Чому опадають недозрілі яблука і як з цим боротися

79

Прикро, коли обсипаються зелені яблука. Стільки праці вкладено в сад, а несозревшіе плоди суцільним килимом лежать на землі. Існує кілька причин цього явища. Більшість з них легко усунути і врятувати урожай.

Причини опадання яблук і як це виправити

Недозрілі плоди яблуні обсипаються в багатьох садах. Це трапляється при ураженні шкідниками, відсутності належного догляду і через фізіологію дерева. Іноді урожай втрачається повністю.

Чому опадають недозрілі яблука і як з цим боротися

Опадання яблук-неприємність, яку можна виправити

Проблеми з запиленням і залучення бджіл

Яблуня — перекрестноопиляемое дерево, тому для гарної завязиваемости потрібно підбирати взаимоопыляемие сорти. Погано запилені зав’язі обсипаються. Крім того, плоди взагалі не утворюються, якщо в саду немає бджіл. Залучають їх так: у відрі води розчиняють 2 ст.л. Меду і обприскують дерева. Плодоутворення поліпшується і при обробці яблунь препаратом зав’язь під час цвітіння.

Чому опадають недозрілі яблука і як з цим боротися

Бджоли харчуються нектаром і пилком і одночасно запилюють дерева

Шкідники та їх знищення

Масово опадають недозрілі фрукти при ураженні яблуневої плодожеркою. Гусениця метелика виїдає насіннєві камери. Такі плоди не розвиваються і дерево їх відторгає. Небезпечні личинки ще й тим, що вони сприяють зараженню дерева грибковими захворюваннями.

Чому опадають недозрілі яблука і як з цим боротися

Років метелики яблуневої плодожерки починається з початку цвітіння яблуні і триває 1.5-2 місяці

Щоб знищити шкідника, дерева обприскують хімічними препаратами:

 • актара;
 • конфідор;
 • децис;
 • фуфанон;
 • іскра-м;
 • карбофос.

Роблять це через 14 днів після закінчення цвітіння яблунь. В цей час з відкладених метеликами яєць народжуються гусениці.

Чому опадають недозрілі яблука і як з цим боротися

Гусениця яблуневої плодожерки харчується не тільки яблуками, а й грушами абрикосами, персиками, айвою і сливою

Противники хімії знижують популяцію шкідників за допомогою пасток — ємностей з заграв яблучним соком, підвішених в гілках дерев.

&1&

У пастці можна використовувати і цукровий сироп, якщо додати в нього дріжджі

У фермерських господарствах використовують спеціальні феромонні пастки. Вони дорогі, але ефективні.

&1&

Феромонні пастки залучають самців метелика яблуневої плодожерки

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Метелик яблуневої плодожерки відкладає до 150 яєць. Зіпсувавши одне яблуко, гусениця проникають в інше. Один шкідник «надкушує» від 1 до 3 плодів.

Коли червиве яблуко впаде на землю, гусениця вибирається з нього і знову повзе на дерево. Щоб перешкодити цьому, з газет виготовляють ловчі пояси і прикріплюють до стовбура. Папір змочують інсектицидом контактної дії. Гусениця заповзає в пастку і отруюється. Пояси оновлюють раз в 7 днів, заново просочуючи отрутою. В ідеалі, потрібно регулярно прибирати падалку з-під дерева, тоді пастки не знадобляться.

&1&

Ловчий пояс не дозволить гусеницях продовжувати «бенкет» на яблуні

Коли наближається дозрівання яблук, дерева обробляються біопрепаратами:

 • фитовермом;
 • лепидоцидом;
 • битоксибациллином.

&1&

Лепідоцид знищує личинок, але безпечний для людини

До зими деякі гусениці ховаються під відшарувалася корою, огортаючи себе шовковим коконом. Стару кору восени необхідно чистити скребком і винищувати шкідників. Інші екземпляри зимують в грунті під яблунею на глибині до 3 см.їх знищують за допомогою перекопування з оборотом пласта. З настанням морозів личинки загинуть.

&1&

При перекопуванні пристовбурного кола дерев гинуть зимуючі шкідники і поліпшується доступ повітря до коренів

Боротьба з плодожеркою-відео

Порушення агротехніки

На легких грунтах яблука часто обсипаються при нестачі вологи. Чи потрібно полив, перевірити легко: копнути грунт, взяти з глибини грудку землі і стиснути його. Якщо він розсипається, необхідний полив. Однак перезволоження теж небезпечно, тому варто дотримуватися норм поливу: на дорослі яблуні витрачають 10 відер, на молоді — 5 відер води.

&1&

Легкий грунт, наприклад, супісок містить багато піску і тому швидко просихає

Помилки при внесенні добрив мають наслідки. Надлишок азоту призводить до раннього опадання зав’язей. При виявленні перекосу в мінеральному харчуванні яблуню підгодовують калійно-фосфорними добривами, але не в сухому вигляді. Якщо є подвійний суперфосфат, то в 10 л води розчиняють сірникову коробку добрива і поливають дерево. Як калійної підгодівлі використовують розчин сульфату калію, калімагнезії. Перераховані добрива можна замінити настоєм золи: літрову банку золи залити відром гарячої води і настояти добу.

&1&

Зола містить калій, фосфор і багато корисних мікроелементів

Іноді зелені плоди опадають через саморегуляцію яблуні. Дерево завжди цвіте рясно, але воно не в змозі «прогодувати» все утворилися зав’язі і скидає зайві. Це природний процес і тут нічого не поробиш. Самоочищення дерева може статися і при занадто великому врожаї. Щоб зберегти гілки від надлому, дерево відторгає частину недозрілих плодів.

Причини опадання яблук — відео

Що робити з опалими плодами

Зелені яблука найчастіше кладуть в компостну купу, але перед цим їх розрізають і знищують гусениць. Перешаровують яблучні шари сухими рослинними залишками, папером, землею. Опале плоди підійдуть для приготування теплих грядок під огірки. Заражені хворобами яблука краще закопати подалі від яблунь і якомога глибше.

&1&

Компостна купа не повинна бути вище 1 метра, для правильного розкладання інгредієнтів необхідний доступ повітря

Постійно втрачаючи більшу частину врожаю через плодожерки, я вийшла на наступну схему обробок. Після закінчення цвітіння відраховую 2 тижні і обприскую дерева препаратом актара. На початку літа використовую інсектицид системної дії, так як контактні отрути не допомагають. Дерева у мене дорослі, обробити всю крону неможливо. Тому ті гусениці, на яких не потрапив хімікат, не гинули. Системник же проникає всюди. До часу дозрівання яблук застосовую біопрепарати кожні 2 тижні. Регулярно прибираю опале плоди. В результаті велика частина яблук дозріває на дереві.

Кукурудзяні грядки: коли збирати урожай і як визначити зрілість качанів

&1&

Не тільки діти, а й дорослі люблять поласувати солодкими золотистими зернами цукрової кукурудзи. До варених качанів не потрібно гарнір, а щоб їх приготувати, не потрібно бути великим кулінаром. Найсмачніша кукурудза — це та, урожай якої зібрали вчасно..

Коли збирати кукурудзу

Дозрівання кукурудзи залежить від сорту, способу і термінів посадки, погоди і кліматичних особливостей.

Залежно від термінів зрілості існує 3 види кукурудзи:

 • ранньостигла;
 • середнього терміну дозрівання;
 • пізня.

Цукрова кукурудза з раннім терміном дозрівання готова до збору через 2 місяці. Середньостиглі сорти цього різновиду можна спробувати через 70-85 днів. Кукурудзяні качани набирають достатньо цукрів у пізніх сортів мінімум через 3 місяці.

Розрізняють 3 фази зрілості кукурудзи:

 • молочна:
  • при натисканні на зерно виділяється молочний сік (біла рідина);
  • початок залишається ще зеленим;
  • ниткоподібні стовпчики (рильця) не підсохли.
   &1&

   Так виглядає кукурудза на стадії молочної зрілості

 • воскова:
  • зерно набуває характерного забарвлення, воскову консистенцію і не виділяє молочний сік;
  • листя качана трохи жовтіють і підсихають.
   &1&

   Золотисті качани стають апетитними на стадії воскової зрілості

 • повна (біологічна):
  • зерно твердне, легко розколюється;
  • листя повністю висихають і стають крихкими;
  • качани менш надійно тримаються на стеблі і можуть легко надламуватися.
   &1&

   При повному дозріванні кукурудзи насіння з качанів стають твердими і несмачними