Барбарис-посадка і догляд за декоративним чагарником

69

Правильна посадка барбарису тунберга зводить до мінімуму подальший догляд за цією рослиною, і дозволяє багато років милуватися красивим, здоровим рослиною.

Декоративний захисник

Барбарис-посадка і догляд за декоративним чагарником

Барбарис звичайний-це невибагливий, посухостійкий, морозостійкий і довговічний чагарник

Барбарис звичайний-це невибагливий, посухостійкий, морозостійкий і довговічний чагарник. З прямими і дуже колючими гілками, шипи у деяких сортів досягають сантиметра. Поки рослина молоде, і гілки ще тонкі — кущ досить розлогий. Але за пару років він так розростається, що стає щільною, непрохідною перешкодою. Саме це якість і робить барбарис одним з кращих чагарників для зелених огорож. Дорослий барбарис досягає трьох метрів, але є і карликові сорти, буквально 30 сантиметрів у висоту.

В ландшафтному дизайні і на дачах барбарис тунберга використовують в окремих посадках, групами і в якості живоплоту. Барбарис легко піддається стрижці, що робить його одним з кращих чагарників для топіарного мистецтва.

відео про догляд за барбарисом

Барбарис любимо ландшафтними дизайнерами не тільки за чуйність до стрижки, але і незвичайну декоративність в будь-який час року. При правильній посадці і догляді, барбарис гарний з весни і до весни. У травні кущі буквально усипані маленькими жовтими квітами, зібраними в грона. Всі літні місяці кущ радує око яскраво-зеленою глянсовою листям, а деякі декоративні сорти строкатою, жовтою і бордовою. Осінь-пора багрянця, в який фарбуються кущі барбарису. Яскраво-червоні грона ягід залишаються на гілках до наступної весни.

Як правильно посадити барбарис

При виборі місця посадки барбарису слід знати одне, але дуже важливе правило. При всій невибагливості, барбарис не переносить близьких грунтових вод і підтоплення. Тому не слід садити цю рослину в низині. Так само варто враховувати, що в тіні листя декоративних сортів втрачає свою незвичайну забарвлення і практично перестає плодоносити.

Барбарис-посадка і догляд за декоративним чагарником

При всій невибагливості, барбарис не переносить близьких грунтових вод і підтоплення

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Барбарис-посадка і догляд за декоративним чагарником

Посадкову яму, як і для будь-якої рослини готують заздалегідь. Викопують яму 40х40х40 сантиметрів, і додають 200 грам суперфосфату, 100 грам сульфату калію і мікроелементи для ягідних культур. Якщо грунт занадто важка, посадкову яму збільшують і додають перегній. Дають грунті кілька днів постояти для того, щоб земля осіла. І тільки потім приступають до посадки. Кущі висаджують не заглиблюючи кореневу шийку. Після посадки дуже рясно поливають і мульчують пристовбурні кола. При посадці огорожі рослини висаджують в шаховому порядку за схемою 25х25 сантиметрів.

Час посадки барбарису залежить від того, який саджанець. Саджанці з відкритою кореневою системою висаджують ранньою весною, ще до розпускання бруньок. При дотриманні цього правила рослина легко приживається, а головне, не хворіє згодом. Посадку барбарису восени проводять у вересні, прибравши листя вручну. При посадці в такі терміни, кущ встигне прижитися на новому місці. Для рослин, куплених в контейнері, час посадки не має великого значення. Головне не висаджувати в спекотні дні. А після посадки перші дні прикривати рослину від яскравого сонця.

Правила догляду

Барбарис звичайний дуже невибагливий і після правильної посадки може взагалі обійтися без нашого догляду. Але якщо ми хочемо отримати максимально декоративне і регулярно плодоносить рослина, догляд все ж потрібен.

Барбарис-посадка і догляд за декоративним чагарником

Барбарис звичайний дуже невибагливий і після правильної посадки може взагалі обійтися без нашого догляду

На другий рік після посадки проводять весняну підгодівлю азотними і калійними добривами, а в кінці серпня суперфосфатом.

Барбарис дуже швидко зростаючий чагарник. Доросла рослина дає до 30 сантиметрів приросту, і вже через кілька років буде вимагати регулярної обрізки. Центральні скелетні гілки, загущающие кущ, потрібно видаляти. Барбарис морозостійкий, але в сувору зиму і він може бути пошкоджений, що зажадає весняної обрізки. Перші два роки на зиму молоді рослини вкривають мішковиною.

У разі ураження хворобами та шкідниками необхідна відповідна обробка. Якщо кущ пошкоджений сильно, хворі гілки краще зрізати і спалити. Навіть після радикальної обрізки барбарис швидко відновлюється.

відео про догляд і вирощування декоративного чагарнику