Мій секрет хорошого укриття винограду

19

Наступають холоди, і потрібно обов’язково подбати про укриття винограду на зиму. Найголовніше для цієї культури-правильна обрізка, хороший догляд (полив, внесення добрив) і надійне укриття, щоб зберегти виноград від морозу.

виноград ‘алешенька’

укриття виноградав цьому році, незважаючи на аномальну спеку, виноград мене порадував своїми смаковими якостями і урожаєм.

виноград ‘ арочний’у мене росте 2 види винограду: зелений ‘алешенька’ і темний’арочний’. Обидва солодкі і м’ясисті, як я люблю. У жовтні проводжу обрізку відросло стебел і прибираю залишилася сухе листя.

обрізка винограду

Я не викидаю обрізану лозу, а роздаю сусідам і друзям, яким дуже подобається мій виноград і вони хочуть виростити у себе такий же.

гілочки виноградаколи на вулиці стояла хороша, тепла погода, я обробила весь виноград «серебромедином». Мені дуже подобається це засіб! і звичайно, пролила «осіннім добривом «від фірми» органік мікс», щоб у винограду визріли всі лози і харчування вистачило, щоб добре перезимувати.

«серебромедін»

Зі старих шпал роблю грядку. Сам виноград закриваю покривним матеріалом. Коріння винограду прикриваю кокосовими колами. На землю кладу дошки, а на них укриті лози винограду.

укриття виноградарасипаю трохи отрути для мишей на землю навколо винограду. Додатково розкладаю гілочки сосни і ялини (залишилися після новорічних свят). І зверху засинаю землею.

ялинові гілочки на винограді

Зверху додатково накриваю нетканим полотном — спанбондом.

укрытиесверху кладу старий шифер. Ось і все! разом з виноградом росли маленькі трояндочки, вони теж були укриті таким способом.

шифер для укриття виноградатаким способом я вкриваю свій виноград вже не перший рік. Виноград прекрасно себе почуває, не випріває і не промерзає. А влітку я збираю відмінний урожай смачного винограду!