Огірок справжній полковник f1: висока врожайність і універсальне використання

72

Кількість сортів і гібридів огірків вже обчислюється тисячами, і вибрати відповідний стає дуже важко. Треба звертати увагу на всі характеристики сорту, в тому числі врожайність і комплексну стійкість до хвороб і несприятливих погодних факторів. Одним з популярних гібридів, на який варто звернути увагу, є справжній полковник f1.

Зміст

 • Історія вирощування сорту огірків справжній полковник
 • Опис сорту
 • Характеристика сорту огірків справжній полковник
 • Особливості вирощування

  • Відео: як доглядають за огірками в теплицях
 • Відгуки про сорт огірків справжній полковник

Історія вирощування сорту огірків справжній полковник

Огірок справжній полковник f1 з’явився давно, ще в 2004 році він отримав реєстрацію в держреєстрі селекційних досягнень рф. Заявником була насінницька фірма «манул» з підмосков’я, яка займається створенням нових сортів різних овочів і реалізацією насіння вже майже двадцять років. Як кажуть самі фахівці цієї компанії, вона робить упор на продаж авторських насіння огірків, помідорів, перців, баклажанів та інших овочевих культур.

Сорти і гібриди овочів, створені фірмою «манул», районовані в різних регіонах країни, практично всі вони своєчасно вносяться до державного реєстру рф. Справжній полковник офіційно допущений до вирощування в багатьох краях і областях. Його можна культивувати як в теплицях, так і в незахищеному грунті більшості європейських регіонів росії. Призначений для невеликих приватних господарств, вирощується багатьма дачниками.

Огірок справжній полковник f1: висока врожайність і універсальне використання

Цій рекламі на упаковці насіння можна довіряти

Опис сорту

Огірок справжній полковник — індетермінантний гібрид, виростає у вигляді високого куща, середнього ступеня гіллястості, в основному з жіночими квітами. У вузлах знаходиться від одного до трьох квіток і, відповідно, майбутніх зеленцов. Листя звичайного розміру, зеленого кольору, злегка зморшкуваті. Рослина вважається среднеплетистым. Гібрид відноситься до числа партенокарпічних, тобто самозапильних огірків. В основному його намагаються вирощувати в плівкових теплицях та інших укриттях, але там, де дозволяє клімат, справжній полковник прекрасно росте і в незахищеному грунті, не знижуючи врожайності в порівнянні з тепличним варіантом.

Плоди мають веретеноподібну форму. Ребра проглядаються слабо, колір зеленцов зелений, з невеликими смужками. Горбків мало, присутній опушення білого кольору. Довжина дорослого огірка 12-15 см, діаметр близько 4 см, маса 100-130 г.переростання зеленців на кущах не спостерігається.

Огірок справжній полковник f1: висока врожайність і універсальне використання

Кількість огірків, що одночасно знаходяться на кущах, просто величезна

Характеристика сорту огірків справжній полковник

За термінами плодоношення гібрид займає проміжне положення між ранньостиглими і середньоранніми огірками: перші зеленці знімають через 40-42 дня після повних сходів. Одночасно на рослині може перебувати велика кількість огірків, дружно дозрівають. У той же час, плодоношення розтягнуто, триває аж до заморозків, що призводить до дуже високої загальної врожайності гібрида. З квадратного метра посадок збирають до 13 кг плодів.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Огірок справжній полковник f1: висока врожайність і універсальне використання

Зеленці універсального призначення, солодкуватого смаку, хрусткі, соковиті, з повною відсутністю ознак гіркоти. Вони годяться і для нарізки в салат, і для будь-яких видів кулінарної переробки. Як в свіжому вигляді, так і в заготовках на зиму їх смак визнаний відмінним.

Гібрид повністю стійкий до більшості відомих хвороб, зокрема мозаїки, різних гнилей, борошнистої роси. Висока врожайність і чудовий смак плодів в сукупності з розтягнутим плодоношенням зробили гібрид цікавим для фермерів, які вирощують огірки з метою продажу. Основними перевагами сорту є:

 • самозапилюваність;
 • прекрасний смак;
 • висока врожайність;
 • розтягнутість плодоношення;
 • універсальність використання;
 • висока хворобостійкість.

Однак у гібрида є істотний недолік: при коливаннях температурного фону всередині зеленцов можуть утворюватися порожнини. Саме в зв’язку з цим вважається, що надійніше для його вирощування використовувати теплиці. Крім цього, часто відзначається порівняно невисока схожість насіння.

Огірок справжній полковник f1: висока врожайність і універсальне використання

Так виглядає основний недолік гібрида, що виявляється при різкому коливанні умов вирощування

Особливості вирощування

Неповна схожість насіння (за даними багатьох джерел, не більше 60%) повинна враховуватися при посіві огірків цього сорту на розсаду або в грядку. Розсадний варіант не є обов’язковим, але при бажанні отримати ранню продукцію огірки спочатку висівають в стаканчики, а краще — в торф’яні горщики. Роблять це приблизно за 25 днів до висадки розсади в грунт. Так, в середній смузі при відсутності теплиці проводити посів раніше 5-10 травня не варто. Для тепличного вирощування можна зробити це майже на місяць раніше.

У горщик доводиться висівати по 2-3 підготовлених насіння, незважаючи на їх дорожнечу. Якщо зійдуть всі, зайві сходи доведеться знищити. Догляд за розсадою цього огірка не має особливостей: найголовніше — відразу після появи сходів знизити температуру на 6-8 градусів і забезпечити хорошу освітленість. Повернути температуру до 20-25 ос можна через 4-5 днів. Перед висадкою в грядку розсаду обов’язково гартують.

Огірок справжній полковник f1: висока врожайність і універсальне використання

Розсада цього огірка вирощується за стандартною технологією

1 прямий посів насіння в грядку проводять також в традиційні терміни: приблизно на тиждень раніше, ніж висаджують розсаду. Щільність посадки не повинна бути великою, враховуючи габарити майбутнього куща. На кожному квадратному метрі розташовують 3-5 рослин. В основному намагаються вести кущ вертикально, особливо при вирощуванні в теплиці, тому попередньо обладнають міцні шпалери. Підв’язують батоги в міру необхідності. Формування куща справжній полковник не вимагає; видаляють лише ті бічні пагони, які городнику здаються явно загущающими кущі.

Потреба сорту у волозі і харчуванні стандартна. Як і будь-які огірки, справжній полковник поливають часто: в спеку, можливо, майже щодня, але тільки теплою водою, бажано вечорами. Грунт не повинна закисати: в перший час її розпушують, потім обмежуються мульчуванням. Підживлення вносять два рази на місяць, намагаючись обмежуватися настоями органіки (коров’як, скошені трави) і деревної золи.

При правильному догляді про захворювання цього огірка можна забути; в проблемному кліматі іноді проводять профілактичні обприскування фітоспорін. З можливими шкідниками намагаються боротися народними засобами: обпилюванням грядки золою, меленим перцем і ін збирати урожай бажано через день, але якщо це неможливо, нічого страшного не станеться: зеленці у цього гібрида не переростають. Правда, несвоєчасний збір може негативно позначитися на загальній врожайності.

Відео: як доглядають за огірками в теплицях

Відгуки про сорт огірків справжній полковник

У відгуках про це огірку нестачі немає. Іноді зустрічаються відгуки різко негативні, але автори зізнаються, що насіння були куплені в «незрозумілих магазинах». В інших випадках-практично одні захоплення, але про погану схожість все ж згадується.

Не всходю-у-у-т . Один «справжній полковник» — як справжній полковник зійшов. Знову огірки тільки до серпня.

Кадриль

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=6908&start=390

Всі батоги справжнього полковника плодоносять як останній день живуть. Ми не можемо кожен день збирати, збираємо 2 рази на тиждень. Дрібних огірків на ньому я не втречала. Пристойні болванки 15-20 в довжину і 8-10 в діаметрі. І все це в шаленій кількості. Солила шматками для розсольнику.

Гость385

Https://www.forumhouse.ru/threads/109358/page-25

Коли вирощували перший раз, то плодоносив з квітня по початок жовтня (теплиця опалювальна). Єдиний хто витримав павутинного кліща.

Олена

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/3553-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%be%d1%8f%d1%89%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%ba-f1 /

Огірки середнього розміру ⇒ більше підходять для салатів, в банки теж цілком поміщаються. Смачний, урожайний. Ріс в теплиці. Коли було зовсім холодно. Частина зав’язей жовтіли-мабуть, єдиний мінус, в іншому — дуже хороший гібрид.

Дросера

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/3553-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%be%d1%8f%d1%89%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%ba-f1/

Не підійшли для мене «справжній полковник» — хоча і смачні, але занадто великі для консервування.

Наїна

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=16591&st=180

М’якоть у цих огірочків соковита і хрустка. Я знаю, що багато хвалять китайські огірки за солодкий смак, так ось — полковник смачніше і солодше китайця, я спеціально порівнювала. Поки ріжеш на салат, дивишся, а пів-огірка вже немає — з’їла.

Олена

Http://otzovik.com/review_7429392.html