Мій сталевий механічний зубастий друг-культиватор» кріт «

51

Затишний сад або город вимагають величезної кількості ручної праці (ну не бачив я поки машин для, наприклад, автоматичної підв’язки помідорів або огірків, або усвідомленої обрізки плодово-ягідних культур). Але є цілий ряд робіт, виконання яких вручну пов’язане з вкладенням колосальних (і не завжди виправданих) фізичних зусиль. У таких випадках дуже виручає використання механічних засобів. Наприклад, культиваторів.

У радянському союзі це називалося «засобами малої механізації».по суті, це машини «малі» не за значенням, швидше за габаритами і потужності. Погодьтеся, купувати мтз — 82 або не дай бог т-700 для обробки шести соток нікому не прийде в голову.

Ось про одну з таких машин я і хочу розповісти. Йтиметься про все відомому трудягу-культиваторі»кріт». Мені такий дістався від родича.

мій зубастий другмашина до цього часу прослужила досить довго — більше десяти років. І на початку чергового сезону рідний мотор наказав довго жити.

Не маючи досвіду ремонту силових агрегатів, я, звичайно, спробував зробити щось своїми руками, але спроба, на жаль, не увінчалася успіхом. І було прийнято рішення про покупку нового движка. Природно, я поцікавився у попереднього власника: як і чим обслуговувався агрегат. Виявилося, що то проводилося не регулярно. Заливаються рідини були марок під назвою «no name».

З новим двигуном я вирішив не ризикувати. Встановивши його на культиватор, поганяв на холостих обертах, злив заводське масло і залив заздалегідь куплене 4-тактне liqui moly.

Не беруся стверджувати, що стало причиною виходу з ладу попереднього двигуна, але оновлена машина з новим маслом працює безвідмовно четвертий рік. Природно, при черговій заміні в движок надходить масло вище озвученої марки. За чотири роки воно не підвело нас.жодного разу…

мотокультиватор»кріт».