Огірки-теплична реальність

137

За останні двадцять з невеликим років ми звикли до постійної наявності свіжих овочів в магазинах і супермаркетах. І все ж свої огірочки краще: і на смак краще, і переживати не треба з приводу нітратів, і, безумовно, завжди першої свіжості. Можливість мати власну теплицю, упорядкувати її, дозволяє вирощувати овочі: зелень, помідори, огірки, круглий рік. Спробуємо зрозуміти, які теплиці найкраще підходять для цієї мети? насіння огірків яких сортів краще садити в теплицях?

Зміст

  • Які бувають теплиці
  • Які сорти садити в тепличних умовах

      • Вимоги сортів до освітленості
      • Сезонність
      • Типи розгалуження
      • Терміни дозрівання
      • Призначення
  • Найбільш ранні сорти огірків для парників
  • Кущові огірки
  • Довгоплідні сорти
  • Голландські огірки
  • Вирощування овочів взимку

Які бувають теплиці

Давайте відразу визначимося, що маємо на увазі під теплицями? теплиця — це споруда захищеного грунту, що дозволяє штучно створити сприятливий мікроклімат для цілорічного вирощування сільськогосподарських рослин. Розрізняють теплиці зимові та весняні, якими, однак, користуються від весни до глибокої осені. Зимові теплиці-опалювальні, ними можна користуватися цілий рік. Існують теплиці зі скла, плівкові і полікарбонатні. Перевага останніх в більшій міцності, в порівнянні з плівковими теплицями, в гнучкості і легкості, якщо порівнювати зі скляними теплицями, і при цьому полікарбонатні теплиці прості в збірці, забезпечують чудову теплоізоляцію і вентиляцію при необхідності.

Огірки-теплична реальність

Теплиця підтримує мікроклімат і захищає рослини від стресів

Які сорти садити в тепличних умовах

Можливість вирощувати свої улюблені овочі круглий рік надихає, але потрібно пам’ятати, що в штучних умовах рослини часто позбавляються впливу природних запилювачів — бджіл. Це призводить до зменшення врожаю. З урахуванням цих особливостей селекціонери давно вже вивели сорти, які не потребують запиленні комахами, — партенокарпічні сорти з жіночим або переважно жіночим типом цвітіння.

Вимоги сортів до освітленості

При використанні теплиць для отримання цілорічного врожаю необхідно враховувати, що тривалість світлового дня протягом року різна. Взимку, в умовах укороченого світлового дня, переважно вирощувати тіньовитривалі гібриди. До їх числа відносяться сорти: манул f1, естафета f1, марафон f1, тсха 442 f1, ладога f1, північне сяйво f1, олімпіада f1. Одним з кращих серед тіньовитривалих гібридів у городників вважається атлет f1. Він настільки невибагливий до світла, що його вирощують навіть в міських умовах на підвіконні або заскленому балконі.

Сезонність

Після того як ми вирішили обзавестися теплицею і радувати себе і близьких зеленими ароматними огірочками, починаємо планувати посадки, ставлячи собі питання рівня знавців: «що? де? коли?». «що?»- огірки, » де?«- в теплиці, а » коли?» — це питання, що вимагає ретельного опрацювання. По сезонності розрізняють три типи овочів: зимово-весняний, весняно-літній і літньо-осінній. Гібриди різної сезонності відрізняються по стійкості до хвороб, врожайності і вимогливості до освітленості, тому при посадці різних сортів бажано враховувати їх сезонність. Оскільки зимово-весняні овочі не дуже вимогливі до освітлення, швидко дозрівають, врожайні, але не дуже стійкі до хвороб, їх можна посадити в кінці лютого, а отримати урожай в умовах опалювальної теплиці до кінця травня. Ось, наприклад, деякі з зимово-весняних сортів: благовіст 1, московський тепличний f1, естафета f1, манул f1.

Весняно-літні сорти в опалювальні теплиці можна висаджувати в березні при температурі двадцять п’ять градусів, а якщо не опалювати, то в травні. Весняно-літні сорти огірків відрізняє велика резистентність до хвороб, при цьому у них зберігається висока врожайність. Вони представлені смачними салатними сортами зозуля і квітневий.

Гібриди мар’їна роща і анюта відносяться до літньо-осіннім тепличним сортам. Висаджують їх, як правило, в липні, а огірки збирають до листопада.

Типи розгалуження

Огірки за типом розгалуження бувають в’юнкі і гіллясті. В умовах короткого літа і частих заморозків, наприклад, в сибіру, краще садити в’юнкі огірочки, які, як правило, швидко дозрівають і стійкі до знижених температур, це: наречена f1 і огірок закусочний. Гіллясті сорти огірків культивують в умовах середньої смуги росії. В основному це невибагливі, високоврожайні партенокарпіки: буян f1 і чисті ставки f1, тіньовитривалі, з хрусткими плодами. Ці ранньостиглі огірки універсального призначення городники вважають кращими тепличними сортами.

Терміни дозрівання

В роботі досвідченого городника не буває випадковостей. Ми плануємо урожай на етапі підготовки теплиці до посадок, вибираючи сорти за термінами дозрівання. На упаковках насіння вказуються терміни дозрівання плодів: ранні, середні, пізні.

  • ранні та ультраранні сорти (дозрівають протягом 40-45 днів з моменту появи перших сходів);
  • середньостиглі-дозрівають протягом 45-50 днів;
  • пізньостиглі — дозрівають через 50 і більше днів.

Призначення

Серед тепличних огірків більше рослин з плодами салатного призначення або для вживання в свіжому вигляді (атлет, зозуля, фруктовий). Але навіть серед огірків, вирощених в теплицях є гібриди з відмінними засолювальними властивостями, такі, як маша, кураж, адам, букет, пальчик, і універсальні сорти конкурент, чудовий, амур і гінга. Виходячи з наших потреб, підбираємо плоди за призначенням.

У таблиці перераховані параметри деяких сортів огірків, призначених для вирощування в теплицях.

Сортаотношение до освещенностисезонностьтип ветвлениясрок созреванияназначениедлина плодовт/поза т/вз/вв/лл/оплет.вет.рана.пор.поз.сало.зас.ун.к/пс / пд / пкураж f1 + + + — + ++ атлет f1++ + + — ++ + зозуля f1 + + + — + + +наречена f1 + + + + + + буян f1 + ++ — + — + ++ маша f1 + + + — ++ + + улюбленець конфуція f1 + + +-+ + ++

Таблиця-шпаргалка для визначення властивостей гібридів огірків.

Позначення: т/в — тіньовитривалі; з/в — зимово-весняні, в/л — весняно-літні, л/о — літньо-осінні; пліт. — плетистий, вет. — гіллястий; ран. — ранній 45 днів — ср. — середній 45-50 днів, поз. — пізній більше 50 днів; сал. — салатний, зас.- засолювальний, ун. — універсальний; к/п — короткоплідний, с/п — середньоплідний, д/п — довгоплідний.

Подвійні знаки ++ означають особливо виражену властивість, знаки +- — слабку вираженість ознаки.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Огірки-теплична реальність