Бегонія бульбова-посадка і догляд — секрети досвідчених квітникарів

93

Шикарний квітка бегонія, який при належному догляді може вирощуватися не тільки в квіткових горщиках, але і в грунті, стане справжньою окрасою садової клумби. На сьогоднішній день відомо більше 900 розмножуються бульбами його сортів, що мають різні кольори і форму. Посадка і догляд за бегонією будинку і в саду вимагають знання певних тонкощів її вирощування, про які і піде мова в нашій статті.

Зміст

  • Основні правила посадки бульб
  • Особливості догляду
  • Секрети розмноження
  • Виникаючі складності

Основні правила посадки бульб

Найкращим часом для посадки бульб бегонії в домашніх умовах буде початок березня. Саме в цей час на них з’являються перші нирки, з яких дуже скоро з’являться паростки. Причому, якщо на одному бульбі спостерігається більше 7 нирок, то його можна розділити на два і посадити їх в грунт, отримавши ще одну квітку.

Бегонія бульбова-посадка і догляд — секрети досвідчених квітникарів

Найкращим часом для посадки бульб бегонії в домашніх умовах буде початок березня

Садити бегонію слід у вологий торф, яким наповнені спеціально для цього підготовлені ящики, округлої стороною вниз, занурюючи при цьому бульба в грунт наполовину так, щоб верхня його частина залишилася на поверхні. Це дозволить молодим паросткам швидше пробитися і сформувати тонкі стебла.
Бегонія бульбова-посадка і догляд — секрети досвідчених квітникарів

Всі сорти бульбової бегонії, також як і бегонія ампельна, люблять світло

Поливати висаджені в торф бульби слід бідно, але в міру зростання інтенсивність поливу слід збільшувати. Це і буде складати догляд за ними. А після того, як висота стеблинок досягне 5 см і на них з’являться перші листочки, кожну рослину слід посадити в грунт, повністю присипавши їх коріння землею і рясно полити водою.

Всі сорти бульбової бегонії, також як і бегонія ампельна, люблять світло. Тому і бульби, і розсаду слід садити вдома і в саду там, де багато сонця, але уникаючи при цьому попадання на них прямих сонячних променів. Як варіант, посадити її можна і в злегка затіненому, але обов’язково в добре продувається місці. Зміна освітленості, так само, як і перелив, надзвичайно шкідливі для бегонії. При несприятливих умовах вона може скинути листя і бутони, зачахнути або отримати сонячний опік. Особливо це стосується молодих, тільки що висаджених в грунт рослин. Тому, якщо розсада в домашніх умовах вирощувалася з південного боку будинку, переносити її на клумбу в саду в північній частині садової ділянки не рекомендується.

Особливості догляду

Бульбової бегонії, якщо посадити її правильно, не потрібен особливий догляд. Її, як і садові лілії, можна навіть назвати досить невибагливою рослиною, яке весь літній сезон буде прикрашати клумбу і радувати господарів пишним і яскравим цвітінням. Але для цього догляд за нею в домашніх умовах повинен бути за всі правилами. Це стосується:

  • поливу;
  • обприскування;
  • підживлення.

Бегонія бульбова-посадка і догляд — секрети досвідчених квітникарів

З поливом важливо не перестаратися і не залити молоді рослини, коріння яких розташовані біля поверхні землі

У спекотні літні дні бульбову бегонію, вирощувану в домашніх умовах, рекомендується рясно поливати теплою відстояною водою. Особливо актуально це в період цвітіння, коли рослині потрібно багато сил, вологи і харчування. Те ж стосується і підгодівлі, яку слід проводити регулярно, використовуючи для цього мінеральні добрива. Однак, з поливом важливо не перестаратися і не залити молоді рослини, коріння яких розташовані біля поверхні землі. Крім того, вода не повинна потрапляти на листя, інакше це загрожує сонячними опіками, гниллю або ураженням борошнистою росою.

а ось такий догляд, як обприскування повітря навколо них, буде дуже до речі. Їх потрібно проводити 2 — 3 рази на тиждень. Це дуже добре впливає на зростання бегонії і пишність її цвітіння.

По закінченню цвітіння полив правильно буде поступово скорочувати до моменту обрізки стебла і вилучення бульб із землі. Взимку бульби зберігають в підвалі будинку, попередньо уклавши їх в ящики і пересипавши тирсою. Ніякої додатковий догляд їм в домашніх умовах не потрібен.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Бегонія бульбова-посадка і догляд — секрети досвідчених квітникарів

відео сюжет про те, як садити бульбову бегонію

Підгодовувати бегонію слід мінеральними і органічними добривами, чергуючи їх через кожні 2 тижні. Починати підгодівлю слід в травні, а закінчувати на початку жовтня. До речі, висаджувати бегонію рекомендується в багату органікою грунт, у вапняному грунті цей садовий квітка чахне і дуже бідно цвіте.

Секрети розмноження

Бегонія бульбова-посадка і догляд — секрети досвідчених квітникарів

Розмноження бульбової бегонії в домашніх умовах насінням вважається самим клопіткою справою

Бегонія-дуже красивий і досить затребуваний серед садівників квітка. Вона рясно цвіте, а різьблені листя декоративних її сортів дозволяють їй брати участь в елементах ландшафтного дизайну присадибної ділянки будинку. Тому досить часто постає питання про її розмноженні в домашніх умовах. Відбуватися це може двома способами:

  • насінням;
  • бульбами;
  • живцями.

Розмноження бульбової бегонії в домашніх умовах насінням вважається самим клопіткою справою. Справа в тому, що насіння цієї рослини дуже дрібні і перед тим, як буде здійснена їх посадка, для кращої схожості вони повинні пройти спеціальний догляд. Після чого висаджувати їх можна у відкритий грунт під плівку, попередньо зволоживши їх стимулятором росту. До цього методу зазвичай вдаються в тому випадку, коли потрібно зберегти сортові ознаки цієї квітки.

Більш простим і поширеним методом буде її розмноження в домашніх умовах бульбами, які живуть близько 5 років. Достатньо лише розділити бульба на 2 або 3 частини, щоб на кожній них було не менше 2 нирок, і посадити їх в торф або в прямо в грунт. Після чого, здійснюючи елементарний догляд за ними, з одного можна отримати кілька рослин.

Як варіант, бегонію можна розмножити і живцями. Робиться це зазвичай в травні. З рослини зрізається найсильніший втечу, висота якого повинна становити не менше 10 см, поміщають його в зволожений торф і зрідка поливають. У цій справі теж головне-не перелити, інакше посаджений держак може загнити і прірву.

Бегонія бульбова-посадка і догляд — секрети досвідчених квітникарів

Як варіант, бегонію можна розмножити і живцями

Але найчастіше цей садовий квітка купують в горщиках і, після того, як мине небезпека весняних заморозків, пересаджують його на клумбу в саду. Таким чином, на вашій клумбі може виявитися бегонія королівська або будь-який інший її сорт.

Виникаючі складнощі

Добре рости і пишно цвісти висаджена в домашніх умовах в грунт бегонія бульбова буде лише в тому випадку, якщо для неї створені сприятливі умови і забезпечений належний догляд. Якщо ж посадка була неправильною і рослині некомфортно, воно тут же про це повідомить змінами свого зовнішнього вигляду, на які досвідчені квітникар обов’язково зверне увагу, а саме:

  1. коричневі сухі плями на його листі говорять про сонячних опіках і про те, що в цьому місці бегонія знаходиться під прямими уф променями, від яких її слід захистити.
  2. жовтіючі листя можуть говорити або про нестачу вологи і поживних речовин, або про надлишок поливу і недостатності світла.
  3. скручуються і засихають листя-про те, що рослині жарко і потрібне термінове обприскування.
  4. опадають бутони — про надмірному поливі.

ролик про розведення і догляд в домашніх умовах

Загниває від надлишкового поливу рослина ще можна врятувати, якщо своєчасно видалити згнилі його частини і верхній шар землі, після чого досипати свіжої і перестати його так часто поливати.