Чим обприскати огірки для росту завязей

133

Огірок-один з найпопулярніших овочів у городників-любителів. Тому кожен, напевно, опинявся в ситуації, коли незважаючи на всі старання, огірочки не ростуть, зав’язей мало, або вони жовтіють і обсипаються. А проблему можуть вирішити всього одна-дві обробки стимуляторами плодоутворення.

Стимулятори плодоутворення

Сучасні препарати для зав’язі огірків містять різні гормони, мікро — і макроелементи, що сприяють утворенню і росту плодів. Найпопулярніші стимулятори з це категорії:

  • епін містить епібрассінолід. Це перший брассіностероїд, отриманий синтетичним шляхом. Речовина є аналогом природного стресового адаптогену. Гормони цього типу концентруються в проростках, меристемах і пилку, підвищують опірність стресових ситуацій: посухи, похолодання, різких коливань температур, затяжних дощів. Огірки при несприятливих погодних умовах з великою часткою ймовірності скидають зав’язі, а оброблені епін утворюють і нарощують плоди.
    Чим обприскати огірки для росту завязей

    Епін робить огірки більш стійкими до негоди

  • зав’язь і бутон-два відомих стимулятора плодоутворення, головною діючою речовиною яких є солі гіберелінових кислот. Гіберелліни-це природні гормони, які знаходяться в швидкозростаючих частинах рослин: проростках, сім’ядолях, молодих листках, плодах і незрілих насінні. Обробляючи цими препаратами огірки, ми підвищуємо рівень гормону в названих тканинах, що обертається їх активним розвитком, тобто зав’язі будуть рости, а не обсипатися.
    Чим обприскати огірки для росту завязей

    Бутон містить природний гормон росту

  • нв-101-один з найпопулярніших на сьогодні віталайзерів. Засіб було представлено в росії більше 10 років тому японською компанією flora co. До складу входять натуральні речовини, що сприяють зміцненню імунітету рослин, їх розвитку. Зокрема, hb-101 містить екстракти сосни, кипариса, кедра. Ці дерева активно поглинають з грунту кремній і переводять його в доступну для засвоєння форму. Саме кремній і є головною діючою речовиною. Обробивши огірки, ви подаруєте їм життєві сили, у рослин з’явиться додаткова енергія для росту зав’язей.
    Чим обприскати огірки для росту завязей

    Природний віталайзер нв-101 дарує рослинам додаткову енергію

  • енерген екстра-калієві солі гумінових кислот. Відомо, що калій вносять у вигляді кореневих підгодівлі під час цвітіння і плодоношення. Цей елемент сприяє відтоку поживних речовин з листя до плодів. Гумінові кислоти-це гумус, органіка, що утворюється при розкладанні рослин, містить азот. Обприскуючи по листю енергеном, ми забезпечуємо відтік цього додаткового харчування в зав’язі.
    Чим обприскати огірки для росту завязей

    Енерген екстра дає додаткове харчування і забезпечує його доставку до плодів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим обприскати огірки для росту завязей

Крім того, такі стимулятори можуть містити мікроелементи, необхідні для цвітіння і зав’язування плодів: бор, йод і ін.кожен препарат супроводжується своєю індивідуальною інструкцією, у різних виробників вони можуть відрізнятися.

Народні засоби для зав’язі огірків

Зрозумівши принцип дії стимуляторів плодоутворення, можна підібрати народні засоби, які будуть діяти приблизно так само:

  • борна кислота — найпоширеніший препарат, розчином якого обприскують за кольорами. Однією з ознак нестачі бору є мізерне цвітіння і відсутність зав’язі. Борна кислота продається в аптеках і садівничих магазинах. Для позакореневого підживлення 1 г порошку розводять в 1 л води.
    &1&

    Борна кислота з народного вже перетворилася в загальновизнане добриво

  • йод-мікроелемент, який служить антисептиком не тільки для нас, але і для рослин. Він здатний захистити огірки від борошнистої роси. Крім того, йод бере участь в процесах бутонізації і зав’язування плодів. Розчин готується за рецептом: 1 крапля на 1 літр води.
    &1&

    Підвищити плодоутворення і захистити огірки від хвороб допоможе йод з аптечки

  • деревна зола містить всі макро — і мікроелементи, потрібні для рослин, крім азоту. У ній є калій, який забезпечить відтік харчування до зав’язей; фосфор, необхідний для росту коренів; а також бор, йод, марганець, кальцій та ін всі ці речовини послужать хорошим вітамінним комплексом для огірків, підвищать їх імунітет і стресостійкість. Для позакореневого підживлення потрібно склянку золи залити 10 л води, настояти добу і процідити.
    &1&

    Деревна зола-найбагатше за складом добриво для кореневих і некореневих підгодівлі

  • вода з медом або цукром допоможе, якщо у вас бджолозапильний сорт. В цьому випадку однією з головних причин відсутності зав’язі є погане запилення комахами, яких мало, або їм нецікаві ваші огірки. Для залучення запилювачів розведіть столову ложку меду, цукру або варення в літрі теплої води, потім холодної доведіть цей обсяг до 10 л.
    &1&

    Розчин для залучення бджіл можна зробити зі старого зацукрованого меду

Обприскуйте огірки при появі перших бутонів і другий раз, коли цвітіння стане масовим. Особливо важлива така обробка при несприятливих погодних умовах. В результаті ви досягнете того, що огірочків наросте більше, вони будуть рівніше і красивіше.

Огірки можуть не зав’язуватися: при сильному загущенні, якщо їх посадили в тіні або неправильно формували. Так, у бджолозапильних сортів плоди ростуть на бічних пагонах. Якщо не прищипнути головну батіг на самому початку зростання для розгалуження, то кущ буде дарувати пустоцвіт, а не огірочки.

Загнивання кабачків на грядці: чому сталося і що робити

&1&

Кабачки-досить безпроблемна культура, отримати хороший урожай дієтичного продукту нескладно. Однак іноді трапляється так, що на тлі загального благополуччя плоди загнивають прямо на грядці. У більшості випадків винен в цьому городник, який порушив правила агротехніки.

Чому кабачки гниють на грядці

Причин загнивання кабачків на грядці чимало, проте майже все на совісті самого городника. Щоб не сталося подібного явища, треба знати, через що можна втратити частину врожаю, і не робити помилок. Одна справа, якщо частина плодів опадає через те, що їх зав’язалося занадто багато (це нормально, це природний процес), але інше-коли на кущі з’явилося лише кілька зав’язей, а деякі з них, ще маленькі, перестають рости і загнивають.

Загнивання сформованих плодів

Особливо прикро буває, коли кабачки виросли вже до майже «товарного» стану і раптом починають загнивати з верхівки. Це може відбуватися з наступних причин.

  • неправильний сівозміну. Оскільки споріднені рослини часто страждають від того, що попередник на грядці залишив після себе токсичні сполуки, збудників хвороб або шкідників, необхідно пам’ятати, після чого не можна садити ту чи іншу культуру. Кабачки не слід висаджувати на грядку, де в минулому році росли представники гарбузових культур (огірки, гарбузи, патисони, дині, кавуни).
  • зайва волога. Якщо занадто багато поливати кабачки, особливо холодною водою, молоді плоди загнивають, особливо, коли вони лежать на сирій землі. Правила поливу говорять і про те, що він повинен проводитися під корінь, несильним струменем.
  • надлишок добрив. Зайві добрива, особливо азотні, викликають наростання зеленої маси, в результаті чого в глибину куща не проникає сонце, він не продувається вітром, що створює ідеальні умови для розвитку хвороб.
  • нестача йоду і бору. Цих елементів кабачкам потрібно небагато, але при повній їх відсутності плоди не можуть рости.
  • хвороби і шкідники. Загнивання кабачків часто викликають такі небезпечні захворювання, як пероноспороз, борошниста роса та ін. Особливо небезпечно їх поява в разі мінливої погоди і поливу холодною водою, а також при надлишку азоту в грунті.
    &1&

    Загнивання вже зростаючих плодів найбільш прикро; найчастіше мова йде про серйозні хвороби

  • загущені посадки. Не можна садити кабачки частіше, ніж в 60-70 см один від одного: кущі повинні провітрюватися, а плоди бути доступні для сонячного світла. Прізагущеніі посадок зайві листя, особливо старі, краще обірвати.

Загнивання зав’язей

Іноді зав’язі кабачків жовтіють і загнивають майже відразу після закінчення цвітіння, ще не почавши толком рости. Крім наведених вище, можуть спрацьовувати наступні причини.

  • квітка не був запилений. Можливо, через погану погоду літаючі комахи не відвідали грядку, а городник не допоміг кабачкам запилитися штучним шляхом.
  • недолік вологи. Незважаючи на те, що надлишок води призводить до загнивання плодів, все ж кабачки — вологолюбна культура: в жарку погоду їх потужні листя випаровують багато вологи, і при її нестачі квітки можуть відмерти завчасно.
  • похибки в поливі. Волога, що потрапила на квітки, може перешкоджати їх нормальної життєдіяльності, в результаті чого погіршується запилення і загнивають молоді зав’язі.
  • недолік добрив. Небезпечний не тільки надлишок добрив, але і їх дефіцит: адже кабачки утворюють і потужні кущі, і великі плоди, яким потрібно багато харчування. При мізерної грунті вже утворилася зав’язь не може рости, жовтіє і загниває.
    &1&

    Загнивання зав’язей має безліч причин, і багато з них зводяться до поганого запилення