Посадка агрусу — в яку пору року, де і як садити агрус?

74

Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням агрусу, але раніше ніколи не мали з ним справи, вам належить вирішити для себе кілька важливих питань: який сорт вибрати, де краще виділити місце під ягідні чагарники, і в яку пору року найбільш ефективною виявиться посадка агрусу-восени або навесні?

Найбільш підходящий час посадки агрусу

Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням агрусу, але раніше ніколи не мали з ним справи, вам належить вирішити для себе кілька важливих питань: який сорт вибрати, де краще виділити місце під ягідні чагарники, і в яку пору року найбільш ефективною виявиться посадка агрусу-восени або навесні?

Хоча ця культура вважається не дуже вимогливою, все ж не зайвим буде знати, як правильно садити агрус, інакше хорошого врожаю навряд чи вдасться домогтися. Але ж при сприятливих умовах агрус здатний плодоносити протягом сорока років і приносити щорічно до десяти кілограм ягід з одного куща.

Посадка агрусу - в яку пору року, де і як садити агрус?

Приживлюваність агрусу, висадженого в грунт навесні, проходить складніше

Придбані саджанці можна висаджувати в землю ранньою весною або восени – кому як зручніше. Однак осіння посадка агрусу вважається більш кращою, оскільки коренева система чагарнику в цей час краще приживається, встигає зміцніти до холодів, і з приходом весни агрус починає швидко розвиватися.

відео про посадку агрусу

Оптимальні терміни посадки агрусу припадають останню декаду вересня або на першу декаду жовтня, в залежності від погоди. Час посадки вибирають з таким розрахунком, щоб до перших заморозків залишалося ще не менше двох тижнів. Причому саджанці слід купити днів за десять до того, як посадити агрус восени. Посадку кущів краще проводити в безвітряний похмурий день, щоб коріння не підсохли, поки будуть перебувати на відкритому повітрі.

Якщо ж з якихось причин у вас не виходить висадити агрус восени, можна здійснити посадку до початку квітня, поки рослина перебуває в стані спокою (нирки ще не почали розпускатися). Однак майте на увазі, що приживлюваність агрусу, висадженого в грунт навесні, проходить складніше.

Вибираємо місце на ділянці, де посадити агрус

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Посадка агрусу - в яку пору року, де і як садити агрус?

Щоб в майбутньому отримати з кущів смачні, великі ягоди з насиченим смаком, варто завчасно подбати про те, де краще посадити агрус. Ця культура дуже любить сонячне світло, тому в ідеалі посадка агрусу повинна здійснюватися на рівному, добре освітленій ділянці, надійно захищеному від сильного вітру. Також слід брати до уваги розташування грунтових вод – вони повинні пролягати не менше ніж в одному метрі від поверхні землі. Заболочені низини не підійдуть для посадки агрусу через нестачу повітря в грунті-в таких умовах чагарники будуть часто хворіти і відмирати.

Посадка агрусу - в яку пору року, де і як садити агрус?

З часом агрус сильно розростається, тому необхідно витримувати відстань між кущами

Після смородини та малини агрус садити небажано, так як грунт буде виснаженою. До того ж, в землі можуть залишитися шкідники і збудники хвороб, загальні для цих культур.

На невеликих ділянках не завжди вдається знайти підходяще місце, і якщо ви не можете придумати, де садити агрус, — розташуйте його уздовж паркану, по межі своєї ділянки або між молодими плодовими деревами. Однак майте на увазі, що з часом агрус сильно розростається, тому необхідно витримувати відстань між кущами агрусу і деревами не менше двох метрів, а від забору посадки повинні відстояти хоча б на півтора метра.

Якщо вас цікавить, як посадити агрус в кілька рядів, уявіть, скільки місця буде займати кожна рослина через кілька років, і, виходячи з цього, висаджуйте саджанці. Стандартна схема посадки агрусу має на увазі відстань між кущами в ряду по півтора метра, а між рядами агрусу – по два з половиною метра (багато що залежить ще й від сорту).

Покрокова інструкція, як правильно посадити агрус

Найзручніше брати для посадки дворічні кущики або розвинені дворічні відводки. Простежте, щоб куплені саджанці мали кореневу систему не менше 20 см і два-три сильних втечі довжиною від 30 см.

відео про вирощування агрусу

Як садити аґрус, інструкція:

  • на початку вересня перекопайте грунт на глибину багнета лопати, розбиваючи грудки і прибираючи бур’яни;
  • викопайте ямку трохи більшого розміру, ніж коренева система саджанців, при цьому родючий шар землі відкладіть в одну сторону, а інший грунт – в іншу;
  • яму наполовину заповніть сумішшю з двох третин родючої землі, відра компосту та комплексного добрива (200 г);
  • решту родючої землі насипте горбком в середину ямки;
  • перед тим, як садити агрус, залиште ямки на пару тижнів, щоб земля трохи осіла;
  • через два тижні можна зайнятися безпосередньо посадкою – кожен саджанець поставте на горбок в ямку вертикально, розправте коріння, полийте і засипте тим грунтом, який залишився на краю ями (шийка саджанця повинна виявитися заглибленою в землю на 5 см);

Посадка агрусу - в яку пору року, де і як садити агрус?

Перед тим, як садити агрус, залиште ямки на пару тижнів, щоб земля трохи осіла

  • прітопчіте грунт навколо саджанця;
  • рясно пролийте землю;
  • мульчируйте перегноєм;
  • пагони саджанця укоротите на 5 см над поверхнею землі, щоб агрус краще гілкувався.