Хлиновский-томат з двома головними перевагами: відмінним смаком і хорошою врожайністю

25

Томат хлиновский користується підвищеною популярністю у російських городників, напевно, тому що він прекрасно росте і плодоносить у всіх регіонах рф як в теплицях, так і у відкритому грунті. На середньорослому кущі виростають великі, м’ясисті плоди, відмінний смак яких ніхто не оспорює.

Історія вирощування томата хлиновский

Хлиновский-гібрид вітчизняної селекції. Автором є фірма «агросемтомс», розташована в місті кірові. Компанія з 1991 року займається селекцією, насінництвом і розробкою технологій вирощування різних культур. Директор мотов в.м. Створив 59 сортів і гібридів овочів, 52 внесені до держреєстру селекційних досягнень. Серед них томат хлиновский, зареєстрований в 1999 році.

Хлиновский-томат з двома головними перевагами: відмінним смаком і хорошою врожайністю

Автор томата хлиновский-фірми «агросемтомс»

Головні особливості овочів кіровської селекції:

  • хороша пристосовність до несприятливих погодних умов;
  • стійкість до нематод і хвороб.

Завдяки таким перевагам насіння «агросемтомс» затребувані підприємцями, фермерами та овочівниками-любителями.

Томат хлиновский успішно пройшов сортовипробування і рекомендований для вирощування в дрібних фермерських господарствах і на приватних городах під плівковим укриттям. Адаптований до клімату північних регіонів. Згідно відгуками, цей гібрид відмінно плодоносить у відкритому грунті: кущі ростуть міцними, листя не жовтіють, плоди не гниють.

Опис сорту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Хлиновский-томат з двома головними перевагами: відмінним смаком і хорошою врожайністю

Хлиновский-детермінантний сорт, зростання стебла обмежується на висоті 1.5–1.9 м, у відкритому грунті — нижче. Кущ средневетвистый, вимагає пасинкування. Перша кисть закладається над 8-9 листом, наступні через 1-2 листа. Плоди плоскоокруглі, на незрілих у плодоніжки є темно-зелена пляма.

Хлиновский-томат з двома головними перевагами: відмінним смаком і хорошою врожайністю

Плоди хлиновского великі, на нестиглих є темно-зелена пляма біля плодоніжки

Перший урожай готовий до збору через 105-110 днів після появи сходів. Стиглі помідори червоні, великі — по 190-220 г, а при хорошій агротехніці — до 350 г.кущ протягом усього сезону активно росте і наливає плоди, які зріють прямо на грядці навіть у відкритому грунті. Урожайність — 12 кг/м2, щільність посадки-2-3 рослини на квадратний метр.

Смак хвалить не тільки виробник насіння, називаючи його відмінним, але і овочівники, які вирощують цей гібрид. Помідори м’ясисті, багатокамерні, соковиті, солодкі, шкірка тонка. Великі екземпляри часто бувають з’їдені цілком без всяких приправ, а також в складі салатів; ті, що подрібніше, гарні в консервуванні: залишаються щільними в розсолах, не розкисають.

Відео: томати у відкритому грунті, включаючи хлиновский (сибір)

Вирощування томатів хлиновские

Томат хлиновский вирощують через розсаду. Вік рослин до моменту висадки на постійне місце — 55-65 днів. Значить, в умовах середньої смуги для вирощування в теплиці насіння потрібно сіяти на початку березня, для висадки розсади у відкритий грунт — на 2 тижні пізніше. Сходи в фазі 1-2 справжніх листочка распикируйте по окремих стаканчиках. Поливайте розсаду в міру підсихання верхнього шару грунту. Раз в тиждень підгодовуйте мінеральними сумішами, що містять азот і калій в пропорції 2:1. Якщо розсаду тримайте поза домом (в теплиці, парнику), можна використовувати не дуже приємно пахнуть настої коров’яку, посліду або кропиви.

У відкритий грунт томати пересаджуйте, коли припиняться поворотні заморозки. Розсада повинна бути загартованої, мати 5-6 справжніх листочків. Схема посадки для хлиновского-60х45 см. У кожну лунку додайте жменю перегною і 10 г суперфосфату або 1 ст.л. Деревної золи. Щоб розсада швидше прижилася і рушила в зростання, обприскати розчином стимулятора: епін, енергена екстра, новосила і т.п.

Кущі хлиновского обов’язково підв’язуйте до високих опор або шпалер. Формування залежить від регіону вирощування: на півдні можна вести кущі в 2-3 стебла, на півночі — в 1-2. Для наливу великих плодів регулярно поливайте томати. Крім того, буде потрібно 2-3 підгодівлі за сезон. Використовуйте натуральні комплексні добрива на основі гуматів, що містять азот, фосфор і калій: біогумус, біомастер та ін. У період масового цвітіння можна додатково обприскати рослини розчином препарату зав’язь або бутон.

Відео: як укрупнити помідори без підгодівлі

Помідори, звичайно, приємно збирати червоними, але якщо літо коротке і прохолодне, томати вирощуються у відкритому грунті, то зривайте їх в стадії бланжевой стиглості. Такий прийом призведе до підвищення врожайності, що залишилися плоди наллються швидше. В кінці липня прищипніть верхівки стебел і видаліть квітучі кисті. Вони тягнуть на себе соки, але повноцінні помідори з них вже не виростуть. Коли вночі температура стане опускатися до + 10 °c і нижче, зберіть всі налилися плоди, навіть зелені. Томати на холоді припиняють розвиток, плоди на них не ростуть, можуть загнити від фітофтори.

Відгуки про томаті хлиновский

Я садила хлиновские. Сподобатися. Кущ компактний, не сильно високий. Вирощувала в одне стебло як і всі. На кожному кущі рано сформувалися по 5-6 кистей. Плоди грам по 300. Почервоніли всі на кущу. Плоди смачні, солодкі.

Zoja

Https://www.forumhouse.ru/threads/88269/page-35

Постійно саджу хлиновский а в це літо порадував торбей, шива і полонез

Юлія

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=2012.160

Найнадійніший у мене хлиновский.

Sveta

Https://www.e1.ru/talk/forum/read.php?f=122&i=170321&t=170321&

Щорічно ращу хлиновский(він мені в ог навіть більше подобається-нижче,міцніше.плідним,смачніше).

Bdl

Https://www.e1.ru/talk/forum/read.php?f=122&i=170321&t=170321&

Вчора відкрили банку томатів «хлиновский» кіровська селекція , теж різали ножем, та ще й солоденькі. Чоловікові дуже сподобалися.

Любаня

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=9645&start=1020