Старі, добрі фламандські кролики-велетні і їх численна рідня

131

Чудові кролики-велетні-рослі, плідні тварини, їх численні породи-результат багатовікової селекції і хорошою вихідної спадковості, витоки якої не зовсім ясні.

Звідки беруть початок кролики-велетні

Старі, добрі фламандські кролики-велетні і їх численна рідня

Фотографія кролика породи фландр

Кролики-велетні, ті, що мають середню вагу не менше 6 кг і за класифікацією відносяться до великих, в більшості своїй мають спільне походження. Якщо поцікавитися історією створення такої породи, часто виявляється, що при її виведенні використовувалися кролики фландри, вони і привнесли ознака значного зростання і ваги. У той же час походження самого цієї тварини, щедро поділився з нащадками генами заячої величезності, залишається загадкою.

Відомо, що в європі вони з’явилися в xvi столітті, у фландрії, коли голландські моряки освоювали землі патагонії, вважається, що звідти і були завезені великотілі предки, спочатку великих кролів так і називали — патагонськими. Але справа в тому, що в даний час ніяких особливо великих зайцеподібних в південній америці не існує, немає достовірних відомостей і про те, що вони були там раніше. Цілком можливо, що ці дикі тварини були дуже швидко винищені, що нерідко траплялося в історії, а вивезені екземпляри при схрещуванні з місцевими європейськими формами дали такий чудовий ефект, що стали основою для безлічі нових ліній.

відео про догляд і годування кроликів-велетнів

Не всі велетні-нащадки загадкових фламандців, є важковаговики, чий родовід, що йде від дикого європейського виду, проглядається цілком виразно. І все ж тварини, що несуть спадковість патагонсько-фландрійських предків, є зараз найбільш розводяться в світі, тому що крім видатних розмірів всі вони мають цілий комплекс інших достоїнств.

Чим хороші важкі нащадки патагонських кролів

Кролики фландри<швидко ростуть, їх вага в 4 -- 5-ти місячному віці дорівнює вазі дорослої тварини среднерослой групи, 6 -- 7 кг при довжині тіла 65 -- 66 см -- норма для дорослого самця, але іноді вага буває понад 10 кг, причому такі «виключення» трапляються на диво часто. Тулуб довгий, згинається аркообразно, груди широкі, близько 40 см в обхваті, вуха довжиною більше 25 см. Спектр допустимого забарвлення досить широкий, включає відтінки сірого, пісочного, є сріблястий, блакитний, чорний, білий. Напрямок використання-м'ясо-шкуркове, шкурка більше 3000 кв. См, якісна, з досить щільною шерстю середньої довжини (3,5 см).

Кролиці, як і належить, трохи менші за розміром, ніж самці, теж володіють відмінними якостями: вони плідні, зазвичай приносять за кожен окіт 7 – 8 дитинчат, часто більше, до 15, рясне молоковідділення дозволяє вигодувати всіх. Чудово, що у цих дбайливих матусь не буває трапляється з іншими кроликами серйозного пороку – поїдання власного приплоду.

Старі, добрі фламандські кролики-велетні і їх численна рідня

На фото кролик фландр

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Старі, добрі фламандські кролики-велетні і їх численна рідня

Кролики двох порід під назвою різен-бельгійський, виведений в xvi столітті і німецький, створений пізніше на його основі, настільки близькі до вихідних фламандцям, що між кролівниками досі точаться суперечки – чи вважати їх окремими породами. Якщо це так, то саме їх, бельгійського фландра і дойч-різена<можна вважати найбільшими з усіх розводяться кроликів.

Зберігши всі достоїнства вихідного типу, до теперішнього часу вони перевершили його по довжині тіла ( в середньому 70 см) і вазі ( 7 – 8 кг). Це потужні, м’язисті тварини з великими міцними лапами, довгими стоячими вухами і порівняно довгою шерстю – 4 см.у німецькому відгалуженні існує рідкісний тип забарвлення – золотий, якого немає у інших велетнів цього племені.

В даний час кролики 71 породи несуть в собі спадковість фламандських предків – в більшій чи меншій мірі. Серед найбільш близьких до вихідного типу – англійська, виведений у великобританії, іспанська, португальська.  всі вони визнані самостійними породами, хоча розрізняються в основному тільки хорошою пристосованістю до місцевих умов.

На території росії популярний сірий велетень, він створений на тій же основі в 20-і роки в звіросгоспі полтавської області і всупереч назві буває також чорного і білого забарвлення. Цей кроль трохи поступається спорідненим гігантам за вагою, зате добре пристосований до непростого російського клімату, плідний, в результаті комерційно вигідний. Білий велетень, продукт німецько-бельгійської селекції, теж популярний в наших господарствах, відрізняється прекрасною білою шкіркою-густий, блискучою, легко фарбується, її часто використовують для імітації цінних хутра. За вагою він, як і сірий – не з перших, хоча в цілому назва своє виправдовує.

Старі, добрі фламандські кролики-велетні і їх численна рідня

Фото кролика породи «білий велетень»

Серед ліній, що несуть фландрійські гени, є і такі, які, зберігши свої основні унікальні риси, перейняли від рослих побратимів тільки їх значний розмір. Наприклад, висловухі французскийі німецький барани, названі так за забавне схожість з вівцею, змішавшись з велетнями, стали гігантськими баранами, тим же шляхом вивели зі звичайної метелики – плямистого гіганта.

Навіть найкращі — не ідеальні, а все ж…

У незвично великих зайцеподібних є, звичайно, свої недоліки. Кролівники, що працюють з середніми і дрібними породами, пояснюють свої переваги тим, що великі вимагають занадто багато місця і корму. Є у них і інші вади: пізня статевозрілість, що наступає в 8 місяців, тобто вдвічі пізніше, ніж у середньорослих, часта загибель 3-х місячних кроленят від кишкових інфекцій.

Над першою проблемою успішно працюють селекціонери, а з хворобою молодняка можна впоратися за допомогою біоміцину. Що стосується витрат на годування, вони цілком окупаються за рахунок плодючості і хорошого забійного виходу. Тим більше, що раціон для м’ясо-шкуркових груп досить простий, без спеціальних білкових добавок, які обов’язкові при вирощуванні тварин м’ясного напрямку.

відео про чистопородних кроликів велетнів фландр

Великі вухаті гризуни в ролі компаньйонів

Є і така думка: ці громіздкі кролі некрасиві. Можна зрозуміти тих, кого лякає протиприродний вигляд величезного «зайчика» з масивною щекастой мордою. Проте, в якості домашніх вихованців ці тварини успішно конкурують зі спеціально виведеними декоративними красенями, особливо часто їх тримають в будинках в сша. Господарі знаходять, що вони схожі на великих цуценят, до того ж розумні і слухняні, «зовсім як собаки». Виділяються серед собі подібних спокійним, миролюбним вдачею. Ось тільки маленьким дітям грати з цими увальнями не можна:» зайка » може ненавмисно нашкодити малюкові через свою незграбність.

Старі, добрі фламандські кролики-велетні і їх численна рідня

На фото кімнатний кролик-велетень