Розведення кроликів: основні правила і секрети

49

Розведення кроликів можливо в різних напрямках: в якості улюблених домашніх тварин або заради отримання м’яса і шкурок. У будь-якому випадку, кролівництво вимагає від господаря певних зусиль. Перш ніж завести кроликів, бажано ознайомитися з теоретичними правилами догляду за тваринами, як і чим їх поїти і годувати, які потрібні умови для їх утримання. Після вивчення технології вирощування розведення кроликів для початківців тваринників може перетворитися в захоплююче заняття.

Розведення кроликів в домашніх умовах

Розведення кроликів: основні правила і секрети

В умовах домашнього господарства для утримання і розведення кроликів частіше використовується клітинна система

Розведення кроликів в домашніх умовах-дуже прибутковий домашній бізнес, так як тваринам властива висока відтворювальна здатність і скоростиглість. Протягом календарного року одна здорова кролиця може дати до шести окролов, в середньому 6-8 кроленят в посліді, що в результаті складе близько 60 кілограмів м’яса, а також приблизно 20 шкурок. Все залежить від того, які породи кроликів вибрати.

Рішення про те, як розводити кроликів, приймається тваринником, виходячи зі своїх можливостей. В умовах домашнього господарства для утримання і розведення кроликів частіше використовується клітинна система, яка повинна забезпечити тваринам достатню площу, відсутність вогкості і хороше освітлення. Необхідно простоту конструкції пов’язувати зі зручністю дачі корму, чищення клітин, доступу до тварини та інших факторів. У практиці домашнього кролівництва використовуються найрізноманітніші системи клітин, які залежать часто від наявності і вартості матеріалів. Найчастіше беруться відходи товарного виробництва, фанера, ящики. Щоб клітини для кроликів було зручно обслуговувати, їх встановлюють на підставках на висоті 70 см від рівня землі.

відео про розведення кроликів

Вміст кроликів круглий рік в клітинах, які розміщені на відкритому повітрі, підвищує не тільки імунітет, але і також покращує племінні якості тварин, благотворно позначається на якості їх шерстного покриву.

Окремі любителі використовують комбінований метод: розміщують клітини з тваринами навесні, влітку і восени у дворі, а взимку на період случек і окролов їх переносять в приміщення.

Розведення кроликів в ямах

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розведення кроликів: основні правила і секрети

Цей старий, давно забутий метод набирає сьогодні все більшої популярності. Кролики, розведення, вирощування, годування яких значно спрощується, відчувають себе набагато вільніше і спокійніше. Утримувати їх таким способом вийде практично в будь-якій місцевості. Основне завдання-викопати яму в правильно обраному місці. Щоб максимально забезпечити безпеку житла від підтоплення, яма повинна розміщуватися на височині навіть при низькому рівні грунтових вод. Підтоплені ями — це загроза загибелі кроликів і виникнення хвороб.

Розведення кроликів: основні правила і секрети

Утримувати їх таким способом вийде практично в будь-якій місцевості

Не можна влаштовувати яму на земельній ділянці, яка підтоплюється весняним паводком.

Вибравши місце для спорудження майбутнього житла кроликів, можна приступати до його спорудження. Розмір ями багато в чому залежить від території наявного ділянки землі і планованого кількості голів. Найоптимальнішим вважається розмір 2 х 2 метри. Яму такого обсягу буде легше чистити, і в ній можна утримувати до двох сотень кроликів.

Іноді кролики риють досить довгі і дуже заплутані нори, які йдуть завжди під незначним кутом вниз або горизонтально. При цьому, як тільки у тварини з’явиться найменше відчуття можливості втечі, він зможе прорити нору на поверхню. З огляду на такий нюанс, яма повинна бути не менше метра в глибину, а краще півтора. Також необхідно зміцнити в ямі стіни. Їх можна обкласти шифером або цеглою. Це запобіжить їх обвалення, а також не дасть кроликам можливості рити нори у всіх напрямках. Одну зі стін необхідно залишити незахищеною-в ній тварини будуть будувати свої гнізда.

відео про секрети розведення кроликів

Промислове розведення кроликів

Промислове кролівництво являє собою єдину систему, що характеризується високою економічною ефективністю і мінімальними витратами. Потужний кролівницький комплекс об’єднує в своєму складі комбікормовий завод, кілька десятків корпусів, в яких розміщують кілька тисяч самок, ремонтне і племінне стадо, самців, а також бійню. Як правило, розведення кроликів в технологічному циклі включає всі необхідні умови для утримання маточного стада, вирощування поголів’я, забою, оброблення тушок, зберігання м’яса, а також реалізацію в роздрібній мережі готової продукції. У деяких випадках він передбачає навіть виробництво комбікормів, ветеринарних препаратів і штучне осіменіння.

Розведення кроликів: основні правила і секрети

Для утримання кроликів в промислових масштабах використовують спеціальні металеві клітки, обладнані годівницями і поїлками