Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

56

Сорт батяня зацікавить любителів великих і м’ясистих помідорів серцеподібної форми. За багатьма ознаками томат аналогічний знаменитому бичачому серцю. Головна відмінність-скоростиглість, плоди зріють на першій і другій кистях навіть у відкритому грунті. Багатьом городникам подобається смак плодів, однак, врожайністю батяня радує не всіх і не при будь-якій агротехніці.

Зміст

  • Походження томата батяня
  • Опис сорту

    • Відео: томати батяня і княгиня в теплиці
  • Переваги та недоліки томата батяня (таблиця)

    • Відео: критична оцінка цього сорту
  • Вирощування розсади томата батяня

    • Відео: вирощування розсади від посіву насіння до висадки в грунт
  • Підготовка грядки і висадка розсади

    • Відео: дуже простий і надійний спосіб підв’язки томатів в теплиці
  • Догляд за томатами батяня
  • Збір і призначення врожаю
  • Відгуки городників

Походження томата батяня

Томат створили спільно двоє новосибірських підприємців, семеноводов і селекціонерів: постникова ольга валентинівна і дедерко володимир миколайович. Вони ж подали заявку на випробування і реєстрацію сорту. У 2008 році батяня був занесений до держреєстру селекційних досягнень. Насіння реалізує агрофірма «сибірський сад».

Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

Насіння томату батяня реалізує фірма» сибірський сад »

Про «сибірський сад» погано відгукуються багато городників. З насіння під різними назвами виростають однакові томати. Причиною тому, звичайно, служить пересортиця. Буває вона і у інших компаній, але, з мого досвіду, московські (гавриш, аеліта, пошук) майже завжди продають саме те, що написано на пакетах. Так що якщо вам вдасться виростити справжнього батяню, то насіння збирайте зі своїх плодів. Оскільки немає гарантії, що в наступному пакеті не буде пересортиці.

Опис сорту

Сорт ранній, перші плоди дозрівають вже через 90 днів після появи сходів. Разом з тим він індетермінантний, кущ виростає до 2 м у висоту. Стебла тонкі, а коріння не йдуть занадто глибоко. Звідси вже можна зробити висновки про особливості агротехніки: потрібні поливи, підживлення і підв’язка. Батяня слабо гілкується, листя на ньому великі, але розташовані рідко. Кущі прагнуть вгору, місця на грядці займають мало.

Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

У томата батяня тонкі слабообліственние стебла і великі плоди

Плоди мають серцеподібну форму, ребристі, на незрілих у плодоніжки є темно-зелена пляма. До речі, це пляма і після дозрівання часто має відтінок, відмінний від основного забарвлення. Воно стає жовтим або помаранчевим, а весь плід — малиновим. М’якоть всередині м’ясиста, швидше солодка, ніж кисла, з ароматом. Насіннєвих камер більше чотирьох, вони дрібні, насіння небагато. Батяня не гібрид, підходить для особистого насінництва.

Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

Томати батяня, дозріваючи, забарвлюються в малиновий колір, а пляма біля плодоніжки може залишатися зеленуватим

Є істотні розбіжності між описом в держреєстрі і на пакетах з насінням від «сибірського саду». Вони стосуються ваги плодів і врожайності. Так, згідно держреєстру, маса плоду батяні — 200 г, врожайність — 2 кг/м2. На пакеті насіння вказана маса — 200-350 г, а врожайність — 17 кг/м2. При цьому рекомендується на 1 м2 розміщувати 3 рослини.

Відео: томати батяня і княгиня в теплиці

Щоб з’ясувати фактичну врожайність, знову довелося заглибитися у вивчення відеооглядів цього сорту і відгуків про нього. Городники, які вирощували батяню, підтверджують, що плоди, дійсно, можуть вирости вагою понад 300 г.але щодо врожайності істина десь посередині. На одному кущі зав’язується і визріває всього 3-4 кисті. Вище них плоди вже не встигають вирости. Всього на одній рослині наливається близько 9-12 плодів, а іноді і 6, по 200-300 г кожен. При посадці на квадратний метр трьох рослин врожайність виходить явно вище, ніж зазначено в держреєстрі.

Переваги і недоліки томата батяня (таблиця)

преімуществанедостаткікрасівий вид плодів, відмінний вкусплоди розтріскуються і уражаються гниллюплодоносіт і в теплиці, і у відкритому грунтена тлі високого куща врожайність небольшаяраннего терміну созреваніяв відкритому грунті важко організувати підв’язку, потрібні високі і стійкі кольякрупноплоднийіз-за слаборозвиненою кореневої системи потребує подкормкарахрайонірован для всіх регіонів рф

Відео: критична оцінка цього сорту

Вирощування розсади томата батяня

Батяня росте високим і крихким кущем, на підвіконні може витягуватися і ламатися, тому не поспішайте рано сіяти насіння. Адже це скоростиглий сорт. Оптимальний термін-після 15 березня. Сійте з таким розрахунком, щоб до моменту висадки на постійне місце розсаді виповнилося не більше 60-70 днів. Грунтосуміш для розсади складіть із землі і перегною або компосту зі своєї ділянки. Змішайте їх 1: 1. Якщо віддаєте перевагу готовий грунт, то купуйте продукцію під відомими і вже перевіреними марками.

Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

У магазинах продають багато різних грунтів, вибирайте відомі марки, не висаджуйте всю розсаду в новинки, тестуйте

Землю заздалегідь (за 5-7 днів) пролийте окропом, щоб убити хвороботворні грибки і яйця шкідників. Дайте їй просохнути, а в день посадки, замість простої води, приготуйте для поливу розчин фітоспорін (1-2 ст.л. Концентрату на 10 л води). Цей препарат містить в собі корисні бактерії, які будуть переробляти органічні відходи в землі і успішно конкурувати з шкідливими мікроорганізмами, наприклад, збудниками гнилей, чорної ніжки і т. П.

Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

Фітоспорін вже багато років застосовується городниками для профілактики грибкових хвороб

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

Насіння теж знезаразьте, оскільки на їх поверхні можуть жити мікроскопічні спори грибків фітофторозу та інших хвороб. Помістіть їх в марлевий мішечок, потримайте 5 хвилин в розчині марганцівки і промийте чистою водою. Після всіх цих профілактичних процедур можна приступати до посіву.

Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

Всім відома марганцівка відмінно підходить для знезараження насіння

Глибина загортання насіння-6-10 мм. Швидше вони проростуть при температурі +20… + 25⁰c. Сходи перенесіть на світле підвіконня, оптимальна температура для томатів протягом усього вирощування +20… + 25⁰c, вночі +16… + 18 ⁰c. Догляд в розсадний період за томатом батяня класичний:

  • поливайте в міру підсихання верхнього шару грунту.
  • пікіруйте в ємності побільше, кожен раз, коли рослини починають тіснити один одного на підвіконні, а надземна частина стає значно більше підземної. Всього може знадобитися 2-3 пересадки. Витягнулася розсаду можна заглибити до перших справжніх листочків.
  • раз в 2-3 дні повертайте рослини на підвіконні до скла іншим боком. При цьому стежте, щоб листя не торкалися скла, в сонячну погоду вони отримають опіки і засохнуть.
  • підгодовуйте з інтервалом в 10-14 днів комплексними мінеральними або органомінеральними сумішами для розсади: агрікола, фертика люкс, гумати та ін останню підгодівлю дайте за тиждень до висадки.

Відео: вирощування розсади від посіву насіння до висадки в грунт

Якщо плануєте висаджувати томати у відкритий грунт, то за 7-10 днів починайте привчати розсаду до вулиці, виносьте її на балкон, в сад, відкривайте вікно. У перший день загартування повинна триває всього 1-2 години, а потім час поступово збільшуйте до доби.

Підготовка грядки і висадка розсади

Схема посадки для цього сорту — 40х50 см.відповідно до неї розмітьте ділянку. Чи не садіть помідори в тіні, інакше і без того тонкі і довгі стебла батяні витягнуться, будуть хворіти, погано цвісти і зав’язувати дрібні плоди. На кожен квадратний метр грядки розсипте відро перегною або компосту і 0.5 л деревної золи. На кислому грунті додайте склянку доломітового борошна. Перекопайте або розпушити землю, щоб змішати її з добривами.

Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

Компост — це той же перегній, але отриманий з рослинних залишків і кухонних відходів

Для кожної рослини зробіть лунку. Можна додатково на дно внести 1 ст.л. Комплексної суміші для томатів (гумі-омі, чистий лист, червоний велетень і ін.). Обов’язково перемішайте її з грунтом. Помістіть розсаду корінням в лунку, якщо потрібно, розширте її або поглибіть, полийте нагрітої на сонці водою і засипте землею. Відразу ж прив’яжіть томати до кілочків, а в теплиці до шпалери.

Відео: дуже простий і надійний спосіб підв’язки томатів в теплиці

Догляд за томатами батяня

Високий і великоплідний томат потрібно добре годувати і поїти. У посушливу погоду поливайте двічі на тиждень, витрачаючи по 2-3 літри на кущ. Після дощів і поливів землю рихлите. Якщо біля основи стебла з’явилися зачатки повітряних коренів (горбки), то присипте кущі вологою землею, принесеної з вільної ділянки. Підгрібаючи з міжрядь, ви можете пошкодити або оголити коріння, що знаходяться в землі. Підгортання-необов’язковий захід, воно покращує живлення куща, але затримує розвиток надземної частини, відсуває плодоношення приблизно на тиждень.

Сортові особливості томата батяня і агротехніка вирощування

Підгортені томати всі сили направляють на утворення нових коренів і припиняються в зростанні