Як уникнути витягування розсади огірків

104

Огірки-одні з найулюбленіших овочів. Їх можна просто вирощувати на городі з насіння, але при розсадному способі плодоношення настає значно раніше. Ніжні сіянці огірків нескладно виростити на підвіконні. До часу висадки на ділянці зелена розсада повинна мати два справжніх листочка, пружний стебло і розвинений корінь. Однак іноді пагони витягуються і слабшають.

Зміст

 • Чому розсада огірків витягується вгору
 • Як допомогти ослабленою розсаді

  • Відео: якщо огірочки витягнулася — що робити
 • Правила вирощування

  • Щоб розсада не тягнулася-відео
 • Особливості висаджування у відкритий грунт або теплицю

Чому розсада огірків витягується вгору

Як уникнути витягування розсади огірків

Здорова і міцна розсада-запорука гарного врожаю

Витягування сіянців може бути викликано рядом причин:

 1. недоліком світла. При вирощуванні огірків в темному приміщенні пагони стають блідими, сильно витягуються.
 2. порушенням температурного режиму. Сильна спека теж може викликати ослаблення пагонів. При занадто високих температурних значеннях відбувається витягування рослин.
 3. неправильним поливом. При надмірному зволоженні довгі сіянці стають тонкими і слабкими.
 4. зайвою щільністю посівів. При занадто густому посіві паросткам стає тісно, вони витягуються і стоншуються.
 5. надлишком або нестачею поживних речовин. Надлишок азотних добрив може сприяти швидкому нарощуванню зеленої маси, від цього рослина ще більше витягнеться. Провокує витягування кущиків і недолік калію.

Як уникнути витягування розсади огірків

У жаркому приміщенні пагони витягуються

Як допомогти ослабленою розсаді

Якщо розсада ще невелика, але вже занадто витягнулася, можна поруч з рослиною зробити поглиблення, укласти туди стебло і присипати землею. Прикопана частина незабаром вкорениться.

У ємності з витягнутими пагонами досипають землю, добре прогріту і суху.

Як уникнути витягування розсади огірків

У ємність з витягнутим пагоном досипають землю

Якщо причина в поганій освітленості, переносять сіянці в більш світле місце або використовують додаткове освітлення. Для підсвічування найкраще використовувати фітолампи, які встановлюють зверху, а не збоку, в 5-7 см від розсади.

Як уникнути витягування розсади огірків

Для додаткового освітлення використовують фітолампи

1 рекомендують також виставляти ємності з сіянцями днем на світлу лоджію, а на ніч заносити в кімнату.

Врятувати бліду витягнулися розсаду можна, знизивши температуру повітря до +15° с.

Поливають сіянці теплою водою (22-24°с). Полив холодною водою нерідко призводить до захворювань, сильно послаблюють молоденькі пагони і гальмують їх розвиток.

Як уникнути витягування розсади огірків

Поливають сіянці теплою водою

Якщо огірки засіяні дуже щільно, треба їх розсадити. При посіві насіння в окремі стаканчики така проблема не виникає. Також в цьому випадку коренева система не травмується при висадці в грунт. Тому рекомендують саме такий спосіб посадки насіння.

Огірки не люблять, коли їх турбують. Але якщо пагони витягуються через те, що їм тісно, їх обов’язково розсаджують.

Як уникнути витягування розсади огірків

При занадто густому посіві рослини розсаджують

Тонку слабку розсаду необхідно підгодувати органічними і мінеральними добривами для зміцнення імунітету. Можна використовувати зольний розчин (1 ст. Ложка на 200 мл води).

Призупинить витягування і прищипування над другим справжнім листом.

Відео: якщо огірочки витягнулася — що робити

Правила вирощування

Щоб запобігти витягування розсади, потрібно створити сприятливі умови: правильно підібрати субстрат, дотримуватися необхідний світловий режим, температуру, проводити регулярний полив і підгодівлі, а також використовувати якісний посадковий матеріал.

Як уникнути витягування розсади огірків

Для того щоб виростити здорову розсаду огірків, необхідно створити сприятливі умови

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як уникнути витягування розсади огірків

Перш за все готують грунт з торфу, перегною, дернової землі і піску (2:2:1:0,5).

Насіння витримують у світлому розчині марганцівки і пророщують у вологій тканині. Висівають в стаканчики, заглиблюючи на глибину 2 см.поливають, вкривають плівкою і ставлять в тепле місце з температурою +25 °с. З появою сходів плівку знімають і переносять сіянці на 2-3 дні в більш прохолодне приміщення (+21°с вдень, +18°с вночі).

Вирощування розсади займає до одного місяця. Весь цей час слід витримувати температурний режим. Вночі-не нижче 15°с, вдень + 22°с. Якщо занадто жарко, слід ненадовго провітрювати приміщення.

Поливати огірки потрібно 2 рази в тиждень, в сонячні дні — частіше теплою водою, добре промочуючи грунт. Однак надлишок вологи нерідко призводить до загнивання коренів. Рослина погано переносить сухе повітря, тому при вирощуванні в квартирі його необхідно зволожувати, особливо в спекотні дні.

Важливо! до появи сходів головні фактори-тепло і вологість, то відразу після появи петельок — прохолода, помірна вологість і хороше освітлення, інакше розсада витягнеться.

Добрива слід вносити обережно, дотримуючись помірності. Надлишок харчування, особливо коров’яку, може спровокувати захворювання. Внесення добрива поєднують з поливом, краще в ранні ранкові години. При появі першого листочка здійснюють першу підгодівлю. Добрива в рідкій формі краще засвоюються молодими рослинами. З органічних можна застосовувати настій коров’яку (1:10) або курячого посліду — 1: 15.

Вдруге підгодовують розсаду за кілька днів до висадки на ділянці. Використовують 10 г сечовини, 15 г сульфату калію і 35 г суперфосфату на 10 л води.

Як уникнути витягування розсади огірків

Добрива слід вносити обережно, дотримуючись помірності

Щоб розсада не тягнулася-відео

Особливості висаджування у відкритий грунт або теплицю

Якщо розсада занадто витягнулася, не варто переживати. Навіть такі сіянці непогано приживаються.

За 3-4 дні до посадки при температурі в теплиці не нижче +20, а грунт прогріється до +15, рослини привчають до нових умов. Щодня їх виносять в теплицю на 3-4 години, в перший час притіняючи від яскравого сонця за допомогою укривного матеріалу. Коли рослина адаптується до тепличного мікроклімату, можна приступати до посадки.

Готують лунки з відстанню 30-50 в ряду і 60 в міжрядді. У лунку додають комплексне добриво або суперфосфат. Поливають теплою водою або слабким розчином марганцю.

Важливо! при висаджуванні огіркової розсади в грунт не слід занадто ущільнювати посадку.

При висаджуванні огірків в холодну землю, поверхню навколо кущика мульчують чорною плівкою, яка утримує в грунті вологу, зберігає землю пухкої і не дає розвиватися бур’янам.

На замітку. Вибираючи місце для посадки розсади у відкритий грунт, перевагу віддають добре освітленим ділянкам. Кращі попередники огірків-бобові, капуста, помідори.

Витягнулася розсаду перед висадкою не поливають, трохи підсушують, щоб стовбур став більш гнучким. Акуратно перевертають пластмасовий стаканчик або розрізають його. Дістають рослина з земляною грудкою. Тягнути за стебло не можна — він може зламатися.

Як уникнути витягування розсади огірків

Дістають рослину із земляною грудкою

Акуратно, як би скрутивши колечко з довгого стебла, опускають в підготовлену лунку, заглиблюючи до семидольних листя. Утрамбовують землю. У перший час розсаду слід захистити від яскравого сонця або переохолодження покривним матеріалом.

Як уникнути витягування розсади огірків

Розсаду опускають в лунку і утрамбовують землю

Якщо висаджують вже квітучу витягнулася розсаду, то у ослаблених сіянців видаляють перші бутони, щоб раннє цвітіння не забрало у них всі сили. Плодоносити такі кущики почнуть трохи пізніше. Якщо висадити витягнулися огіркові пагони з квітками, то розсада буде довго хворіти, може скинути зав’язі, що в підсумку позначиться на врожаї.

Як уникнути витягування розсади огірків

Для огірків підбирають світле місце

Висаджену розсаду корисно підгодувати розчином з дріжджів, що сприяє швидкому зростанню і зменшенню пустоцвітів. Першу підгодівлю проводять в прогріту грунт через тиждень після внесення азотного добрива, другу — після фосфатного.

На багатій поживними елементами грунті розсада швидко піде в зростання і скоро почне плодоносити.

Як уникнути витягування розсади огірків

Здорова розсада дасть можливість отримати багатий урожай