Пересадка троянд на нове місце — що потрібно врахувати, щоб пересаджені троянди прижилися?

67

Які б троянди ви не вирощували в своєму квітнику або будинку, в будь-якому випадку корисно буде знати, як правильно проводиться пересадка троянд.

Особливості пересадки дорослої троянди замість загиблого куща

Пересадка троянд на нове місце - що потрібно врахувати, щоб пересаджені троянди прижилися?

Коли в розарії несподівано гине один з рожевих кущів, на його місце висаджують інший, теж дорослий кущ

При вирощуванні цих прекрасних квітів рано чи пізно виникає необхідність в пересадці – кімнатні трояндочки потрібно відразу після придбання переселяти в горщик більшого розміру зі свіжим живильним грунтом, а садові троянди доводиться пересаджувати з різних причин:

  • не завжди вдається спочатку правильно спланувати оформлення ділянки або ж несподівано починається будівництво, і не залишається іншого виходу, крім як перенести клумбу з трояндами на інше місце;
  • при посадці саджанців не були прийняті до уваги рослини-сусіди, від чого трояндочки почали хворіти і гинути;
  • з-за супіщаному, зайво пухкої грунту коріння троянд виявилися заглиблені, або ж важкої глинистому ґрунті були видавлені на поверхню;
  • не були враховані основні умови вирощування троянд на ділянці;
  • дорослими під кущами в старому розарії виснажилася грунт;
  • рожеві кущі занадто розрослися і втратили свою декоративність.

Останній варіант можливий при неправильному догляді за кореневласними трояндами, якщо вчасно не підсікати коріння куща і дозволяти стеблах розростатися в різні боки. Весь кущ при цьому викопувати зовсім не обов’язково, досить просто відсікти і пересадити частину куща, так ви омолодити старий кущ, досягнете від нього більш рясного цвітіння. До того ж, вам не доведеться піклуватися про те, як укоренити троянду перед посадкою на нове місце, — у неї вже буде розвинена коренева система.

відео про правильну пересадку троянд

В інших випадках, якщо ландшафтний дизайн ділянки був заздалегідь продуманий, і для посадки троянд було вибрано відповідне за всіма параметрами місце, пересаджувати прижилися рожеві кущі більше не знадобиться.

Коли в розарії несподівано гине один з рожевих кущів, на його місце висаджують інший, теж дорослий кущ. При цьому потрібно уважно підійти до вибору рослини — троянда повинна мати відповідні розміри куща, забарвлення її квітів повинна гармонійно поєднуватися з оточенням. Краще використовувати такий же сорт, оскільки посадка, наприклад, сильнорастущего сорти серед слаборастущих негативно позначиться на інших рослинах.

Пересадку нового куща можна проводити в квітні або в жовтні, попередньо викопавши старе рослина і повністю замінивши землю нової на глибину до півметра, в радіусі близько 30 см.для більшої зручності проведення всіх необхідних робіт рекомендується перед пересадкою обрізати сусідні рожеві кущі. А щоб дорослий кущ троянди краще прижився на новому місці, слід після пересадки в перший рік все формуються бутони з нього видаляти.

Пересадка троянд на нове місце - що потрібно врахувати, щоб пересаджені троянди прижилися?

Пересадка троянд

Що потрібно врахувати при пересадці троянд

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Пересадка троянд на нове місце - що потрібно врахувати, щоб пересаджені троянди прижилися?

Найкраще для проведення пересадки троянд підходить рання весна, поки не розпустилися бруньки, або ж жовтень, за три тижні до стійких заморозків. Навесні пересаджувати троянди слід ближче до вечора, або в похмуру погоду.

Перед пересадкою розрослися кущові троянди обрізають на 20 см, кучеряві сорти – наполовину, а штамбові – на третину. Також слід видалити слабкі і зламані гілочки, обірвати листочки з рослини.

При викопуванні троянди, призначеної для пересадки, важливо знати, корнесобственний це кущ або щеплений. У першому випадку коренева система розташована в землі поверхнево, у другому випадку стрижневий корінь йде вглиб грунту. З огляду на ці особливості, постарайтеся витягти рожевий кущ із землі максимально акуратно разом із земляною грудкою. Особливо не переживайте, що частина коренів все ж буде втрачена – за пару тижнів все відновиться. Занадто довге коріння потрібно підрізати.

Пересадка троянд на нове місце - що потрібно врахувати, щоб пересаджені троянди прижилися?

Викопану троянду можна перенести до нового місця, зав’язавши кореневу систему в тканину

Викопану троянду можна перенести до нового місця, зав’язавши кореневу систему в тканину, щоб кому землі не розвалився, і коріння не пошкодилися. Висаджуйте рослину прямо з тканиною — в землі вона незабаром перегниє.

Підготовка ями

Готувати посадкову яму починають тижні за три до передбачуваної пересадки. Розміри нової посадкової ями повинні бути не менше тієї ями, з якої викопаний кущ троянди. Середній діаметр ями-приблизно 60 см, глибина — 45 см.дно ями розпушити і засипте грунтом, змішаної з компостом, а зверху засипте звичайним грунтом, щоб не обпекти коріння троянд. Перед посадкою троянди добре пролийте яму.

Посадка троянди

В посадкову яму прищеплену троянду встановлюють так, щоб коренева шийка виявилася сантиметрів на п’ять нижче рівня землі. У кореневласної троянди кому землі з корінцями повинен виявитися нарівні з поверхнею землі. Встановлене рослина засипте садовою землею, злегка утрамбуйте і рясно полийте.

відео про правильну посадку троянд

Добрива для троянд

Навколо пересадженого рожевого куща на відстані 15 см від пагонів внесіть призначені для троянд мінеральні добрива (при осінній пересадці азотні добрива виключають), землю знову прорихліте на глибину не більше 10 см і полийте. Поверхня грунту навколо троянди замульчируйте добре перепрілим гноєм. На зиму не забудьте підгорнути кущики і видалити всі невизревшіе пагони.