Що посіяти в лютому? які овочі відкривають кожен новий сезон

28

Ось і прийшла пора посіву перших овочів на розсаду. Час закуповувати грунти, горщики, миски, дренаж, добрива і, звичайно, насіння. Які потрібно поспішати купити вже зараз, щоб влітку не залишитися без врожаю?

Чим пояснюється ранній посів овочів

Ознака, що об’єднує всі овочі, які сіють в кінці зими — тривалий вегетаційний період. В основному це теплолюбні культури середнього і пізнього термінів дозрівання. Від сходів до початку плодоношення у них проходить 110-220 днів плюс 1-3 тижні на появу сходів.

Що посіяти на початку лютого

Проблема посіву в першій декаді — недостатня тривалість світлового дня. Якщо немає бажання або можливості організувати досветку до 10-12 годин, то краще відкласти захід на середину лютого. Згаяний тиждень рослини надолужать, якщо ви їх підтримаєте підгодівлею і вітамінами росту.

 • томати. В цілому для цієї культури термін досить ранній, але якщо руки сверблять, то можна посіяти кімнатні сорти і гібриди, які ви будете ростити на підвіконні круглий рік. Кущики у них компактні, зазвичай штамбові, не витягуються і без підсвічування.
  Що посіяти в лютому? які овочі відкривають кожен новий сезон

  Кімнатні томати можна сіяти вже на початку лютого

 • пекучий перець. Багато сортів дають сходи через 2-3 тижні після посіву. Щоб отримати сходи до середини-кінця лютого їх сіють на початку лютого і навіть в січні.
  Що посіяти в лютому? які овочі відкривають кожен новий сезон

  Хабанеро шоколадний рекомендується сіяти навіть у січні через великий термін проростання насіння і повільного розвитку сходів

 • селера кореневої. Наприклад, максим, гіант даніш, отаго дозрівають за 200-220 днів.
  Що посіяти в лютому? які овочі відкривають кожен новий сезон

  Коренева селера максим дозріває мінімум за 200 днів

 • фізаліс. Модні сьогодні перуанські сорти (колумб, чарівник) обдаровують урожаєм через 140-150 днів після появи сходів, насіння проростає ще 10-14 днів. Ці фізаліси високорослі, висаджують їх в теплиці.
  Що посіяти в лютому? які овочі відкривають кожен новий сезон

  Фізаліс колумб сходить довго, росте повільно

Посів в середині лютого

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Що посіяти в лютому? які овочі відкривають кожен новий сезон

Овочі, посіяні в другій декаді місяця, вже не потребують підсвічування. Адже їх сходи з’являться приблизно 20 лютого, коли вже встановиться сприятлива довгота дня.

 • баклажани пізнього терміну дозрівання. У цю категорію входять високорослі сорти і гібриди з великими плодами: софія (134-147 днів), торпеда (130-140 днів) та ін.
  &1&

  Кожен плід софії важить 800 г

 • перці пекучі будь-якого терміну дозрівання, а також солодкі пізні, великоплідні: богатир, геракл, зефір та ін.
  &1&

  Перець богатир перець богатир високорослий, урожайний

 • порей осінній або пізній з терміном дозрівання близько 150 днів: добрий молодець, елефант, карантанський.
  &1&

  Цибуля порей теж сіють в лютому

 • селера кореневої з терміном дозрівання не більше 180 днів: діамант, бодрячок, силач і ін.
  &1&

  У голландського селери діамант термін дозрівання 150-160 днів

 • селера черешкова: хрускіт, танго, паскаль і ін.їх молоді пагони готові до зрізання через 140-160 днів після появи сходів.
  &1&

  Навіть у селери, вирощуваного заради зелені, довгий вегетаційний період

Які овочі сіяти в самому кінці зими

Посіви, зроблені після 20 лютого, почнуть свою життєдіяльність в самому кінці зими або початку весни. Сійте ті ж теплолюбні культури, але більш раннього терміну дозрівання.

 • баклажани середньостиглі (110-120 днів), середньорослі, з плодами класичного розміру: алмаз, віра, альбатрос і т. П.
  &1&

  Улюблениця сибіряків-невимоглива і красива віра

 • перці солодкі середньостиглі: помаранчева красуня, мегаліт, червона перлина і подібні.
  &1&

  Перці червоної перлини дозрівають через 100-110 днів після сходів

 • томати зазвичай сіють після 8 березня, але є деякі категорії, які будуть більш врожайними при подовженому розсадному періоді. Сюди входять індетермінантні сорти, що зав’язують великі виноградоподібні грона або біф-томати з дуже великими і м’ясистими плодами, іноді наливаються до 1 кг.перша квіткова кисть у них закладається над 8-9, а іноді і над 11 листом, тобто до такої фази потрібно встигнути доростити розсаду до моменту висадки.
  &1&

  Такі кисті можуть визрівати тільки на потужному кущі, вирощувати його потрібно вже з лютого

Сортів огірків, зазначених у держреєстрі за минулий рік, російським городникам подарувала аеліта.

На закуску f1

Короткі огірочки (7-10 см) на закуску f1 зі слабким опушенням і рідкісними невеликими шипами входять в групу середньоранніх бджолозапильних сортів. Вони ростуть на невисоких індетермінантних кущиках. Повноцінний урожай (при гарній погоді-це близько 16 кг/м2) хрустких твердих плодів по 80-90 г використовують на засолювання, маринування, з них готують свіжі закуски. Плоди довго не жовтіють, огіркова мозаїка і борошниста роса — не біда для самоплодного гібрида.

&1&

У кожному вузлі може сформуватися від двох до шести зеленців, але так як це букетні огірки, максимальна кількість зав’язі на одному вегетативному відрізку стебла може досягати 8 штук

Пупиришкин f1

Грунтовий пухиришкин f1 індетермінантний і практично зовсім не гілкуватися. На компактних кущах виростають невеликі (60-80 г) з вираженими світло-зеленими шипами веретеновидні плоди. Зеленці залишаються хрусткими і твердими при засолюванні і в салатах рідко гірчать. При вигонці під плівкою врожайність перевищує 11 кг/м2, в грунті віддача трохи менше — до 8-9 кг з квадратного метра.

&1&

Переважаючі квіти на рослині жіночі, але для повноцінного врожаю потрібна присутність комах, так як гібрид бджолозапильний, при правильному догляді ні вірусні, ні грибкові хвороби гібриду пупиришкін f1 не страшні

Пучковий десант f1

Новий самозапильний огірок-індетермінант букетного типу пучковий десант f1, який можна вирощувати в будь-якій кліматичній зоні, універсальний в споживанні. Короткі-6-10 см-темно-зелені огірочки (по 90-100 г) з хрусткою серединою, формою нагадують циліндр, мають легке опушення і великі, але рідкісні горбки. Головне-гібрид не боїться грибкових хвороб і відрізняється дружною і рясною віддачею — до 11-14 кг/м2.

&1&

В салати і на засолювання, для легких фуршетів і на маринування брусками-гібрид пучковий десант f1 неодмінно стане улюбленцем на огіркових грядках

Семейкин f1

Слабоветвістий гібрид з дрібненькими плодами-діжками (10-14 см) семейкин f1 індетермінантний, самостійно плодоносить в будь-яких умовах вирощування. Він, безсумнівно, підкорить гурманів міцними корнішонами (по 100-120 г) з ніжною тендітною серединкою — для маринування, салатів і бутербродів це ідеальний вибір. Кущ слабо розростається, формує до трьох зав’язей, тому відноситься до пучкової різновиди огірочків.

&1&

Ранньостиглий семейкін f1 з плодами, що мають дрібні шипи і слабку горбистість, при звичайній агротехніці досягає врожайності близько 10-12 кг з квадратного метра; гібрид при регулярній профілактиці не страждає від поширених захворювань огірків