Кімнатний бамбук: любов з першого погляду

11

Тренд останніх років-невибагливий кімнатний бамбук. Розповідаємо, як за ним доглядати, і розкриваємо таємницю lucky bamboo

Популярність рослини, яку називають щасливим бамбуком, в останні роки б’є рекорди. Ефектний і невибагливий «лаки бамбук» все частіше застосовують в дизайні інтер’єрів і використовують в квартирах з дефіцитом сонячного світла. Як доглядати за кімнатним бамбуком, як він завивається спіраллю і як насправді називається рослина — вивчаємо разом.

Бамбук «лаки»: для душі та інтер’єру

Про «щасливому бамбуку» (lucky bamboo) ходять легенди. Кажуть, він притягує в будинок любов, багатство та інші радості, які ви можете навіть вибирати, висаджуючи бамбук в потрібній кількості. Не вистачає вам, наприклад, любові-встромляйте в горщик два стебла і чекайте. Ось-ось нагряне. Фінансовий голод? встромляйте п’ять і готуйтеся до купання в грошах. Насправді до реальності ці забобони відношення не мають, а «щасливий бамбук» — це насправді один з видів драцени. А точніше, драцена сандеріана, яка зачарувала всіх своєю «східністю» і увійшла в топ популярних рослин. Тобто «лаки бамбук» — зовсім не бамбук (хіба що за зовнішнім виглядом).

«драцена лаки бамбук»: невибагливі кімнатні рослини

Ефектна драцена сандера (драцена брауна) з сімейства спаржевих не дарма входить в список найпопулярніших кімнатних рослин. Її люблять не тільки творчі люди і дизайнери за незвичайний вигляд, але і всі, хто не може дозволити собі солнцелюбівие рослини. «лаки бамбук», який ще називають китайським бамбуком і драконовим деревом, невибагливий. На відміну від справжнього бамбука, що має, до слова, порожнисте стебло, значні розміри і здатність рости «на очах». Що стосується драцени сандери, її середній зріст в кімнатних умовах становить близько 80 сантиметрів, а росте вона досить повільно. Втім, все це не має особливого значення для того, хто вирішив подружитися з кімнатним бамбуком: він прекрасний навіть з назвою «драцена сандера», а висаджуючи його по кілька стебел відразу, ви зможете створювати оригінальні композиції і фігури.

Бамбук-кімнатна рослина: яким має бути освітлення

«лаки бамбук» настільки некапризен, що впоратися з ним зможе навіть дитина — рослина підійде в якості зеленого «вихованця» для розвитку почуття відповідальності. Рослина тіньовитривала і абсолютно спокійно переносить життя в глибині кімнати і переїзд з одного кута в інший. «приткнути» бамбук можна в будь — яку точку квартири, крім підвіконня-прямі промені сонця драцена сандера не любить.

Драцена сандера — догляд в домашніх умовах

Рослина не любить протяги, але на свіже повітря (провітрювання) реагує позитивно. Тому не забудьте забезпечити» вихованцеві » регулярні кисневі ванни. Середня температура для комфортного життя бамбука — 18-30 градусів.

Бамбук-кімнатний догляд: як поливати драцену

Скільки п’є «щасливий бамбук»? полив драцени сандери здійснюється так часто, щоб земля не пересихала. Можна поставити горщик з бамбуком в піддон, наповнений водою. У зимовий час частоту поливу скорочують. Воду фахівці рекомендують використовувати м’яку-краще відстоювати її в пляшках.

Бамбук-фото: чим годувати і який горщик вибрати

Підгодовують кімнатний бамбук мінеральними речовинами раз на місяць. Підживлення забезпечує рослині соковитість і яскравість зелені. З середини осені підгодівлі можна припиняти. Ефектна драцена в інтер’єрі буде хороша і без підгодівлі, але якщо ви помітили, що «вихованець» жовтіє, будьте впевнені — ви його недогодували. Бамбук любить некислий грунт і якісний дренаж, тому для посадки підійде грунт, який традиційно купують для драцен. Що стосується горщика, глибина не так важлива, як ширина: «лаки бамбук» не любить упиратися корінням в стінки кашпо.

Бамбук в горщику або у воді: як садити драцену правильно

Висаджувати «лаки бамбук» можна двома способами: в грунт і в воду. Звичайно, в горщику драцена сандера відчуває себе більш комфортно, але бамбук у воді — теж допустимий, хоч і клопіткий спосіб вирощування рослини. Воду вибираємо дистильовану, вазу-глибше і прозору. Максимально допустимий обсяг води, яку слід міняти 1-2 рази на місяць, — два-три сантиметри над корінням. Для щільної посадки бамбука у вазі рекомендується присипати коріння галькою, яку періодично промивають окропом.

Бамбук будинку: як закрутити бамбук в спіраль

В природному вигляді драцена сандера росте з прямим стеблом. Якщо його не обрізати і не сприяти фігурному закручування, через якийсь час ваш кімнатний бамбук перетворюється в красиве зелене «вудилище». Щоб закрутити «бамбук лаки» в домашніх умовах в красиву спіраль або в оригінальну фігуру, потрібно використовувати відповідні пристосування. Процес цей технічно складний і довгий — на один виток спіралі може піти до року. Пристосування для закручування має обмежувати зростання стебла вгору і направляти в потрібну сторону — зазвичай використовують спеціальні ковпаки, дріт або навіть коробку.