Полуниця маршал: сорт, що крокує через століття

93

Серед наявних сортів полуниці є як абсолютно нові, так і відомі більше ста років. Не завжди старі сорти погані, деякі дадуть фору багатьом новинкам. Так, наприклад, залишається на плаву американський сорт маршал, виведений ще в позаминулому столітті. Він невибагливий і високоврожайний.

Зміст

 • Опис полуниці сорту маршал і її характеристики

  • Відео: характеристика сорту маршал
 • Зовнішній вид ягід
 • Переваги та недоліки, особливості та відмінності від інших сортів
 • Застосування ягід
 • Особливості вирощування полуниці маршал
 • Відгуки про полуницю сорту маршал

Опис полуниці сорту маршал і її характеристики

Полуниця маршал була отримана в 1890 році в сша, незабаром була перевезена в європу, а в середині минулого століття почала свою ходу і по нашій країні. Це середньоранній сорт, що дозріває в кінці червня і відрізняється великими ягодами і хорошою врожайністю. Маршал росте відносно невисокими, але розлогими, добре облиственими кущами, володіє потужною кореневою системою, що проникає на глибину 25 см.листя дещо відрізняються від звичних як забарвленням (вона світліше звичайної), так і зовнішнім виглядом, що нагадує парасольки.

Вусів полуниця маршал утворює достатню кількість, розмножують її в основному саме за їх допомогою. Квітконоси товсті, міцні, розташовуються трохи вище листя, несуть на собі безліч великих білих квіток з яскраво-жовтими сердечками. Однак, при всій своїй міцності, у міру дозрівання ягід квітконоси схиляються до землі.

Полуниця маршал: сорт, що крокує через століття

Листя у цієї полуниці за розміром під стать ягодам

Ягоди великі, зазвичай мають масу від 40 до 60 г, при гарному догляді можуть доростати до 80-90 г.форма ягід клиноподібна, забарвлення яскраво-червона, з сильним блиском. Смак дуже хороший, солодкий з невеликою кислинкою, аромат сильний, типовий суничний. М’якоть світліше поверхні ягоди, соковита, без пустот, середньої щільності. Урожай погано витримує перевезення на значні відстані, в основному призначений для місцевого вживання, але в сша вважається промисловим сортом. Урожайність сорту вище середньої: при інтенсивному догляді з одного куща збирають близько 1 кг ягід. Правда, це триває недовго, і вже через 2-3 роки урожай істотно падає, плантацію доводиться оновлювати.

Сорт вважається морозо — і посухостійким, висока і стійкість до більшості грибкових захворювань. У догляді складності не представляє, легко пристосовується до різних кліматичних умов, може бути рекомендований будь-якому новачкові. Період плодоношення не дуже тривалий: основний урожай збирається протягом двох тижнів.

Відео: характеристика сорту маршал

Зовнішній вигляд ягід

Ягоди полуниці маршал досить красиві, мають клиноподібну форму (деякі — ближче до конусоподібної), великі, приблизно з сірникову коробку, пофарбовані інтенсивно. У дозрілому стані вони темно-червоні, з сильним блиском. Відмінною особливістю є форма верхівки ягід. Вона злегка втиснута в основу плоду. Насіння звичайного розміру і забарвлення, злегка втиснуті в ягоду, над її поверхнею не виступають.

Полуниця маршал: сорт, що крокує через століття

Товарний вигляд у ягід цілком непоганий, розмір — тим більше

Переваги та недоліки, особливості та відмінності від інших сортів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Полуниця маршал: сорт, що крокує через століття

Сам факт того, що полуниця маршал вирощується більше століття, дозволяє припустити, що у неї безліч переваг. Серед основних садівники виділяють:

 • високу врожайність;
 • хорошу посухо — і морозостійкість;
 • невибагливість до умов зростання;
 • великоплідність;
 • дуже хороший смак ягід;
 • дружність дозрівання.

У той же час ця полуниця володіє і очевидними недоліками, наприклад:

 • погана транспортабельність врожаю;
 • швидке, вже на другий рік, зниження врожайності;
 • занадто високе усообразование, що вимагає постійного відстеження цього процесу.

Приємною особливістю сорту є дуже великі листи, що дозволяють вкривати ягоди від дощів і зайвого сонця, неприємною — необхідність практично щорічного оновлення насаджень через різкий спад врожайності.

В цілому настільки старий сорт не можна вважати кращим навіть у своєму сегменті, але за багатьма показниками він не сильно поступається своїм молодим побратимам. Звичайно, по великоплідності йому далеко до легендарного сорту чамора турусі, але серед сортів полуниці, плодоносних настільки ж великими ягодами, як і сам маршал, він виглядає гідно. Наприклад, зовнішній вигляд його ягід явно симпатичніше, ніж у відомої гігантелли, і, напевно, у великоплідного лорда, але ці сорти можуть майже без втрати врожайності плодоносити на одному місці багато років.

Полуниця маршал: сорт, що крокує через століття

Ягоди гігантелли теж виглядають солідно, але форма їх не зовсім правильна

Застосування ягід

По використанню ягід полуниця маршал вважається універсальною, однак, володіючи поганою транспортабельністю і невисокою лежкістю, вона в більшій мірі придатна для переробки. Звичайно, деяка кількість ягід садівники встигають з’їсти в свіжому вигляді, але урожай дозріває дружно, доводиться пускати його на всілякі заготовки. На щастя, смак і аромат практично не губляться при заморожуванні, тому сорт цілком підходить і для зимового вживання. Гарні з нього і традиційні компоти, варення, джеми.

Полуниця маршал: сорт, що крокує через століття

Заморозка-найефективніший спосіб збереження ягід на зиму

Особливості вирощування полуниці маршал

Нічого надприродного для вирощування полуниці маршал не потрібно: агротехніка її цілком звичайна. Так, висадка укорінених розеток можлива як навесні, в квітні-травні, так і в кінці літа, в залежності від клімату регіону. При посадці треба враховувати лише солідну розлогість кущів і, якщо грядки готуються звичайним чином, то схема посадки досить розріджена: між кущами залишають 40-50 см, вважають за краще шаховий порядок. Незважаючи на великоплідність і високу врожайність, сорт не вимагає підвищених кількостей добрив, тим більше що на одному місці плантацію тримають всього два, іноді три роки.

Сорт цілком посухостійкий, тому огріхи в поливі, періодична відсутність господаря на ділянці для цієї полуниці не фатально. У той же час в суху погоду краще не нехтувати поливом, намагаючись не потрапляти водою на квітки і ягоди. У підгодівлі намагаються використовувати настої органіки, але при нормальній заправці грядки добривами при посадці маршал може обійтися і зовсім без підгодівлі, при цьому лише незначно знизивши врожайність. Видалення бур’янів в перший час обов’язково, але незабаром кущі розростаються настільки, що самі починають пригнічувати бур’ян рослинність. Не зайве замульчувати грядку чистою різаною соломою.

Полуниця маршал: сорт, що крокує через століття

Солома дозволяє отримати урожай чистих ягід

Зимувати полуниці маршал доводиться лише один раз, іноді два: потім кущі прибирають з грядки. Відомо, що зниження температури до -30 ос ця полуниця витримує легко, але при наявності хоча б невеликої кількості снігу. Тому в холодних регіонах укриття на зиму в формі хвойного гілля не буде зайвим. Часто замість гілок використовують агроволокно.

Відгуки про полуницю сорту маршал

Мені сподобався цей сорт за те яким він вийшов з-під снігу. Таке враження що зими і не було. Листя сильні і великі без слідів захворювань.

Цікава

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=3607

Мій маршал — улюбленець, невибагливий і смачний, але при повному дозріванні, ягідки в районі 30 грам.

Євгенія юріївна

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=3607

Для себе і свіжого ринку сорт дуже хороший ! перша ягода від 50 до 80 грам, дуже красива.

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=3607&page=2

Полуниця сорту» маршал «одна з найпопулярніших, нуу, може після» гігантелли » там. Дуже смачна і соковита ягода, особливо, якщо вона була зірваною в зрілому стані, а не поки зелена, щоб дозріти під час її продажу…

Псевдонім 2

Https://otzovik.com/reviews/klubnika_sort_marshal /

Полуниця «маршал» великий сорт і росте у нас на дачі не перший рік. Хороший урожай дозволяє не тільки поїсти полунички вдосталь влітку, але і зберегти урожай на зиму.

Инола

Https://otzovik.com/reviews/klubnika_sort_marshal/