Вирощування картоплі по-китайськи

85

Дуже висока щільність населення змушує городників китаю шукати нові способи вирощування овочевої продукції, що дозволяють отримувати найвищі врожаї. Не оминули ці пошуки і агротехніку картоплі: за так званим китайським методом з одиниці площі можна отримувати як мінімум удвічі більше бульб. Однак ця технологія передбачає високі трудовитрати безпосередньо при посадці.

Зміст

  • Китайський спосіб посадки картоплі в ями

    • Що лежить в основі методу

      • Відео: сутність китайської технології вирощування картоплі
    • Переваги та недоліки методу
    • Підготовка бульб для посадки
    • Підготовка ділянки і посадка
  • Вирощування картоплі за китайською технологією

    • Відео: результат експерименту на російському городі
  • Відкликання

Китайський спосіб посадки картоплі в ями

Є кілька варіантів посадки картоплі за китайською технологією; розрізняються вони формою «котловану», викопується при посадці. Це дійсно можна назвати котлованом: картоплю садять на пристойну глибину.

Що лежить в основі методу

У китайській технології врахована можливість інтенсивного використання здатності картоплі утворювати так звані столони — підземні пагони. На їх кінцях утворюються потовщення, які і є їстівними бульбами. Метод передбачає забезпечення можливості рослині утворювати підвищену кількість столонів. Якщо при традиційному вирощуванні картоплі цього домагаються неодноразовим підгортанням кущів, то за китайською технологією картоплю садять глибоко, а потім виростає кущ кілька разів присипають грунтом, змішаної з добривами і розпушують матеріалами.

Відео: сутність китайської технології вирощування картоплі

Переваги і недоліки методу

Позитивними сторонами китайської технології є:

  • економія місця на ділянці;
  • менша кількість посадкового матеріалу;
  • відсутність необхідності в підгортанні і прополюванні;
  • зменшення кількості поливів;
  • полегшення боротьби з колорадським жуком.

У числі мінусів значаться:

  • трудомісткість викопування глибоких ям або траншей;
  • небагатий вибір сортів, здатних рости на великій глибині;
  • відсутність універсальності методу з точки зору клімату.

Дійсно, у багатьох російських регіонах любителі, які випробували цей підхід, не отримали явного виграшу в врожайності: мабуть, позначається недолік тепла на великих глибинах і занадто важкий грунт. Тому однозначно рекомендувати китайську технологію для наших умов було б неправильним, але спробувати один раз варто: а раптом?

Підготовка бульб для посадки

Китайські фахівці гарантують успіх застосування технології тільки в разі вибору високоврожайних сортів картоплі. Насіннєва картопля повинна бути середнього розміру і правильно зберігатися в зимовий час (при достатній вологості і не дуже високій температурі). Як і при традиційній технології, приблизно за місяць до посадки його виставляють на світло для проростання і утворення соланіну. Однак на пророщування викладають заздалегідь підготовлені бульби.

Підготовка полягає в вирізанні частини картоплини. Для цього потрібні гострий чистий ніж і вправність. По колу бульби знімають його частину глибиною і товщиною не менше сантиметра, а в разі досить великих бульб роблять з них подобу пісочного годинника. Після цієї операції картоплини обов’язково обробляють деревною золою, після чого і викладають на пророщування.

Вирощування картоплі по-китайськи

При обрізанні бульб важливо не порушити очі

Підготовка ділянки і посадка

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування картоплі по-китайськи

На відміну від посадки багатьох овочів, для картоплі ділянку не обов’язково перекопувати з осені, але ретельне прибирання всіх рослинних залишків від попередньої культури повинна бути проведена. Картоплю не садять після пасльонових; всі попередні інші овочі при використанні китайської технології практично не впливають на успіх вирощування. Кращі попередники-горох, часник, цибуля, гарбузові культури, кукурудза.

Терміни висаджування картоплі по-китайськи майже не відрізняються від таких в разі звичайної технології, але краще зайнятися посадкою на тиждень пізніше, щоб земля на великій глибині встигла зігрітися. Посадка картоплі складається з наступних кроків.

  1. копають ями глибиною близько 50 см і діаметром до 80 см.
    Вирощування картоплі по-китайськи

    Під кожну картоплину яму риють, як під хороший ягідний чагарник

  2. поміщають в яму до половини відра компосту або перегною, жменю золи, 2 ст.ложки суперфосфату, перекопують із землею, що знаходиться на дні ями.
    Вирощування картоплі по-китайськи

    Без хороших доз органіки нічого не вийде

  3. в отриману поживну суміш садять 1 або 2 картоплини.
    Вирощування картоплі по-китайськи

    Можна і безпосередньо під картоплину підсипати золи

  4. присипають картоплини землею шаром близько 10 см і поливають.

Аж до появи паростків більше з ямою нічого не роблять. Сусідні ями можна копати в безпосередній близькості, тому при масовій посадці картоплі зручніше вирити загальну глибоку траншею (глибиною і шириною близько півметра), і вже в цій траншеї викопувати лунки через кожні 30-40 см один від одного, заповнюючи їх живильною сумішшю і саджаючи в них картоплини.

Вирощування картоплі за китайською технологією

Незабаром в ямі з’являться картопляні паростки. Коли вони виростуть до 15 см, паростки засипають вийнятої з ями грунтом, залишаючи на поверхні лише верхівки висотою близько 5 см.наступного разу процедуру повторюють при витягуванні верхівок до 15-20 см, і так — до повного заповнення ями грунтом. У грунт, що повертається в яму, слід додавати невеликі кількості компосту і золи (при кожній засипці близько жмені компосту і ложці золи). Якщо грунт суха, її поливають.

Корисно додавати в засипається грунт і трохи різаної соломи: вона добре розпушує землю.

Звичайно, засипати грунт в яму простіше, ніж підгортати рослини. Виходить, що фізично доводиться сильно попрацювати при посадці, але подальший догляд полегшується. Якщо стоїть тривала посуха, кущі поливають один раз в 1-2 тижні. Якщо періодично йдуть дощі, полив проводять тільки на самому початку цвітіння. А ось в жарку погоду поливати доводиться багато, іноді і по два відра на кожну рослину. Більшу частину квіток обривають вже на стадії бутонів.

Вирощування картоплі по-китайськи

Наостанок можна провести і додаткове традиційне підгортання

Дуже смачний, але настільки густий, що потрібно розведення його водою.

&1&

Ведмедик клишоногий чудово підходить для приготування смачного і корисного томатного соку

Відгуки городників про томаті сорту ведмедик клишоногий

Ведмедик клишоногий червоний-відмінний сорт! респект оригінаторам сорту! плоди красивої рівної форми з тонкою шкіркою, м’якоть соковита, збалансованого смаку з легкою кислинкою в післясмаку. Урожайний, кущ потужний для серцеподібних. Знахідка сезону 2018 року!

Vavladi

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/1051-%d0%bc%d0%b8%d1%88%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%b0%d0%bf%d1%8b%d0%b9 /

Я ведмедика клишоногого вирощувала відносно давно. Заявлений був раннім дітом, см 50, виріс хорошим таким індетом (навіть у мене в ог), середньостиглим. Плоди сподобалися.

Esme

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/1051-%d0%bc%d0%b8%d1%88%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%b0%d0%bf%d1%8b%d0%b9 /

Ведмедик клишоногий дуже хороший в два ствола.кущ як у багатьох сердець кволий. Врожайність хороша. Плоди червоні дуже смачні м’ясисті, ароматні, великі і щільні. Рекомендую садити всім. Фітой захворів одним з останніх.

Світлячок-плюс

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/1051-%d0%bc%d0%b8%d1%88%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%b0%d0%bf%d1%8b%d0%b9/

Просто харчування рослині не вистачить. Важливо, щоб надземна частина потім встигла ще сильно розвинутися і забезпечити харчуванням бульби. Загалом, при великому бажанні спробуйте. Відведіть шматочок землі і спробуйте на декількох кущах.

Розумний дельфін

Https://otvet.mail.ru/question/79635247