Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

120

У знайомого всім квітникарям гіацинта є «родич», що належить до того ж підродини. Називається рослина дріміопсіс. Його поки ще не дуже часто можна зустріти в колекціях квітникарів, хоча він непогано пристосувався до вирощування «в неволі» і навіть цвіте практично цілий рік. У дріміопсіса дуже цікаве забарвлення листя, вони мають насичено-зелений колір і прикрашені темними «веснянками», завдяки чому він може стати перлиною в домашній квіткової колекції.

Зміст

  • Походження і опис дріміопсіса

    • Види, вирощувані в якості горшечной культури
    • Дріміопсіс кирка і плямистий (крапчастий) на фото
  • Рекомендації щодо забезпечення відповідних умов для дріміопсіса-таблиця
  • Як пересаджувати?

    • Вибираємо горщик і складаємо грунт
    • Етапи пересадки
  • Особливості догляду

    • Полив і підживлення
    • Догляд за дріміопсісом під час періоду » сну»
    • Проблеми вирощування (таблиця)
  • Хвороби і шкідники, що атакують рослину (таблиця)

    • Шкідники і хвороби, з якими може зіткнутися квітникар при вирощуванні дріміопсіса (фотогалерея)
  • Розмноження кімнатної рослини: дітками і листовими живцями
  • Відеоролик: особливості догляду за домашнім квіткою

Походження і опис дріміопсіса

Батьківщиною дріміопсіса є тропічні ліси південної та східної африки, рослина зустрічається в танзанії, занзібарі і кенії. Цей цибулинний багаторічник, характерною рисою якого є зелені листові пластинки з темними плямами.

Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

У природі дріміопсис росте невеликими куртинами в тіні дерев

Непоказні бутони, пофарбовані у всілякі відтінки білого, зібрані в невеликі суцвіття у вигляді колосків. Квітки виділяють приємний солодкуватий аромат.

Кущик дріміопсіса формується з утворенням невеликої розетки. Листя, що ростуть на коротких черешках, щільно обертаються біля основи рослини. У міру зростання, вони витягуються, разом з черешками. Квітка має довгасті цибулини, пофарбовані в зелений тон. Вони повністю не занурені в грунт і з ростом дріміопсіса виштовхуються на поверхню субстрату.

У народі дріміопсіс отримав прізвисько «біленький солдатик» за дрібні суцвіття, що з’являються навесні. А деякі садівники називають його «леопардовим рослиною» за характерну плямисте забарвлення листя.

Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

Квітки дріміопсіса непоказні, пофарбовані у всілякі відтінки білого і зібрані в суцвіття

У період спокою деякі види дримиопсиса не мають цяток (вони з’являються з початком активного росту навесні), через це їх часто плутають з іншим представником лилиецветних-еухарисом. Однак у останнього листя крупніше і пофарбовані в більш темний відтінок. Цибулини еухаріса сидять глибоко в землі, в той час як у дріміопсіса вони з часом з’являються над поверхнею.

Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

Рослина з більш світлим забарвленням листя —дріміопсіс (зліва), з більш темною-еухаріс (праворуч)

Види, вирощувані в якості горшечной культури

Ботаніками описано близько 20 видів рослини, але в якості горшечной культури вирощують тільки два.

  • дріміопсіс кірка. Цибулинний вид. Форма цибулини овальна. Листя щільні, довгасті. Забарвлення листових пластинок насичено-зелене з темними вкрапленнями на поверхні і сіруватим відтінком з внутрішньої сторони. Величина розетки 20-30 см.висота квітконіжки близько 40 см. Суцвіття-колоски дрібні і непоказні.
  • Дріміопсіс плямистий, крапчастий або бортіовідний. Листопадна цибулинна рослина з щільними шкірястими листям у формі сердечка. Листові пластинки розташовані на коротких черешках і пофарбовані в яскраво-зелений відтінок з темними округлими цяточками і цятками. Квітконоси довгі з колосовидним суцвіттям, що складається з дрібних кремових або білих квіток. Восени в період стану спокою у дріміопсіса плямистого листя набувають однотонне забарвлення. А навесні знову з’являються цятки.

Дріміопсис кирка і плямистий (крапчастий) на фото

Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африкиу дримиопсиса кірка щільні довгасті листяДріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африкив період спокою дримиопсис плямистий пріоьретает однотонне забарвленняДріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африкитемні округлі цяточки і разводипридают дримиопсису плямистому екзотичний вид

Рекомендації щодо забезпечення відповідних умов для дріміопсіса-таблиця

фактороптімальние условіяместоположеніерасположіть краще на південному, південно-східному або південно-західному підвіконні. Маючи в своєму розпорядженні дріміопсіс на північному вікні або в середині кімнати, ви ніколи не отримаєте красивого листя. Строкатість проявляється тільки при яскравому світлі, до того ж в тіні починають витягуватися черешки і кущ починає «розвалюватися».освітлення яскраве світло, але навесні і в першій половині літа квітка необхідно притіняти від прямого сонця з 12 до 15 годин, щоб рослина не отримало опік.температура повітря +22-27 °с, взимку + 13-14 °c. Вологість повітря занадто висока, досить близько 30-40% вологості. Періодично листя необхідно протирати вологою ганчірочкою і обприскувати квітка теплою кип’яченою водою.

Як пересаджувати?

Пересадка дріміопсісу потрібна щорічна. У міру зростання цибулини виштовхуються з землі, тому рослині необхідна часта пересадка.

Вибираємо горщик і складаємо грунт

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

Ємності для посадки дріміопсіса необхідні неглибокі, але широкі, щоб рослина могла вільно розвиватися і нарощувати цибулинки-дітки. Підійдуть миски діаметром 15-20 см з хорошими дренажними отворами на дні.

При застої вологи в контейнері цибулини можуть загнити. Щоб цього не сталося, потрібно зробити хороший дренаж з битої цегли, пінопласту або керамзиту. Приблизний склад грунту:

  • дернова земля (1 частина);
  • листовий перегній (1 частина);
  • перегній (1 частина);
  • дрібна річкова галька (2 частини).

Для профілактики грибкових захворювань в субстрат можна додати 2-3 шматочки деревного вугілля і 2 столові ложки вермикуліту (на один горщик).

Етапи пересадки

  1. цибулини обережно виймають зі старого субстрату, промивають водою і обрізають все підгнилі частини чистим ножем.
  2. відокремлюють діток від материнської цибулини.
    Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

    Під час пересадки можна розмножити рослину, розсадивши нарослі цибулинки

  3. для профілактики посадковий матеріал обробляють в розчині епін. Їх опускають в рідину на 30-60 хвилин, після чого приступають до висадки.
    Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

    Преперат епін-екстра помогат знезаразити посадковий матеріал

  4. на дно горщика укладають дренаж, шар якого повинен займати 1/3 ємності.
  5. потім насипають пухкий живильний грунт і встановлюють цибулину донцем вниз посередині миски. В одну ємність можна висадити 3-5 цибулин на відстані 2-3 см один від одного.
  6. далі присипають посадковий матеріал так, щоб верхівка цибулини трохи визирала над поверхнею грунту.
    Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

    Рекомендується не засипати цибулину субстратом повністю

  7. землю утрамбовують і поливають.
  8. наступне зволоження виробляють тільки через тиждень.

Особливості догляду

Батьківщина дріміопсіса жаркі і вологі райони африки, але він досить добре переносить сухе повітря квартири, але необхідно чітко дотримуватися режиму поливу і підгодівлі, щоб рослина зберігало красиву форму і яскраве листя.

Полив і підживлення

Застій вологи в мисці призводить до загнивання цибулин. Тому полив виробляють тільки після підсихання верхнього шару. Після процедури зайву воду, яка витекла в піддон необхідно обов’язково злити. Під час обприскування стежте, щоб вода не потрапляла в центр розетки, якщо це сталося, то найкраще її промокнути серветкою.

Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

Щоб листя залишалася соковитою, а кущ компактним дріміопсісу необхідні підгодівлі

Чим підгодувати врожайні огірки?

Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки
1 з’ясовуємо, як ефективно виростити врожайні і здорові огірки за допомогою підгодівлі. Що потрібно робити для їх зростання і плодоношення у відкритому грунті і теплиці. Як вирішувати проблему жовтого листя і навіщо огіркам потрібні дріжджі.

Зміст

  • Навіщо підгодовувати огірки
  • Пожовтіння огіркового листя

    • Шість ефективних заходів щодо усунення жовтизни на листках.
    • Засоби від шкідників
  • Про поліпшення і удобрення грунту
  • Підгодовування огірків в різних умовах.

    • Перше годування. Через два тижні після посадки.
    • Друге годування. На початку цвітіння.
    • Відео про добриво пташиним послідом
    • Відеоінструкція по удобренню з трав’яного настою
    • Третє годування. Під час плодоношення.
    • Четверте годування. Продовжуємо термін життя огіркових батогів і підвищуємо врожайність.
    • П’яте годування. Комплексними добривами або органікою.
    • Загальний план добрив огірків.
  • Як збільшити врожайність і зростання огірків за допомогою дріжджів

Навіщо підгодовувати огірки

Коренева система огірків поверхнева, тому вони не здатні засвоїти поживні речовини з глибоких шарів грунту. Це означає, що огірки необхідно удобрювати.

Найбільше огіркам необхідні азот і калій, які швидше інших мікроелементів вимиваються водою. Визначити брак конкретного мікроелемента можна за зовнішнім виглядом огірків.

якого мікроелемента бракує признакіазотогуречние листя стають блідо-зеленими і дрібними, а потім можуть і зовсім пожовтіти і почати відмирати. Батоги виростають тонкими, зростання огірків сповільнюється, а їх плоди виростають короткими і товстими.калійкрая листя забарвлюються в світло-зелений колір, який потім змінюється на бурий і краю листя сохнуть. Зав’язі опадають, а плоди формуються у вигляді «лампочки».кальційу листя з’являються вузькі світлі смужки, через які листя стають ламкими, в’януть і обсипаються, а плоди погано ростуть. На суцвіттях може з’явитися гниль, яка переходить і на стебла і плоди. Краї листя загинаються всередину.магнійна листі плями жовтого кольору, а плоди в такому випадку швидко перезрівають і годяться тільки на насіння.железоверхушки нових пагонів виростають не зеленого, а жовтого кольору.фосфорлістья стають темно-зеленими, з фіолетовим відтінком, після чого опадає листя чорніють.медьлистья бліднуть, пагони в’януть, а квітки — швидко обсипаються.
Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африкиознаки нестачі мікроелементів по виду листя «width=» 615 «height=» 460 » />

як за зовнішнім виглядом листя визначити брак мікроелеметів

Щоб огірки росли здоровими і добре плодоносили, їх необхідно правильно підгодовувати добривами і дотримуватися правил догляду. При несвоєчасній підгодівлі огірки будуть схильні до листопаду і мізерного плодоношення. Чим бідніше грунт, тим рясніше потрібно їх удобрювати.

в огірках містяться: вітаміни а, в1 і в2; харчові волокна; каротин; фолієва, нікотинова і аскорбінова кислоти. А також мінеральні речовини: калій і магній, натрій, кальцій, залізо, хлор, фосфор, кобальт, алюміній, хром, цинк, фтор, мідь, молібден, марганець і навіть йод.

Так що, удобрюючи правильно свої огірки, ви отримаєте врожайні і корисні плоди!

Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

Ось такі красиві огірочки ростуть при правильному догляді

Пожовтіння огіркового листя

Щоб виключити всі можливі варіанти пожовтіння і хвороб, огірки необхідно вирощувати і удобрять ь правильно з самого початку їх розвитку.

Якщо ваші насіння не дражовані і не оброблені, то замочіть їх перед пророщуванням в розчині з препарату «епін-екстра»або «імуноцитовіт». Додайте в розчин готові мікроелементи (наприклад «альбіт», «енерген», «мікрасса»), і ваша розсада буде рости здоровою і міцною!

Розглянемо причини пожовтінь:

прічінарешеніенедостаток водиполівайте огірки своєчасно, не допускаючи пересихання грунту.пошкодження кореневої системи і листя шкідниківвикористовуйте препарати в залежності від типу шкідників: фитоверм, бітоксибациллин, акарін (актофіт), метаризин, вертімек, клещевіт, агравертін. Посадіть між огірками редьку.зараження грунту нематодами використовуйте нематофагін.грибкові захворювання (іржа, борошниста роса, гнилі, антракноз, пероноспороз, плямистості)навколо кожного кущика застроміть по таблетці «гліокладіна» (триходермін). Використовуйте його далі як профілактику при висадці розсади. Листя обробіть фунгіцидами (топаз, купроксат, абіга-пік) спільно з зеленим милом.вірусні та бактеріальні захворюванняобробляти фітолавіном.спалили коріння або листя удобреніямивсегда дотримуйтесь правильні пропорції. Удобрюйте після хорошого поливу.сонячний опік поливайте і не обприскуйте під сонцем. Робіть це вранці, ввечері або коли хмарно. Поливати краще під корінь.старіння плетейщоб продовжити життя батогів, пришпилювати їх до землі і мульчируйте утворилися нові коріння. Обробляйте і підгодовуйте содою, азотом.

Рекомендації:

Огляньте рослини — чи є якісь інші пошкодження і симптоми, крім пожовтіння. Чи нормально ростуть плоди і розвиваються батоги. На підставі побаченого «встановіть діагноз».

Для лікування і профілактики грибкових і бактеріальних захворювань використовуйте такі препарати, як «гамаїр», «різоплан» (планріз), «алірін-б». Жовте листя видаляйте.

Для зміцнення імунітету ваших огірочків використовуйте імуностимулюючі засоби («епін», «циркон», «імуноцитовіт»).

Шість ефективних заходів щодо усунення жовтизни на листках.

Так як причин пожовтіння безліч, то ефективно жовтизна усувається комплексом заходів. Підживлення, обприскування, зміцнення імунітету і усунення шкідників.

1. Розчин з марганцівки і борної кислоти. Це попереджає і зупиняє розвиток хвороб і заповнює нестачу мікроелементів. Ефективний засіб в боротьбі з пожовтіннями, в тому числі віковими.

  • витрата: 5 грам борної кислоти і 1,5 грама марганцівки на 10л води .

майте на увазі, що борна кислота не розчиняється в холодній воді!

Для розсади два таких обприскування буде достатньо. Перше проведіть, коли ваші огірочки дадуть два перших справжніх листочка, а друге — за два дні перед тим, як ви посадите свою розсаду в грунт.

2. Для зміцнення імунітету і при симптомах захворювань (наприклад, пероноспорозом):

Обприскати листя, а також землю навколо, розчином марганцівки (перманганат калію).

  • витрата: 3гр марганцівки на 10 літрів води. Обприскуйте три рази через кожні три дні.

Раз в 10 днів обприскати для зміцнення імунітету:

  • витрата: 40 крапель йоду; 20 гр. Господарського або дігтярного мила; літр молока; 10 літрів води.

Інші варіанти:

  1. 2 літра сироватки і стакан цукру на 10 літрів води. Один раз на тиждень. Цей розчин застосовується і для формування зав’язей.
  2. замочіть на ніч у відрі булку розім’ятого хліба (чорного або білого). Суміш процідіть і додайте в неї 20 мілілітрів йоду. Витрата: літр підгодівлі на відро води. Обробка необхідна в два тижні один раз.

складіть графік ваших обробок, щоб не заплутатися!

3. У разі коли причина пожовтіння-нестача азоту. Листя спочатку бліднуть, а потім жовтіють. Розсаду азотом можна підгодувати в фазі 2-4 справжніх листочків.

  • витрата: 15 грам карбаміду на 10 літрів води.

гранульований азот продається під назвою «карбамід» або «сечовина» .

Дріміопсис: як доглядати за таємничим незнайомцем з південної африки

Гранульований карбамід (азот)

застосовуючи азот треба розуміти, що якщо ви будете вносити його в землю, то так він буде довше живити ваші огірочки. При контакті з повітрям це добриво швидко розкладається.

гранульований азот вносять в розрахунку 7-8 гр на 1 метр площі.

&1&

Вміст азоту в добривах

Якщо у вас є нашатирний спирт (аміак), то ви можете його використовувати замість карбаміду. Це чудова підгодівля азотом і» порятунок » від шкідників!

  • витрата аміаку: 1 чайна ложка на 1 л води.

4. У міжряддя посадіть гірчичне насіння. Це сповільнить ріст бур’янів, вбереже огірки від фітофтори, і до того ж гірчиця буде рихлити землю, не допускаючи злежування. Не давайте коріння ваших огірків оголятися! якщо вони пересохнуть, то і листя будуть жовтіти і засихати! огірки не зможуть отримувати достатнє харчування.

Гірчиця дуже швидко росте, і ви зможете її використовувати для ваших огірків, як мульчу. Якщо ви все ж помітили, що коріння огірків оголилися, то замульчируйте їх.

В якості мульчі підійдуть: сіно, бур’яни, перепрілий гній, тирса. Якщо ви не любитель такого методу, то просто накидайте на оголилися коріння землю.

На фото — як можна захистити коріння огірків.

&1&мульчування сіном&1&мульчування тирсою&1&мульчування землею&1&коренева система огірків