Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

72


1 кімнатна квітка з ніжними бутонами і бархатистим листям став популярний в нашій країні більше півстоліття тому. Існує думка, що ця рослина небезпечно тримати у себе вдома. Давайте розберемося, як чарівна крихта-фіалка здатна нашкодити своєму власникові.

Фіалка в будинку: добре це чи погано?

Батьківщина цієї чудової квітки — південно-східна африка. Фіалка-символ ніжності і беззахисності, чистоти і пробудження природи. У давнину скульптури прикрашали вінками з фіалками. Її оспівували поети, а для живописців вона була джерелом натхнення.

Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

Здавна в багатьох культурах фіалки — дуже цінні, ніжні квіти

У 1892 році вальтер сен поль, подорожуючи по околицях, знайшов невелику скромну рослину з синьо-фіолетовими квіточками. Барон зрозумів, що знахідка може представляти інтерес для ботаніків, і тому акуратно зібрав насіння, укладені в невеликі подовжені коробочки. Вони були переслані відомому ботаніку герману вендланду. Так вперше в європі і було вирощено цю рослину, а фіалка отримала другу назву — сенполія.

Http://salonfialok.narod.ru/o_fialke_ist.html

Чарівна магія кольору

Ті, хто займається розведенням фіалок, знає, наскільки унікальні їх забарвлення і форми: махрові, гребінцеві, багатобарвні… Тільки жовтих, на жаль, не існує.

Шанувальники феншуй вважають, що рослина з фіолетовими квітами облагороджує атмосферу в будинку, направляє думки в правильне русло, допомагає усувати конфлікти. Історичні факти стверджують, що фіолетовий — колір містики і релігії, печалі і самотності. Тому не варто тримати квіти з такими відтінками в дитячій і поблизу робочого місця.

Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

До речі, фіолетовий називається так саме тому — що це-колір фіалок

Такі ніжні і тендітні білі фіалки обіцяють мир в родині і удачу на любовному терені. Езотерики стверджують, що вони позбавляють простір від поганих помислів, створюють затишок і знімають напругу.

Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

Білий-колір чистоти, істини, добра, мабуть тому білі фіалки радять вирощувати в дитячих садах і навчальних закладах

У середньовічній франції вірили, що за допомогою рожевих фіалок можна уникнути будь-яку хворобу.

Блакитні і бузкові сорти дарують творче натхнення і покращують настрій, допомагають розвивати здібності у дітей і творити.

Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

Рожевий у фіолетовому-вибух кольору і емоцій

Біла фіалка символізує чистоту і спокій, синя — любов, блакитна — творчість, червона — оптимізм, фіолетова — духовність.

Е. Мазова» таємна сила кімнатних рослин »

Https://www.libfox.ru/670436-elena-mazova-taynaya-sila-komnatnyh-rasteniy.html

Фіалка (сенполія) прикрасить будь-який інтер’єр і стане чудовим пам’ятним подарунком завдяки своїй невибагливості, перш ніж підтвердяться забобони.

Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

Догляд за фіалкою зовсім не складний: рослина любить півтінь, регулярні підгодівлі і не терпить переохолодження

Перекази старовини, пов’язані з домашніми фіалками

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

Античні легенди та історичні довідки оповідають по-різному про чудесну рослину.

  1. у німеччині в середні століття фіалка була символом святкування першого дня весни.
  2. а в римі жодне релігійне свято не обходилося без цих чудових квітів.
  3. у галлів в поетичних змаганнях головною нагородою була статуетка у вигляді золотої фіалки.
  4. у греків фіалка уособлювала цнотливість, її пелюстками встеляли ложе нареченої.

Згідно з деякими переказами, фіалкові квіти — це сльози адама, вигнаного з раю. Крихітні бутони прикрашали монети стародавньої сицилії, кілька століть тому урочисто зображувалися на гербах франції, німеччини, іспанії.

Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

Фіалка гармонійно вписалася в герб комуни сент-альбан, розташованої у французькій тулузі

За однією з легенд, декоративна рослина сприяло тому, щоб жозефіна, дружина наполеона, була звільнена з-під варти. Пізніше вона подарує хлопчикові-ув’язненому букет чарівних фіолетових квітів, але підліток не виживе в похмурих стінах в’язниці. Після похорону на його могилі посадять такі ж квіти, мабуть, тому фіалки називають могильними квітами.

Незважаючи на таку сумну символіку, козаки запорізької січі носили висушені кореневища фіалок як оберіг, з молодих пагонів рослини готували лікувальні настоянки.

Російський письменник і. С. Тургенєв не відрізнявся сентиментальністю, але не раз приходив на побачення з букетиком фіалок і називав їх «улюбленими квітами».

У чому підступність

Деякі вважають, що фіалка може негативно впливати на здоров’я, викликати слабкість і головний біль, поглинаючи вночі кисень і виділяючи вуглекислий газ. Але якщо враховувати, що процес фотосинтезу — явище, що стосується більшості рослин, то звинувачення фіалки необгрунтовані.

Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

Кілька екземплярів горщикової культури в кімнаті стандартних розмірів не здатні викликати кисневе голодування людини

Якщо регулярно провітрювати приміщення, можна уникнути нестачі кисню. Крім того, періодичне штучне освітлення в темний час доби прискорює і продовжує обмінні процеси (фотосинтез) квіткових культур.

Кажуть, в будинку, де вирощують ці квіти, ніколи не заведуться мурахи.

Деякі фіалку вважають депресивним рослиною, нібито її непоказні відтінки наганяють тугу. Складно повірити в такі доводи, знаючи, яка акварельна розкіш буває на підвіконні у любителів сенполій.

Фіалка в будинку: ніжне досконалість або фатальний квітка?

Коли отвір вікна прикрашає рожево-бузкове фіалкове хмара, хіба може бути погане натроение?

Планета крутиться, а люди говорять

Існують різні прикмети і забобони, які стосуються фіалок.

  • у сім’ї, де ростуть фіалки, чоловіки не затримуються, тому ці квіти називають «мужегоном». Насилу віриться, що тендітна рослина здатна впливати на відносини між чоловіком і жінкою, але якщо квітка подарований подругою, щасливою в шлюбі, розладу в любовних відносинах можна уникнути.
  • квітка володіє потужною енергетикою, це діє збудливо на людей з нестійкою психікою. Однак, хочеться вірити, що рослина несе більшою мірою позитивний заряд і налаштовує на благородні вчинки.
  • трав’яниста культура часто прикрашає могильний горбок. Згідно з легендами, мініатюрна фіалка допомагає покійним душам знайти спокій. Але якщо рослини з кладовища не приносити в будинок, нічого поганого вони не обіцяють.
  • якщо подарунком для дівчини стала біла фіалка, це обіцяє нові відносини і міцний союз. А в тому випадку, коли квіти нового забарвлення поповнили ряди фіалок, господиня подарунка скоро пізнає щастя материнства.

Фіалки приносять достаток і благополуччя в сім’ю, надають сил, дарують душевне тепло і радість своїм власникам.

Побачити фіалки уві сні — хороший знак, удача і успіх гарантовані в будь-яких справах.

Http://fialki.tomsk.ru/index.php?mod=pages&page=legenda

Бабуся мого чоловіка прожила 91 рік у щасливому шлюбі і народила чотирьох синів. Частинка її чудової колекції фіалок донині урочисто прикрашає наші вікна. Тому мені складно виправдати всі вигадки, пов’язані з цими квітами.

Відео: чи можна тримати фіалки в будинку