Горіх біля будинку: чи можна садити?

69

Неможливо уявити двори в південних областях нашої країни без зростаючих в них волоських горіхів. Як виявилося, народні повір’я цього зовсім не рекомендують.

Чому не варто садити біля будинку горіх

Горіх біля будинку: чи можна садити?

Волоський горіх-дерево велике і розлоге, йому потрібно багато вільного місця

Волоський горіх-дерево теплолюбна, зустріти його можна в південних регіонах, де воно росте практично в кожному дворі. Але, висаджуючи його у себе на ділянці, потрібно пам’ятати про те, що доросле дерево буде мати розкидисту крону, що створює під собою тінь. Та й інші особливості дерева теж потрібно враховувати.

Дендрологи радять висаджувати волоський горіх не менше ніж в 8-10 метрах від будівель. У дерева потужна коренева система, густа крона, яка створює густу тінь.

Горіх біля будинку: чи можна садити?

Доросле дерево дає не тільки смачні плоди, але і густу тінь, в якій нічого не росте

Прикмети і забобони

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Горіх біля будинку: чи можна садити?

Серед забобонів, пов’язаних з посадкою волоського горіха у дворі будинку, існує одне дуже похмуре. Воно стверджує, що така посадка обіцяє смерть господареві будинку.

Чим таке повір’я може бути обумовлено? можливо, якраз тими особливостями, які горіх характеризують:

  • коріння дорослого дерева здатні зруйнувати навіть фундамент;
  • поруч з деревом ніщо не росте;
  • падаючі на дах плоди можуть пошкодити покрівлю;
  • ворони, які бажають поласувати горіхами, скидають плоди на землю, щоб розбити, можуть потрапити на машини, що стоять поруч з деревом, споруди.

На противагу цьому повір’ям існує безліч позитивних вірувань:

  • щоб у молодої сім’ї швидше народився первісток, у багатьох європейських країнах існує традиція молодятам садити деревце волоського горіха;
  • волоський горіх символізує собою фінансове благополуччя. Тому є повір’я, що зростаюче неподалік від будинку дерево захистить сімейство від фінансових проблем.

Горіх біля будинку: чи можна садити?

Волоські горіхи у багатьох народів вважаються символом родючості

Якщо вам пощастило виявити волоський горіх з двома ядрами, то одне потрібно відразу ж з’їсти, а інше кинути через ліве плече. І тоді обов’язково збудеться ваше заповітне бажання.

Відео: поради по посадці волоського горіха

Якихось власних корисних порад в цьому питанні особисто у мене немає. Але ясно те, що дерево може вирости просто величезним. І щоб нащадкам не довелося пожинати плоди вашого необдуманого вчинку, поставтеся до посадки горіхового дерева дуже відповідально.

Відгуки

Ми купили будинок, на ділянці росло величезне горіхове дерево. Вся каналізаційна система була порушена, коріння тягнуться на всі боки до 10 метрів, фундамент піднятий був,стоки для дощової води були всі забиті листям. Сусіди всі були дуже раді, коли ми, з величезним трудом, прибрали це дерево. Тому що від нього дійсно багато бруду, листя практично не гниє і завжди зграї птахів. Тепер посіяли на цьому місці газон, а трава зовсім не росте, незважаючи на те, що підсипали нову землю . Вже кілька разів підсівали, сходить, а потім жовтіє і засихає.

Євгенія (діна) пєтухова (бушель

Https://ok.ru/shkolasadovodovtumanova/topic/65690530297240

Якщо мова про волоський горіх…, то, звичайно, як і будь-яке дерево, потрібно відступити від фундаменту … При дозріванні горіхи падають на дах, розбити не розіб’ють, але стукіт постійний, особливо при вітрі… Коли цвіте, з нього капає смолянистий нектар.., дуже важко змивається…, якщо машина стоїть під горіхом.., або зона відпочинку, то небажано.., ну і йод.., який він виділяє, обмежує кількість рослин, що ростуть під горіхом…