Мериноси-порода овець з теплою і красивою шерстю

118

Порода овець мериносів відрізняється дивно густий тонкорунной шерстю, якісної і цінної, ніби одягає тварин в красиві святкові шубки. Наша стаття буде корисною для кожного, хто збирається розводити даних тварин, або купувати шерсть мериносів, а також вироби з неї.

Знайомство з вівцями-мериносами

Мериноси-порода овець з теплою і красивою шерстю

Серед тонкорунних порід, мериносові поширені найбільш широко

Серед тонкорунних порід, мериносові поширені найбільш широко. Прекрасні властивості їх вовни, про які ми розповімо нижче, зробили їх досить популярними. Найбільше цих тварин, незважаючи на величезні пустельні простори, мешкає в далекій австралії, хоча походять вони з іспанії. Приблизно в xii столітті іспанські вівчарі вивели нову породу з овець, завезених з різних кінців світу-малої азії і північних африканських країн.

До xvi століття ніхто в світі не міг конкурувати з іспанією в галузі виробництва овечої вовни, а вивезення власне мериносових особин був заборонений під страхом смертної кари аж до xviii століття. Протягом же цього століття вони вивозилися з країни тричі: на початку – до швеції, в середині століття мериносів отримала саксонія, а до кінця століття – все ще дикий материк австралія, відкритий лише за століття до того. До речі саме в цьому році, в 1788, австралія утвердилася в якості британської колонії. Таким чином, враховуючи сказане вище, цей рік цілком можна вважати і головним святом для мериносових баранів. Але ж починали всього з 70 голів, що вміщалися на одному кораблі!

відео про овець породи ставропольський меринос

Як правило, основне призначення породи-давати шерсть, оскільки тварини не відрізняються великою вагою. Однак до нашого часу існує вже чимало німецьких, американських і південноафриканських мериносових, що володіють достатньою масою для того, щоб залучити також м’ясних виробників.

А 2003-й рік прославив породу на весь казахстан-милими марками із зображенням почесних володарів розкішних шуб.

Чим же так хороша шерсть цієї породи, що вона стала настільки популярною? давайте поглянемо:

  • камвольна, або, по-простому, чесана шерсть мериносових – дуже якісна і ніжна. Товщина її волокон — в межах від 1/40 до 1/70 мм, в кілька разів тонше людської волосини, що дозволяє кликати героїв нашої статті тонкорунной породою. Найбільш тонка-знаходиться в районі холки, у австралійських і новозеландських представників, білосніжна і затишна в будь-яких умовах.
  • вовняні волокна-теплі, приємні на дотик, мають підвищену гігроскопічність (до 33%, від зайвої вологи її позбавляють фізичними навантаженнями тварин). Така шерсть прекрасно підходить для виготовлення костюмів, причому з одного кіло мериносової вовни можна отримати тричі більше тканини, ніж зі звичайною, грубої. З огляду на, що деякі особини настільки багаті шерстю, що схожі на хмару з ледь помітною мордочкою, важко відразу уявити, скільки тканини вийде з одного постригу. Причому такий, в якій можна ходити і по три дні, не пропахнувши потім!

Мериноси-порода овець з теплою і красивою шерстю

Вовняні волокна-теплі, приємні на дотик, мають підвищену гігроскопічність

  • нарешті, барани даної породи вельми невибагливі до зовнішніх умов, прекрасно обживаючись на пасовищах з різними кліматичними умовами. Не в останню чергу-завдяки якості власної шуби, що забезпечує врівноважений тепло — і повітрообмін.

Різноманітність баранів-мериносів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Мериноси-порода овець з теплою і красивою шерстю

Якщо деяких мериносів досить було згадати побіжно, то австралійський і радянський мериноси-породи овець, шерсть яких особливо популярна в країнах пострадянського простору, і вони заслуговують окремого слова.

Австралійські мериноси-спочатку результат змішання англійських, німецьких та іспанських ліній. Далі в селекційних експериментах брали участь також рамбульє з франції і вермонти зі штатів. З кінця xviii століття було виведено три типи австралійців-файн, медіум і стронг. Екстер’єр і якість вовни у них дещо різняться, хоча вся трійця знаменита відмінною якістю, що дозволяє досі брати участь в поліпшенні баранячих порід по всьому світу, включаючи грозненскую різновид. Цікаво, що четверо з п’яти австралійських баранів-мериносові.

Мериноси-порода овець з теплою і красивою шерстю

Австралійські мериноси — спочатку результат змішання англійських, німецьких та іспанських ліній

Файни-найлегший, за вагою зазвичай не перевищує 70 кг тип, що мешкає в холодному вологому кліматі, з тонкою шерстю і без складок, зате з високим (більше 70) якістю тоніни. Медіуми відрізняються двома-трьома складками, вагою до 85 кг, якістю тоніни до 66, а розводяться на степових рівнинах. Стронги досягають 95 кг ваги, відрізняючись найбільшими розмірами, але найменшим з трьох якістю тоніни – до 60. Зате вовни з одного барана можна настригти до 10, а часом навіть 20 кг. Вівцематки всіх трьох типів важать майже в два рази менше баранів, у стільки ж разів менше і вовни, але, як і всі мериносові породи – дуже плідні (показник досягає 140%).

Радянський меринос

Надзвичайно поширений по світу радянський меринос. До речі, є він нащадком американських рамбульє. Нехай не говорять про те, що постреволюційної росії було чуже все західне, адже саме до 30-х років минулого століття і сформувалася порода. Нові особини були більші, проте довжиною шерсті поступалися американським побратимам. Наступні селекційні експерименти дозволили вивести різні типи овець, пристосовані до різних потреб і умов. Сучасні радянські мериноси можуть володіти, таким чином, рисами грозненських овець, а разом з тим – ставропольських, кавказьких, асканійських або алтайських.

Конституція у радянських мериносів-потужна, тіло-пропорційне, кістяк – міцний. Прекрасний екстер’єр прикрашений невеликими, але гострими ріжками, загнутими назад і вбік. На шиях баранів можна побачити розвинену складку. Характерна розвинена бурда.

відео про овець породи радянський меринос

Хоча рекордна для радянських порід вага мериноса-майже півтора центнера, зазвичай вона не перевищує 125 кг, що, втім, все одно є одним з найвищих у світі показників. Вівцематки важать не більше 55 кг (при майже центнеровому рекорді). Шерсть-біла, добре зрівняна по обох осях, довжиною до 8-9 см. Штапельно влаштоване руно має замкнуту структуру, волокна його звивисті. Тоніна досить високої якості — до 64-70. З одного барана можна настригти до 12 кг високоякісного продукту, хоча траплялися рекордсмени, здатні подарувати до 28 кг. З матки зістригається зазвичай до 6-7 кг.частка митого волокна з радянських мериносів не перевищує 50%.