Підживлення винограду коренева і позакоренева-чим і як удобрювати?

104

Якщо при посадці виноградних саджанців в грунт відразу були внесені добрива, в наступні роки три-чотири підгодівля винограду не буде потрібно. Дорослим же кущах для хорошого плодоношення необхідні певні мікроелементи, яких навіть в родючій землі не завжди достатньо.

Які поживні речовини повинна містити грунт для винограду?

Підживлення винограду коренева і позакоренева-чим і як удобрювати?

На фото виноград

Виноградні рослини розвиваються і плодоносять найкраще на грунті, багатій поживними речовинами. Ось тільки з часом вміст корисних мікроелементів в землі неухильно падає, і без внесення добрив грунт стає виснаженою. В таких умовах врожайність винограду помітно погіршується, кущі погано ростуть, страждаючи від посухи і морозів.

Здавалося б, досить підгодувати виноградні кущі кілька разів за сезон комплексними добривами , і рослини знову оживуть. Однак у винограду потреба в різних поживних речовинах змінюється в залежності від фази вегетації. І якщо ви хочете домогтися успіху у виноградарстві, вам обов’язково варто розібратися, як впливають на виноград ті чи інші мікроелементи, в який час вони особливо необхідні рослинам, і яким чином їх слід вносити в грунт.

відео про правильну підгодівлю і добриво винограду

Поживні речовини, необхідні винограду:

  • азот. Відповідає за зростання зеленої маси (листя і пагонів), тому основну частину азотних добрив вносять навесні, на самому початку вегетації винограду. Влітку потреба в азоті знижується, з серпня ж азотні добрива стають шкідливі для виноградних кущів, так як несвоєчасне бурхливе зростання зелені завадить визрівання деревини. Вносять у вигляді сечовини або аміачної селітри.
  • фосфор. Найбільше необхідний винограднику на самому початку цвітіння: завдяки фосфорним підгодівлі (суперфосфату) краще розвиваються суцвіття, зав’язуються ягоди і визрівають грона.
  • калій. Ближче до осені дуже корисно підгодовувати виноградник хлористим калієм, так як він прискорює дозрівання виноградних лоз і плодів, а також добре готує рослини до зими.
  • мідь. Сприяє підвищенню морозо — і посухостійкості пагонів, підсилює їх зростання.
  • бор. Внесення борної кислоти в грунт допомагає збільшити цукристість виноградин і прискорити їх дозрівання. Крім того, бор стимулює проростання пилку.
  • цинк. Завдяки цьому мікроелементу врожайність винограду помітно підвищується.

Підживлення винограду коренева і позакоренева-чим і як удобрювати?

На фото фосфорне добриво

Для винограду також корисні кальцій, магній, сірка і залізо, але зазвичай ці елементи в достатній кількості містяться в землі. Додатково підгодовувати ними виноградник не обов’язково.

Мінеральні добрива і органіка-чим удобрювати виноград?

Підгодовувати виноград можна однокомпонентними мінеральними добривами (аміачною селітрою, калійної солю, хлористим калієм, суперфосфатом і ін.), добривами, що містять два-три елементи (нітрофоска, амофос), або ж комплексними (кеміра, флоровіт, растворін, новоферт, акварин).

Але одних тільки мінеральних добрив буде недостатньо: винограду для повноцінного використання надходять поживних речовин необхідний гній. Додавання гною покращує аерацію і водопроникність грунту, а також стимулює розвиток в землі мікроорганізмів, які потрібні виноградним корінням для найкращого засвоєння мікроелементів. Крім того, перепрілий гній забезпечує виноградник азотом, фосфором, калієм та іншими корисними речовинами.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Підживлення винограду коренева і позакоренева-чим і як удобрювати?

Замість гною можна використовувати компост, як ефективне і доступне будь-якому садівникові засіб. Для приготування компосту підійдуть харчові відходи, бадилля, скошена трава, тирса, послід птахів і гній домашніх тварин, деревна зола, подрібнені гілки та інше сміття органічного походження. Готовий компост багатий корисними речовинами не менше, ніж гній.

Підживлення винограду коренева і позакоренева-чим і як удобрювати?

Фотографія мінеральних добрив

Інше цінне органічне добриво-пташиний послід. У ньому також містяться найважливіші для винограду елементи в добре засвоюваній формі. За тиждень-півтора до використання пташиний послід розбавляють водою в пропорції 1: 4, а перед безпосереднім внесенням в землю роблять настій, розбавляючи водою ще в 10 разів. На один виноградний кущ витрачається півлітра настою.

Ну а замість хлористого калію, який може нашкодити винограднику через високий вміст хлору, краще використовувати золу. Вона забезпечить виноградним кущам надходження не тільки калію, але і фосфору. Найкориснішою є зола з соняшникової лушпиння.

Підживлення винограду — терміни і способи внесення

Щоб підгодувати кореневу систему винограду, слід викопати канавки глибиною близько 40 см навколо кожного куща на відстані не менше 50 см від штамба. Через такі канавки основні коріння рослин набагато ефективніше поглинають корисні речовини, особливо якщо поєднувати підгодівлі з поливом винограду.

&1&

На фото підгодівля винограду

1. Коли слід вносити добрива:

  • навесні, перш ніж відкрити кущі після зимівлі, в 10 л води розчиняють суперфосфат (20 г), аміачну селітру (10 г) і калійну сіль (5 г) — цієї порції вистачає на полив одного виноградного куща;
  • за пару тижнів до того, як виноград почне цвісти, його підгодовують таким же водним розчином;
  • перед дозріванням винограду, землю у винограднику удобрюють суперфосфатом і калійними добривами (азот не вносять);
  • після збору плодів виноград підгодовують калійними добривами, щоб підвищити зимостійкість рослин.

під час весняної підгодівлі можна замість мінеральних добрив використовувати гнойову рідину: на один квадратний метр посадок витрачається 1 кг розчину. 1 раз в три роки в осінні місяці виноградник слід удобрювати гноєм з додаванням золи, суперфосфату і сірчанокислого амонію. Добриво розподіляють по поверхні землі, після чого роблять глибоку перекопування. Якщо ж на ділянці грунту супіщаного типу, варто вносити добрива під перекопування через рік, то на піщаному грунті — щорічно.

Позакореневе підживлення винограду для кращого врожаю

Через листя винограду чудово вбираються розчинені у воді корисні речовини. Тому на додаток до звичайних кореневих підгодівлі бажано проводити ще й позакореневі — по листю. Це допоможе рослинам краще розвиватися, приносити максимальний урожай і добре переносити зимові морози.

Незалежно від удобрення кореневої системи виноградне листя в перший раз обприскують розчином мікроелементів перед появою квіток для попередження їх осипання і для збільшення зав’язей, другий раз — після цвітіння, втретє — при дозріванні винограду. При двох останніх обприскуваннях азотні добрива виключають зі складу підгодівлі.

відео про добриво винограду

Для позакореневих підживлень можна використовувати розчини мікро-або макродобрив, які легко знайти в продажу у великому асортименті. Підійде також водний настій золи, змішаний з перебродившим трав’яним настоєм з різнотрав’я.