Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

64

Томат лабрадор-унікальний ультраранній сорт, знахідка для північних регіонів. Невисокий кущ суцільно усипаний плодами. Виростити цей помідор дуже просто, набагато складніше купити його насіння.

Зміст

  • Історія томата лабрадор, де купити насіння
  • Опис сорту

    • Відео: огляд томатів лабрадор
  • Вирощування томатів лабрадор

    • Відео: підживлення для розсади з деревної золи
  • Відгуки овочівників

Історія томата лабрадор, де купити насіння

Років 8-10 тому про цей сорт публікували статті в газетах» садівник«,» садовий світ«,» дачники», до опису унікальних якостей лабрадора додавалися барвисті фото. Багато городників, звичайно, загорілися бажанням роздобути такий томат. Але його насіння не виробляють і не продають шановні і всім відомі агрофірми: «гавриш», «аеліта», «сібсад» та ін., тому їх не знайти в звичайних магазинах для дачників.

Сорт не зареєстрований в держреєстрі селекційних досягнень, поширюється з приватних колекцій овочівників-любителів і селекціонерів-самоучок. Насіння лабрадора продають в кольорових пакетах під марками «наш сад» (москва) і «помідором» — помідори від дмитра гусєва (підмосков’ї). Обидві фірми не займаються селекцією, а асортимент поповнюють насінням «дружніх компаній». Крім того, лабрадор можна виписати онлайн у приватних осіб: миколи хорошева (костромська обл.), александара бєляєва (м брянськ), євгенія феча (пермський кр.), в іп логунова (тамбовська обл.).

Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Насіння лабрадора продає оптом агрофірма «наш сад»

В одній з інтернет-статей про лабрадора авторство приписується жителю смоленська олегу фунтикову. Цей овочівник створив розплідник»черемушки». Однак у своєму каталозі він розмістив замітку про те, що займається селекцією динь, гарбузів, кукурудзи, а колекція томатів у нього складається з найкращих зарубіжних і вітчизняних сортів. Але завдяки фунтикову з’явився лабрадор покращений. Овочівник вирощує всі культури на своїй ділянці, на насіння відбирає найкращі, в результаті багаторічного відбору з’явився новий лабрадор, що відрізняється від класичного більш великими плодами і неймовірною холодостійкістю.

Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Можливо, поліпшенням томата лабрадор займався не тільки фунтиків, але і гусєв

Виходить, що у лабрадора немає автора, точніше, він невідомий. Можливо, в майбутньому на цей томат зверне увагу одна з відомих російських агрофірм, внесе в держреєстр і стане оригінатором сорту. А поки можна лише припустити, що насіння були завезені з-за кордону або виписані кимось на тому ж аліекспрессе. Судячи з назви, батьківщиною сорту може бути півострів лабрадор, розташований на сході канади. Адже там панує суворий субарктичний клімат, літо коротке, середня температура в липні: +7 °c на півночі і +18 °c на півдні. А томат лабрадор якраз і підкорив серця росіян високою врожайністю на тлі ультраскоростиглості і стійкості до прохолоди. Але це лише моя думка, а ще хочеться думати: раптом це робота нашого, вітчизняного, селекціонера, який назвав сорт на честь канадського півострова, де томати вирощують в екстремальних умовах.

Опис сорту

Томат детермінантний, виростає у висоту до 50-80 см, потім вершкуется. Дозрівання починається, за різними джерелами, через 60-70 або 78-85 днів після появи сходів. Якщо 45-денну розсаду висадіть в травні в теплицю, то вже в червні будете збирати урожай. У лабрадора абсолютно всі помідори зріють на кущах, немає потреби їх збирати завчасно і дозарівать. При цьому вони класичного розміру-70-80 г, максимум-150 г.

Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Плоди лабрадора формою і розмірами схожі на яблука

Всі плоди вирівняні за формою і розміром, округлі, червоні. Перша кисть закладається над 6-7-м листом, наступні — через кожен лист. Плодоношення настільки рясне, що часом не видно ні стебел, ні листя.

Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Урожай лабрадора називають обсипним

Томат можна не пасинкувати, утримувати в польових умовах, але кущ сильно гілкується. Кращі результати городники отримують при проріджуванні і вирощуванні в 4 стебла.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Лабрадор стійкий до похолодань, зав’язує плоди при знижених температурах, відмінно переносить тумани, тобто високу вологість. Сорт стійкий до хвороб, завдяки скоростиглості йде навіть від фітофторозу. Томат створений для відкритого грунту, але якщо ви кілька кущиків посадите в теплицю, то будете з помідорами все літо до осені. Плодоношення у лабрадора не тільки рясне, але і тривале.

Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Плодові кисті на лабрадорі закладаються через кожен лист

Звичайно, головна якість будь-якого томата-це смак. Плоди лабрадора м’ясисті, багатокамерні, соковиті, смак класичний помідорний з кислинкою. Сорт підходить і для споживання в свіжому вигляді, і для консервації, в банках шкурка не лопається.

Відео: огляд томатів лабрадор

Вирощування томатів лабрадор

Насіння на розсаду сійте в кінці березня — початку квітня, в південних регіонах можна відразу в грунт, під тимчасове укриття, а в північних — в теплиці, парники, теплі грядки. Глибина загортання — не більше 1 см.сприятлива температура для проростання: +20… +25 °c. Перші паростки з’являться через 4-8 днів. Якщо хочете, щоб насіння проклюнулися раніше, замочіть їх на 3-4 години в соку алое, талій воді або розчині епін.

Лабрадор, дійсно, холодостійкий. Звичайним томатам для активного росту, цвітіння і утворення зав’язей необхідна температура +22… + 25 °c, а цього сорту досить +16… + 18 °c. Розсаду можна тримати на прохолодному підвіконні або балконі, головне — забезпечте хороше освітлення і утримуйте грунт вологою.

Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Розсада лабрадора добре переносить прохолоду, можна тримати на балконі

Коли у рослин з’явиться перша пара справжніх листочків, распікіруйте їх по окремих горщиках. У розсадний період кущики лабрадора компактні, не витягуються, пересаджувати їх ще раз в тару просто не доведеться. До того ж на підвіконні томати простоять недовго, вже через 1-1.5 місяці після пікіровки прийде пора переселяти їх на грядку.

Через тиждень після пікіровки сіянців підгодуйте їх спеціальною сумішшю для розсади: фертикою, агріколой і ін.якщо вирощуєте томати поза домом, можна полити, які мають не дуже приємний запах, настоєм коров’яку, кропиви або посліду. Підживлення повторіть через 10-14 днів, але не пізніше ніж за тиждень до висадки на постійне місце.

Відео: підгодівля для розсади з деревної золи

Грядку підготуйте заздалегідь. Внесіть на 1 м2: відро перегною, 1-2 склянки деревної золи, а на кислому грунті ще й 300-400 г доломітового борошна. Перекопайте або розпушити, заклавши добрива в верхній шар грунту. У різних джерелах щільність посадки для лабрадора змінюється в межах 3-6 рослин на 1 м2. Можна, звичайно, садити по ущільненої схемою: 30х50 см, однак, хоч кущ цього сорту штамбовий, він сильно розростається. Якщо плануєте вирощувати в 4 стебла, то розміщуйте розсаду рідше — 50х50–60 см.

Незважаючи на низькорослість, потрібно підв’язка до опор, інакше обвішані плодами стебла будуть лягати на землю. Мало того, плоди і кисті настільки важкі для маленького куща, що плодоніжки ламаються, ще зелені помідори обсипаються. Деякі городники поміщають кисті лабрадора в сітки для овочів і підв’язують окремо. Інший варіант-взагалі не підв’язувати стебла і грона, вирощувати в розстил, під впали кущі підкладати широкі дощечки або підстилати солому.

Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Низькорослі томати часто вирощують без підв’язки, підстеливши під кущі солому

Після висадки на грядку, щоб підтримати рясно плодоносний томат, підгодовуйте його комплексними добривами для пасльонових або універсальним для овочів: червоний велетень, біомайстер та ін.настої власного приготування з органіки вже не підходять, вони багаті азотом, а квітучим і плодоносним рослинам необхідні ще й калій, фосфор, мікроелементи, причому в збалансованій формі.

Поливайте лабрадор чистою дощовою водою раз на тиждень, але рясно, щоб промочити весь прикореневий кому, розташований на глибині близько 30 см. Для формування куща виберіть 3-4 найсильніших бічних відгалужень, інші пасинки видаляйте. Без пасинкування кущі сильно заростуть, помідор зав’яжеться дуже багато, але дрібних, отже, м’якоті всередині буде мало, справжній смак лабрадора ви не зрозумієте.

Лабрадор-низькорослий томат з небувалою врожайністю

Лабрадор формують в кілька стебел