Великоплідний томат цукровий бізон

84

Любителів вирощування великоплідних рожевих помідорів не так давно порадувало поява на ринку нового сорту цукровий бізон. Цей середньостиглий індетермінантний томат дає великі плоди з відмінним «цукровим» смаком.

Зміст

 • З хроніки створення цукрового бізона
 • Детальніше про цукровий бізон

  • Відео: коротко про сорт цукровий бізон
 • Важливі моменти вирощування
 • Двійники і тезки цукрового бізона

  • Різнокольорові » бізони»

   • Фотогалерея: томати бізон різного кольору
  • Сибірський двійник

   • Таблиця: порівняння сортів томатів, що носять найменування цукровий бізон
 • Відкликання

  • Про цукровому бізоні від фірми «аеліта»
  • Про цукровому бізоні від фірми «сибірський сад»

З хроніки створення цукрового бізона

Новий сорт томатів був створений співробітниками тов «агрофірма аеліта». Наприкінці 2013 року підприємство подало до державної комісії з випробування та охорони селекційних досягнень заявку на допуск цукрового бізону до сортовипробування. У 2015 році цей томат був внесений до держреєстру сортів, які можна вирощувати по всій країні у відкритому грунті або під укриттям з плівки в залежності від клімату місцевості. Паралельно сорт був запатентований агрофірмою «аеліта».

Детальніше про цукровий бізон

Томат цукровий бізон рекомендований для вирощування в особистих підсобних господарствах як салатний помідор середнього терміну дозрівання (від сходів до першого врожаю проходить близько 110 днів).

Великоплідний томат цукровий бізон

Томат цукровий бізон-помідор середнього терміну дозрівання (від сходів до початку збору врожаю проходить 110 днів)

Кущ цукрового бізона — індетермінантний, виростає до 1,8 і навіть 2 м.він має складні суцвіття (6-7 кистей), перше з яких з’являється над шостим або сьомим листом, а наступні — через 1-2 листа.

З зав’язей формуються спочатку незрілі світло-зелені помідори з більш темним забарвленням біля плодоніжки. У міру дозрівання плоди набирають малиново-рожеве забарвлення, їх форма знаходить середню ребристість і аналогічну щільність. На сортовипробуванні помідори виростали до 0,2-0,25 кг. Їх смак фахівці визначили як хороший. Кущі цукрового бізона, вирощені під плівковим укриттям, дали від 6,5 до 7,2 кг товарних плодів з кожного квадратного метра.

Переваги сорту:

 • висока врожайність,
 • відмінний смак,
 • оригінальна форма і забарвлення плодів.

Недоліки:

 • необхідно формувати кущ і підв’язувати плодові кисті;
 • через велику вагу плодів томати потребують значної кількості поживних речовин.

Відео: коротко про сорт цукровий бізон

Важливі моменти вирощування

Як і для всіх томатів, для цукрового бізона важливо, щоб грунт був не тільки легкою і поживною. Не останню роль відіграє її кислотність. Оптимальний рівень цього показника-6,2 — 6,8 рн.

Розсаду висаджують на постійне місце, коли її зростання буде близько 30 см.оскільки рослини великі, їх слід розташовувати на 1 м2 не більше трьох штук.

Великоплідний томат цукровий бізон

Розсада цукрового бізона висаджується на постійне місце, коли виросте приблизно до 35 см

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Великоплідний томат цукровий бізон

У міру зростання пагони і солідні за розміром плоди підв’язують, щоб уникнути механічних пошкоджень рослин. Паралельно така операція сприяє захисту томатів від хвороб і шкідників.

Оскільки суцвіття і плоди цукрового бізона формуються протягом усього вегетаційного періоду, плодоношення розтягнуто в часі. Щоб всі плоди встигли визріти, рекомендують в умовах короткого літа формувати томати в 1-2 стебла. В кінці липня або початку серпня (за місяць до повного дозрівання помідорів в конкретній місцевості) після того, як зацвіте 6-7-я кисть, необхідно прищипнуть точку росту втечі, видаливши його верхівку, але залишивши над пензлем два листа.

Великоплідний томат цукровий бізон

Формування кущів томатів має велике значення для нормального росту і розвитку рослин, отримання гідного врожаю і його успішного визрівання

1. За відгуками городників, цукровий бізон не уражається фітофторою. Тому посадку обробляють необхідними захисними препаратами з профілактичними цілями, дотримуючись інструкцій щодо їх застосування.

Двійники і тезки цукрового бізона

На жаль, через велику кількість сортів томатів зустрічаються сорти зі схожими або навіть однаковими назвами (але різних виробників), тому відбувається плутанина, і недосвідчений городник може купити зовсім не той томат, який йому підходить, через схожість «імен».

Різнокольорові «бізони»

Томати з назвою «бізон» і різними епітетами зустрічаються навіть в держреєстрі селекційних досягнень рф — малиновий, жовтий, помаранчевий, чорний. При цьому в мережі ці сорти іноді описуються як цукровий бізон різних кольорів, але це абсолютно невірно.

Фотогалерея: томати бізон різного кольору

Великоплідний томат цукровий бізонсередньостиглий сорт томатів бізон жовтий вимагає підв’язки і формування кущаВеликоплідний томат цукровий бізонтомати сорту бізон помаранчевий стійкі до вірусу тютюнової мозаїкиВеликоплідний томат цукровий бізонмаса плодів томата бізон чорний — 200-280 гВеликоплідний томат цукровий бізонвага помідорів гібрида малиновий бізон досягає 500 г

Крім того, в інтернеті можна знайти опис томата цукровий бізон народної селекції. Це червоні помідори округлої форми, які не мають ребристості, властивої офіційно зареєстрованому сорту.

Великоплідний томат цукровий бізон

Помідори сорту цукровий бізон народної селекції, що не входять до держреєстру селекційних досягнень рф, не мають ребристості

Сибірський двійник

Крім тов «агрофірма аеліта», найменування «цукровий бізон» мають насіння томатів, створені відомою агрофірмою «сибірський сад». Ці помідори значно відрізняються від помідорів сорту цукровий бізон, внесеного в держреєстр селекційних досягнень рф.

Великоплідний томат цукровий бізон

Томат сорту цукровий бізон від фірми» сибірський сад » навіть за зовнішнім виглядом значно відрізняється від офіційно зареєстрованого сорту

Характеристики цього різновиду томатів зібрані з описів, що наводяться в інтернеті.

Таблиця: порівняння сортів томатів, що носять найменування цукровий бізон

характеристикитомат цукровий бізон від фірми «аеліта»томат цукровий бізон від фірми «сибірський сад»селекціяпрофесійналюбітельскаятип кустаіндетермінантнийдетермінантнийвисота куща, м1,8-20,8–1виращіваніена відкритій грядці або під пленкойна відкритій грядці або під пленкойсрок созреваніясреднеспелий (110 днів після сходів)збір врожаю в августеназначеніе помідорасалатнийдля консервірованіяцвет стиглих плодоврозовий або малиново-розовыйкрасный, червоно-розовийформа томатовсреднеребрістаябез реберсредній вага томатів, кгна сортовипробуванні-0,20-0,25, в лпх крупнее0, 25-0, 60, в інших джерелах — 0,35–0,40 смак помидоровхорошийодин з найбільш вкусныхсхема висаджування рассадыне більше трьох штук на 1 м20,5×0,5 мустойчивость до захворювань і вредителямне уражається фитофторойнедостаточно стійкий до грибкових захворювань (фітофторозу) і несприятливих умов выращиванияиспользование стимуляторовв гореестре селекційних досягнень рф та інших джерелах інформація не найденарекомендовано застосування на всіх етапах вирощування

Ці рослини значно відрізняються практично за всіма характеристиками. Тому, купуючи насіння для самостійного вирощування розсади томатів цукровий бізон, будьте дуже уважні, щоб виростити саме ті помідори, які відповідають вашим побажанням.

Відгуки

Відгуки городників про різні варіанти цукрового бізона суперечливі. Мабуть, це говорить про те, що характеристики сорту сильно залежать від регіону зростання і умов вирощування.

Про цукровому бізоні від фірми» аеліта »

Цукровий бізон — томат пластичний. Мутує під середовище зростання. Ви з нього насіння збирайте і сійте. Згодом отримаєте місцевий чудовий сорт. У перший рік на обвальний урожай не розраховуйте.

Gost385147

Https://www.forumhouse.ru/threads/178517/page-52

Цукровий бізон садив кілька разів, але він поступається рожевому гігантові. У ньому солодощі менше. Дивує, за що його назвали цукровий гігант. При чому тут цукор?

Олексій зайцев

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=5374&start=975

Про цукровому бізоні від фірми» сибірський сад «

Садив в 2010-му цукровий бізон від»сибірського саду». Схожість погана. Смак-трава. Більше не хочу садити насіння «сибірського саду». Одне хвастощі. Шкода, свої зміни цукрового бізона втрачені.

Олексій зайцев

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=6055&st=180

Я теж садила в минулому році» цукровий бізон «від»сибірського саду». Залишилася задоволена і схожістю насіння, і урожаєм. Плоди рожеві, великі, на зламі цукристі і по врожайності дуже навіть хороший.

Сабріна

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t6055-150.html

Схожість насіння середня: з 20 штук зійшли 12. Розсада не примхлива, але догляду і навичок вирощування вимагає. Пересадки перенесла добре. Висаджувала і вирощувала в теплиці. Рослина висока, приблизно 1,2 м заввишки. Пасынкуется. Сама бадилля і кущ піддалися фітофторозу, плоди залишилися недоторканими. Хімією ніякої не обробляла. Самі томати великі, на кущу по 10-15 томатів, середня вага близько 300 г.смакові якості відмінні, томат солодкий навіть в недозрілому вигляді. М’якоть досить щільна, насіння мало.

Linaka

Https://otzovik.com/review_5560712.html