Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

81

Любителі агрусу, незважаючи на гострі шипи і, як наслідок, труднощі при зборі врожаю, висаджують чагарники цієї смачної і корисної ягоди. Багато хто вважає, що саме сорти з численною кількістю шипів дають врожаї плодів, які за смаковими якостями перевершують своїх бесшипних побратимів. Агрус сорту неслуховський володіє відмінним смаком, а також цінується за раннє дозрівання, великоплідність і рясну врожайність. А невибагливість у догляді і відмінна морозостійкість дозволять без праці вирощувати плодовий чагарник навіть початківцям садівникам.

Зміст

 • Опис і відмінні риси агрусу сорту неслуховський

  • Переваги та недоліки сорту-таблиця
 • Особливості посадки

  • Терміни і місце посадки
  • Підготовка ділянки
  • Вибір саджанців
  • Покроковий процес посадки
 • Догляд за рослиною

  • Обрізка

   • Обрізка агрусу-відео
  • Полив
  • Підгодівля

   • Графік внесення добрив-таблиця
  • Укриття рослини на зиму
 • Хвороби і шкідники

  • Профілактика і боротьба з хворобами агрусу-таблиця

   • Захворювання агрусу на фото
  • Профілактика і боротьба з шкідливими комахами-таблиця

   • Комахи-шкідники на фото
 • Збір і зберігання врожаю
 • Відгуки садівників

Опис і відмінні риси агрусу сорту неслуховський

Сорт агрусу неслуховський виведений у філії інституту садівництва уаан шляхом схрещування сортів сливовий і мліївський червоний в 1970 році. Автори — к. Н. Копань, в. П. Копань, з. А. Шестопал. Неслуховський належить до європейсько-американської групи і вважається одним з найсмачніших сортів агрусу.

Кущі слабораскідістие, з компактною кроною середньої густоти. Дорослий кущ досягає висоти до 1,5–2 м. Гілки міцні, товсті, не прогинаються під вагою врожаю. Шипи одинарні і подвійні, перпендикулярні пагону. Листя агрусу п’ятилопатеві, насиченого зеленого кольору, злегка опушені.

Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

Кущ неслухівського середньорослий, з міцними гілками і численними шипами

Ягоди агрусу сорту неслуховський овальної форми. Забарвлення від темно-червоного до фіолетового, з легким восковим нальотом. Середня маса ягоди — 4-6 г.смак кисло-солодкий, десертний, м’якоть ніжна і соковита. Шкірочка щільна, гладка, з незначним опушенням, досить міцна, завдяки чому ягоди відмінно транспортуються і зберігаються.

Сорт неслуховський є одним з рекомендованих для вирощування в московській області, оскільки має високу стійкість до перепадів температур. Головними відмінними рисами сорту вважають його міцні гілки, абсолютно не потребують опори під час дозрівання врожаю, а також щільне розташування ягід.

Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

Ягоди неслуховського великі, опукло-овальної форми, з приємним смаком і запашним ароматом

Переваги і недоліки сорту-таблиця

переваги недоліки морозостійкість. Сильна шипованность. Раннє дозрівання ягід. Середня стійкість до борошнистої роси. Щорічна висока врожайність. Часто уражається пильщиком, попелиць і п’ядуном. Стійкість до септоріозу. Скороплідність. Хороша транспортабельність. Ягоди не обсипаються після дозрівання. Універсальне призначення плодів.

Особливості посадки

Агрус сорту неслуховський, як і багато інших його побратими, не має особливих вимог до складу грунту, висадка саджанця не викличе складнощів і буде під силу навіть початківцю садівникові.

Терміни і місце посадки

Кращим часом для посадки агрусу сорту неслуховський вважається кінець вересня — початок жовтня. В цей час саджанець встигає добре вкоренитися в грунті і комфортно пережити зиму.

Агрус неслуховський абсолютно невимогливий до складу грунту, з успіхом розвивається і дає хороші врожаї практично на будь-яких її типах. Єдиною умовою, що перешкоджає вдалій посадці, є занадто близьке протікання грунтових вод. Зайву закисленность грунту краще нейтралізувати за допомогою деревної золи або вапна.

Місце під посадку слід вибирати сонячне, без сильних протягів і різких поривів вітру. При нестачі сонячного світла врожайність значно знизиться, а якість ягід погіршиться. Але при цьому необхідно врахувати, що сильно палюче сонце протягом тривалого часу теж може негативно позначитися на стані чагарнику, незважаючи на його стійкість до посухи.

Оптимальним варіантом для посадки буде ділянку уздовж паркану, біля стін будинку або інших господарських будівель.

Підготовка ділянки

Основна підготовка ділянки до посадки агрусу не забирає багато часу. Вона проводиться за 2 тижні до висадки і полягає в глибокій оранці, при якій потрібно грунтовно розпушити грунт, розбивши всі грудки. Крім цього, в грунт закладають необхідну кількість добрив у вигляді суміші 8-10 відер перегною з 100 г суперфосфату і 450 г деревної золи з розрахунку на 1 м2 – для зниження рівня рн.

Сухий грунт повинен бути зволожений і очищений від бур’яну і залишків коренів і плодів попередніх культур.

Вибір саджанців

Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

Для посадки використовують чистосортні, здорові однорічні або дворічні саджанці, що мають добре розвинену кореневу систему і надземну частину, що складається з 2-4 сильних пагонів

Вибираючи саджанець одно-або дворічку, в першу чергу варто звернути увагу на те, наскільки добре розвинена його коренева система, а також провести ретельний огляд на предмет гнильних і пошкоджених ділянок. Коріння повинні бути досить зволоженими.

При нестачі вологи їх обмотують мокрою тканиною при перевезенні, а перед посадкою поміщають у воду на добу.

Надземна частина саджанця також повинна бути здоровою. Молоді пагони агрусу сорту неслуховський мають міцну і гнучку структуру, коричнево-зелений відтінок кори без опушення і темні товсті шипи, розташовані перпендикулярно або зі скосом вниз по відношенню до втечі.

Покроковий процес посадки

Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

При посадці слід добре розправляти коріння в сторони і в глибину

Дотримуючись певної послідовності дій при посадці, навіть початківець садівник забезпечить саджанця максимально швидку і комфортну приживлюваність на території своєї присадибної ділянки. Для посадки агрусу сорту неслуховський необхідно:

 1. підготувати посадочні ями розміром 50х50 см і глибиною 60 см, враховуючи відстань між посадками в 1,5–2 м один від одного.
 2. на дно кожної ями викласти суміш з родючого грунту з 2-3 відрами перегною, 2 склянками суперфосфату і 1 склянкою хлористого кальцію. При надмірній закисленности грунту вносять 1 кг доломітового борошна, а важка глиниста земля розбавляється відром чистого річкового піску.
 3. саджанець ставлять на родючий шар грунту, сформований у вигляді горбка, таким чином, щоб поглиблення коренів було не більше 13-15 см, і пересипають землею. Шари грунту слід злегка утрамбовувати руками.
 4. готову посадку полити 1-2 відрами води, а на наступну добу замульчувати перегноєм або торфом шаром 5-6 см. Посадка і подальший догляд за агрусом-відео

Догляд за рослиною

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

Для повноцінного розвитку агрус сорту неслуховський потребує відповідного догляду. Регулярний полив, грамотна обрізка і внесення підгодівлі, а також профілактика хвороб додадуть рослині сили, підвищать імунітет і забезпечать здоровий ріст протягом усього життя.

Обрізка

Правильна щорічна обрізка підвищує опірність куща до різних захворювань і покращує врожайність.

Перша обрізка проводиться відразу після посадки — всі пагони вкорочують на третину.

Щорічно навесні проводиться санітарна обрізка, під час якої видаленню підлягають сухі, пошкоджені заморозками або хворобою гілки, а також неправильно зростаючі і лежать на землі пагони. Також обрізають старі гілки, вік яких досяг 10 років.

При кожній обрізці з метою формування куща залишають 3-4 найбільш сильні скелетні гілки. Таким чином, до десятирічного віку дорослий кущ матиме по кілька гілок від кожного року життя.

Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

Обрізка — важливий етап догляду, так як надлишок пагонів призводить до нестачі харчування рослини, в результаті агрус слабшає, а його тканини легко уражаються хворобами

На один кущ.

 • відразу після танення снігу;
 • під час набухання бруньок;
 • в період розпускання бруньок.
 • збір і спалювання опалого листя восени;
 • пристрій в ягіднику феромонних пасток, що залучають самців.

смородина почкова мольнебольшая метелик з жовтувато-коричневими плямистими крилами. Червоні гусениці з чорними головками з часом жовтіють, а потім стають оливково-зеленими. Зимують в білих коконах біля основи куща і під відсталою корою.ранньою весною личинки повністю виїдають нирки. Після окукливания (кінець травня — початок червня) метелики відкладають яйця в м’якоть зав’язуються ягід, через що вони передчасно біліють.обприскування кущів емульсією ддт (20-100 г на 10 л води — в залежності від ступеня ураження куща) або 75% хлорофосом (30 г на 10 л води). Витрата-2-3 л на один кущ.

 • відразу після танення снігу;
 • під час набухання бруньок;
 • в період розпускання бруньок.
 • під час осінніх робіт в саду очищають і розпушують поверхневий шар землі біля куща;
 • регулярно проводять санітарні обрізки, позбавляючись від старих і висохлих гілок.

блідоногий агрусовий пильщікложногусеніци, які за сезон можуть відкласти 100-120 яєць. Зелені личинки з коричневими головками можуть за 2-3 дні повністю знищити молоде листя на кущі. Вони зимують в землі — в щільних коконах на глибині 15 см.молоді і дорослі личинки повністю об’їдають листя, залишаючи тільки товсті прожилки. Позбавлені харчування, зав’язалися ягоди не наливаються, всихають і опадають.обприскування кущів водними настоями гіркого полину (піввідра полину на 10 л води, настояти протягом доби, прокип’ятити 30 хвилин, процідити і розбавити водою в співвідношенні 1:1) або помідорової бадилля (4 кг бадилля кип’ятити 30 хвилин в 10 л води, процідити і додати 40-50 л води). У розчини бажано додати по 40-50 г господарського мила. Витрата-3-4 л на один кущ.протягом вегетативного періоду в міру необхідності.

 • глибока перекопування землі пізньої осені (до 20 см);
 • ручний збір (струшування) гусениць і личинок навесні і влітку на підстелені під кущем газети.

Шкідливі комахи на фото

Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортівсильно пошкоджені смородиною почковою міллю кущі гинутьАгрус неслуховський-один з кращих ранніх сортівгусениці листокруток харчуються листям, згортаючи їх різним чиномАгрус неслуховський-один з кращих ранніх сортівв денний час шкідливі личинки пильщика концентруються головним чином на нижніх поверхнях листя

Збір і зберігання врожаю

В кінці червня — початку липня ягоди починають фарбуватися в чорний колір і набувають характерний блиск. Збір врожаю треба проводити в суху погоду, після повного висихання роси. Ягоди можна збирати як кистями, так і поштучно. Відрив кисті сухий і легкий.

За весь сезон з одного куща можна зібрати до 1,6 кг смородини. Кущ плодоносить протягом 6-8 років.

 

 

Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

Сорт добриня середнього терміну дозрівання, високої продуктивності

Тривалий час ягоди чорної смородини можна зберігати в холодильнику. Для цього їх розфасовують в дерев’яні ящики або поліетиленові пакети. При температурі 0 градусів вони зберігаються до 40-45 днів, а при температурі -2 градуси — до 2-3 місяців.

Ягоди чорної смородини універсальні в широті свого використання. Вони надають трохи терпкий смак і підфарбовують безбарвні грушеві і яблучні компоти; перетерті з цукром або без нього ягоди намазують на хрусткі тости; запашні джеми і желе з чорної смородини служать прекрасною начинкою для домашньої випічки. 

Агрус неслуховський-один з кращих ранніх сортів

З ягід добрині виходять смачні і ароматні зимові заготовки

Відгуки садівників

Про смак судити мені важко, я до свіжої смородині байдужа. А ось чай із замороженої смородини люблю, і варення теж. Ягода дійсно дуже велика. Сорт урожайний, гілки від навантаження урожаєм лягали на землю — необхідна підв’язка. Обробляю тільки актофітом від попелиці.

У мене добриня явно не дотягує до 7 грам (мабуть, не приділила належної уваги), але ягода все одно дуже велика. І дозріває не дуже-то і дружно. Хоча, якщо перші ягоди трохи перетримати, поки доспеют інші, то можна і разом з гілочкою зрізати урожай. У минулому році так і робили, зрізали з гілками, а потім обірвали з них ягоди для заморозки. А в цьому не вийшло — вже почали мої домочадці потихеньку щипати. Лопнули ягід на тлі затяжних дощів на кущах не виявила.

Гагіна юлія

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=3911

Добриня — один з кращих сортів а.і. Астахова. У моїх умовах вирощування я оцінюю його вище таких сортів астахова, як ізюмна, селеченская-2, навіть навля і дар смоляниновой. Якби визначали рейтинг сортів смородини, то ці сорти астахова неодмінно увійшли б в десятку кращих за своїми групами стиглості.

Абба

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=3911

Найбільші ягоди з моїх у смородини добриня. Кущик ще невеликий, гілки ростуть вгору.

Володимирівна

Http://www.forum.kwetki.ru/lofiversion/index.php/t11282.html