинні проводитися виключно тоді, коли мине загроза заморозків. Для того щоб отримати гарантований урожай огірків, найкраще вирощувати їх на височині, де забезпечені і хороший прогрів коренів теплолюбної культури, і захист їх від надлишку вологи. Саме тому, не менше ніж за тиждень до посіву насіння або висаджування розсади, необхідно сформувати грядки, щоб земля кілька осіла.

При влаштуванні ділянки для вирощування огірків оптимально зробити кілька грядок висотою 20-30 см в залежності від типу грунту: чим вона важче, тим більше висота грядки. Ширина формуються між грядками доріжок повинна становити не менше 0,5 метра. Крім того, при використанні вертикального типу вирощування, при якому огірки плетуться по закріпленій на спеціальному каркасі сітці, необхідно розміщувати грядки таким чином, щоб сітки не загороджували один одного.

При завчасній підготовці грядок їх необхідно поливати і видаляти бур’яни, так як огірки не виносять їх присутність.

Осіння підготовка грунту в теплиці під помідори складається з декількох кроків:

    восени треба прибрати залишки всіх рослин, а краще видалити з коренем. На рослинному смітті, що залишився, до весни зберігаються паразити і вогнища хвороб.для знезараження від фітофтори, павутинного кліща, гнилі і парші застосовують тривідсотковий розчин мідного купоросу. З цією ж метою використовують розчин марганцівки: 5 г на 10 л теплої води.

    Навесні додатково обробляють поверхні теплиці і грунт «фітоспорін». Для приготування розчину беруть 5 г препарату на 10 л води. Обприскування проводять приблизно за тиждень до посадки томатів.

    Висновок

    Томати — чутлива до якості грунту культура. Їй необхідна пухка, добре аеріруемая, водопроникна і багата поживними речовинами грунт.

    Якщо на ділянці або в теплиці земля не відповідає вимогам, ситуацію можна і потрібно виправляти. У важкий глинистий грунт слід додати пісок, торф, перегнилу органіку, а в супісок внести органіку і мінеральні добрива. Кислотність регулюють вапнуванням. Перекопування, регулярне розпушування, розумні підгодівлі і своєчасне знезараження роблять грунт ідеальним для вирощування помідорів і отримання багатого врожаю.

    Як підготувати землю в теплиці для посадки помідорів

    Томати були завезені в росію з голландії і наша грунт для них не ідеальна – з цим і пов’язані деякі особливості вирощування культури. Для того, щоб овочі росли великими, м’ясистими і смачними необхідно знати особливості підготовки грунту під помідори в теплиці навесні.

    Яка земля потрібна помідорам в теплиці?

    Теплиця стане хорошим місцем для томатів. Вона врятує урожай від негоди і перепадів температури. Але необхідно подбає про землю в якій вони будуть рости. Які якості супроводжуюХорошій землі?

Підготовка землі в теплиці під огірки. Норми підготовки землі під огірки в теплиці

При культивації огірків в теплицях потрібно ретельно підходити не тільки до підготовки грунту, але і до самої конструкції. Незалежно від того, переносна теплиця стоїть на ділянці або стаціонарна, стіни приміщення необхідно знезаражувати. Обробці підлягають профілі, полікарбонат / плівка. Зовні конструкцію миють з хлорвмісними речовинами. Можна скористатися звичайною білизною. Її розводять з водою в пропорції 1: 10.

Перед тим як приступити до обробки всередині приміщення, необхідно його прибрати, винести весь садовий інвентар, ящики та ін.найбільш простий варіант — використання димових шашок «пішак-с».

Шашки розставляють на рівній відстані один від одного по всьому периметру теплиці, а потім підпалюють гніту, починаючи з самого віддаленого від дверей. Потім приміщення герметизують. Якщо воно обладнане вентиляцією, то її обов’язково слід вимкнути. У загерметизованому стані приміщення залишають на 8-10 годин.

після обробки провітрюють теплицю протягом 2 тижнів

Можливий також варіант обробки внутрішніх поверхонь з бака з пульверизатором. Для рідких обробок можна скористатися 3% розчином мідного купоросу або «фітоспорін» (розводити в пропорції 5:10). Можна також скористатися «фундазолом» (30 г на 10 л води).

В осінній період

Основна проблема тепличного приміщення — порівняно невелика площа живлення для рослин. У зв’язку з цим, не завжди вдається дотримати правила сівозміни. У випадку з мобільною конструкцією, можна просто її переставити на інше місце, попередньо підготувавши ділянку звичайним способом. У випадку зі стаціонарною теплицею, проводять часткову або повну зміну грунту.

При частковій зміні грунту, відразу після збирання врожаю, проводять дезінфекцію приміщення. Грунт перекопують на багнет лопати, а потім посипають шаром хлорного вапна. Решта роботи проводять вже навесні.

У стелажних теплицях проводять повну зміну відпрацьованого грунту восени. У порожні ящики поміщають спочатку шар в 10 см коров’ячого гною, потім такої ж товщини шар грунту. Через 3-5 днів досипають шар грунту (15 см).

Навесні

Навесні шар грунту в 10-20 см знімають. Ділянка перекопують на глибину 25 см.

Щоб підвищити плодоносність рослин, навесні в теплицях проводять наступні маніпуляції:

  1. на місце знятого шару грунту закладають 30-40 см гною.
  2. формують в ньому поглиблення на рівних відстанях.
  3. у поглиблення заливають по 1 л окропу — це потрібно, щоб активізувати процес гниття, який сприятиме виділенню тепла.
  4. через 5 днів поверх гною укладають суміш дернової грунту, тирси, піску і перегною (2:1:1:2).

при використанні вищеописаного прийому, після закладки родючого шару грунту, можна відразу висівати насіння огірків або садити розсаду. Наявність товстого гнойового шару забезпечить оптимальний мікроклімат на грядці для росту і розвитку культури

Можна обійтися і стандартним варіантом заміни шару грунту родючим субстратом, що складається з дернової грунту, торфу, піску і перегною з польовим грунтом (2:1:1:1). До цього складу відразу додають ряд мінеральних компонентів:

  • 15 г калію сульфату;
  • 20 г суперфосфату;
  • 10 г аміачної селітри.

Чим удобрити землю в теплиці перед посадкою. Підготовка грунту в теплиці

Підготовка грунту в теплиці під помідори навесні відіграє вирішальне значення в отриманні рясного, здорового і корисного врожаю. Якщо немає бажання отруювати рослини хімікатами, то цьому питанню слід приділити належну увагу. Грунт удобрюють і підгодовують ще до того, як висадять в нього розсаду, наприклад, коли парник тільки заповнюється родючою землею. Найчастіше та грунт, якою заповнюється теплиця, є привізної. Пояснюється це тим, що родючий чорнозем присутній далеко не скрізь, тому часто його доводиться закуповувати.

Увага! при покупці грунту треба переконатися, що раніше для його добрива не використовувалися препарати хімічного походження. В іншому випадку доведеться витратитися ще й на придбання додаткових добрив для виснажених грядок.

Професіонал рекомендує робити підготовку і попередню обробку грунту відразу після того, як був зібраний останній урожай. Добрива найкраще вносити якраз в перші осінні дні. За зиму грунт встигне повністю відновитися і набрати запас поживних речовин, які в наступному сезоні будуть необхідні для росту і розвитку томатів.

Добриво грунту після томатів

Грунт для томатів в теплиці починає готуватися з того, що верхній шар її, товщиною в 20 см, повністю знімається, а на довжину майбутньої грядки прокопується канава. Після цього грядка засипається перепрілим гноєм (бажано, щоб він готувався не менше 3 років) без наявності в складі трави або сіна, через які процеси розкладання значно сповільнюються. Добриво має заповнювати тільки половину викопаної канави, іншу частину зверху засипають землею. Таким способом грунт для помідорів у власній теплиці готується найпростіше, проте для отримання великої кількості смачних плодів потрібно провести ще деякі заходи.

Грунт для посадки томатів в теплиці допомагають удобрювати і готувати земляні черв’яки. На перший погляд, їх роль здається несуттєвою, але саме вони якісно змішують із землею добрива. Крім цього, безхребетні здатні какати в грунт і вносити таким чином необхідні органічні добрива. Професіонали називають такі гумусом. Перед тим, як правильно підготувати теплицю навесні для посадки томатів, треба зібрати кілька дощових черв’яків і помістити їх в баночку з хорошою вентиляцією. Їх треба буде згодом розподілити по території майбутньої грядки, викопавши невеликі лунки і вклавши туди безхребетних, після чого полити грядку.

Гумус

Готувати тепличний грунт до посадки томатів можна і з використанням спеціального бактеріального коктейлю. До його складу включені спеціальні бактерії, які переробляють азотні елементи і насичують грунт азотом. Вирощування багатого врожаю після такої процедури стає не таким складним завданням.

Чим обробити грунт перед посадкою помідор навесні? як правило, на початку нового сезону виникає ризик прояву грибкових захворювань в теплиці. Щоб уберегти майбутній урожай, слід обробити грунт бордоською сумішшю або розчином мідного купоросу. Крім того, щоб земля не була кислою, слід внести трохи вапна або доломітового борошна. Ці ж заходи проводяться при висадці томатів у відкритий грунт.

Бордоська суміш

Перед тим, як зробити в своїй теплиці грядки під помідори, після тривалої зими треба поливати грунт гарячою водою. Така процедура допоможе запустити процеси її саморозігріву. Весняний сезон краще почати ще й з внесення біопалива, органічних речовин (свіжий гній).

Увага! для розігріву грунту в теплиці не можна використовувати свіжий свинячий, овечий, козячий або кролиний гній.

Томати пред’являють високі вимоги до складу живильної землі, тому туди обов’язково повинен входити пісок, торф, перегній, добриво, перепрілий гній. Важливий не тільки грунтовий склад, але і температурний режим. Саме тому городники стверджують, що висадка томатів в теплиці повинна проводитися виключно на піднесені багатошарові грядки. На низ укладають шар тирси або соломи, потім близько 10 см перепрілого гною, а зверху насипають родючий грунт. Після цього проводиться обробка грунту розчином перманганату калію і на пару днів гряди накриваються поліетиленом.

Добрива для теплиці восени. Поради, як і чим удобрити теплицю восени

Відновлення родючості грунту в теплиці – ключовий фактор отримання хорошого врожаю в наступному сезоні. Існує безліч видів органічних і мінеральних добрив, кожен зі своєю специфікою застосування. Багато з них досить агресивні і вимагають дотримання точного дозування.

Які добрива вносити в теплицю восени і як це робити? про це та деякі інші особливості обробки землі розповість дана стаття.

Органічні добрива

В якості органічних складів широко використовують:

  • гній;
  • перегній;
  • пташиний послід;
  • торф.

Компост вноситься навесні або восени. Зазвичай в певних пропорціях змішуються торф, залишки перегнилої рослинності і незначна кількість мінеральних добавок. Після рівномірного розподілу живильного шару по поверхні грунту грядки потрібно перекопати.

Використання гною має безліч переваг:

  • поліпшується структура грунту.Глиниста-стає більш пухкої, а піщана в’язкою;
  • внесення добрив в теплицю восени збагачує родючий шар вуглекислим газом, що сприяє швидкому засвоєнню важкорозчинних речовин;
  • збільшує в землі рівень кальцію, фосфору, калію, азоту і т. П.

Таблиці активних речовин органічних добрив для теплиці на зиму

Важливо! слід дотримуватися комплексного способу підготовки до зими. Він полягає в спеціальній обробці землі теплиці восени: прибирання, добриві, загальному догляді – дезінфекції або повній заміні.

Перш ніж удобрювати землю в теплиці восени, необхідно повністю очистити грунт і продезінфікувати її

Пташиний послід – є концентрованим добривом, в якому крім фосфору, кальцію та азоту міститься магній та інші елементи. Використовується в якості водного розчину 0,3 — 0,7 л на 10 л води.

Торф-в чистому вигляді використовується вкрай рідко через високу кислотність. Застосовується, в якості основи, переважно в комбінованих складах, інгредієнти яких значно нормалізують кислотний баланс грунтів.

Мінеральні добрива

До основних мінеральних речовин відносяться:

  • фосфатні;
  • азотні;
  • калійні.

Фосфатні

Найбільш популярний вид у городників – суперфосфат простий. Його вносять після осіннього збирання врожаю, але до перекопування грунту. Як удобрюють землю в теплиці на зиму фосфатами? 15-25 гр. Наполягають 3 доби на 10 л води. Рідиною поливають грунт, а осад додається в компостну купу.

До відома! фосфатні суміші не можна застосовувати спільно з гашеним вапном.

Таблиця сумісності фосфатних сумішей для удобрення землі восени в теплиці

Азотні

Найбільш поширеними є:

  • азотнокислий амоній;
  • сечовина;
  • карбамід;
  • натрієва і калієва селітра

Обсяг, який застосовується для підгодівлі становить 10-30 гр на 1 м2. При цьому необхідно пам’ятати, що застосування азотних складів в теплиці істотно окисляє землю.

При внесенні добрив в грунт теплиці восени їх необхідно рівномірно розподілити по всій поверхні землі

Калійні

Сульфат калію – містить до 45% активної речовини. Випускається у вигляді рідкого розчину, 20-40 мл або гранул – 10-20 гр. На 1м2земли. На даний момент вважається найбільш ефективним речовиною свого типу.

Хлористий калій – вноситься добриво в теплицю восени відразу після знезаражувального вапнування землі. Має сильний окислюючий ефект і відновлює баланс кислотності землі.

Таблиця відповідності обсягу до ваги деяких видів мінеральних добрив

Універсальні комбіновані суміші

Нітрофоска – суміш ідеально підходить для теплиць. У її складі фосфор (11%), калій (14%), азот (16%). Може використовуватися як в якості розчину для поливу, 20-30 гр. На 10 л.або в якості сухих гранул 50-60 гр. На 1м2.

Деревна зола – вноситься восени або навесні. Нейтралізує кислотність грунту і має в своєму складі безліч корисних для рослин мікроелементів: калій, кальцій, фосфор, сірку, кремній, залізо і т. П. Необхідна кількість 50-200 гр / м2в залежності від кислотності землі. Допускається внесення раз в 2 роки.

Добрива для томатів в теплиці. Необхідність і особливості добрива томатів в теплиці

Щоб отримати хороший урожай томатів в теплиці, потрібно дотримуватися температурного режиму, підтримувати оптимальний рівень вологості і забезпечувати рослини вологою і необхідними поживними речовинами.

Підживлення томатів в теплиці з полікарбонату потрібно на кожному етапі розвитку рослин. У разі дефіциту поживних речовин кущі розвиваються неправильно або повністю гинуть. Може утворюватися мало зав’язей, а дозрівання відбувається пізніше терміну. Потрібно розуміти, як підгодувати томати в теплиці, щоб забезпечити їх всім поживними речовинами.

Надмірна кількість органічних добрив призводить до того, що кущі виростають пишними і сильними, а зав’язей мало або вони мають невеликий розмір. А при надмірній мінеральній підгодівлі кущі зневоднюються, в результаті чого вони можуть загинути.

Помідори є досить примхливою культурою, тому вони можуть доставити проблем навіть при вирощуванні в теплиці. Однак за зовнішнім виглядом кущів можна визначити, яких саме елементів їм не вистачає, щоб вчасно внести добрива. Слід звернути увагу, якщо:

  • листочки і кущ внизу набувають фіолетовий відтінок. Причиною є дефіцит фосфору.
  • листя скручуються, а на плодах виникає вершинна гниль. Причиною є недолік кальцію.
  • листя жовтіє, а кущ стає світло-зеленим. Найчастіше даний симптом виникає при дефіциті азоту.

Кущі томата потребують різних мінеральних підгодівлі в період розвитку і активного росту, цвітіння і плодоношення.