В яких випадках необхідна пікіровка капусти і як це правильно зробити

26

Пікіровка капусти проводиться в разі, коли необхідно розрідити посіви або забезпечити молоді рослини достатнім харчуванням до їх висадки у відкритий грунт. Найчастіше в такій попередній пересадці потребує розсада цвітної капусти, брокколі, сорти білокачанної і савойської з пізніми термінами дозрівання.

Грунт для пікіровки

Пересаджувати розсаду можна в окремі стаканчики (паперові, торф’яні, пластикові або з поліетиленової плівки), в готові касети, поживні кубики, дерев’яні шухлядки або прямою посадкою в теплицю або парник.

В яких випадках необхідна пікіровка капусти і як це правильно зробити

Пересаджувати розсаду можна в окремі стаканчики

Що стосується землі, то її склад дещо відрізняється від тієї, яка використовувалася для посіву, адже проростання насіння не вимагає харчування, а ось вже формуються рослини повинні отримувати всі необхідні мікро — і макроелементи, а для кореневої системи також важлива хороша циркуляція повітря і вологи. Виходячи з цього, оптимальною стане суміш городньої землі, торфу і трохи тирси, збагачених мінеральними добривами. Готують тирсу наступним чином: за 2 дні до пересадки на відро тирси додають 10 г аміачної селітри (неповний сірникову коробку) і 5 г калійної селітри, розведених у воді, а також 12 г гранул подвійного суперфосфату і 25 г вапна в сухому вигляді. Після ретельного перемішування суміш зволожують і залишають на деякий час для повноцінного розчинення і розподілу речовин.

Терміни проведення

У південних регіонах капуста цілком успішно вирощується безпосередньо посівом насіння в грунт. А ось клімат північних районів не дозволяє за порівняно коротке літо отримати повноцінний урожай, тому єдиним виходом буде розсадним спосіб вирощування, коли молоді рослини перший період своєї вегетації проводять в домашніх умовах. Таким способом штучно продовжується теплий сезон, і капуста може повноцінно визріти.

відео про пікіровку капусти

Завдяки ранньому посіву і своєчасної пікіровки багато городників освоїли культивування теплолюбних сортів капусти з довгим періодом дозрівання навіть в суворому північному кліматі. А отримати якісну, перспективну розсаду можна тільки при дотриманні оптимальних термінів пересадки і правильному догляді за сіянцями.

сорт капусти рекомендований вік розсади для пікіровки граничний вік, після якого пересадка неефективна білокачанна (рання і середня), савойська

7-8 днів

14-16

цвітна, кольрабі, брокколі

9-10 днів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
В яких випадках необхідна пікіровка капусти і як це правильно зробити

17-19

Також слід заздалегідь подбати про достатнє освітлення розсади, адже в похмурі або дощові дні сонячного світла не вистачає і це може виявитися додатковим негативним фактором для потривожені сіянців. Тому краще дочекатися сприятливої погоди або забезпечити штучне досвечивание распікірованних рослин.

Правила пікіровки і порядок виконання

Достатнє харчування рослині забезпечити обсяг свіжої грунтової суміші в 150-180 мл. Саме таку кількість потрібно розраховувати і при пересадці капусти на дорощування в теплицю або парник.

Для пересадки відбирають тільки здорові, міцні сіянці, вибраковуючи криві, пошкоджені і ті, на яких є навіть найменші потовщення на корінцях.

В яких випадках необхідна пікіровка капусти і як це правильно зробити

Достатнє харчування рослині забезпечити обсяг свіжої грунтової суміші в 150-180 мл

Перед пікіровкою капусту гарненькі поливають, щоб легше було виймати саджанці і менше пошкоджувалися коріння. За допомогою дерев’яної палички або просто зворотною стороною чайної ложки обережно піддягають сіянець разом з грудкою землі, і переносять на нове місце. Занадто довгий центральний корінь можна прищипнуть, але краще все ж постаратися зберегти його. Справа в тому, що саме довге коріння здатні діставати воду з нижніх шарів грунту, забезпечуючи рослину вологою навіть в посушливі періоди.

Заглиблювати рослина потрібно аж до сім’ядольних листочків (тих, що з’явися найпершими). Таке поглиблення стимулює розвиток додаткових коренів, а значить, збільшиться харчування рослини. Після пересадки капусту поливають і захищають від прямих сонячних променів в перші два дні і забезпечують температурний режим, коли вдень не вище 12-13°с, а вночі-близько 10°с.

Рада! якщо розсада кілька пов’яне її можна підтримати біорегулятором «епін», приготувавши розчин для обприскування на склянку води 7 крапель препарату.

Надалі для профілактики грибкових захворювань важливо проводити заходи як, наприклад і у випадку з пікіровкою суниці.

відео про пікіровку розсади капусти

Переваги і вигоди пікіровки

Пікіровка потрібна в тому випадку, якщо ви рано посіяли насіння для отримання врожаю на початку літа, а погодні умови весни ще не дозволяють висаджувати розсаду у відкритий грунт, але і вдома вона вже в’яне від нестачі харчування і загущенности посівів. Коли ж і чому ще пікіровка може виявитися вигідною:

 • попередній густий посів з подальшою пікіровкою в теплиці дозволяє економити місце на підвіконнях;
 • відбувається заміна виснаженої грунту;
 • видалення слабких і хворих рослин;
 • розсада після пікіровки має достатньо світла і харчування, тому до моменту висадки у відкритий грунт рослини вже більш міцні і перспективні з хорошою кореневою системою і здоровим зовнішнім виглядом.

В яких випадках необхідна пікіровка капусти і як це правильно зробити

Розсада після пікіровки має достатньо світла і живлення

Бузок-посадка і догляд за правилами

В яких випадках необхідна пікіровка капусти і як це правильно зробити

Бузок є яскравою представницею квітучих чагарників. Красиве весняне цвітіння цієї рослини не перестає підкорювати людей, що піклуються про привабливість свого саду, тому рослину можна зустріти на багатьох дачних ділянках. Крім того, ці кущі практично не вимагають до себе уваги і відмінно ростуть без якогось спеціального догляду.

Зміст

 • Сорти бузку
 • Восени або навесні садити бузок?
 • Вибираємо місце і саджанець
 • Садимо кущ правильним способом
 • Догляд за бузком

Сорти бузку

Але якщо ви вирішили посадити сортову бузок, наприклад, красуня москви, ранок москви, сенсація або інші сорти, то до посадки і догляду варто поставитися уважно, так як ці кущі вже більш вибагливі.

Сьогодні в світі налічується більше 20 видів і більше 2000 сортів бузку. Кожна сортова бузок по-своєму прекрасна. Напевно тому, після того як ви прийняли рішення посадити кус, необхідно хоча б приблизно ознайомитися з сортами, подивитися фотографії і вибрати найбільш вподобане. Найбільш популярні сорти, на які варто звернути увагу:

В яких випадках необхідна пікіровка капусти і як це правильно зробити

Який би ви сорт для посадки не вибрали, необхідно правильно висадити рослину і здійснювати за ним належний догляд

 • красуня москви-сорт визнаний найкрасивішим в світі. Кущі цього бузку можна побачити біля московського кремля, у вашингтоні біля конгресу сша, у великобританії поблизу букінгемського палацу. Красуня москви, безсумнівно, стане головною прикрасою будь-якого саду і буде радувати рясним і пишним цвітінням.
 • весталь-кущ, що досягає чотириметрової висоти. Відмітна особливість-тривале цвітіння. Великі молочно-білі квіти.
 • конго-кущі досить не високі, всього 2-3м. Квіти пурпурні, з фіолетовим відливом. Виглядає дуже красиво і оригінально, часто використовується в ландшафтному дизайні.
 • киянка-сорт не менш популярний, ніж красуня москви. Для киянки характерні рожеві, блакитні і світло-лілові відтінки кольорів.

Який би ви сорт для посадки не вибрали, необхідно правильно висадити рослину і здійснювати за ньому належний догляд, тільки тоді вона буде радувати великими і красивими суцвіттями, не здичавіє і буде щорічно радувати око.

відео про сорти бузку

Восени або навесні садити бузок?

Думка садівників в питанні, коли ж саме, восени або навесні садити бузок — розходяться. Існує навіть думка, найбільш вдалий час для посадки куща — середина літа, саме в цей час бузок найкраще приростається і звикає новим умовам. Тому в цьому питанні варто все ж орієнтуватися на власну зручність.

&1&

Для того щоб навесні кущі рясно цвіли і смачно пахли на весь сад необхідно правильно вибрати місце для їх посадки