Дивовижний абрикос чорний принц і його чорнобокі побратими

95

Які тільки дивини часом не зустрінеш! наприклад, чорноплідний абрикос. Чорний принц — найбільш відомий його сорт. Мало того, що ці делікатеси мають цікавий смак, так вони нескладні по агротехніці і цілком годяться для вирощування навіть початківцями садівниками.

Що це за фрукт, з чим його їдять

Коли садовий абрикос і садова ж алича спонтанно перезапилилися між собою, а хтось додумався посадити кісточку від плоду такого схрещування, так і з’явився чорний абрикос. Сорти його за смаком багато в чому схожі на батьківські рослини. Кісточка не відділяється, як у сливи, але плід ароматний і запашний, як абрикос.

Існують старі види, які мало годяться для вирощування за межами кавказького регіону: зовсім не зимостійкі, пізно зріють. У середній смузі росії їх доводиться добре вкривати, а урожай все одно знімають трохи недозрілим. Однак сучасні сорти сливо-абрикоса, як ще називають цю культуру, краще виносять холодні зими і зріють швидше.

відео про особливості абрикоса

Чорні сорти абрикоса цікаві для вирощування з наступних причин:

  1. цвітіння починається його пізніше всіх інших кісточкових, пізні весняні заморозки не страшні;
  2. чорні абрикоси добре переносять зимові поворотні заморозки, згубні для звичайних сортів;
  3. темноплодные гібриди набагато більш стійкі до традиційних для кісточкових захворювань: клястероспоріозу, цитоспориозу, а також моніліозу;
  4. чорний поступається звичайному абрикосу за смаком стиглих плодів. Він більш терпкий, пікантний, чому найкраще годиться для варення, які до того ж мають гарний естетичний вигляд. Вже по частині варення він абсолютно виграє у простих видів абрикосів;
  5. темноплодние дерева більш компактні, догляд за ним від цього простіше.

Досвід багатьох фермерів середньої смуги показав, що чорноплідний абрикос не тільки не боїться весняних заморозків, але можливо навіть потребує прохолодної весни.

У всякому разі, деякі з них відзначали той факт, що коли через пізніх заморозків сливи, звичайні абрикоси і нектарини скидали колір, сливо-абрикоси, які раніше відмовлялися зав’язувати плоди, приносили непогані врожаї.

Дивовижний абрикос чорний принц і його чорнобокі побратими

Фото чорного абрикоса

Особливості агротехніки

По агротехніці наша чорна дивина мало чим відрізняється від звичайного урюка. Вибираючи місце для посадки, керуйтеся основними для кісточкових культур принципами:

  • підбирайте сонячне захищене місце. Ідеально розмістити саджанець біля південної стінки паркану або будиночка;
  • грунтові води не повинні залягати близько до поверхні, щоб уникнути вимокання коренів;
  • сніговий покрив навесні бажаний помірної величини, не більше півметра, інакше це загрожує випріванням нижньої частини абрикосового стовбура.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Дивовижний абрикос чорний принц і його чорнобокі побратими

Якщо рівень залягання грунтових вод занадто близький до поверхні, то садівники часто вдаються до посадки в злегка вкопані бочки з вирізаним дном. Спочатку готують яму, встеляють її дно галькою або іншим дренажем. А потім висипають посадковий субстрат з піску, перегною, глини, торфу, компосту. Куди вже ставлять бочку, щоб вона височіла над рівнем грунту на півметра. Тоді такому дереву буде не страшний як високий весняний підйом грунтових вод, так і зимовий надлишок снігу біля основи стовбура.

Дивовижний абрикос чорний принц і його чорнобокі побратими

Фото абрикосів «чорний принц»

Популярний сорт абрикоса чорний принц і його друзі

Мічурін починав вирощування цих чорноплідних кісточкових зі старокавказького сорту тлор ціран (іноді можна зустріти назву шлор ціран). За смаковими якостями він не дуже, та по зимостійкості поступається північним підвидів абрикоса. Але з тих пір селекція цієї рослини просунулася далеко вперед. Тепер серед чорноплідних сортів є чимало зимостійких, врожайних, стійких до хвороб, тобто прекрасно підходять до середніх садових умов, коли немає часу довго доглядати за якимось одним зеленим вихованцем.

Абрикос мелітопольський чорний виведений кубанськими фахівцями з дослідної станції плодівництва міста кримська. Він один з найменш вибагливих, великоплідних, врожайних. Останнє важливо для сливо-абрикосів, так як по частині врожайності вони програють як сливі, аличі, так і абрикосу. Плоди мелітопольського великі, по 50 грамів, округлі. Смаком більш нагадують абрикос, ніж сливу. Дуже солодкі, з медовим присмаком. Мелітопольський самий ранньостиглий серед чорних, починає дозрівати вже з середини липня. Потрібно бути уважним, так як перезрілі абрикосики починають швидко обсипатися. До хвороб, шкідників дуже стійкий, особливого догляду за собою не вимагає.

Там же, в місті кримську виведений інший популярний абрикос-чорний оксамит. Він отриманий від схрещування аличі з американськими сортами. Відрізняється невеликою силою росту, компактними розмірами. З відомих сортів європейської селекції самий зимостійкий. Плоди його невеликі, всього 25 або 35 грамів, дуже добре зберігаються. За смаком представляють щось середнє між урюком і сливою. Урожай починає дозрівати до початку серпня.

І, мабуть, найбільш відомий абрикос чорний принц. Опис цього сорту говорить про його хорошою самоплодности. Тобто йому для запилення досить чоловічих і жіночих квіток одного дерева. Це хороший факт.

відео про вирощування абрикосів
Більшість сливо-абрикосів відносяться до самобесплодним деревам.

Тобто їм потрібно по сусідству дерево іншого сорту, щоб був нормальний процес запилення, колір не опадав, а формував зав’язі. У цьому плані чорний принц добре підходить для садівників, які не мають інших кісточкових в своєму саду, або не мають достатнє місце для посадки ще одного дерева. Принц виведе українськими селекціонерами з дослідної станції розсадництва міста артемівськ. Він відрізняється меншою зимостійкістю, ніж той же чорний оксамит, але так само сильно стійкий до весняного вимерзання плодових бруньок.

У принца найбільші з чорної сортової групи плоди, можуть досягати розмірів до 80 грамів. Він також рекордсмен за смаком серед них. Якщо інші сливо-абрикоси найбільше смачні, як варення, то цей по десертності посперечається з південними нектаринами і урюками. Він найбільш урожайний серед всіх чорноплідних сортів. Сила росту середня, стійкість до хвороб дуже висока. Слабку зимостійкість чорного принца з лишком окупає його врожайність і якість плодів.

Дивовижний абрикос чорний принц і його чорнобокі побратими

Фотографія чорних абрикосів