Жасмин-посадка і догляд при його використанні в ландшафтному дизайні

81

Навесні в період цвітіння садовий жасмин або, як його ще називають, чубушник є справжньою окрасою саду. Він являє собою розлогий чагарник, густо всипаний білими або кремовими квітами, що мають незрівнянний аромат. Садять його в саду або з декоративною метою, або на зріз. Посадка і догляд за ним мають свої особливості, про які ми і розповімо в нашій статті.

Зміст

 • Основні правила посадки
 • Правила догляду
 • Способи розмноження
 • Формування куща і участь жасмину в ландшафтному дизайні

Основні правила посадки

Жасмин садовий, незалежно від сорту, є простим в посадці і вельми невибагливим у догляді. Саме тому цей кущ можна побачити практично на кожній ділянці дачного селища. Він невибагливий до світла, тому його можна садити в місці, на яке падає тінь від садових будівель і ніяких спеціальних грунтів цей чагарник не вимагає.

він однаково добре переносить і посушливе літо, і перенасичення грунту вологою.
Жасмин-посадка і догляд при його використанні в ландшафтному дизайні

Жасмин садовий, незалежно від сорту, є простим в посадці і вельми невибагливим у догляді

Єдине, чого слід уникати в місці його посадки-це наявності застійних грунтових вод, які можуть викликати гниття його кореневої системи. Традиційним місце для того, щоб посадити цей декоративний чагарник, вважається кут дачного будиночка або район входу на садову ділянку, де в якості декору досить часто використовується бузок.

Посадка жасмину здійснюється восени або ранньою весною. Цей час найбільш сприятливо для його вкорінення і початку зростання. Робиться це наступним чином:

 • викопується яма, приблизно в 50 см глибиною;
 • на дно ями наноситься шар нітрофосфатного добрива;
 • кореневу систему саджанця заглиблюють на 3 см від поверхні грунту;
 • земля навколо саджанця добре утрамбовується і рясно поливається.

Якщо цей декоративний чагарник планується посадити у вологий грунт, характерну для низин і заплавних ділянок річок, не обійтися без її дренування. Для нього можна використовувати биту цеглу, дрібний гравій або суміш піску зі щебенем. Висота дренажу повинна становити не менше 15 см.

відео сюжет про види жасмину

Що стосується підгодівлі посадженого куща добривами, то вона буде доцільна тільки через рік після посадки. Використовувати для цього найкраще мінеральні добрива, які підходять для квітучих чагарників, або органічні – гнойову рідину, яблучну або березову золу.

Правила догляду

Садовому жасмину, як, втім, і будь-якому іншому декоративному рослині потрібен постійний догляд. Він буде полягати в наступних діях:

 • регулярне розпушування навколишнього чагарник грунту;
 • підживлення його органічними і мінеральними добривами;
 • обрізка і проріджування гілок для додання кущу форми;
 • видалення відцвілих бутонів;
 • своєчасний полив;
 • видалення пагонів;
 • боротьба зі шкідниками.

Жасмин-посадка і догляд при його використанні в ландшафтному дизайні

Садовому жасмину, як, втім, і будь-якому іншому декоративному рослині потрібен постійний догляд

Для посилення цвітіння садового жасмину в якості підгодівлі дозволено використовувати фосфатовмісні добрива.

Незважаючи на те, що жасмин не сильно схильний до нападу на нього садових шкідників, регулярний його огляд необхідний. Пишно квітучий чагарник в будь-який момент можуть атакувати:

 • попелиця;
 • довгоносик;
 • борошнистий червець;
 • павутинний кліщ;
 • м’яка ложнощитовка.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Жасмин-посадка і догляд при його використанні в ландшафтному дизайні

Боротися з ними можна розчином господарського мила, а при відсутності ефекту – підключити інсектициди.

ролик про поради по догляду

Що стосується того, як і коли підготувати жасмин садовий до зими, то дорослий його кущ особливої підготовки не потребує. Він відмінно переносить характерну для середньої смуги зиму і швидко відновлюється навесні. Чого не можна сказати про теплолюбних екзотичних рослинах. Про те, як укрити інжир на зиму, ми розповімо в наших наступних статтях. Але молоді його саджанці, яким немає ще й року, рекомендується укутати світлим матеріалом і надійно його закріпити. Для захисту їх кореневої системи від промерзання, землю навколо їх стовбурів слід замульчувати і додатково засипати сосновими голками. В цьому і буде полягати зимовий догляд за ним.

Способи розмноження

Жасмин-посадка і догляд при його використанні в ландшафтному дизайні

Насіннєвий спосіб розмноження жасмину найдовший

Розмножується садовий жасмин різними способами:

 • насінням;
 • відводками;
 • живцями;
 • пагонами;
 • діленням кореневої системи.

У кожного з перерахованих вище способів є свої переваги і недоліки. Насіннєвий спосіб розмноження жасмину найдовший і трудомісткий. Дрібні насіння, зібрані з квіток дорослої рослини, після того, як вони пройдуть належний догляд, висаджують в грунт на початку грудня, коли очікуються сильні морози. Допускається також їх висаджування під сніг. Їх поглиблюють в грунт і додатково накривають ялиновими лапами. Таїть під час відлиги сніг добре зволожить насіння і з настанням весни вже можна сподіватися на появу перших пагонів. Незаперечним плюсом цього методу буде відмінна якість саджанців, а мінусом – те, що цвісти отриманий з насіння чагарник зможе лише на 7 – 8 рік.

для розмноження жасмину відводками слід в першу чергу ранньою весною зрізати з куща всі пагони для того, щоб на їх місці пішла молода поросль.

Восени найміцніші пагони перетягнути під першою ниркою алюмінієвим дротом, нахилити до землі і помістити в заздалегідь підготовлену ямку, поглибити в грунт, засипати піском і торфом. Приблизно через півтора місяці з’являться пагони нового рослини, а по осені його вже можна буде відокремити від материнського куща. Ніякої особливий догляд тут не потрібен.

Найкращим часом для живцювання є червень. Для заготівлі матеріалу потрібно буде зрізати підходящої втечу під нижньою ниркою, видалити з нього більшу частину листя і пересадити в парник або, як варіант, у відкритий грунт під пластиковий стаканчик.

відео про те, як розмножувати чубушник або садовий жасмин

І, нарешті, поділ кореневої системи-цей метод дозволить отримати новий жасминовий чагарник в максимально стислий термін. Робити це найкраще в жовтні, використовуючи для поділу дорослої рослини відповідні за розміром садові ножиці.

Формування куща і участь жасмину в ландшафтному дизайні

Оскільки жасмин садовий, також як і штамбовий бузок, є свого роду візитною карткою саду, його куща слід час від часу надавати гідний вигляд і симетричну форму. Досягти цього можна шляхом формує обрізки. Проводити її можна в вегетативний період-ранньою весною, обрізка слабких і хворих гілок сприятиме появі нових пагонів.

Якщо чагарник росте вже кілька років, не дивно, що його гілки оголилися і такого пишного цвітіння як раніше, вже не спостерігається. В цьому випадку не обійтися без процедури омолоджуючої обрізки. Проводиться подібний догляд наступним чином. Ранньою весною зрізаються дощенту всі пагони цього декоративного чагарнику, за винятком 4 – 5, які теж зрізаються до півметра. Всі оголені ділянки щоб уникнути грибкових захворювань обробляються садовим варом.

підлягає омолодженню кущ регулярно і ретельно поливається і дуже скоро на ньому з’являться бруньки нових пагонів. З них слід залишити не більше 3-х, які стануть основою нового чагарнику, а решта доведеться нещадно видалити.

відео сюжет про ландшафтні хитрощі

Завдяки проведенню омолоджуючої обрізки вже через рік жасмин садовий буде виглядати цілком гідно, а ще через рік порадує господарів своїм цвітінням.