Вєтнамська висловуха свиня-переваги породи і особливості вирощування

142

Серед вітчизняних свинарів все більшою популярністю користуються в’єтнамські свині, їх розводять для особистого споживання, в якості бізнесу і навіть в декоративних цілях, замість звичних домашніх вихованців. Так, на весь світ прославилася в’єтнамська висловуха свиня на прізвисько макс-улюбленець відомого голлівудського актора джорджа клуні.

Плюси і мінуси розведення вислобрюхих свиней

Можливо, комусь зміст свині у власній квартирі здасться дикістю, проте в’єтнамські свині підходять для цієї мети найкраще: вони відрізняються компактними розмірами, спокійним характером, охайністю і не мають специфічного запаху, властивого звичайним свиням.

Про породу в’єтнамських свиней ходить чимало міфів. Наприклад, вважається, що їх можна годувати однією лише травою, і що до другого місяця життя поросята набирають близько 10 кг. Але насправді справа йде не зовсім так. Хоча в’єтнамські свинки воліють рослинну їжу і вага набирають швидко, проте на одному лише підніжному кормі хорошого приросту від тварин домогтися не вдасться, і стандартний вага місячних поросят рідко перевищує п’ять кілограм.

Давайте розглянемо, чого насправді можна очікувати, вирощуючи в’єтнамських вислобрюхих свиней, і чи варто взагалі займатися їх розведенням?

відео про вирощування в’єтнамських свиней

Невипадково вирощування в’єтнамських свиней вважається прибутковим і досить захоплюючим заняттям в порівнянні з розведенням традиційних порід свиней. Можна відзначити наступні переваги змісту в’єтнамських свинок:

  • зернового корму йде небагато, до 80% раціону на відгодівлі можуть становити соковиті і зелені корми;
  • м’ясо свиней ніжне і соковите з невеликим шаром сала;
  • прищеплювати тварин необов’язково, вони і без того відрізняються міцним здоров’ям і вкрай рідко хворіють;
  • в’єтнамські свинки дуже скоростиглі, статева зрілість починається вже з трьох-чотирьох місяців;
  • в рік можна розраховувати на два опоросу, в кожному посліді налічується по 11-13 поросят;
  • в’єтнамські свиноматки дуже уважні і дбайливі по відношенню до свого потомства, тому з вирощуванням поросят не виникає особливого клопоту;
  • завдяки врівноваженій психіці і спокійному характеру в’єтнамські свині не поїдають своє потомство, послід вигодовувати не відмовляються, в свинарнику не варто гучний вереск з ранку до вечора;
  • тварини дуже охайні і відрізняють «спальню» від «туалету» в своїй клітці, тому в свинарнику немає неприємного запаху, а прибирання проводити набагато простіше.

Вєтнамська висловуха свиня-переваги породи і особливості вирощування

Вирощування в’єтнамських свиней вважається прибутковим і досить захоплюючим заняттям

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вєтнамська висловуха свиня-переваги породи і особливості вирощування

Недоліків у в’єтнамської породи свиней зовсім небагато, та й ті незначні. Головне, берегти тварин від протягів і давати їм корм, відповідний для їх травлення. Так, грубі корми у в’єтнамських свинок погано перетравлюються, а цільні зерна виводяться разом з калом, не приносячи ніякої користі. Краще готувати густі каші з подрібненого зерна. До мінусів можна віднести і надмірну дбайливість свиноматки-вона готова вигодовувати поросят до упору, що призводить до її виснаження. Тому після двох місяців молодняк варто відкидати від матері.

Незважаючи на скоростиглість в’єтнамських свиней, до злучки свиноматок рекомендується допускати не раніше п’яти місяців, коли вони досягнуть маси більше 30 кг.у цьому випадку потомство буде більш міцним і здоровим.

Як правильно утримувати в’єтнамських свиней і доглядати за ними

Вєтнамська висловуха свиня-переваги породи і особливості вирощування

В’єтнамські свині, які мають можливість більшу частину дня проводити під відкритим небом, відрізняються більш міцним імунітетом і кращим приростом

Завдяки невеликим розмірам в’єтнамська порода свиней прекрасно почуває себе в невеликих приміщеннях, навіть якщо в одному верстаті знаходиться кілька тварин. Бажано передбачити бетонні підлоги в свинарнику з відливами, а в клітинах зробити дерев’яні помости, щоб свинки в холодну пору року не застудилися на бетонній підлозі. Якщо не робити помости, соломи для підстилки буде потрібно більше, і на її прибирання буде йти більше часу.

Слід зробити в свинарнику вентиляцію для забезпечення свиней свіжим повітрям. Без опалення можна і обійтися, проте новонароджених поросят необхідно утримувати при температурі не нижче +20 градусів, тому в верстаті зі свиноматкою варто передбачити опалення на зиму.

відео про в’єтнамських свиней

В’єтнамські свині, які мають можливість більшу частину дня проводити під відкритим небом, відрізняються більш міцним імунітетом і кращим приростом. Тому варто організувати вигульний майданчик з» грязьовий ванною » – поглибленням, яке періодично потрібно буде заповнювати водою. Також на вигульному майданчику повинен бути легкий навіс на випадок дощу або сонця і кілька грунтовно вкопаних в землю колод, об які свині зможуть тертися.

Що стосується годування вислобрюхих свиней, перегодовувати їх не варто: влітку достатньо дворазового харчування, а взимку можна підгодовувати тварин додатково в обідній час. З весни до осені основу їх раціону становить свіжа трава, в холодну пору року – сіно. В якості підгодівлі рекомендується давати сирі кабачки, гарбуз, груші, яблука і моркву, а також комбікорм, розмелену пшеницю, жито і ячмінь.