Чорниця — посадка і догляд за новою технологією забезпечать 100% укорінюваність і раннє плодоношення

97

Зверніть увагу на таку ягоду, як чорниця. Посадка і догляд за нею можна порівняти з виноградом, але на відміну від винної ягоди, її вкрай рідко можна зустріти в якості садової культури.

Зміст

  • Вибираємо найкраще місце
  • Як правильно посадити чорницю
  • Догляд після посадки

Вибираємо найкраще місце

Чорниця — посадка і догляд за новою технологією забезпечать 100% укорінюваність і раннє плодоношення

Фотографія чорниці садової

Саджаючи чорницю на дачі, ні в якому разі не можна орієнтуватися на лісову її родичку, відтворювати у себе в городі природні умови півтіні та інших переваг лісової різновиди цієї ягоди. Варто пам’ятати, що садова і лісова — це дві досить-таки різні ягідки. Вони-така ж рідня, як чорниця і брусниця, не більше того. Всі садові сорти родом з північної америки, де вони були виведені на основі місцевої ягоди blueberry сімейства вересових.

Для посадки підбирається південна освітлена сторона ділянки. Взимку тут має бути достатньо снігу, так як садова чорниця може вимерзати при наших суворих морозах. Кращий варіант-південна сторона відкрита, не загороджується зростаючими поблизу деревами або будівлями, а з півночі знаходиться будова, наприклад, дачний будиночок або висока стіна, зі сходу, а також із заходу на видаленні ростуть дерева або високі чагарники. Така кишеня буде генерувати сонячне тепло влітку, особливо південна стінка будинку, а взимку буде затримувати достатньо снігу, щоб укрити чорничники.

відео про чорницю садову

Пам’ятаємо, що ми вирощуємо промислові ягідні сорти, а не лісові крихітні кущики. На деяких квебекських плантаціях чорничник виростає до двох метрів. У нас же частіше зустрічаються середньорослі, що досягають півметра висота, але дуже розлогі кущики. Саме тому потрібно дотримуватися велику дистанцію між сусідніми кущами. Від однієї посадкової ями іншу повинен відокремлювати мінімум метр відстані. Ширина міжрядь-близько півтора метра.

Отже, чорниця садова любить:

  • багато світла;
  • багато простору;
  • підкислені родючі легкі ґрунти, бажано чорноземи;
  • достатнє зволоження.

Виходячи з цих переваг, підбирається потрібне місце, а потім проводиться посадка чорниці.

Чорниця — посадка і догляд за новою технологією забезпечать 100% укорінюваність і раннє плодоношення

На фотографії чорниця садова

Як правильно посадити чорницю

Багато фахівців-рослинники вказують на доцільність осінньої посадки при більш комфортною і менш тривалій зимі, тому, в умовах середньої смуги росії найкращим часом для посадки є пізня весна, коли загроза сильних заморозків минула. Також нам необхідно висаджувати кущики на початку вегетаційного періоду з огляду на те, що ми будемо використовувати гідрогель для кращого вкорінення. А він має властивості втрачати частину позитивних якостей після першої зими.

Доведеться повозитися, особливо якщо грунту вашої ділянки недостатньо хороші для вимог цього чагарнику.

Для початку копаємо просторі ями шириною 60×60 і глибиною близько 80 см.дно найкраще всипати десятисантиметровим шаром дрібної гальки або керамзиту. Суглинки змішуємо навпіл з сумішшю, що складається з піску, торфу, лугового і гнойового перегною. Пісковики змішуються тільки з торфом, перегноєм луговим і гнойовим.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чорниця — посадка і догляд за новою технологією забезпечать 100% укорінюваність і раннє плодоношення

Тепер додаємо гідрогель. Не можна брати кольоровий — він марний, годиться тільки для прикрас інтер’єрів. Купуйте сухий концентрат великими пакетами. Вони на вигляд здаються дорогими, але окупляться істотними подальшими зниженнями ваших трудовитрат. Так, наприклад, 1 кг сублімованого гідрогелю при розведенні водою розбухає до 300 кг. На одну посадкову яму нам знадобиться 3 літри готового гелю. Для цього 10 грамів сухого концентрату з пакета розводимо у відрі з трьома літрами води. Чекаємо деякий час, поки вода не перетвориться повністю в в’язку желеподібну масу. Це означає, що гель готовий до використання. Коли ми готуємо грунтовий субстрат для посадкових ям, підмішуємо до нього 3 літри гідрогелю, так щоб він здебільшого концентрувався навколо коренів майбутнього саджанця.

Чорниця — посадка і догляд за новою технологією забезпечать 100% укорінюваність і раннє плодоношення

На фото саджанці чорниці

Навіщо чорниці потрібен гідрогель? завдяки швидкому всмоктуванню надходить вологи і поступової віддачі її в грунт він створює найбільш комфортний гідрорежим грунту близько коренів рослини. Уникаються стресові для чорниці стану-перезволоження і пересихання грунту. Це особливо благотворно впливає на саджанець першого року життя, коли він акліматизується і активно нарощує кореневу масу.

Дослідні випробування показали, що сила росту саджанців на гідрогелі в 1,5-2 рази більше, ніж без нього

Гідрогель служить недовго, не більше трьох років, але найчастіше його придатність обмежується одним-двома вегетаційними сезонами. Він сильно зношується від періодичного висихання і набухання. Так що термін його служби залежить від частоти поливу. Можна поливати чорницю навіть раз за два місяці, гель забезпечить вологість грунту на такий термін, але краще проводити полив двічі за місяць, тоді гідропоніка прослужить вам довше.

Висипаємо грунт в яму, зволожуємо злегка, перемішуємо верхню його частину з гідрогелем, чекаємо деякий час, щоб грунт осів.

Тепер про необхідну кислотності грунту. Наша підопічна любить кисле середовище, на нейтральній росте повільніше, від лужних грунтів взагалі сильно хворіє. Так як посадити чорницю в саду з нейтральними або лужними грунтами, щоб вона відчувала себе добре? тільки після підкислення грунтів. Для цієї мети ми вносимо торф. Якщо ж у вас виражена лужне середовище грунтів ділянки, під корінь саджанця вносимо колоїдну сірку.

Чорниця — посадка і догляд за новою технологією забезпечать 100% укорінюваність і раннє плодоношення

Фотографія посадки чорниці

1 підготувавши посадкову яму, приступаємо безпосередньо до посадки кущика чорнички. По центру готуємо лунку. Акуратно поміщаємо без нахилів туди саджанець, присипаємо з усіх боків землею. Стежимо за станом кореневої шийки-місця, де корінь переходить в стовбур рослини. Вона не повинна бути заглиблена. Розправляти корінці по горбку з землі, як радиться в деяких джерелах з садівництва, не варто.

Чорниця дуже чутлива до механічних пошкоджень коренів. Важливо зберегти кому землі, з яким ми її пересаджуємо. Тепер ще раз поливаємо невеликими порціями кілька разів. Зверху засипаємо землю навколо саджанця великим шаром мульчі, найкраще використовувати суху хвою. При ясній погоді перший тиждень прикриваємо чорничку від сонця.

Догляд після посадки

Перші кілька днів потрібно провести по одній кореневої і позакореневого підживлення. В силу того, що грунт під корінням потрібно тримати недоторканою, все добрива вносяться в рідкому вигляді. Зараз найкраще підійдуть азотний і фосфорні, а також комплекс мікроелементів. До суміші добрив додаємо розчин колоїдної сірки, так як підгодівлі, а особливо азотні, знижують рівень кислотності субстрату.

Поливають невеликою кількістю навколо куща, ллємо е під корінь. Удобрюємо ввечері, бажано, щоб температура води з добривами в лійці була вище температури повітря. Це забезпечить краще всмоктування корінням.

грамотний догляд-це не піти відразу з місця посадки, кинувши справи на самоплив.

Позакореневе підживлення виробляються розчином мікроелементів і тієї ж колоїдної сірки, для захисту від павутинного кліща. Обприскуємо теж ввечері, коли спадає спека і волога не діє на листочках подібно лінзам, завдаючи їм сонячні опіки.

Через пару тижнів листочки наливаються кольором, з верхівок гілочок починають рости пагони. Це означає, що кущик прижився. Можемо вважати, що посадка садової чорниці пройшла успішно.

відео про вирощування чорниці садової

Влітку нам потрібно вчасно поливати, двічі за місяць. При наявності гідрогелю поливаємо не дуже великою кількістю води-рівень вологості грунту отже достатній. Стежимо за бур’янами, виполюємо їх між кущами, там де вони все-таки проривають шар мульчі. Удобрюємо першу третину вегетації переважно азотними добривами, не забуваючи про домішки колоїдної сірки. У другу третину даємо комплексні добрива, ближче до осені зосереджуємося на калійних підгодівлі. Протягом усього сезону пам’ятаємо про мікроелементах. Всі підгодівлі вносимо в рідкому вигляді, після поливу.