Савойська капуста-особливості вирощування та догляду за нею

86

Савойська капуста являє собою городнє рослина, яке за своїми смаковими і поживними якостями може скласти гідну конкуренцію звичної жителям нашої країни білокачанної капусти. Її ніжні і соковиті листя незамінні в літніх салатах, а також відмінно підходять для приготування голубців, щей і вегетаріанських супів. У нашій статті ми поговоримо про те, як проходить вирощування цього овоча і обговоримо, наскільки складний догляд за ним.

Що являє собою савойська капуста?

Батьківщиною капусти є середземномор’я, точніше італійське графство савойя, де цей незвичайний овоч вже багато років використовується в приготуванні національних страв. Її вирощування широко поширене на північноамериканському континенті, а також в країнах західної європи та північної африки. У нашій країні, на жаль, савойська капуста мало поширена. Причинами цього місцеві фермери називають її низьку врожайність, високу вимогливість у догляді і певні складнощі зі зберіганням.

І дійсно, савойська капуста придатна до вживання тільки на другому році її життя. Оскільки в перший після посадки рік на її товстому стеблі може вирости лише невелика розетка, що складається з сіро-зелених, зморшкуватих листя, які до того ж тендітні і схильні до розтріскування. А ось на другий рік життя її качан стане сильно розгалуженим, він буде складатися з безлічі кучерявих, соковитих і дуже ніжних листя. До того ж, стебло її почне цвісти, що дозволить зібрати насіння для того, щоб відновити вирощування на наступний рік. Вага качана капусти доходить до 3 кг, її врожайність нижче білокачанної, але зате вона більш стійка до шкідливого впливу листогризів, відмінно чинить опір типовим для городніх рослин захворювань, морозостійка і добре переносить дефіцит вологи.

Савойська капуста-особливості вирощування та догляду за нею

Савойська капуста придатна до вживання тільки на другому році її життя

Особливості вирощування

Дивно, але вирощування капусти можна налагодити на городніх полях середньої смуги росії. Її насіння проростає при температурі вище 3 градусів і витримують заморозки на грунті до -7. Більш того, низька температура в момент активного росту цього городнього рослини відмінно позначається на смакових якостях і соковитості її листя.

Розберемося з усім по порядку. Вирощування цей городнього овоча вимагає звернути увагу на наступні фактори:

  • особливості грунту;
  • вологість грунту;
  • температуру повітря.

Савойська капуста-особливості вирощування та догляду за нею

Грунт, відведений під цю рослину, повинна бути підвищеної родючості

Грунт, відведений під цю рослину, повинна бути підвищеної родючості. Добре, якщо буде можливість її обробки органічними і мінеральними добривами. Це, особливо, стосується середньозрілих і пізньозрілих його сортів.

Незважаючи на те, що качанна капуста має високу посухостійкість, доросла рослина вимагає якомога більше вологи. Від неї буде залежати соковитість листя. Розсада цієї рослини менш вимоглива до вологи і не вимагає частого поливу.

Оптимальна температура для проростання насіння капусти — 16-18 градусів. Прижилася розсада відмінно переносить заморозки на грунті до -4, скоростиглі сорти до -2. Низькі температури, як уже зазначалося вище, тільки покращують її смакові якості.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Савойська капуста-особливості вирощування та догляду за нею

відео про сорт савойська капуста

Підготовка грунту і догляд за розсадою

Для високого врожаю капусти грунт під її посадку слід готувати восени. Добре, якщо до цього на ній росли огірки, морква, зернові або бобові культури. Відведений під вирощування цієї рослини ділянку потрібно розпушити, кислий грунт проізвестковать, а також удобрити грунт фосфатними добривами, золою і компостом, змішаним з річковим піском. Після чого грядки слід перекопати і залишити до весни.

Савойська капуста-особливості вирощування та догляду за нею

Для високого врожаю капусти грунт під її посадку слід готувати восени

Навесні підготовлені під посадку цього сорту капусти грядки слід ще раз додатково удобрити, використовуючи для цього органічні добрива і суперфосфат.

Вирощування розсади рекомендується в субстраті, компонентами якого будуть торф, пісок і дернова земля, взяті в рівних частках. Висаджувати перші насіння слід на початку березня. Догляд за ними буде не складним.

Через півтора тижні після сходів розсади її слід пікірувати, а після того, як на стеблинках з’явиться по 2 листочка, підгодувати. Поливати розсаду потрібно регулярно, причому за 2 години до висадки в грунт її потрібно буде рясно зволожити.

відео сюжет про вирощування під пляшками

Догляд за капустою у відкритому грунті

Пересаджувати розсаду в грунт можна тільки після того, як на кожному стеблинці з’явиться по 5 листочків, не поглиблюючи в грунт. Догляд буде полягати в регулярному розпушуванні і поливі. А починаючи з 20-го дня, стеблинки потрібно буде додатково підгортати і підгодовувати. Для профілактики захворювань і ураження стеблинок шкідниками грядки рекомендується присипати золою. Допускається і прямий посів її під плівку відразу в грунт. Догляд в цьому випадку буде ідетнічним.

Забирається савойська капуста після того, як качани стануть щільними і пружними. Цей овоч може залишатися на городніх грядках до перших морозів. Ні нічні заморозки, ні навіть перший сніг цій рослині не страшні на відміну від білокачанної капусти.

ролик догляд за висадженою капустою

Добре адаптованими під посадку в нашій середній смузі будуть наступні її сорти:

  • ювілейна 2170;
  • золота рання;
  • меліса f1;
  • оваса f1;
  • крома f1;
  • сфера f1 та ін