Пролісок-холодостійкий томат для північних регіонів

109

Томат пролісок володіє скоростиглістю і дивовижною холодостійкістю. Добре вдається в якутії, карелії, на північному заході. Можна вирощувати посівом відразу в парник або теплицю. Смак плодів в північних регіонах називають відмінним і солодким, але розпещені жителі півдня запевняють, що бачили більш врожайні і смачні томати.

Історія томата пролісок

З’явився цей сорт в санкт-петербурзі. Автором та оригінатором є агрофірма «біотехніка». Компанія активно розвивається з 1990-х років. Засновниками є ентузіасти сільськогосподарської галузі, які почали свою діяльність з запуску біотехнічної лабораторії. Поступово сформувалася власна колекція рослин.

Сьогодні «біотехніка» не тільки створює свої сорти і гібриди, але ще і співпрацює з найбільшими зарубіжними і вітчизняними насінницькими фірмами. Власні селекційні роботи ведуться в суворому кліматі північного заходу. Тому велика частина асортименту-це сорти і гібриди, адаптовані до суворого клімату.

Пролісок-холодостійкий томат для північних регіонів

Томат пролісок створила пітерська компанія» біотехніка »

Томат пролісок визнаний селекційним досягненням в 2002 році. Він занесений до держреєстру селекційних досягнень як допущений до вирощування у всіх регіонах рф. На півдні насіння цього томата висівають відразу у відкритий грунт, а на півночі воліють розсадний спосіб з подальшою пересадкою в теплицю.

Відео: томат пролісок в якутії

Опис сорту

Пролісок росте детермінантним кущем, вершкуется на висоті близько 60 см.томат потрібно підв’язувати і пасинкувати. Терміни дозрівання ні в держреєстрі, ні на сайті виробника не вказуються. Але в інтернет-магазині «біотехніки» є інформація про етапи розвитку: при посіві в кінці квітня масове цвітіння настає в кінці червня, плоди зав’язуються до початку липня, останній урожай з кущів збирають в середині-кінці серпня.

Перше суцвіття у проліска закладається над 7-8-м листом, наступні — через 1-2 листа. У кожній кисті п’ять плодів. У першій найбільші — до 150 г, в інших подрібніше — 90-110 г.середня вага, згідно держреєстру, — 120-130 г. Це класичний для томатів розмір. Помідори круглі, сплюснуті з полюсів. У незрілих є темно-зелена пляма біля плодоніжки. Стиглі помідори пофарбовані в червоний колір. Весь урожай зріє на кущах. На одному стеблі зав’язується по три кисті.

Пролісок-холодостійкий томат для північних регіонів

Сорт пролісок не можна назвати рясним, кущ невеликий, кистей на ньому трохи

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Пролісок-холодостійкий томат для північних регіонів

Офіційно зафіксована продуктивність сорту-6 кг / м2, одна рослина здатна віддати 1.6 кг плодів. Призначення сорту пролісок салатне і для консервування. Сильні сторони цього томата:

  • дозріває в ранні терміни;
  • зав’язує вирівняні за формою і розміром плоди;
  • володіє стійкістю до холодів і посухи;
  • компактний;
  • завдяки ранньому дозріванню йде від хвороб;
  • в розсадний період не вимагає тривалого перебування на підвіконні.

Відео: огляд томата пролісок

Вирощування томата пролісок

Судячи з того, що цвітіння проліска починається через 2 місяці після посіву, розсаді до моменту висадки на постійне місце має виповнитися 50-60 днів. Тобто потрібно встигнути висадити до початку цвітіння, інакше ви ризикуєте втратити перші кисті з найбільшими плодами. На підвіконні квіти не запиляться, крім того, можуть обсипатися при пересадці.

Якщо плануєте висаджувати на початку червня у відкритий грунт, то сіяти потрібно на початку квітня. Є рекомендації в умовах середньої смуги і північніше сіяти навіть в березні. У південних регіонах з ранньою весною і теплим літом висівати можна відразу в грунт під укриття або в теплицю, парник. Сприятлива температура для росту проліска: +18… +22 °c. Коли у сходів з’явиться по 2-3 справжніх листочка, проведіть пікіровку.

Пролісок-холодостійкий томат для північних регіонів

Пролісок холодостійкий, розсаду з кінця квітня можна тримати в парнику

У розсадний період, до появи першої квіткової кисті, кожні два тижні підгодовуйте азотовмісними добривами, наприклад, сечовиною, настоями коров’яку, посліду, бур’янів або готовою сумішшю фертика люкс. На постійне місце висаджуйте, коли молоді томати обзаведуться 6-7 листочками.

Грядку заправте перегноєм і деревною золою. Незважаючи на назву, цей томат боїться заморозків, тому висаджувати його під відкрите небо потрібно, коли температура повітря навіть вночі тримається постійно вище +13… +15 °c.

З початку цвітіння рекомендується наступний догляд:

  • підгортання вологою землею;
  • підв’язка до опор;
  • формування в 3 стебла;
  • підживлення комплексними добривами для розсади, азотовмісні вносити вже не можна.

Плоди збирайте в міру дозрівання. Зривати їх заздалегідь і дозарівать немає ніякої необхідності. При дотриманні агротехніки плодоношення закінчується до настання холодів.

Відгуки городників про проліску

Прочитала, що народ безрассадним методом помідори вирощує згадала, що сусідка мені показувала кущ томата пролісок, який виріс самосівом і дав купу плодів, ось сиджу розмірковую — чи не провести експеримент ?

Марина 111

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t54694.html

Я багато років тому посіяла в парник «пролісок»,- томат, рекомендований для прямого посіву в теплицю . Виріс, єссно))). Але нам же і якість потрібно, і кількість. Інакше немає сенсу .

Masleno

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=4590&start=1575