Буряни і періодично розпушувати грунт. Обрізка

95

Потрібно пам’ятати, що сильна формує обрізка абрикоса може затримати початок плодоношення

При обрізанні слід використовувати гострий садовий інструмент і драбину. Всі зрізи, діаметр яких перевищує 1 см, потрібно обробити садовим варом.

Відео: як обрізати абрикос?

Полив

Абрикос відноситься до культур з потужною і глибокою кореневою системою, тому він здатний отримувати необхідну вологу з нижніх шарів грунту. При нормальних погодних умовах проводять чотири основних поливу:

  • у квітні;
  • у травні;
  • на початку липня;
  • у жовтні (вологозарядковий).

Зрошення здійснюють за допомогою крапельної зрошувальної системи або через кільцеві канавки. Норма води для однорічного дерева — 15-20 л, дворічного — 2 відра, трирічного — 3 відра (далі норма збільшується). При кожному поливі потрібно зволожувати грунт на 30-40 см в глибину. Для влагозарядкового поливу потрібно 50-60 л води на 1 кв. М приствольного ділянки.

Після будь-якого поливу лунку необхідно замульчувати сухою землею, хвоєю або деревною стружкою.

Підживлення

Підгодовувати абрикос сорту фаворит починають після першого плодоношення. Добрива вносять щорічно. Необхідну норму ділять наполовину: першу частину додають в грунт ранньою весною, другу — після збирання врожаю. Органічними добривами абрикос підгодовують один раз в три роки.

Норму розраховують залежно від віку рослини:

  • 2-3 рік: перегній — 10-15 кг, суперфосфат — 120 г, аміачна селітра-55 г, калій хлористий-50 г;
  • 4-5 рік: перегній — 30 кг, суперфосфат — 200 г, аміачна селітра-100 г, калій хлористий-60 г;
  • 6-8 рік: перегній — 50 кг, суперфосфат — 215 г, аміачна селітра-110 г, калій хлористий-130 г;
  • 9 років і старше: перегній-80 кг, суперфосфат — 830 г, аміачна селітра — 320 г, калій хлористий — 250 г.

Добрива розподіляють рівномірно на околоствольном ділянці і присипають шаром чистої землі (7-10 см).

Підготовка дерева до зими

Щоб дерево не постраждало від низьких температур, зимових вітрів і снігу, необхідно підготувати його до зимівлі. Для цього слід:

  1. побілити восени штамби і підстави скелетних гілок гашеним вапном або садовими білилами.
  2. замульчувати пристовбурні ділянку тирсою, торфом або ялиновим ялиновим гіллям.
  3. крону молодих дерев обв’язати мотузкою.
  4. якщо зими холодні, сформувати над деревом конус з садового укриття або спанбонду. Його підстава присипати піском або землею.
  5. для захисту від зайців стовбури дерев обмотати нейлоновою тканиною або садовою сіткою.
  6. щоб дерева не пошкодили гризуни, розставити в саду спеціальні пастки з наповнювачами.

Буряни і періодично розпушувати грунт.
Обрізка

Вапняний розчин для побілки необхідно використовувати день приготування, тому як в процесі зберігання він втратить основні властивості

Для мульчування не можна використовувати опале листя, солому і сіно. Як кріплень не застосовують дріт і інші вироби з металу.

Можливі проблеми та їх вирішення

Сорт фаворит має високу стійкість до всіх шкідників і хвороб кісточкових плодових дерев. Однак недотримання агротехніки може викликати деякі хвороби і спровокувати появу шкідливих комах.

Щоб виключити опік дерева, обробку хімічними засобами не можна проводити в жарку і вологу погоду.

Таблиця: профілактика і лікування хвороб

заболеваніехарактер поразкапрепарати для борьбипрофілактіческіе заходамоніліозпоражает квітки, листя, пагони і плоди. Спочатку страждають квітки. Тонкі і молоді пагони всихають повністю, на більш товстих з’являються тріщини.фаза»зелений бутон»: бордоська рідина 3%.

  1. обприскування рослини 5% розчином сечовини ранньою весною.
  2. прибирання опалого листя.

під час цвітіння: препарат тельдор (8 г на 10 л води).після цвітіння: хорус (3 г на 10 л води).клястероспоріозпроявляється наявністю бурих плям, які з часом призводять до появи на листках дірок. Пагони покриваються круглими плямами, які розтріскуються і викликають камедетеченіе.на початку розпускання бруньок: розчин карбаміду 5%.

  1. обрізка і спалювання уражених гілок.
  2. обробка дерева 1% розчином мідного купоросу після опадання листя.

фаза «рожевий бутон»: хорус (3 г на 10 л води).обприскувати кожен місяць в період вегетації розчином мідного купоросу (100 г порошку розводять в 10 л мильного розчину).гоммоз (камедетеченіе)на стовбурі і гілках з’являються прозорі склоподібні освіти, засохла камедь.протягом сезону обробляти рани на корі садовим варом і дезінфікувати їх мідним купоросом (100 г порошку на 10 л мильного розчину).

  1. при обрізанні використовувати гострий інструмент і замазувати зрізи садовим варом.
  2. уникати механічних пошкоджень кори дерева.

Фотогалерея: як проявляються недуги?

Буряни і періодично розпушувати грунт.
Обрізкауражені клястероспоріозом ділянки незабаром засихають, лист стає дірчастимБуряни і періодично розпушувати грунт.
Обрізкакамедетеченіе найчастіше проявляється на деревах, пошкоджених в результаті несприятливої зимівлі або вже уражених клястероспоріозом, моніліозом та іншими захворюваннями кісточкових культурБуряни і періодично розпушувати грунт.
Обрізкарозвитку моніліозу сприяє весняна сира погода

Таблиця: шкідники та заходи боротьби з ними

шкідникхарактер ураженнязасоби боротьбипрофілактичні заходаслівова плодожерка відкладають яйця на плоди. Розвиваючись, гусениця вгризається в м’якоть і пошкоджує ядро кісточки.ознаки: червиві абрикоси, на плодах видно крапельки камеді.до цвітіння:карбофос (60 г на 10 л води).обробка рослини в квітні 3% розчином карбаміду.у період вегетації: золон (10 мл на 5 л води).тлямелкие комахи висмоктують сік з листя. Вони деформуються, скручуються і засихають. Різко знижується продуктивність дерева.до розпускання бруньок: нітрафен (300 г на 10 л води).дотримання агротехніки.у період розпускання бруньок: карбофос (60 г на 10 л води).златка чернаяжуки пошкоджують кору, перегризають черешки листя і вигризають бруньки. Личинки пошкоджують коріння.в середині червня обприскують крону, стовбур і грунт під деревом препаратом карбофос (200 г на 10 л води).

  1. регулярне зрошення.
  2. прибирання з ями залишків коренів дерев і чагарників перед посадкою.
  3. видалення порослі аличі, якщо вона росте поруч.

Фотогалерея: які комахи атакують абрикос?

Буряни і періодично розпушувати грунт.
Обрізкаякщо на абрикос напала златка чорна, на пошкоджених ділянках стовбура утворюються вдавлення, кора зсихається і розтріскуєтьсяБуряни і періодично розпушувати грунт.
Обрізкапагони, пошкоджені попелиць, викривляються, а листя хаотично скручуються, набуваючи неправильні формиБуряни і періодично розпушувати грунт.
Обрізкапошкоджені гусеницями сливової плодожерки плоди загнивають і опадають, знижуючи кількість врожаю

Як збирати, зберігати і використовувати урожай?

Фаворит-скороплідний сорт. Плодоносить він на 3-4 рік після посадки. Дозрівання плодів починається в серпні і триває до кінця вересня. Якщо влітку стояла холодна і дощова погода, велика частина абрикосів може не визріти і залишитися на гілках недозрілими. Середня врожайність дерева — 18-23 кг

В холодильнику плоди зберігають в герметичних паперових пакетах або пластикових контейнерах. В таких умовах абрикоси зберігають свіжість протягом 6-8 днів. При температурі 0-1 градусів і вологості 85-95% плоди зберігаються 30-40 днів. При більш тривалому зберіганні руйнується структура м’якоті. В цьому випадку абрикоси фасують в невеликі пластикові або дерев’яні ящики (не більше 4 кг).

Плоди можна зберігати і в замороженому вигляді протягом 3-5 місяців. Перед заморожуванням кісточки видаляють.

Абрикоси фаворит придатні для сушіння. Сухофрукти можна готувати природним способом або обробляти плоди в сушильних шафах або духовці.

Абрикоси вживають у свіжому вигляді і використовують для приготування закруток. З них можна готувати повидло, варення, мармелад, компот і конфітюр. Також свіжі плоди годяться для начинки пирогів, десертів, застосовуються в якості інгредієнта фруктових салатів.

Середній. Деревце навесні було все в цвіту, але влітку дозрів тільки один плід (смачний), а на початку вересня сильним вітром його зламало майже біля самої землі, залишився пеньок сантиметрів 20-30. При найближчому розгляді деревина в центрі стовбура виявилася помітно підмерзлої.

Aprel

Http://www.websad.ru/archdis.php?code=707723

Ділюся спостереженнями про зимостійкості деяких сортів абрикоса, що мають поширення в московському регіоні. У 2012 році на ринку були придбані саджанці сортів фаворит і водолій і висаджені на ділянці. Зиму 2012/13 року вони перенесли непогано: фаворит незначно підмерз, а водолій не підмерз зовсім. Зима 2013/14 року завдала по цих двох сортах важкий удар: у фаворита вимерзла майже вся крона, а у водолія — частина її. Влітку дерева частково зуміли відновити крону, але зимостійкість їх викликає сумніви.

Gartner

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=880&start=1575

Підмосков’ї — це та ж 4 кліматична зона, але там зима йде на 20 днів пізніше і приходить на 20 днів раніше, тому той же абрикос фаворит не визріває іноді. Сорти для підмосков’я відомі, як і прізвища тих, хто їх виводить — сорт царський, фаворит та інші. Прищепив фаворит цього року, незважаючи на його дрібну вагу, на смак 5,0 клюнув за одними даними, за іншими — 4,5.

Peappl

Http://vinforum.ru/index.php?topic=1648.0

Сорти крамаренко не все встиг довести до плодоношення, але зіткнувся з втратою щеплених пагонів після перших плодоношень: альоша, айсберг, фаворит. Напрошується висновок, що абрикосу потрібно тривалий час на відновлення після плодоношення до заморозків.

Віктор 55

Http://vinforum.ru/index.php?topic=1648.0