Малина таруса: малинове дерево у вашому саду

105

Багато садівники-любителі неодноразово чули словосполучення»малинове дерево». Першим сортом такого дерева стала малина таруса. Високі, міцні і абсолютно безколючкові стебла, набагато полегшують збір врожаю, посадку і догляд за рослиною. А багатий урожай досить великих ягід нікого не залишить байдужим. Якщо ви шукаєте чергову новинку для вашого саду, представляємо вашій увазі сорт малини таруса.

Зміст

  • Опис малини сорту таруса

    • Відео: малина таруса-знайомство
  • Переваги та недоліки таруси

    • Таблиця: характеристика сорту
  • Особливості посадки

    • Відео: секрети успішної посадки сорту
  • Розмноження
  • Особливості догляду

    • Відео: обрізка кущів малини
    • Підготовка до зими
  • Хвороби і шкідники

    • Таблиця: з чим може зіткнутися садівник, який вирощує малину таруса
    • Фотогалерея: хвороби і шкідники сорту
  • Збирання врожаю
  • Відгуки садівників про малині таруса

Опис малини сорту таруса

Шляхом схрещування сортів малини столична і штамбовий-1 був отриманий сорт таруса. З 1993 року він почав завойовувати серця садівників-любителів нашої країни.

Друга назва малини таруса — «малинове дерево». Таку назву сорт придбав завдяки досить потужним прямим паросткам, схожими зі стовбуром дерева. Експерти умовно називають подібні сорти «штамбовими».

Малина таруса виростає до двох метрів у висоту, має товщину втечі два сантиметри. Відростки прямі, пружні і щільні, рівної товщини по всій довжині. Шипи відсутні.

Листя великі, темно-зелені, серцеподібні, з вираженими прожилками. Завдяки потужній кроні, малина таруса підкуповує своєю декоративністю.

Основний плюс сорту-ягоди. Плоди великі, тупоконической форми, яскравого червоного або бордового відтінку. Одна ягідка важить в середньому 12-16 грам. Досить соковита, не дуже солодка. Дрібні насіння практично не відчуваються, завдяки чому ягоду можна як використовувати в свіжому вигляді, так і переробляти на компоти і варення.

Відео: малина таруса — знайомство

Переваги і недоліки таруси

Як і всякий сорт, таруса володіє своїм набором плюсів і мінусів.

Таблиця: характеристика сорту

достоїнстванедостатківисока урожайностьнедостатньо солодкий і яскравий присмакрупноплодностьнередко трапляються викривлені і здвоєні ягодихорошая транспортабельність ягоднезащищенность від попелистійкість до хвороббеззащітность перед сорнякамиморозостойкость міцні пагони повна відсутність колючок на пагонах
Малина таруса: малинове дерево у вашому саду

Рясний урожай досить великих ягід малини» таруса »

Особливості посадки

Для того щоб надати кущах малини таруса вигляд маленького деревця, необхідно точно дотримуватися агротехніку. Зазвичай починається все з підбору ділянки і посадки молодих саджанців.

При виборі ділянки для посадки малини таруса віддайте перевагу самому освітленому, позбавленому протягів місця. Грунтові води повинні розміщуватися на рівні не менше 1,5 метрів.

Намагайтеся викроїти для малини містечко подалі від таких культур, як томати, картопля і суниця, оскільки у них чимало спільних шкідників.

Грунт для малини таруса повинна бути пухка, дренируемая, збагачена корисними речовинами. Найкраще підходить суглинний і супіщаний грунт.

Садити малину бажано в кінці жовтня, коли вегетація рослини починає сповільнюватися. І також можна проводити посадку ранньою весною, як тільки повітря прогріється вище позначки 15 градусів.

Купувати саджанці малини таруса бажано в розпліднику. Необхідно вибирати міцні пагони, з пружними корінням.

Правила посадки малини:

  1. підготувати лунку 1,5 метра в довжину і 30 сантиметрів в глибину.
  2. помістити на дно лунки деревну тирсу, листовий перегній або компост.
  3. розмістити паросток в лунці на рівні кореневої шийки.
  4. засипати лунку землею.
  5. зрізати верхівки відростків на рівні 30-40 сантиметрів над землею.
  6. рясно полити.
  7. замульчувати лунки деревною тирсою або листовим перегноєм.

Відео: секрети успішної посадки сорту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Малина таруса: малинове дерево у вашому саду

Щоб врожаї продовжували радувати з року в рік, необхідно кожні 8-10 років пересаджувати малину на нове місце.

Малина таруса: малинове дерево у вашому саду

Малина таруса відмінно виглядає уздовж паркану

Розмноження

Розмножувати малину таруса можна як кореневими живцями, так і прикореневою порослю. Розглянемо кожен спосіб детальніше.

Малина таруса: малинове дерево у вашому саду

Малину таруса можна розмножувати кореневими живцями і порослю

Плямистість з’являється при загущених посадкахМалина таруса: малинове дерево у вашому садудовгоносик малиново-суничний розмножується в бутонах малиниМалина таруса: малинове дерево у вашому садумалинний жук об’їдає молоде листяМалина таруса: малинове дерево у вашому садумалинна міль виїдає нирки рослиниМалина таруса: малинове дерево у вашому садупопелиця висмоктує з рослини всі соки

Збір врожаю

Ягоди малини таруса починають дозрівати в середині липня. Збір врожаю триває до серпня.

Збирати урожай необхідно в міру дозрівання ягід, кожні два-три дні, в суху погоду. Не рекомендується пересипати малину, так як ягоди занадто ніжні. Для транспортування слід зривати ягоди з плодоніжкою, за рахунок цього вони не будуть пускати сік і краще збережуться.

Вживати малину корисніше всього в свіжому вигляді. Хоча більшість дачників традиційно віддають перевагу варінні з неї варення і компотів.

Зберігати малину рекомендується в холодильнику, протягом тижня. Якщо на переробку зібраного врожаю не вистачає часу, кращим рішенням буде заморозити ягоди, попередньо розклавши їх по пластикових формах або поліетиленовим пакетам. А також ягоди можна засушити і укласти по скляних банках.

Малина таруса: малинове дерево у вашому саду

Вже на початку липня можна поласувати першими ягідками таруси

Відгуки садівників про малині таруса

Я на свою тарусу не натішуся. Кущі дійсно хиляться від великої кількості врожаю. У мене на ділянці дозріває приблизно з 5 липня, збір йде близько 10 днів. Дуже довго не тече і дуже смачна, ми тільки цей сорт тримаємо для себе як пізній (писала в темі про ремонтантної малині). Не буду говорити, що той смачний, а той ні — просто вона інша, а так звичайна, дуже врожайна (кому на ягоду, жодного разу ніхто на ринку не попросив спробувати малину) транспортабельна. Міняти навіть в далекому майбутньому не планую, від добра добра не шукають. Це у мене, на моїй ділянці — гній, мульча і волога в достатку.

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=3897

Малину тарусу посадила в цьому році. Виросли п’ять відмінних стебел для наступного року плодоношення, десь 60-70 см, часткова півтінь. Читала, якщо виростає до півтора метрів, треба прищипувати по зелені, так менш травматично і більш ефективно для пишності куща, адже її особливість — вид деревця через її здатності кущитися. Так, приблизно, і треба залишати не більше 5 штук стебел, інакше, швидше за все, буде запилення гірше. Варто пробувати різні варіанти ведення, можна просто спостерігати рослина і трохи його правити.

Http://www.forumdacha.ru/forum/viewtopic.php?t=2174

Сорт дуже урожайний. Дрібної немає зовсім, вся велика. Крупніше полки. Колір ягоди оригінальний, малиновий. Форма ягоди ідеальна, красива. Ягода не розсипається, кістянки зчеплені міцно. Чи не сиплеться при перезріванні. Роздвоєних немає. Смаком не блищить, це так, але в цьому році все не дуже блищать. Вітаміни з неї відмінні. До зав’язі стоїть як дерево, втеча рівний, як паркан. Але коли починає зав’язь наливатися-валиться під вагою шапка куща-потрібно підв’язувати. Порослі не дуже багато дає. Пагони безколючкові. Хвороб не бачила, самий безпроблемний сорт у мене. Морозостійкість відмінна, жодного разу не підмерзав, на відміну, наприклад, від рясної.

Antonsherkkkk

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?s=fddb56424d52d0153a68261921821a97&t=3897&page=6