Хойя, або восковий плющ: чи можна тримати квітку вдома

103

Хойя, або восковий плющ — — одне з витких рослин, про які в народі побутує думка, що його не можна вирощувати вдома.

Чи можна тримати вдома хойю

Народні забобони негативно ставляться практично до всіх кучерявим рослинам, вважаючи їх енергетичними вампірами, руйнівниками спокою і винуватцями жіночої самотності. Ці ж біди приписують і хойе. Можливо, народний поголос пов’язала хойю з неприємностями через те, що квіти у неї виглядають восковими.

Хойя, або восковий плющ: чи можна тримати квітку вдома

Ефектну хойю не кожен квітникар зважиться розмістити у себе в будинку

Об’єктивні причини

Об’єктивних причин для заборони на утримання хойї в будинку не існує. Різні дослідження, що проводяться біологами, не виявили у рослини ніяких шкідливих виділень. Єдине, на що можна звернути увагу, — це досить сильний аромат при цвітінні, який в невеликому приміщенні може давати про себе знати, особливо, якщо людина страждає алергіями. Краще розміщувати квітучу хойю в просторій вітальні.

Хойя, або восковий плющ: чи можна тримати квітку вдома

У квітучої хойї яскраво виражений аромат

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Хойя, або восковий плющ: чи можна тримати квітку вдома

Багато неприємностей у хойї пов’язані з тим, що його плутають з плющем звичайним. Твердження, що рослина є паразитом, насправді відноситься саме до плюща звичайного. Хойя ж харчується за допомогою власних коренів.

Хойя, або восковий плющ: чи можна тримати квітку вдома

Квітки у хойї здаються восковими і виглядають дуже святково

Прикмети і забобони

Серед забобонів, пов’язаних з восковим плющем, найбільш поширена думка, що він є енергетичним вампіром, тобто здатний поглинати енергію людей, що знаходяться поруч з рослиною.

Інше поширене в народі забобон: хойя здатна «вигнати» з дому будь-якого чоловіка. Це можуть бути чоловік, сини та інші особи чоловічої статі. А вже незаміжній дівчині і мріяти і весіллі, поселивши в квартирі хойю, не доводиться. Треба сказати, що не одну хойю народний поголос зарахувала до категорії «мужегонов». Ними ж вважаються і сциндапсуси, деякі види філодендронів, плющі і циссуси.

Не варто дивуватися, що інша думка про хойя абсолютно протилежно: квітка вважається символом сімейного благополуччя і міцної сім’ї.

Особистого досвіду з вирощування хойї у мене немає. Але зустрічала її в офісах та інших громадських приміщеннях. Рослина звертає на себе увагу яскравими, святковими суцвіттями, навіть хочеться завести таке і у себе. Але якось не сталося.

Відгук про зміст хойи в будинку

Не згодна про те, що плющ хойя доставляє моного проблем. Я дуже люблю кімнатні рослини. У мене їх дуже велика кількість. Я добре розбираюся в назвах і в догляді теж багато розумію. Восковий кімнатний плющ-хойя я пам’ятаю з самого дитинства, це один з перших моїх кімнатних квіток. Якщо прикмета, що цей плющ кімнатний-мужегон, тобто приносить нещастя чоловікам і жінок робить самотніми. Дуже вас прощу: не вірте в цю нісенітницю, це прекрасна рослина. У мене нікого не прогнав. Взагалі, все, що створила природа, не може приносити шкоди при правильному використанні. Рослина це м’ясисте. Його можна не поливати довгий час, з ним нічого не буде. Квіти цього красивого рослини не піддаються опису і розповіді, вони дуже незвичайні і чарівні. Мені дуже сильно подобаються. Домогтися цвітіння непросто, потрібно любити і поважати рослини і періодично підгодовувати добривами типу коренеплід, я так вважаю. Взагалі, ця рослина прекрасно і стане прикрасою будь-якого будинку і будь-якого інтер’єру. Всім рекомендую і раджу, незважаючи на погані прикмети, завести у себе вдома це прекрасне кімнатна рослина — восковий плющ хойю.

Славас new member

Http://flowercare.ru/forums/index.php?threads/%d0%9a%d0%be%d0%bc%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%bd%d1%8b%d0%b9-%d0%bf%d0%bb%d1%8e%d1%89.226/