Чим гарні кущові троянди різних видів, і в чому особливості догляду за ними?

73

Сад, в якому ростуть кущові троянди, виглядає по-особливому чарівним і затишним. Трохи знайдеться відповідних для вирощування в саду рослин настільки ж різноманітних за забарвленням і формою квіток, з таким же тонким пахощами і рясним тривалим цвітінням. Не дарма чагарникові троянди часто використовуються в садово-парковому будівництві та ландшафтному дизайні.

Основні різновиди чагарникових троянд

За рахунок вирощування сортів з неоднаковими термінами цвітіння і з різним забарвленням можна створювати з кущових троянд красиві композиції, які протягом усього літа будуть радувати око багатою кольоровою палітрою і чудовим ароматом. Розлогі кущі троянд чудово виглядають як в якості одиночного рослини в центрі розарію, так і висадженими групами на ділянці або в прямокутних і квадратних рабатках. А ось для оформлення вигадливих клумб з кутами, завитками і фантазійними візерунками кущові троянди не підійдуть.

Вибирайте різновиди кущових троянд, які вам найбільше сподобаються, і вирощуйте їх на своїй ділянці, беручи до уваги особливості догляду.

відео про сорти і вибір троянд

Загальноприйнятої класифікації троянд в світі досі не розроблено, і часом можна легко заплутатися в різновидах і сортах. Так, кущові троянди іноді називають парковими, хоча по суті, це два різних види, а чайно-гібридні, в’юнкі і почвопокривні троянди часом теж зараховують до кущових видів. Розглянемо нижче ті види, які утворюють пишні кущі, щедро обсипані квітами троянд: флорибунда, грандіфлора, паркові, кущові і поліантові троянди.

Паркові

У цю групу входять різні сорти і форми окультуреного шипшини, використовувані в ландшафтному озелененні. При сприятливих умовах вирощування паркові троянди утворюють розлогі густообліственние чагарники висотою до півтора метрів, квітучі з початку червня протягом, як мінімум, одного місяця.

Чим гарні кущові троянди різних видів, і в чому особливості догляду за ними?

Цінуються паркові троянди вітчизняними квітникарями не тільки за декоративність, але і за те, що укриття їм на зиму не потрібно

У більшості сортів паркових троянд забарвлення квіток біло-фіолетової гами, помаранчеві і жовті відтінки зустрічаються рідше, квітки переважно сильномахрові. Дуже красиві паркові троянди влітку, висаджені поодиноко, групами або в бордюрах і живоплотах. Не менш ошатно вони виглядають і восени, коли з’являються плоди, і листя фарбуються в осінні тони. Цінуються паркові троянди вітчизняними квітникарями не тільки за декоративність, але і за те, що укриття їм на зиму не потрібно.

Кущові

Теж збірна група, в якій щороку з’являються все нові сорти. Кущові троянди являють собою розлогі чагарники до двох і більше метрів заввишки, з махровими і напівмахровими квітками. Сучасні сорти кущових троянд віддалено нагадують окультурені шипшини, проте за колірною гамою, махровості і розмірами квіток, а також за тривалістю та інтенсивністю цвітіння вони помітно перевершують своїх прабатьків. Деякі сорти паркових троянд цвітуть лише один раз за сезон, на інших квітки протягом літа з’являються кілька разів.

Поліантові

Чим гарні кущові троянди різних видів, і в чому особливості догляду за ними?

Поліантові троянди

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим гарні кущові троянди різних видів, і в чому особливості догляду за ними?

Низькорослі поліантові троянди з пишними суцвіттями з мініатюрних напівмахрових і махрових квіток дуже популярні були на початку 20-го століття, поки їх не витіснили троянди флорибунда. Але і зараз в ландшафтному дизайні, при створенні групових посадок і яскравих квіткових бордюрів їх використовують досить часто.

До безперечних переваг поліантових троянд відноситься їх здатність рясно і майже безперервно цвісти до самої пізньої осені, стійкість до грибних захворювань, до вогкості і до морозів. Сильноветвістие густі кущі виростають до 40 см, (максимум до 60 см), забарвлення квіток може бути білою, рожевою, помаранчевої, червоною. Особливість поліантових троянд у відсутності аромату.

Флорибунда

В результаті схрещування чайно-гібридних троянд і поліантових були отримані чудові троянди флорибунда. Від поліантових троянд новий вид успадкував красиву форму куща, багатоквітковість, здатність до безперервного інтенсивного цвітіння, стійкість до хвороб і зимостійкість. Від чайно-гібридних троянд трояндам флорибунда перейшла широка палітра відтінків квіток, махровість і ніжний аромат.

Зараз до троянд флорибунда відносять різні сорти з висотою куща від 30 см до 120 см, з мало — і багатоквітковими суцвіттями, з махровими, напівмахровими і простими квітками жовтих, червоних, помаранчевих, коралових, лавандових, білих та інших відтінків.

Чим гарні кущові троянди різних видів, і в чому особливості догляду за ними?

Роза флорибунда

Грандифлора

Схожі з чайно-гібридними трояндами формою і розміром квіток троянди грандифлора цвітуть також довго і рясно, як троянди флорибунда, але по силі росту і по стійкості до холодів перевершують і той і інший вид. Зібрані в невеликі суцвіття квітки часто не мають аромату, забарвлення квіток може бути червоною, рожевою, коралової, золотистої і т.д. Кущі троянди грандіфлора виростають до двох метрів висоту, їх досить часто можна зустріти в садах і парках.

Чи легко доглядати за кущовими трояндами?

Чагарникові троянди досить швидко виростають, стаючи сильними, витривалими рослинами, вони не дуже вибагливі, і доглядати за кущами набагато легше, ніж за штамбовими або плетистими трояндами. А вже в порівнянні з кімнатними трояндами, вуличні кущові троянди виглядають справжніми «спартанцями», здатними переносити будь-які погодні явища і умови проживання.

Щоб кущі троянд добре розвивалися і радували вас красивим інтенсивним цвітінням, бажано висадити їх на сонячне місце, захищене від вітру, з глибоко пролягають грунтовими водами. Троянди люблять важку, багату гумусом, слабокислу грунт, яка добре пропускає повітря. При висаджуванні потрібно дотримуватися між саджанцями певну відстань в залежності від різновиду троянд.

Чим гарні кущові троянди різних видів, і в чому особливості догляду за ними?

Поливають чагарникові троянди помірно, у міру того як підсихає земля під ними

Основний догляд за чагарниковими трояндами полягає регулярної обрізки:

  • у рік посадки саджанця спочатку видаляють утворюються бутони (у другій половині літа бутонам дають розквітнути), поки вони розміром із зернятко, а також прищипують сильно зростаючі пагони;
  • у наступні роки навесні обрізають пошкоджені і слабкі пагони, видаляють ті скрещивающихся гілок, у яких кора темніше;
  • сильні гілки, зростаючі в центр куща, вирізують;
  • підмерзлі нирки на залишених пагонах видаляють до нирки, яка добре набухла;
  • влітку зрізають підсохлі пагони і зів’ялі квітки разом з квітконіжкою;
  • щоб не допустити розвитку хвороб і забезпечити провітрювання куща, вирізують сліпі пагони;
  • підрізають і ті гілки, які порушують обриси крони.

відео про догляд за кущовими трояндами
Протягом сезону потрібно видаляти з кущів опале листочки і пелюстки, так як вони швидко загнивають, погіршуючи естетичну привабливість куща і сприяючи розвитку хвороб.

Найвідоміші сорти яблук-які варто посадити на своїй ділянці?

&1&

Які сорти яблук варто посадити на своїй ділянці, щоб стиглі плоди за розміром і за смаком ні в чому не поступалися тим, що продаються в магазині? чи вийдуть домашні яблука великими і солодкими в умовах російського клімату? ці питання хвилюють багатьох початківців садівників, адже не хочеться витратити кілька років на те, щоб виростити з саджанця плодоносне дерево, і виявити, що дозрівають яблука абсолютно не відповідають вашим очікуванням.

Популярні сорти яблунь з великими плодами

На початку xx століття спеціально для вирощування в садах сибіру шляхом схрещування європейських великоплідних сортів з сортом сибірка був виведений сорт яблук ранет. незважаючи на високу зимостійкість, скороплідність і хорошу врожайність, ранетки в даний час не надто популярні серед садівників, оскільки максимальний розмір плодів не перевищує трьох сантиметрів. Забарвлення і смак ранеток можуть бути різними, солодким смаком зазвичай відрізняються яблука жовтого кольору – з них виходять смачні компоти.

&1&

Цінується китайська яблуня за невибагливість, морозо — і посухостійкість

Схоже на сорт ранет і, так зване, китайське яблуко від китайської сліволістной яблуні (китайки ). Навіть після суворих морозних зим китайка продовжує рясно плодоносити. Цінується китайська яблуня за невибагливість, морозо — і посухостійкість, а також за красу цвітіння, яблучка ж виходять маленькими, масою до 40 г, з кислуватим смаком.

відео про сорти яблук

  • фуджі

У всьому світі дуже популярні японські яблука фуджі. Цей пізньостиглий сорт цінується за чудові смакові якості: хрустка, тверда м’якоть плодів володіє запашним ароматом і насиченим солодким гармонійним смаком. Сиропну солодкість без кислинки яблучка набувають через місяць після зберігання. Урожай збирають в кінці жовтня, а зберігаються плоди аж до наступного літа.

Широко відомий клон яблук фуджі – фуджік, вирощуваний в краснодарі, а також клон бені шогун, який вирощують на всій території україни завдяки тому, що дозрівають його яблука на місяць раніше. Початківцям садівникам слід мати на увазі, що перші два врожаї можуть виявитися досить посередніми на смак. Найсмачнішими будуть плоди з яскравим забарвленням.

  • гала