Епоксидна емаль для підлоги. Для чого фарбують бетонні підлоги

25

Епоксидна емаль для підлоги. Для чого фарбують бетонні підлоги

Що характеризує підлогу, виготовлений з бетону:

 1. підстава, виконане з бетону, є довговічним, міцним і надійним.
 2. бетон відрізняється хорошою стійкістю до зносу, різних видів атмосферних впливів.

Однак його поверхневий шар, на якому утворюється так зване цементне молочко, не надто міцний і схильний до руйнування. В результаті чого він починає пилити, що робить негативний вплив як на здоров’я людини і на комфортність його перебування, так і на знаходяться на ньому механізми, верстати, техніку.

Сам бетон за своєю структурою є пористим матеріалом. Це призводить до проникнення в його тіло води, яка згубно впливає на його міцність (особливо критично це під час заморозків і відтавання), а також викликає корозію розташованої всередині арматури, а утворюється іржа поступово призводить до руйнування конструкції.

Руйнування основи від корозії металу

 • бетон має досить низьку міцність на розтяг. Залежно від навантажень, які припадають на основу, в процесі експлуатації можлива поява проблем на поверхні: тріщин, відколів, вибоїн.
 • безумовно, для поліпшення характеристик бетону застосовуються різні присадки і модифікатори, проте його поверхню рекомендується додатково захистити.
 • до того ж сам по собі необроблений бетонну підлогу виглядає не дуже презентабельно, і фарбування дозволить значно поліпшити його естетичні характеристики.

Поверхня бетону

Як видно з вищевикладеного, бетонну основу необхідно обробити. Одним з видів обробки бетону є нанесення лакофарбових матеріалів, а саме, емалей.

Яку користь може надати нанесення емалі на бетонну поверхню:

 • знепилити підставу;
 • зміцнити поверхневий шар;
 • мінімізувати вплив вологи;
 • поліпшити зовнішній вигляд підлоги.

Емаль зносостійка для бетонних підлог

Крім цього, емалеві склади повинні мати гарну адгезію до бетону, мати великий термін служби, бути стійкими до температурних коливань і зносу. Залежно від специфіки експлуатації бетонних основ, можливі додаткові вимоги по міцності покриття, стійкості до певного діапазону температур, до ультрафіолету і агресивних середовищ, часу висихання, наявності антибактеріальних добавок.

Важливо! при придбанні складів слід уникати точок продажу, де є можливість купити підробку або матеріал, що зберігається з порушенням умов.

Епоксидна фарба для бетону витрата. Епоксидні фарби по бетону

Спеціально для захисту бетону і металу від впливу вологи, перепадів температури, механічних впливів застосовують двокомпонентну епоксидну емаль еп — 2346. За якістю і простоті догляду вона перевершує однокомпонентні аналоги. За бажанням клієнта емаль може бути колерована в будь-який колір з палітри ral.

Якісна двокомпонентна фарба для бетонної підлоги виконує захисну, вогнетривку і водовідштовхувальну функції. Крім того, це можливість «оживити» нудні і сірі конструкції з бетону.

Полімерна фарба для бетонної підлоги відмінно адгезує з основою, швидко полімеризується. Перед її нанесенням бетон потрібно підготувати:

 • видалити бруд, пил, масляні сліди;
 • довести вміст в ньому вологи до 4% і менше;
 • ліквідувати тріщини, відколи, нерівності.

Фарбу для покриття бетонних підлог наносять в два шари, кожен з яких повністю висихає за 24 години. Компоненти матеріалу абсолютно нетоксичні, тому працювати з фарбою для бетонної підлоги можна без спеціального захисту.

Більш бюджетний варіант – акрилова фарба по бетону . Вона має водну основу, її застосовують для внутрішніх робіт. Можна використовувати також в якості грунтовки. Фарба для бетонної підлоги на водній основі екологічно безпечна і відмінно захищає основу від пари і вологи.

Переваги фарби на епоксидній основі для бетону

Фарба для бетонної підлоги зносостійка і проста в експлуатації.

Вибираючи даний матеріал, ви отримуєте:

 • можливість заощадити кошти за рахунок його високої криючої здатності і низької витрати;
 • надійний захист бетонних основ від ударів, попадання хімічних речовин, атмосферних явищ;
 • довговічне і зносостійке покриття, яке слабо піддається впливу абразивів;
 • естетичний зовнішній вигляд для всього приміщення і економію часу при догляді за покриттям.

Епоксидна фарба для підлоги не містить органічних розчинників і екологічно безпечна.

Застосування фарби для бетонних підлог

Даний матеріал підходить для цементно-піщаних стяжок і цементних наливних підлог.

Сучасні полімерні фарби для бетону — найбільш оптимальне рішення для захисту підлог, стін і стель в промислових цехах з підвищеною вологістю. Вона не притягує пил, з її поверхні легко прибрати будь-яку масляну рідину.

Акрилову фарбу для бетонної підлоги також використовують при обробці покриттів на критих парковках, в гаражах. Вона сприяє поліпшенню міцності бетону.

Епоксидна фарба для дерева. Різновиди складів на основі епоксидки і їх властивості

Епоксидні фарби бувають двокомпонентними – смола і затверджувач, порошковими, аерозольними (використовуються в основному для фарбування частин автомобілів). Для побутових потреб використовуються переважно склади, в основі яких знаходиться епоксидна смола холодного затвердіння. Такі фарби застигають через добу або більше без додаткового впливу на поверхню.

На виробництві потрібні високоміцні покриття, а їх можна отримати тільки з епоксидної смоли гарячого затвердіння. У порошкових епоксидних фарбах використовується смола гарячого затвердіння, в двокомпонентних і аерозольних – холодного.

Важливо! різниця між складами істотна. При гарячому затвердінні (полімеризації) сітка з молекул фарби більш густа і міцна, при холодному вона (сітка) рідше і має не такі міцні молекулярні зв’язки.

Загальні властивості епоксидних фарб вигідно відрізняють їх від інших лфм:

 • створюють міцну поверхню.
 • підходять для фарбування і підлог, і стін.
 • водонепроникні, тому можуть використовуватися в якості гідроізоляції у ванних кімнатах і для фарбування басейнів.
 • стійкі в механічному впливу.
 • протистоять різним агресивним хімікатам.
 • мають відмінну адгезію до бетонних, пластикових і металевих поверхонь.
 • підходять для обробки підлог в житлових і виробничих приміщеннях.
 • багата кольорова палітра і безліч текстур дозволяють втілювати цікаві дизайнерські ідеї.

Аерозольні фарби найчастіше акрилово епоксидні. Вони характеризуються високими антикорозійними якостями, стійкістю до різних хімічних впливів, в тому числі агресивних (підходять для зовнішніх робіт), високим ступенем самоочищення (до пофарбованої поверхні не прилипає пил і бруд). Аерозольні акрилово епоксидні склади утворюють міцне глянсове покриття, стійке до дряпання і відколів.

Існує кілька різновидів порошкові епоксидних фарб, які відрізняються один від одного своїми технічними характеристиками:

 1. стандартні. Процес полімеризації відбувається в камері при температурі +220°с в перші 10 хвилин обробки.
 2. низькотемпературні. Процес полімеризації відбувається в камері при температурі +180°с в перші 20 хвилин.
 3. поліефірні. Мають високу зносостійкість, багату палітру кольорів, текстур (металік, антик, прозорий лак), рівнів блиску, малотоксичні. Застосовуються для максимального захисту поверхні від тертя, часто замінюють ґрунтовку.
 4. епоксидно-поліефірні. Такі фарби коштують недорого, мають середню стійкість до стирання, стійкі до сонячних променів (не жовтіють), високих температур, дряпання та інших механічних впливів, бояться хімічних агресивних розчинників і іржі. При цьому декоративні-використовуються в якості плівкових покриттів для дорогоцінних металів і флаконів для духів.

Епоксидна фарба для підлоги гаража. Вибір фарби

Фарба для підлоги з бетону повинна бути зносостійкою і витримувати не тільки механічні та хімічні впливи, але і перепади температур, підвищену вологість. При виборі фарби потрібно враховувати особливості приміщення, тому що пофарбувати підлогу в гаражіМожна, використовуючи різні склади-це поліуретанова емаль, фарби на акрило-латексній основі, епоксидні, алкідні та ін.

Латексні акрилові фарби

Фарбувати підлогу латексною акриловою фарбою в невеликому замкнутому приміщенні зручно. У зв’язку з тим, що вона являє собою водний розчин акрилових смол і полімерів, відсутній сильний запах, а це безпечно для здоров’я. Таке покриття володіє наступними особливостями:

Латексні акрилові фарби.

 • не піддається механічному зносу;
 • стійке до стирання, хімічних речовин, йому не страшні перепади температур, підвищена вологість;
 • існують склади, які використовуються для бетону, вони враховують властивості матеріалу;
 • підлога, покрита такою фарбою, має естетичний вигляд;
 • екологічно безпечна;
 • кілька способів нанесення: пензлик, валик, пульверизатор;
 • достатньо 1 шару;
 • швидко висихає (12 годин).

До недоліків такої фарби можна віднести її високу вартість.

Поліуретанова емаль

Обидва компоненти, з яких складається фарбувальний склад, перед нанесенням необхідно ретельно перемішати. Емаль здатна захистити бетонне покриття гаража не тільки зсередини, але і зовні. До переваг поліуретанової фарби відноситься її економічність, міцність і стійкість покриття, стійкість до опадів і температурних коливань. Має високу покриваючу здатність, після висихання виходить рівна, красива поверхня.

Поліуретанова емаль.

Поліуретанову емаль слід наносити при температурі не нижче +5ºс і вологості не більше 75%. Фарбувати двокомпонентним складом необхідно в 2 заходи. Другий шар наносять через 24 години. Сохне емаль 2 тижні, тільки після закінчення цього часу можна ставити машину в гараж, але ходити допускається вже через 48 годин.

Епоксидні фарби

Покриття буде міцним і довговічним, якщо використовувати епоксидні фарби, які мають такі переваги:

 • забезпечують хорошу гідроізоляцію;
 • мають високу адгезію з бетоном;
 • не схильні до впливу атмосферних опадів;
 • покриття не стирається і не жовтіє;
 • можна наносити на незастиглий бетон.

Ціна епоксидних фарб висока, але її виправдовує якість. Вибір кольорів обмежений.

Існує 2 види таких фарб:

 • однокомпонентні, перед їх застосуванням необхідно нанести шар грунтовки;
 • двокомпонентні — дорожчі, наносити їх складно, а компоненти попередньо потрібно змішати.

Алкідно-уретанові емалі

Алкідно-уретанові емалі.

За допомогою емалі на основі пентафталевого або гліфталевого лаку можна створити красиву глянсову поверхню. Алкідно — уретанову емаль просто наносити, вона має гарну покриваність, високу еластичність, водонепроникність.

Стійкість до зовнішніх впливів невисока, тому її використовують рідко.

Гумова фарба

Гумова фарба володіє наступними перевагами:

 • забезпечує підвищену гідроізоляцію;
 • має хорошу покриваність;
 • відрізняється високою зносостійкістю;
 • можна використовувати миючі засоби для миття підлог, стійка до лугів;
 • витримує суворі умови експлуатації — температуру -50…+60°с.

Недолік-гладка поверхня, яка взимку буде ковзати. Ще один неприємний момент — заїжджаючи в гараж, машина може буксувати і колесами відривати шматки фарби. Але цей недолік можна ліквідувати, якщо покласти під колеса гумові стрічки, які прослужать багато років.

Гумова фарба.

Наноситься гумова фарба в 2 або 3 шари. Перед застосуванням і в процесі роботи її слід перемішувати. При необхідності допускається розбавити розчинником, який вказаний в інструкції.

Епоксидна емаль на водній основі. Опис і переваги

Епостоун-це засіб, що складається з двох компонентів. Дисперсійна водна емаль призначена захищати бетонну підлогу . До складу засобу входять пігменти і мінералізований наповнювач . Речовини вносяться в термоактивну смолу рідкої форми, де за допомогою водної дисперсії аміновмісної смоли відбувається затвердіння. Органічний розчинник до складу фарби не входить.фарба поверх бетону утворює напівматове покриття. Завдяки своєму хімічному складу має значні переваги перед іншими видами захисних покриттів:

 • склад фарби не має запаху, що дозволяє використовувати її в будь-який час року і на будь-якій стадії ремонту або будівництва
 • хімічні інгредієнти фарби роблять її здатною дихати, бути паропроницаемой
 • склад фарби вологостійкий, що дозволить захистити поверхню від будь-якого впливу рідини всередині приміщення і не дозволить волозі проникнути ззовні
 • покриття залишається незмінним, навіть після впливу навколишнього середовища; перепади температур та інші атмосферні явища не змінюють властивості стяжки
 • утворюються покриття фарби не пошкоджується механічно і залишається в незмінному вигляді
 • завдяки водній складовій наносити фарбу можна на бетонну поверхню, як з давнім терміном, так і на вологу не вистояну поверхню
 • фарба має великий клас стійкості при зносі і високий відсоток адгезії, що гарантує збереження поверхні завдяки якісному зчепленню покриття з бетоном
 • покриття відноситься до екологічно нешкідливим, завдяки водній основі
 • фарбу можна наносити одноразово шаром до 0,5 мм.

Відео тексіпол-зносостійка глянцева фарба для бетонної підлоги