Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

67

Вирощувати кімнатні квіти бажали б майже всі, але багатьох відлякують пов’язані з цим реальні або передбачувані труднощі. Белопероне-рослина, яке поки в домашніх умовах зустрічається досить рідко. Тим часом воно практично позбавлене недоліків, поєднуючи відносну невибагливість у догляді з декоративністю листя і рясним, майже безперервним цвітінням. Виглядає рослина дуже оригінально, відразу привертаючи увагу.

Зміст

 • Як виглядає белопероне

  • Відео: зовнішній вигляд белопероне
 • Популярні у квітникарів-любителів види рослини

  • Фото: види белопероне, вирощувані в домашніх умовах
 • Як створити квітці оптимальний мікроклімат

  • Таблиця: оптимальні умови для вирощування белопероне
 • Процедура посадки і пересадки
 • Догляд за белопероне в домашніх умовах

  • Полив
  • Внесення добрив
  • Відео: нюанси догляду за рослиною
  • Обрізка
  • Період спокою
 • Типові помилки початківця квітникаря

  • Таблиця: як белопероне реагує на помилки в догляді
 • Атакуючі рослину шкідники

  • Таблиця: шкідники, що вражають белопероне
  • Фотогалерея: як виглядають вражаючі квітка шкідники
 • Як розмножується рослина

  • Живцювання
  • Відео: розмноження кімнатних рослин живцюванням
  • Пророщування насіння

Як виглядає белопероне

Белопероне (beloperone) – рід рослин, що входять в сімейство акантові (acanthaceae). Хоча деякі вчені вважають, що в окремий рід виділяти його представників не має сенсу, так як відмінності з родом юстиція (justicia) практично відсутні. У старих книгах белопероне іноді зустрічається під назвою «якобінія».

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Белопероне-рясно квітуча рослина з дуже цікавою формою приквітків

В даний час описано близько 60 різних видів белопероне. Батьківщина більшості з них-вологі тропічні і субтропічні ліси південної і центральної америки. Назва квітки-комбінація двох грецьких слів-belos (стріла) і perone (вістря). Відповідно, белопероне — це «наконечник стріли». Швидше за все, таким найменуванням рослина зобов’язана зв’язкового пильовика, що має схожу форму.

Белопероне — це досить інтенсивно розгалужених чагарник або напівчагарник. Пагони досить тонкі, у деяких видів слабоопушенние. У міру дорослішання рослини біля основи вони одревесневают, але не до кінця.

Листя досить дрібні, 5-8 см в довжину, матово-зелені або оливкові. Форма-ланцето-або яйцеподібна. Легка узлісся укладається в норму.

Основна перевага белопероне в очах любителів кімнатних рослин — практично безперервне цвітіння. В середньому воно триває близько 10 місяців з перервою на найхолодніший час в році. Квітки з’являються в пазухах листків. Найчастіше вони пофарбовані в яскраво-жовтий, помаранчевий, червоний, але трапляються також білосніжний і рожевий. Відтінки плавно перетікають один в одного, створюючи неповторну гру фарб. Поодинокі квітки зустрічаються рідко, для белопероне більше характерні суцвіття у формі полузонтіка. Ще вони схожі на шишки хмелю, тому рослина відома також як «домашній» або «кімнатний хміль». Є і більш поетичні прізвиська-» мексиканська красуня«,»квітка-креветка».

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Форма приквітків забезпечила білопероні кілька прізвиськ

Те, що вважається пелюстками-насправді приквітки. Біля основи вони блідо-салатні, потім відтінок, властивий увазі, набирає інтенсивність. Самі квітки розташовані між ними. Вони дрібні, білі або кремові, тому практично непомітні. Довжина приквітків досягає 12-15 см.вони звисають вниз, практично закриваючи собою квіти. Останні довго не тримаються, опадаючи протягом 3-4 днів, тому їх поява легко пропустити.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Квітки белопероне, на відміну від приквітків, в’януть дуже швидко, буквально за 2-3 дні

У домашніх умовах белопероне виростає до 1-1, 2 м у висоту. Довжина пагонів-близько 70-80 см. Розростається він дуже швидко.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Любителями кімнатних рослин белопероне цінується за тривалість і рясність цвітіння

Белопероне не тільки прикрашає собою інтер’єр, рослина ще й приносить господареві відчутну користь. Воно насичує повітря в приміщенні киснем і аероіонами, підвищує його вологість, сприяє звукопоглинанню і створює здорову електростатику.

Белопероне часто плутають з іншими представниками сімейства акантові — афеландрою і пахістахісом. Вирощування афеландри зажадає значних зусиль, спрямованих на створення оптимального мікроклімату і виконання «примх» рослини. Пахістахіс з усіх перерахованих самий невибагливий.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Пахистахис, на відміну від афеландри, з белопероне переплутати досить легко; саме явна відмінність-вертикально «стоять», а не нікнущіе приквітки

Відео: зовнішній вигляд белопероне

Популярні у квітникарів-любителів види рослини

Оскільки рідний для белопероне мікроклімат кардинально відрізняється від умов сучасних квартир, в «неволі» вирощують тільки кілька видів з майже шести десятків:

 • белопероне (guttata), також відома як юстиція брандега (justicia brandegeana). У природі найчастіше зустрічається в мексиці. Найбільш популярна у квітникарів. Інтенсивно розгалужений напівчагарник виростає до 1 м у висоту. Темно-зелене листя у формі майже правильного еліпса, до черешка злегка звужуються, опушені з двох сторін (на вивороті «ворс» гущі). Довжина листа-6-7 см. Приквітки пастельно-жовті, жовтувато-рожеві або блідо-червоні, рідше зустрічаються жовто-зелені. Довжина суцвіття до 20 см.є селекційні гібриди (lutea, yellow queen) з жовтими приквітками різних відтінків.
 • белопероне крапельна пурпурова (longispica purpurea). «селекційна» різновид, що з’явилася без втручання людини. Висота рослини-70-80 см, пагони тонкі, нікнучі. Листя тонкі, з рідкісною опушкою. Квітки білясті, приквітки червонувато-лілові. У природі цвіте весь рік.
 • белопероне краплинна вариегатная (variegata). Селекційний гібрид. Від «батька» відрізняється меншими розмірами (висота — 60-70 см), рясністю цвітіння і забарвленням листя. Листова пластина нагадує мозаїку, складену зі шматочків скла різних відтінків зеленого — від блідо-салатного до смарагдового. При дефіциті світла малюнок може пропасти. Квітки білі, приквітки тьмяно-червоні.
 • белопероне плюмбаголістная або свінчатніколістная (plumbaginifolia). У природі за винятком бразилії не зустрічається практично ніде. У домашніх умовах теж поширена мало. Висота рослини-близько 1,5 м.пагони прямі, здерев’янілі біля основи, чагарник практично не гілкується. Листя без узлісся, на дотик досить щільні, шкірясті. Квітки червоно-фіолетові або бордові, великі (5-6 см в довжину). Листя і приквітки різко загострюються на кінцях.
 • белопероне фіолетова або лілова (violacea), вона ж «ракова шийка». Напівчагарник з тонкими никнучими пагонами. Дуже підходить для вирощування ампельним способом. Листя дрібні (2,5-5 см), яскраво-зелені з сіруватим відливом, узлісся практично відсутня. Розташовані вони через коротких черешків дуже густо. Приквітки рожево-бузкові, поступово змінюють колір на червоно-помаранчевий або мідний. Пелюстки квіток, схожих на пір’я білосніжні, з дрібними ліловими цяточками.

Фото: види белопероне, вирощувані в домашніх умовах

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовахбелопероне крапельна зустрічається в домашніх умовах найчастішеБелопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовахбелопероне крапельна пурпурова-природна різновид, дуже підходяща для вирощування ампельним способомБелопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовахбелопероне крапельна варіегатная цінується не тільки за тривале цвітіння, але і за цікаву забарвлення листяБелопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовахбелопероне lutea — популярний селекційний гібрид з пастельно-жовтими приквіткамиБелопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовахбелопероне плюмбаголістная гілкується мало, у висоту виросте до півтора метрівБелопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умоваху белопероне фіолетовою дуже цікаво спостерігати за зміною відтінку приквітків
Керамзит, мох-сфагнум. Корисно створити білопероні» компанію » з інших рослин або купити спеціальний прилад, зволожуючий повітря.
Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Белопероне любить свіже повітря, тому, якщо дозволяє клімат, влітку рослину можна винести на вулицю або на відкритий балкон

Щоб стимулювати ріст пагонів і розвиток квіткових бруньок белопероне, рослина поміщають у ванну кімнату, куди попередньо був напущений пар і протягом 10-15 хвилин поливають з душу. Напір води не повинен бути занадто сильним. Потім квітка залишають у ванній ще на годину, щільно закривши двері.

Процедура посадки і пересадки

Серед інших кімнатних рослин белопероне виділяється швидкістю росту. Тому молоді екземпляри доведеться пересаджувати щорічно або навіть двічі на рік (навесні і в кінці літа). Дорослим рослинам при наявності досить просторого горщика достатньо однієї процедури раз в 2-3 роки. «сигнал», що свідчить про необхідність пересадки — стирчать з дренажного отвору коріння.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Така рослина явно пора пересадити

Щоб не турбувати рослину занадто часто, можна придбати горщик «на виріст», діаметром приблизно на 10-12 см більше, ніж попередній. Краще вибирати більш масивну керамічну ємність, схожу на відро, оскільки надземна частина у белопероне досить об’ємна. Горщик врівноважить рослина і не дасть йому перевернутися.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Белопероне, на відміну від багатьох кімнатних рослин, цілком можна пересаджувати, використовуючи горщик» на виріст »

До грунту белопероне невибагливий. Цілком підійде звичайний універсальний грунт для квітучих кімнатних рослин з кислотністю 5,5–6,5 (нейтральний або слабокислий). Оскільки квітка швидко нарощує зелену масу, суміш повинна бути легкою і поживною. Можна приготувати субстрат самостійно:

 • листова земля, родючий дерен, торф’яна крихта, перегній, великий річковий пісок (2:2:1:1:1). У готову суміш додають товчену крейду або кісткове борошно (2-3% від загального обсягу).
 • універсальний грунт для кімнатних рослин, перегній або перепрілий компост, торф’яна крихта, перліт або вермикуліт (порівну).
 • дернова земля, компост, торф (1:1:2).

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Белопероне цілком підійде універсальний грунт для квітучих кімнатних рослин

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

У самій пересадці немає нічого складного. З процедурою впорається навіть початківець квітникар.

 1. на дно нового горщика насипте дрібний керамзит, гальку, інший дренажний матеріал шаром товщиною 3-5 см.зверху — субстрат, заповнюючи приблизно третину обсягу контейнера.
 2. вийміть рослину зі старого горщика. Щоб полегшити собі завдання, приблизно за 20-30 хвилин до цього рясно полийте квітка. Намагайтеся якомога менше руйнувати земляний кому.
 3. гостро заточеним продезінфікованим ножем укоротите коріння, зрізавши 1-1, 5 см «бахроми» внизу. З боків зробіть кілька неглибоких поздовжніх надрізів і злегка «розпушити» краю.
 4. перемістіть земляний кому в новий горщик. Додайте субстрат. Кілька разів струсіть ємність, щоб грунт розподілився рівномірно. Зверху злегка утрамбуйте долонею.
 5. помірно полийте рослину і приберіть на 2-3 дні в легку півтінь. Потім поверніть на колишнє місце і доглядайте, як зазвичай.

Белопероне має тенденцію израстаться, некрасиво витягуючись і оголюючи нижню частину пагонів. Якщо це сталося, замість пересадки раз в 3-4 роки доцільно оновити рослину, нарізавши живців з молодих гілок і укоренивши їх.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Поступово белопероне израстается, негарно витягуючись; в цьому випадку замість пересадки потрібно оновити рослина

Догляд за белопероне в домашніх умовах

Белопероне любить сталість. Тому квітникарям, обгрунтовано не сподіваються на власну пам’ять, бажано скласти графік внесення добрив і поливів. Природно, останній коригується в залежності від того, яка погода на вулиці. В іншому догляд за рослиною не становить проблеми.

Полив

З середини весни до осені белопероне поливають нечасто, але рясно. Не можна ні пересушувати грунт (листя почнуть сохнути, бутони — опадати), ні перетворювати грунт в горщику в болото. Верхній шар субстрату повинен просохнути на глибину 2-3 см, а в глибині — залишитися вологим. Досить одного разу в 3-4 дні. Після процедури почекайте 30-45 хвилин і злийте надлишки води з піддону.

Влітку з поливом потрібно бути особливо уважним, інакше дуже скоро ви будете спостерігати масовий листопад. Білопероні поливають відразу ж після підсихання грунту на поверхні горщика. Але і надмірно рясний полив шкідливий. Низька температура в поєднанні з підвищеною вологістю провокує розвиток гнилі.

Для поливу і обприскування використовується тільки м’яка підігріта до температури 35–40ºс вода. Оскільки попадання крапель на приквітки небажано, краще взяти лійку з довгим носиком. Вода з водопроводу без попереднього відстоювання, кип’ятіння або фільтрування не підійде. Пом’якшити її допоможе лимонна кислота або яблучний оцет (кілька крапель або гранул на 10 л) ідеальний варіант — бутильована, дощова або тала вода.

Внесення добрив

Протягом півроку (з квітня до жовтня) белопероне потребує регулярних підгодівлі. Цілком підійдуть звичайні рідкі комплексні мінеральні добрива для квітучих кімнатних рослин (веселка, ідеал, бона форте, покон і так далі). Приготованим згідно з інструкцією розчином раз в 12-15 днів поливають квітка.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Через інтенсивне зростання белопероне потребує регулярних підгодівлі

Зверніть увагу на склад. У добриві обов’язково повинен бути калій і магній. А ось азоту краще поменше. Він стимулює нарощування зеленої маси на шкоду цвітінню.

Взимку підгодівлі вносять раз в 30-45 днів. Якщо стан рослини вас влаштовує, можна припинити їх зовсім.

Відео: нюанси догляду за рослиною

Обрізка

Безконтрольно розростається белопероне швидко втрачає значну частину декоративності, перетворюючись в неохайне переплетення пагонів. Цвітіння в цьому випадку стає не таким рясним, оскільки більшу частину сил рослина витрачає на формування зеленої маси. Щоб уникнути цього, регулярно проводять обрізку. Потрібно прибирати і зів’ялі приквітки.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Необрізаний белопероне виглядає досить неакуратно

На початку весни всі пагони обов’язково вкорочують наполовину або навіть на дві третини. Зрізані верхівки можна використовувати як посадковий матеріал. А взагалі, у формуванні крони квітникар обмежений тільки власною фантазією. Найбільш поширені варіанти:

 • акуратний «кущик». Вимагає від квітникаря мінімальних зусиль. Крону потрібно підтримувати симетричною, своєчасно видаляючи всі пагони, явно порушують її конфігурацію. Захоплюватися не варто — за раз можна прибрати не більше чверті зеленої маси.
 • ампельна рослина. Підвісьте белопероне, далі природа зробить все сама. Щоб прискорити процес, можна пригинати молоді пагони до землі, фіксуючи їх шматочками дроту, вигнутими у формі букви u або шпильками. Так вони швидше «переповзуть» через край горщика. Далі потрібно тільки своєчасно вкорочувати надто подовжилися пагони і видаляти ті, що втратили листя.
 • штамбовое «деревце». Видаліть всі бічні гілки, оголивши нижні 35-40 см втечі, який буде грати роль стовбура. Прив’яжіть його до опори. З 4-6 бічних гілок, більш-менш рівномірно розташованих навколо стовбура, сформуйте один над одним 2-3 яруси. Коли «деревце» досягне потрібної висоти, прищипніть верхівку. Всю поросль на стовбурі регулярно видаляйте, бічні пагони щорічно або два рази на рік прищипують, прибираючи 3-4 верхніх листа (для більшої «кущистості»).

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Ножиці або ніж сильно травмують пагони, тому для обрізки кімнатних рослин краще використовувати спеціальний секатор

Матеріали-дерево або кераміка. Такі ємності важче, менше шансів, що пальма випадково перекинеться. Діаметр горщика кожен раз збільшують на 8-10 см.обов’язкова наявність широкого дренажного отвору.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

У ареки розвинена коренева система, тому горщик потрібен глибокий і об’ємний

Для ареки цілком підійде спеціальний грунт для пальм або цитрусових, але можна приготувати субстрат і самостійно. Він повинен бути нейтральним або кислим (рн 6,0–7,8) і досить поживним, при цьому забезпечуючи хорошу аерацію.

 • листова земля, родючий дерен, перегній, великий річковий пісок (4:2:1:1). Дорослим пальмам обсяг перегною збільшують вдвічі.
 • торф’яна крихта, пісок, дернова земля, шматочки соснової кори (2:2:1:1). Третина обсягу піску можна замінити перлітом або вермикулітом.
 • кісткове борошно, шматочки деревного вугілля, галька або дрібний керамзит (діаметром близько 0,3 см), перліт або вермикуліт, торф’яна крихта (всього приблизно порівну, торфу вдвічі більше). Суміш більше підходить для молодих рослин.

Корисна добавка-подрібнена пемза або товчена крейда (приблизно 1/10 загального обсягу готової почвосмеси). Вона хороша для профілактики кореневої гнилі.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Ареку цілком можна вирощувати в спеціальному субстраті для пальм

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Сама пересадка виглядає так:

 1. вийміть рослину з горщика, по можливості зберігши земляний кому неушкодженим. Це зробити легше,якщо за 1-1, 5 години до процедури рясно полити пальму.
 2. гостро заточеним продезінфікованим ножем зріжте 1,5-2 см «бахроми» внизу земляного кома.
 3. на дно нової ємності насипте шар керамзиту або іншого дренажного матеріалу товщиною не менше 5 см.зверху — приблизно стільки ж свіжоприготованого субстрату.
 4. помістіть земляний кому в новий горщик. Досипте грунт по краях. Слідкуйте, щоб пальма не виявилася заглиблена сильніше, ніж було раніше. Намагайтеся зберегти рівень грунту приблизно однаковим.
 5. кілька разів акуратно струсіть горщик, щоб грунт розподілився рівномірно.
 6. помірно полийте пальму, на 2-3 дні поставте діжку в легку півтінь.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Пересаджуючи ареку, намагайтеся якомога менше пошкодити земляний кому

Відео: як правильно пересадити ареку

Важливі нюанси догляду

Арека досить невибаглива. Основний догляд за цією пальмою полягає в правильному поливі і регулярному внесенні добрив.

Полив

В період активної вегетації арека, що логічно для тропічної рослини, потребує частого і рясного поливу. Пересушений грунт для пальми дуже шкідливий. Але і «болото» в горщику теж не варіант. Після поливу не забувайте зливати надлишки рідини з піддону (через 2-3 години). Між процедурами верхній шар субстрату повинен просихати повністю. Влітку пальмі потрібно 2-3 поливу в тиждень, восени і взимку досить одного. Зрозуміло, інтервали між процедурами коригуються в залежності від того, яка погода на вулиці.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Найкраще поливати ареку з лійки з довгим вузьким носиком, щоб краплі води не потрапили в пазухи листя

1. Особливо обережним з поливом потрібно бути починаючи з середини осені. Грунту не можна давати просихати зовсім, але поливають ареку дуже помірно. В іншому випадку швидко розвинеться коренева гниль. Зачекайте з поливом 2-3 дні після того, як грунт на глибині 3-4 см висохне повністю. Це можна перевірити, встромивши в грунт дерев’яну паличку.

Арека дуже вимоглива до якості води для поливу і обприскування (рослина категорично не переносить хлор). Вона повинна бути теплою (28–30ºс) і м’якою. Добре підійде дощова, тала або бутильована вода. При відсутності альтернативи використовуйте водопровідну, відстоюючи її, пропускаючи через фільтр або кип’ятячи.

Воду лийте під корінь. Уникайте її потрапляння в пазухи листя. Це провокує розвиток гнилі, особливо якщо в приміщенні холодно, а рослині не вистачає світла.

Внесення добрив

У продажу є спеціалізовані добрива для пальм, але, якщо їх придбати не вдасться, арека цілком обійдеться рідкими комплексними мінеральними підгодівлями для декоративнолистяних. Розчин готують згідно з інструкцією виробника. Оптимальне співвідношення азоту, фосфору і калію — 3:1:2. Про дефіцит того чи іншого мікроелемента можна судити за зовнішнім виглядом рослини:

 • азот. Листя бліднуть, зростання пальми практично припиняється.
 • калій. На листках з’являються напівпрозорі жовто-помаранчеві плями, окремі «пір’ячко» кучерявляться.
 • магній. По краю листа йде широка жовтувата облямівка.
 • марганець. Листя зменшуються в розмірах, на них з’являються розпливчасті блідо-зелені плями.
 • цинк. Дрібні чорні точки на листках.

У період активної вегетації потрібно поливати пальму добривом раз в 12-15 днів. Восени і взимку досить одного разу на місяць.

Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Краще придбати для підгодівлі ареки спеціальне добриво для пальм, але цілком підійде і універсальне комплексне

Цілком підійде і натуральна органіка, наприклад, настій пташиного посліду або коров’ячого гною, розведений водою в пропорції відповідно 1:20 або 1:10. На таке добриво з вдячністю відгукуються дорослі пальми. Можна і чергувати підгодівлі. Також корисно обприскувати листя живильним розчином, знижуючи концентрацію препарату вдвічі.

Відео: рекомендації по догляду за арекой

Період спокою

Явно вираженого періоду спокою арека не має. Її зовнішній вигляд восени і взимку не змінюється. Досить трохи знизити температуру, скоротити полив і вносити добрива трохи рідше.

На зиму слід підшукати для пальми таке місце, де арека буде захищена від холодних протягів. Її потрібно прибрати подалі від вікон, що працюють батарей опалення та інших нагрівальних приладів.

Обрізка

У формує обрізку арека не потребує. Але щоб рослина виглядало більш акуратно і декоративно, потрібно періодично позбавлятися від висохлих, зламаних і пошкоджених листя. Не можна чіпати пожовклі або коричневі — в них ще містяться поживні речовини, які пальма в змозі використовувати.

Обрізку проводять гостро заточеним продезінфікованим ножем або спеціальним секатором. Ножиці не підійдуть — вони сильно пошкоджують черешки. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити стовбур — намагайтеся робити зріз,залишаючи 1-1, 5 см до здорової тканини.

Не варто надто старатися. За рік прибирайте з ареки не більше листя, ніж з’явилося за даний період.

Обрізка може допомогти, якщо при пересадці зруйнувався земляний кому і оголилися коріння. В цьому випадку відразу прибирають кожен другий лист. Це допоможе знизити випаровування і дати пальмі адаптуватися до нового горщика.

Типові помилки початківця квітникаря

Основна цінність ареки в очах квітникаря — яскраво-зелене листя. Вони і страждають в першу чергу, якщо пальму щось не влаштовує в догляді. Зовнішній вигляд листової пластини явно свідчить про те, що саме. Від господаря потрібно тільки правильно інтерпретувати ці «сигнали» і відповідним чином скорегувати догляд і/або змінити умови утримання.

Таблиця: як арека реагує на неправльний догляд

як виглядає растеніев ніж прічіналістья сохнуть і опадають.якщо процес зачіпає тільки нижнє листя, це природно. В іншому випадку причиною може бути рідкісне нерегулярне внесення добрив або невідповідний для пальм занадто бідний або надто щільний грунт.листя жовтіє, їх кінчики коричневеют і сохнуть.недостатньо висока вологість повітря або занадто сухий грунт в горщику.листя дрібнішають і жовтіють.мізерний полив або надлишок яскравого сонячного світла (особливо для молодих рослин).червоно-бурі або цегляні плями на листках.»болото» в горщику і/або використання для поливу жорсткої води. Або це може бути реакцією на різке падіння температури.листя нікнут, темніють.у квартирі занадто холодно.білясті розпливчасті плями на листках.сонячний опік.темні, майже чорні» мокнучі » плями на живцях листя і стовбурі.частий полив. Прискорює розвиток гнилі низька температура в приміщенні.окремі «пір’ячко» курчавятся.занадто довге перебування під прямими сонячними променями в сукупності зі зниженою вологістю повітря.
Белопероне: догляд за мексиканською красунею в домашніх умовах

Сохнучі кінчики листя ареки свідчать про те, що вологість повітря в приміщенні недостатньо висока