Кращі сорти петуній-давно відомі і улюблені, а також нові сорти і гібриди

85

Петунія була популярна і раніше-ще наші бабусі любили прикрашати цими скромними ніжними квіточками свої квітники, і чи могли вони тоді припустити, наскільки дивовижною і багатоликої стане петунія, фото якої тепер просто вражає уяву! на зміну старим примхливим сортам, чия привабливість губилася після сильних поривів вітру і дощової погоди, прийшли сучасні, більш невибагливі сорти петуній самих незвичайних забарвлень і різноманітних форм.

Різновиди і кращі сорти петунії

Виведені в останнє десятиліття гібриди і сорти петунії відрізняються тривалим і рясним цвітінням, зберігають свою декоративність набагато довше, незалежно від негоди і попадання вологи на пелюстки. І якщо раніше ця квітка культивувався у нас переважно як однорічна рослина (хоча за своєю природою петунія багаторічна, проблема лише в кліматі), то тепер у деяких квітникарів виходить вирощувати петунію не по одному році. Особливо довго живе петунія кімнатна, від якої щороку можна брати живці для висаджування на вулиці в клумби і кашпо.

Кращі сорти петуній-давно відомі і улюблені, а також нові сорти і гібриди

Виведені в останнє десятиліття гібриди і сорти петунії відрізняються тривалим і рясним цвітінням, зберігають свою декоративність набагато довше, незалежно від негоди і попадання вологи на пелюстки

Не варто побоюватися, що нові виведені сорти петунії, фото яких представлені у вкладці, не пройдуть перевірку часом. Насправді, ті гібриди, що в останні роки з’являються на прилавках квіткових магазинів, вже кілька років успішно вирощуються в європейських країнах. Так що, визначайтеся, який різновид петунії, яких форм і забарвлень вам хотілося б бачити на своїй ділянці, вибирайте найновіші або перевірені кращі сорти петуній і сміливо приступайте до їх вирощування!

відео про різновиди і кращі сорти петунії

Різнокольорові хмари в підвісних кашпо, квіткові гірлянди, обвивають тераси і альтанки, пишно квітучі кущі і маленькі квіточки, що ростуть уздовж доріжок, — все це петунія гібридна, численні сорти якої прийнято поділяти на кілька груп.

Кущові

Ця група дуже обширна, до неї відносять як самі компактні сорти багатоквіткової підгрупи мультифлора з квіточками діаметром до чотирьох сантиметрів, так і досить рослі рослини підгрупи грандіфлора з величезними квітками (наприклад, у сорту тріумф суцвіття 16 см в діаметрі). Петунія багаторічна кущовий групи утворює пишні шапки з квітів, і відмінно підходить для оформлення бордюрів, рабаток або клумб. Компактні сорти добре виглядають в контейнерах.

Серед найвідоміших сортів і гібридів цієї групи: серія гібридів фантазія, низькоросла серія дрім різного забарвлення, рано посилення компактний сорт ультра, серія з дев’яти гібридів титан, одна з найбільш раноквітнучих серій поларіс, гібриди шторм з підвищеною стійкістю до негоди, серія хіт парад, представлена майже повним спектром забарвлень.

Кращі сорти петуній-давно відомі і улюблені, а також нові сорти і гібриди

Петунія тріумф темно-рожева

Кущові петунії формуються самі, але при бажанні ви можете коригувати їх зовнішній вигляд, відрізаючи верхівку рослини вище третього міжвузля, тоді з пазух листя утворюються нові паростки, і кущики стають пишніше.

Флорибунда

В групу входять сорти з безліччю досить великих квіток, які відрізняються високою стійкістю до несприятливих погодних умов. Фактично, група флорибунда являє собою щось середнє між петуніями грандіфлора і мультифлора. Найбільш ефектно махрові петунії цієї групи виглядають в масових посадках.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кращі сорти петуній-давно відомі і улюблені, а також нові сорти і гібриди

Кращим сортом вважається соня орхид з квітками, прикрашеними контрастними жилками. У сортосерію соня входить 11 гібридів різного забарвлення від синьо-фіолетового до малиново-рожевого з білою зіркою. Інша популярна сортосерія-селебріті, представлена тринадцятьма гібридами, славиться підвищеною стійкістю до дощу і до спеки.

Кращі сорти петуній-давно відомі і улюблені, а також нові сорти і гібриди

Петунія флорибунда

Каскадні

Саме петунія каскадна якнайкраще підходить для прикраси терас, балконів, лоджій і альтанок, так як вона здатна нарощувати довгі пагони, що розходяться в сторони і вгору. В результаті утворюються густі зарості, мальовничо посипані квітами.

Яскраві представники каскадних петуній-сорти сільвер, черрі, роуз, рамблін і тайфун, у якого навіть в російському кліматі виростають півтораметрові батоги.

Ампельні

Якщо петунія каскадна може направляти свої пагони вгору і в сторони, то ампельні сорти формують спадаючі пагони, які за зовнішнім виглядом нагадують квіткові шторки. Найвдаліше ампельні петунії виглядають в підвісних кашпо, але можна висадити їх і на клумбу, і тоді квітучі пагони будуть красиво стелитися по землі.

З ампельних сортів широко відома петунія сурфінія, яка цінується квітникарями за багатий вибір насичених кольорів, раннє цвітіння, швидке зростання і стійкість до несприятливих погодних умов. Крім сурфінії заслуговують на увагу такі популярні сорти, як бузковий прибій, водоспад, перловий прибій, хвиля удачі.

Кращі сорти петуній-давно відомі і улюблені, а також нові сорти і гібриди

Петунія ампельна

Калібрахоа

Через різної кількості хромосом і деяких морфологічних відмінностей рослини калібрахоа виділили в окремий рід, але багато хто до цих пір вважають їх різновидом петуній. Калібрахоа зовні схоже на петунію, тільки стебло здеревілий біля основи, пагони дуже довгі — до двох метрів, листя дрібні, а квітки прості, діаметром близько трьох сантиметрів.

У вітчизняних квітникарів набирають популярність нові сорти калібрахоа-superbells і million bells, обільноцветущие з полупонікающімі пагонами.

Найновіші сорти гібридної петунії

Селекціонери не перестають працювати над створенням все нових сортів і гібридів петунії, удосконалюючи властивості цієї рослини і домагаючись все нових дивовижних забарвлень квіток. Нові квітки з традиційною основним забарвленням прикрашені темними жилками, білими обідками по краю пелюсток, променями, що виходять з центру. А до звичних рожевим, білим і фіолетовим відтінкам додалися і жовті тони – від ніжних, кремових до лимонно-пурпурних, мінливих в залежності від погоди. З’явилися навіть чорні квіти з жовтою зіркою в центрі. Подивіться, як вишукано виглядає така бархатисто-чорна петунія (фото представлено у вкладці).

відео про сорти петунії і догляд за нею

Ось кілька сучасних сортів петунії, які заслуговують на особливу увагу:

  • селекціонерами виведена вдосконалена серія фантазії-петунія пікобелла, напівампельна, з дуже рясним цвітінням і мініатюрними квіточками, серед плюсів також висока холодостійкість;
  • нова сортосерія дуве має свою особливість: навіть великі квітки на рослині залишаються розкритими і не складаються завдяки підвищеній міцності пелюсток;
  • серія напівампельних петуній плюш хороша тим, що квітки розпускаються і в умовах недостатньої освітленості, хоча вибір забарвлень квітів поки невеликий;
  • ідеально підходить для оформлення клумб, бордюрів і прикраси балконів компактна петунія лімбо, яка представлена не тільки традиційними відтінками (червоний, синій, білий, лососевий), але і новим кольором бургунді;
  • надзвичайно ефектно виглядає петунія джоконда за рахунок величезної кількості квіток на потужних розгалужених пагонах – її добре вирощувати і у відкритому грунті, і в підвісних кошиках, звідки довгі пагони спадають каскадами.

Кращі сорти петуній-давно відомі і улюблені, а також нові сорти і гібриди

Петунія пікобелла