Що робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хвороб

58

Рослина зі складною назвою» пеларгонія » – це знайома з дитинства герань. Яскраві, барвисті хмари над зеленим листям пеларгонії мало кого залишають байдужими. Інтерес до неї постійно зростає. Адже пеларгонія не тільки заворожує своєю красою, але і має цілющі властивості.

Зміст

 • Догляд за пеларгонією
 • Якими хворобами і шкідниками найчастіше уражається пеларгонія

  • Таблиця: симптоми захворювань і ураження шкідниками, помилки змісту
 • Фотогалерея: захворювання герані, їх лікування та профілактика

  • Грибкова гниль-сіра гниль
  • Ризоктоніозна стеблова і коренева гниль пеларгонії
  • Вертицильозне в’янення
  • Іржа
 • Фотогалерея: шкідники герані і боротьба з ними

  • Попелиця
  • Разнокоготковый кліщ
  • Личинки грибних комариків
  • Трипс
  • Білокрилка

Догляд за пеларгонією

Герань проста в догляді. Вона здатна очищати повітря в приміщенні, заспокоювати і загоювати рани. Ці та інші властивості герані використовуються в народній медицині.

Пеларгонія-невибаглива рослина. Її тривалим цвітінням можна милуватися як вдома, так і в саду.

Поливати герань краще вранці до 11 годин. У прохолодному кліматі і при надмірній вологості слід скоротити полив. І також обов’язково потрібно дренувати землю.

Дотримуючись невигадливих правил по догляду за пеларгонією, ви можете милуватися пишними квітами протягом усього року. Досить контролювати температурний режим, стежити за освітленістю і вологістю грунту:

 • взимку герань насолоджується прохолодою, але не варто ризикувати і утримувати рослину при температурі нижче 10 oc.
 • найкраще герань буде рости на південній стороні, так як вона любить сонце.
 • щоб герань радувала вас цвітінням весь рік, досить забезпечити її світлом і необхідним харчуванням, адже батьківщина герані — південна африка.
 • для того щоб рослина не витягувалося, а росло пишним кущиком, пагони потрібно прищипувати.
 • слід своєчасно підгодовувати герань (добриво не повинно містити багато азоту).
 • потрібно систематично оглядати кущ на предмет пошкоджень, плям.
 • зів’ялі квітки обов’язково видаляють.

Якими хворобами і шкідниками найчастіше уражається пеларгонія

Якщо ви помітили у герані пожовкле листя, червоно-бурі плями або водянисті подушечки на листі, а також якщо вона скидає квіти, стебло темніє біля основи — значить, рослина захворіла. Попелиця, гусениці, кліщі, білокрилка і терміти також можуть завдати шкоди пеларгонії.

Таблиця: симптоми захворювань і ураження шкідниками, помилки змісту

симптомипричиниошибки уходаболезньвредітельусиханіе квітки або пожовтіння його листя.тісний квітковий горшокізбиток вологи, протягпрямие сонячні промені. Білокрилка рослині проступають сіро-бурі плями, воно витрачає сили на боротьбу із захворюванням і не цвіте. Жовтіє і сохне листя.надлишок вологи в грунті,зайве обприскування,недостатня вентиляція, надлишковий вміст азоту в грунті.сіра гниль на аркуші і на черешку з’являються сіро-бурі плями з освітленою серединкою. Згодом при надмірній вологості повітря на плямах утворюється оксамитовий наліт. Листя пеларгонії жовтіє, сохне, цвітіння припиняється.недостатня вентиляція,надмірний полив, щільний субстрат.альтернаріоз внизу стебла утворюються темні вдавлені плями. Кількість плям збільшується і покриває стебло рослини. Герань не цвіте. Згодом листя набувають жовтого забарвлення і рослина чахне.надлишок добрив в грунті, висока температура повітря (особливо взимку),надлишок вологи в грунті, недостатня вентиляція,мало світла.ризоктоніозная гниль в нижній частині рослини листя жовтіє, а потім чорніє і в’яне.несвоєчасно видалені рослинні залишки, неякісний грунт, надмірне пересушування грунту.вертіциллезное в’янення на аркуші з’являються чітко окреслені жовті плями. На внутрішній стороні листа утворюються коричневі нарости. При запущеній стадії захворювання листя рослини набуває жовтуватий відтінок, засихає і опадає. Герань не цвіте.контакт із зараженими рослинами, висока температура повітря і перенасичення грунту вологою.іржа рослина перестає цвісти, в’яне, загниває, листя засихає. На коренях загиблого рослини видно вдавлені плями. Пошкоджені ділянки рослини покриваються грибком сіруватого кольору. Збудник фітофторозу знаходиться в землі.занадто густі посадки,недостатня вентиляціяплохое освітлення,висока температура повітря, занадто вологий грунт, перенасичення добривами, неякісний грунт.фітофтороз у рослини відбувається загнивання стебла і коренів. Заразилася герань припиняє цвісти, швидко в’яне, а потім гине. На шийці кореня і на самих коренях з’являються темні вдавлені плями. При запущеній стадії захворювання уражені ділянки рослини загнивають, а хворий квітка «лягає». На уражених місцях з’являється грибок сірувато-білого кольору.загущені посадки, убоге освітлення,надлишок азоту в грунті,занадто вологий субстрат, висока температура повітря.коренева гниль листя герані жовтіють, скручуються.сухе повітря. Тляверхніе листя пеларгонії зупиняються в зростанні, грубіють і згортаються. На черешку і нижньому боці листа з’являється темна короста.тепла і вологе середовище. Разнокоготковий клещчеренкі герані не вкорінюються і гинуть від гнилі біля основи стебла.неякісний грунт. Личинки грибних комариківна нижньому боці листя з’явилися
невеликі нарости, квіти покриваються бурими плямами.сухе і тепле повітря. Трипси

Фотогалерея: захворювання герані, їх лікування та профілактика

Що робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хворобкоренева гниль здатна знищити гераньЩо робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хворобіржа-поширене захворювання пеларгоніїЩо робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хворобсіра гниль усувається шляхом заміни грунту і правильного догляду за рослиноюЩо робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хворобвертіциллезное в’янення часто виникає через неякісне або пересушеного грунту

Грибкова гниль-сіра гниль

При ураженні рослини сірою гниллю на краях листа, на живцях з’являються бурі плями зі світлою серединою, які згодом можуть покритися темним оксамитовим нальотом. Найбільш схильна до зараження сірою гниллю зональна пеларгонія.

Збудник сірої гнилі знаходиться в грунті. Щоб уникнути появи сірої гнилі, досить збільшити простір між рослинами для вентиляції, забезпечити їм оптимальне освітлення.

Способи захисту:

 1. видаліть хворі квіти і листя.
 2. уражене місце присипте золою.
 3. нанесіть пасту з препарату триходерміну (фунгістопа). Для цього невелику кількість порошку змочіть водою і обробіть уражені місця.
 4. можна обприскати рослину розчином топсину-м (0,1%) або розчином фітоспорину (потрібно розвести його до кольору чаю).

Ризоктоніозна стеблова і коренева гниль пеларгонії

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Що робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хвороб

Збудник кореневої гнилі знаходиться в грунті, заражаючи герань. Біля основи стебла хворого рослини проступають темні вдавлені плями, на яких в подальшому розмножується міцелій гриба сіруватого кольору. Якщо не вживати екстрених заходів, кількість плям збільшується. Пеларгонія гине.

Способи захисту:

 1. призупинити полив.
 2. обробити квітку фунгіцидними речовинами, наприклад, ровралем, вітаросом, фундазолом.
 3. при прогресуючому захворюванні, щоб зберегти сорт, можна спробувати расчеренковать рослина. При посадці живців необхідно використовувати простерилізований грунт.

Вертіціллезное в’янення

При такому грибковому захворюванні, як вертіціллезное в’янення, у пеларгонії жовтіють спочатку нижнє листя. Залишаючись на стеблі, лист в’яне, а жовтизна переходить вище по рослині. Збудник хвороби живе в грунті. У зараженому грунті грибок може перебувати до 15 років.

Способи захисту:

 1. видалити пошкоджену листя.
 2. провести обробку землі фунгіцидними речовинами.
 3. якщо рослина сильно уражена, його залишається тільки знищити. У цю землю садити нічого вже не можна.

Іржа

Так звана іржа з’являється на листках пеларгонії при ураженні грибом пуччинія. При даному захворюванні на стеблах рослини проступають коричневі точки, після цього листя жовтіє і опадає.

Способи захисту:

 1. рекомендується систематично оглядати рослину.
 2. у разі зараження, герань слід обприскати фунгіцидами.
 3. при появі ознак зараження рекомендується знизити вологість повітря, видалити заражені листя, обробити фунгіцидами, наприклад, топазом.

Фотогалерея: шкідники герані і боротьба з ними

Що робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хвороббілокрилка дуже часто вражає ніжне листя гераніЩо робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хворобв результаті ураження попелиць пеларгонія втрачає стійкість до інших захворюваньЩо робити, якщо жовтіють листя у герані: догляд і профілактика хворобличинки грибних комариків-трипси можна знищити тільки неодноразовим застосуванням інсектицидів
Систематичний огляд пеларгонії допоможе вчасно помітити шкідників. При початковій стадії зараження кліщем рослина рекомендують ретельно промити мильним розчином. При сильному ураженні його можна обробити, наприклад, такими препаратами як фитоверм, блискавка, кунгфу, вертимек.

Личинки грибних комариків

Якщо живці герані не вкорінюються і гинуть від гнилі біля основи стебла, значить, в грунті оселилися личинки грибних комариків, які забираються в стебла молодих рослин. Якщо ви не впевнені в якості грунту, то для захисту і профілактики рослини від шкідників доцільно розсаду і живці обробити хімічними речовинами, наприклад, мухоїд, грім-2, актара, актеллік. Але краще для розведення пеларгонії брати якісний грунт.

Трипси

Трипси деформують ніжні листочки пеларгонії, там, де знаходиться точка росту рослини. Квіти покриваються бурими плямами. Трипси активно розмножуються в квітах. Для того щоб захистити молоді пеларгонії від трипсів, поблизу них можна розвісити липкі стрічки-мухоловки. Для остаточного винищення трипсів пеларгонію обприскують фунгіцидними препаратами. Через 4-5 днів обробку необхідно повторити.

Білокрилка

Пеларгонія може також бути вражена білокрилкою (комаха довжиною 2-3 мм з білими крилами), яка поселяється на нижній поверхні листа і відкладає свої личинки. При сильному ураженні білокрилкою листя жовтіє. І також як при боротьбі з трипсами близько рослин розвішують липкі стрічки. Проводять обробку мильним розчином або спеціальними препаратами, наприклад, актара, актеллік, іскра, інта-вир, зубр, біотлін і іншими.